آلن یانگ تصور پدر و مادر خود زندگی در "Tigertail"

"Tigertail" در یک زمان می آید زمانی که آسیایی, محور, فیلم مانند "انگل" "دیوانه غنی آسیایی" و "وداع" را به یک گ

توسط NEWS-SINGLE در 29 فروردین 1399
Still from Tigertail
"Tigertail" در یک زمان می آید زمانی که آسیایی, محور, فیلم مانند "انگل" "دیوانه غنی آسیایی" و "وداع" را به یک گام در امریکا است.عکس سارا Shatz / حسن نیت ارائه میدهد Netflix

هفته اول ماه مارس—پس از حدود یک قرن پیش—فیلمساز آلن یانگ چیزی که در حال حاضر به نظر می رسد بیگانه به جهان ما: او راه می رفت به یک رستوران نشسته و دستور داد برخی از مواد غذایی است. رستوران شد Ho مواد غذایی در شرق روستا یکی از دو نشسته تایوانی مکان در محله. یانگ تایوانی-آمریکایی و فیلم جدید خود "Tigertail" است که در Netflix یک حساب داستانی از پدر و مادر خود را' سفر به امریکا. یانگ بهترین و شناخته شده برای شرکت ایجاد این سریال کمدی "استاد هیچ" با Aziz Ansari, و این فیلم یک نوع تنوع چشمگیر از جشن قسمت "پدر و مادر" است که در آن انصاری شخصیت و یکی بر اساس یانگ (با بازی کلوین یو) تامل در خلیج فارس بین خود bougie مشکلات و فداکاری های ساخته شده توسط خود پدر و مادر مهاجر. ("ما چیزی برای آنها تشکر می کنم. ما نباید کاری؟" "آره. مثل یک هدیه یا چیزی؟")

یانگ شروع به نوشتن "Tigertail," اولین فیلم در هواپیما در بازگشت به نیویورک از ایتالیا که در آن او و انصاری شات قسمت از فصل 2 از "استاد هیچ." "عزیز به من نگاه کرد که شما کار بر روی چیزی که نیست را نشان می دهد؟" یانگ به یاد می آورد. اولین پیش نویس بود با عنوان "خانواده فیلم است." "بسیاری از مردم سفید پدر و مادر نیز دوستان خود را," او گفت:. "این که چگونه معدن خواهد آن را ببینید. آنها همیشه در مورد آینده زندگی خود را. و شما متوجه—یا حداقل من متوجه شدم که من بزرگتر شدم—پدر و مادر خود هستند و مردم خود را دارند. آنها داستان خود را دارند. آنها باید تاسف و احساسات است که شما در مورد نمی دانم."

توفو آمد. سپس تربچه کیک. "این واقعیت است که وجود دارد دو تایوانی مکان در حال حاضر در داخل راه رفتن فاصله از من ضربات ذهن من" یانگ گفت. (او انشعابات وقت خود را بین یک محل در پایین سمت شرق و یکی در L. A.) کارکنان می دانستم که او از جمله صاحب ریچارد هو پشت گذاشته پسر خانواده که در عکس ها دوخته بر در و دیوار. "او از سن گابریل دره در جنوب کالیفرنیا" یانگ گفت: از هو. "من در کنار رودخانه مجاور و وجود ندارد که بسیاری از مردم آسیا تا ما را از رفتن به دره سان Gabriel به خوردن مواد غذایی چینی. مردم عصر ما که بخشی از دیاسپورا, ما در حال حرکت به شهرستانها و باز کردن رستوران ها و ساخت فیلم است."

هو گفت که زمانی که او باز رستوران "من فکر می کردم وجود دارد مانند هفت تایوانی مردم در شهر نیویورک است. من نمی دانم چگونه شما احساس می شود."

"من فکر می کردم هفت وجود دارد در جهان زمانی که من در حال رشد بود!" یانگ گفت. "و چهار نفر از آنها خانواده من است." او در سال 1981 متولد جوانتر از دو خواهر و برادر. "من بسیار بد آسیایی, kid," او به یاد می آورد. "به عنوان بچه های خود را انجام, شما می خواهید به جا. شما می خواهید به آمریکا. من بازی های ورزشی و بازی می کنم و موسیقی است. پدر و مادر من به من فرستاده شده به مدرسه و پس از یک جلسه من را ترک کنید. من نمی خواهم به خوردن برنج. من مادر را به من مواد غذایی عجیب و غریب است که شما خجالت در مورد. و بنابراین برای مدت زمان طولانی در زندگی من, من نمی ارتباط با آن بخش از خودم."

در سال 2016 او بازدید تایوان با پدرش پیتر, اولین بار یانگ تا به حال شده است وجود دارد از پدر بزرگ خود را به مراسم تشییع جنازه زمانی که او هفت. آنها در بازدید از این کارخانه که در آن پیتر کار کرده بود به عنوان یک مرد جوان (که بعدها یک محل در "Tigertail"). پیتر از دست پدر خود را به عنوان یک نوزاد و مادر خود را فرستاده او را برای زندگی با خانواده در مزارع برنج در فقر و برابر مقررات دولت. زمانی که Kuomintang سربازان آمد او تا به حال برای مخفی کردن در یک دانه بن. او و یانگ مادر جوآن چپ تایوان در اواسط دهه هفتاد و حل و فصل در برانکس. آنها طلاق گرفته که یانگ پانزده بود. پیتر بود ob-مامایی و جوآن پس از طلاق خود را تدریس ریاضی و ماندارین. نه تا به حال فیلم دیده می شود اما پیتر که در حال حاضر بازنشسته شده و در درمان سرطان پروستات به حال واقعیت-بررسی برخی از ماندارین و انجام voice-over کار برای این فیلم. "من می خواستم این فراموش نشدنی, مرتب کردن بر اساس علام مناسب تایوانی لهجه" یانگ گفت. "و من می خواستم آن را به احساس می کنم مثل این نوع از فضا و زمان, بنابراین من تا به حال او را آن را بخوانید."

یانگ اجازه ندادند برای تماشای تلویزیون تا زمانی که او سیزده یا بیشتر و سپس بلافاصله در عشق سقوط کرد با کمدی پس از شبانه viewings از "Seinfeld" و "سیمپسونها". "من نمی دانم هر کسی که مشغول به کار در سرگرمی," او گفت: بیش از یک کاسه گوشت گاو سوپ رشته فرنگی. "به عنوان یک بچه در اینلند امپایر, من حتی نمی دانند که آنچه در آن کار است." در دانشگاه هاروارد مورد مطالعه او زیست شناسی نوشت: برای دانشگاه هاروارد هجوو بازی در یک گروه پانک به نام مدل کیت. "در تعطیلات آخر هفته ما را به تور اطراف حومه ماساچوست و بازی V. F. W. سالن و گوزن شمالی سالن. ما پایه فن, مانند, نوجوانان است." پس از فارغ التحصیلی در سال 2002 او به L. A. جایی که او زندگی می کردند با یک دوست به نام مایک Yank. ("بسیار گیج کننده است. او یک پسر بود اما یانگ و تکان شدید و سخت.") برای آنها کار می کرد در همان آموزشی-شرکت نرم افزاری. "ما نوشت این برنامه به نام مطالعه سگ که در آن یک سگ کارتونی به شما می آموزد که چگونه به انجام محاسبات ریاضی است."

یانگ شده بود نوشتن برای یک بازی بیس بال, طنز وبلاگ همراه با Michael Schur که استخدام یانگ به عنوان یک نویسنده زمانی که Schur co-ایجاد "پارک ها و تفریح و سرگرمی" در سال 2009. یانگ بلافاصله آن را با ضربه انصاری بود که بازیگران—به اشتراک گذاری آنها یک موتور دهن nerd-bro ریتم. در دو سال گذشته شده اند پیچیده برای انصاری و "استاد هیچ" است در پشت رایتر. "بدیهی است که من فقط سعی می شود حمایت" یانگ گفت: انتخاب کلمات خود دقت کنید. "این قطعا احتمالا ساده ترین زمان برای او. این واقعا داستان خود را به بگویید تا من به نوعی به مردم گفت من می خواهم به جای او آن را بگویید."

"Tigertail" در یک زمان می آید زمانی که آسیایی, محور فیلم را به یک گام در امریکا است. "زمانی که من شروع به نوشتن این فیلم وجود نداشت 'انگل' هیچ 'وداع' هیچ 'دیوانه غنی آسیایی,' " یانگ گفت. "من در حال نوشتن یک درام خانوادگی با یک کامپیوتر آسیایی و آسیایی-آمریکایی بازیگران تا حد زیادی در ماندارین و تایوانی و مجنون چیز را امتحان کنید." در حال حاضر که آن را ساخته شده است, او در حال حاضر سایش در پارامترهای آن. "بسیاری از این داستان که به خوبی انجام داده اند بسیار فاميلی. آنها اغلب multigenerational و اغلب قصد بازگشت به کشور شما را از آمد. و این بزرگ است. نگاه من فقط ساخته شده یک فیلم مانند آن. اما در آینده من می خواهم به ساختن فیلم در مورد آسیایی-آمریکایی شخصیت های که در آن شاید پدر خود را در آن نیست. شاید آن را در مورد آنها bumming در اطراف شهر نیویورک است."

بعد از آن که در هفته یانگ پرواز به لندن به کار بر روی یک تلویزیون پروژه. هنگامی که دامنه این بیماری همه گیر کوروناویروس روشن شد او تبدیل به اطراف و پرواز به L. A., که در آن او شده است پناه در محل بوده است. زمانی که من به او صحبت کرد دوباره به تازگی به او گفت که پدر و مادر خود را دیده بود "Tigertail" برای اولین بار—یک خانواده غربالگری لغو شده بود به طوری که او آنها را ارسال یک لینک و برطرف شد که هر دو تا به حال آن را دوست داشتم. اما او نگران بود در مورد پدر خود زندگی می کند که در پاسادنا. "من رفتم و او به ارمغان آورد برخی از ماسک و ضد عفونی کننده دست در شنبه و ما صحبت از یک فاصله امن از پانزده فوت," او گفت:. "ما صحبت در مورد فیلم. پایان یادآوری او را از زندگی خود را. من فکر می کنم او خوشحال بود." همه در همه, آن را در یک زمان بد به انتشار یک فیلم در یک جریان پلت فرم به خصوص در Netflix بکشد با کلمه "ببر" در عنوان. "من به طور فعال تشویق سردرگمی" یانگ گفت. "من گفتن مردم آن را عاقبت: اگر شما مانند ببر, پادشاه,' اتصال به 'Tigertail'!"tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب