پس از کشته شدن جورج فلوید خشم در امریکا و ارزش های آن در سطح جهان گسترش می یابد

در میان تظاهرات springing تا در سراسر جهان در پی جورج فلوید کشتن یک نقاشی دیواری از فلوید نقاشی بر روی باقی ما

توسط NEWS-SINGLE در 13 خرداد 1399
A mural of George Floyd.
در میان تظاهرات springing تا در سراسر جهان در پی جورج فلوید کشتن یک نقاشی دیواری از فلوید نقاشی بر روی باقی مانده از دیوار برلین.عکس توسط عمر Messinger / Sipa / AP

آمریکا در موضع دفاعی در سراسر جهان بیش از قتل جورج فلوید و تمام است که این قتل نشان میدهد در مورد نژاد, ارزش و رهبری—نه به ذکر است مشترک نجابت—در ایالات متحده است. روز یکشنبه هزاران نفر به مبارزه طلبیده دولت مستند در بریتانیا به مارس را از طریق خیابان های لندن—از مشهور میدان ترافالگار گذشته پارلمان همراه و در سراسر رودخانه تیمز به سفارت آمریکا—اعتراض به قتل یک غیر مسلح مرد سیاه پوست توسط پلیس سفید در مینیاپولیس چهار هزار مایل دور. Coronavirus همه گیر و خطرات آن—سر در گم می شود. "مرگ جورج فلوید به درستی خشم و غم و اندوه و نه فقط در آمریکا بلکه در سراسر جهان" شهردار لندن صادق خان توییتی. "هیچ کشور, شهرستان, نیروی انتظامی یا موسسه می تواند خود راضی در مورد نژاد پرستی و تاثیر گذاری است." او همچنین هشدار در مورد خطرات ناشی از عفونت از COVID-19 در شلوغ شد. "مستند است و نه برداشته شده است" او در توئیتر خود نوشت. "این ویروس هنوز وجود دارد." اعتراض با این وجود رفت و در ساعت از جمله تحصن در مقابل سفارت. خانه مقوا نشانه بخوانید "سیاه و سفید و سکوت است و خشونت" و "آیا من ماده تنها پس از مرگ ؟ #GeorgeFloyd." صدها نفر بیشتر معلوم شد در شمال منچستر و هنوز هم بیشتر در ویلز سرمایه از کاردیف در اطراف آن قلعه تاریخی اعتراض به نژادپرستی در امریکا است. سه تظاهرات در یک کشور است که در آمریکا نزدیک ترین متحد—برنامه ریزی در طول هفته آینده.

در برلین Mauerpark—واقع شده که در آن یک بخش از دیوار جدا شرق و غرب آلمان از سال 1961 تا 1989—یک نقاشی دیواری از فلوید نقاشی شده بر روی باقی مانده از دیوار برلین در کنار عبارت "من نمی توانم نفس بکشم." معترضان نشان داد در برلین هر دو شنبه و پنج شنبه برای محکوم کردن مرگ از تبعیض در ایالات متحده است. آنها راهپیمایی به سفارت ایالات متحده در نزدیکی دروازه براندنبورگ یکی دیگر از تاریخی نمادی از دوران جنگ سرد است. تمرکز خود را بر روی یک نوع متفاوت از جنگ است. "Stop killing" ما یکی از نشانه التماس کرد. در به طور معمول آرام کپنهاگ دو هزار و نشان داد تا در روز شنبه در یک عصبانی تظاهرات در سفارت آمریکا. هزاران نفر را در تورنتو بیش از حد, بیش از آخر هفته در اعتراض به مرگ فلوید و کانادا که سقوط کرد و به مرگ او از بیست و چهارم-طبقه آپارتمان در چهار شنبه در حالی که پلیس در صحنه است. و کسانی که در کشور هستند و همه متحدان ما.

خشم در امریکا—آنقدر عمیق است که معترضان در معرض خطر عفونت مرگبار coronavirus پاتوژن—تا حدودی در واکنش به سه سال از مقید کردن نا امیدی با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت. بسیاری در بریتانیا و دیگر کشورهای متحد "در حال غمگین آسیب است که رئیس جمهور تهمت و او خواه هواداران انجام می دهند به ارزش به اشتراک بگذارید ما به آزادی بیان به حکومت قانون" آقا پیتر Westmacott سابق سفیر بریتانیا در ایالات متحده آمریکا به من گفت. "و حتی اگر او به معنی آنچه که او می گوید به دموکراسی خود را."

اما سرخوردگی می رود عمیق تر در حال حاضر. تظاهرات در لندن و جاهای دیگر "به نظر می رسد کمتر مورد دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن از مورد ادامه شکست جامعه در همه جا برای پایان دادن به معضل نژادپرستی" Westmacott گفت. "افراد جوان سیاه و سفید را به وحشت انداخته این ویدئو را دیده اند و از یک پلیس سفیدپوست آگاهانه و به طور غیر قانونی از قرار دادن به مرگ یک مرد سیاه و سفید بازداشت ممکن است جزئی جرم—و گمان می برند که به طور معمول پلیس را دور با آن. این اتفاق افتاد در مینیاپولیس. اما آن ممکن است اتفاق افتاده در جایی دیگر."

روز دوشنبه اتحادیه اروپا با صدور بیانیه ای خواستار حل و فصل سریع از "تمام مسائل" که پدید آمده در طول یک هفته ناآرامی در یک صد و چهل و شهرهای آمریکا با "احترام کامل به حاکمیت قانون و حقوق بشر است." آن را با استفاده از نوع زبان معمولا به کارگردانی در دولت های دیکتاتوری. "ما در حسرت از دست دادن زندگی بیان تسلیت ما به کسانی که تحت تاثیر و محکوم کردن خشونت و نژادپرستی صرف نظر از جایی که آن را می آید از" E. U. اضافه شده است.

خشم در مورد عدم نجابت و آمریکا دو استاندارد در حال حاضر رفته جهانی در زندگی روزمره از جمله ورزش است. در آلمان که در آن یک لیگ فوتبال به تازگی برای اولین بار در اروپا به سر بازی (البته بدون فن) چهار بازیکن به صورت جداگانه ابراز خشم خود را در مسابقات بیش از آخر هفته. پس از به ثمر خود را برای اولین بار حرفه ای کلاه ترفند Jadon سانچو از بوروسیا دورتموند کشیده پیراهن زرد خود را به فاش کردن یکی دیگر از قسمت پایین پیراهن با یک دست نوشته پیام در سیاه نامه: "عدالت برای جورج فلوید." او مایل به گرفتن یک کارت زرد برای سوء برای بازی سیاست در این زمینه است. او بعد از توییتی در مورد نمره "یک لحظه تلخ و شیرین شخصا به عنوان مهم تر وجود دارد چیزهایی که در جهان امروز است که ما باید رسیدگی و کمک به ایجاد یک تغییر." هم تیمی خود را Achraf حکیمی به دنبال کت و شلوار و پس از او به ثمر رساند بعد از آن در بازی است. در یکی دیگر از بازی یک بازیکن در زمان زانو پس از به ثمر همان نمادین حرکت معروف ساخته شده توسط سابق San Francisco 49ers کارفرمایی khezri. آنچه قابل توجه است در مورد اعتراض علائم و زبان بدن, هر آنچه که کشور آنها در این است که آنها تقریبا همه به زبان انگلیسی و یا استفاده از نمادها از آمریکا تجربه. این پیام در بسیاری از سرزمین—که آمریکا شکست خورده است و مردم آن—است که به معنای برای آمریکا گوش.

تظاهرات بازتاب جهانی وسیع تر ناامیدی در مورد شکست آمریکا آزمایش—و آنچه را که بدان معنی برای بقیه جهان است. "مردم در سراسر جهان درک کنند که خود را در مبارزه برای حقوق بشر و برابری و عدالت تبدیل خواهد شد بسیار سخت تر را به نفع خود اگر ما می رویم به از دست دادن امریکا به عنوان محل که در آن" من یک رویا دارم "واقعی و جهانی سیاسی در برنامه" ولفگانگ Ischinger سابق سفیر آلمان در واشنگتن و رئیس فعلی کنفرانس امنیتی مونیخ به من گفت. "بیایید امیدوار باشیم که تظاهرات در سراسر جهان کمک خواهد کرد به یاد واشنگتن است که آمریکا قدرت نرم است منحصر به فرد دارایی تنظیم امریکا جدا از سایر قدرت های بزرگ—از چین و روسیه و حتی از اروپا است. این امر می تواند غم انگیز اگر مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تبدیل به یک فرصت بزرگ برای ایالات متحده به کناره گیری اخلاقی."

در آفریقا و آمریکا دیپلمات درهم برای مقابله با آسیب به تصویر آمریکا در طول هفته گذشته. یک رسانه برجسته کارآفرین در جمهوری دموکراتیک کنگو به کارگردانی داغدار tweet به مایک همر سفیر ایالات متحده: "جناب سفیر خود را از کشور شرم آور است. افتخار آمریکا که از طریق رفت و همه چیز را از تبعیض نژادی به انتخابات از باراک اوباما هنوز نشده را فتح شیاطین از نژاد پرستی. چگونه بسیاری از مردم سیاه و سفید باید کشته شود توسط افسران پلیس قبل از مقامات واکنش نشان می دهند به طور جدی؟" چکش پاسخ در توییتر, در, "من عمیقا مشکل با مرگ غم انگیز جورج فلوید در مینیاپولیس. وزارت دادگستری در حال انجام کامل تحقیقات جنایی را به عنوان یک اولویت است. نیروهای امنیتی در سراسر دنیا باید پاسخگو باشند. هیچ کس بالاتر از قانون است."

امریکا رقبا در حال بهره برداری در حال رشد ایالات متحده ناآرامی برای اهداف خود و برای توجیه سیاست های خود را. در چین سردبیر جهانی بار طلبانه در توئیتر خود نوشت: "من می خواهم به درخواست سخنران پلوسی و دبیر Pompeo: باید پکن حمایت از اعتراضات در آمریکا مانند شما جلال تظاهر کنندگان در هنگ کنگ؟" در طول هفته گذشته مغلوب ساختن پیشی جستن و Pompeo صادر تند و تیز condemnations چین برای آن امنیتی جدید قانون اجازه می دهد سرکوب در ماه از دموکراسی تظاهرات در هنگ کنگ است. در روسیه, ولادیمیر پوتین وزارت امور خارجه مورد "مشکلات سیستمیک در حقوق بشر" در ایالات متحده است. "این حادثه است که از برای اولین بار در یک سری از بی قانون و رفتار غیر قابل توجیه خشونت از ایالات متحده در اجرای قانون" وزارت گفت, در بیانیه ای. "پلیس آمریکا مرتکب چنین جنایات مشخصات بالا همه بیش از حد اغلب."

در ایران است که در مواجهه دو سال از افزایش فشار از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت, انگلیسی-زبان حساب رهبر ایران آیت الله علی خامنه ای در توئیتر خود نوشت: "اگر شما پوست تیره راه رفتن در ایالات متحده, شما نمی توانید مطمئن شوید که شما زنده باشد در چند دقیقه." صدای جیر جیر اضافه شدن هشتگ "#ICantBreathe" و "#BlackLivesMatter." آن را به همراه یک ویدیو کوتاه chronicling برده داری در ایالات متحده است. در شهر مقدس مشهد در یک گروه از افراد جوان برگزار شد و شمع افروزی برای Floyd کامل با پوسترهای او را بالاتر از هشتگ "#JusticeforFloyd" و یک نشانه در زبان انگلیسی, اعلام, "سیاه و سفید زندگی می کند مهم است." تاثیر فلوید قتل حتی مصرف مردم رو به مراتب بیشتر وجودی چالش است. در سوریه که در آن بیش از نیم میلیون نفر کشته شده اند در دست یک ظالم دیکتاتور در این کشور نه سال جنگ داخلی هنرمندان نقاشی دیواری از فلوید در کنار یک تخریب ساختمان در استان ادلب. بالاتر از آن در صورتی حروف آنها نوشت: "نه به نژاد پرستی."

ایالات متحده شده است در تلاش برای مقابله با چین تعمیق اقتصادی و حضور دیپلماتیک در سراسر جهان با این ادعا که آن را ارائه می دهد یک مدل بهتر است. آن را به طور فزاینده ای در فروش سخت پلیس پس از قتل بسیاری از آمریکایی های سیاه و سفید و بالاتر COVID-19 مرگ و میر در میان آفریقایی-آمریکایی است. "مردم واقعا وحشت زده است که یک افسر پلیس می تواند درمان یک آفریقایی-آمریکایی با چنین بلاعوض و در نهایت این خشونت مرگبار" کن راث مدیر اجرایی دیده بان حقوق بشر به من گفت. این تظاهرات جهانی نیز در "تفسیر در درک سنگدلی از جامعه آمریکا که به ميدان آمده است در طول این همه گیر با آمریکایی های آفریقایی تبار و سایر اقلیت ها به طور نامتناسبی تحت تاثیر با توجه به یک صورت فلکی از عوامل که شامل شرکت morbidities' فقر," او گفت:. "است که یک ملت ثروتمند می تواند در درمان آن اقلیت بنابراین استان سوخت خشم بیش جورج فلوید را مرگ."tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب