آمریکایی ها نیاز به دانستن حقیقت سخت درباره اتحادیه بناهای تاریخی در غرب

ایده های در طول جنگ داخلی اتحادیه سربازان در غرب نبودند مبارزه برای پایان دادن به برده داری اما برای نابود

توسط NEWS-SINGLE در 21 تیر 1399
ارتش اتحادیه زور هزاران نفر از مردم ناواهو در سراسر غرب و زندانی آنها را در Bosque ردندو محافظت شده توسط اتحادیه سربازان در فورت سامنر تصویر اینجا. ناواهو به نام این محل Hwéeldi یا "سرزمین درد و رنج است."زمان زندگی تصاویر / ملی Archives / زندگی مجموعه عکس / گتی

سه هفته پیش یک مجسمه از یک اتحادیه سرباز که در حال مبارزه در جنگ داخلی ایستاده بر روی یک پایه قبل از دولت ساختمان کاپیتول در دنور زل زده به سمت کوه های راکی. در سراسر خیابان کریستوفر "کیت" کارسون—یک frontiersman و طلایه دار—تعادل خود را نگه داشته در پرورش اسب محور چشمه اختصاص داده شده به کلرادو پیشگامان. چهار صد مایل به سمت جنوب یکی دیگر از کارسون بنای تاریخی ایستاده بود در مقابل سانتیاگو E. Campos ایالات متحده دادگاه در سانتا فه: ماسه سنگ هرمی شکل سنگی که زمان کار خود را با یک کتیبه مطلب "پیشگام Pathfinder, سرباز." یک بلوک دور, دیگری بزرگ ابلیسک towered بیش از سانتافه پلازا. گرانیت و سنگ مرمر بنای تاریخی به سازمان ملل که همواره در نیومکزیکو ستون هرمی شکل سنگی در چهار طرف بزرگداشت این سربازان جنگ با Confederates و مردم بومی که در اصل شرح داده شده در این بنای تاریخی به عنوان "وحشیانه سرخپوستان" (بومی معترض معوج کردن کلمه وحشی در 1970s).

امروز این سایت نگاه کاملا متفاوت است. اتحادیه سرباز در دنور رفته است پایین کشیده توسط معترضان تظاهرات علیه خشونت پلیس و نژادی و نابرابری. کارسون به حال کمتر خشونت آمیز پایان carted توسط این شهرستان در انتظار یکی دیگر از اعتراض. سانتافه دو هرم در حال حاضر تحت پوشش در تخته سه لا برای سرپوش برچسب ها برچسب زدن آنها را به عنوان نژادپرست یادبود نسل کشی و سرقت از بومی سرزمین.

کسانی که مسئول کشیدن پایین و برچسب زدن این آثار مشخص نشده اند بنابراین ما می توانیم می دانم که انگیزه های خود را, اما برخی از آمریکایی ها ممکن است دیدن این حذف به عنوان بخشی از یک "شیب لغزنده" است که بنای طرفداران هشدار می دهند در برابر. پس از همه, به عنوان کلرادو فرماندار Jared پلیس قرار داده و آن این مجسمه ها از "اتحادیه قهرمانان جنگ داخلی که در مبارزه از دست داده و زندگی خود را برای پایان دادن به برده داری." اما در حالی که بسیاری از اتحادیه سربازان آیا مبارزه برای رهایی در شرق اتحادیه سربازان در غرب مبارزه برای بومی نابودی و حذف. به همین دلیل این آثار در دنور و سانتافه شایسته بود مورد بررسی قرار گرفت و با همان موشکافی به عنوان مؤتلفه مجسمه.

در پاییز سال 1861 جوان مردان سفید از مبارزه با سن اکثر آنها کارگران معدن طلا شروع به داوطلب برای ارتش اتحادیه در کلرادو. آنها به نام به عمل به دلیل یک تقریبا 3000-نیروی مرد بود در راه خود را به نیومکزیکو از همسایه مؤتلفه تگزاس قصد بر مصرف است که قلمرو و سپس کالیفرنیا که معادن طلا و اقیانوس آرام پورت آن را آرزو. کلرادو سربازان مورد نیاز برای مارس جنوب به مکزیک به دفاع از آن سرزمین از Texans.

بیش از 600 مردان داوطلب خدمت سربازی در 1st کلرادو پیاده نظام و آموزش دیده در خارج از دنور در حالی که چند "مستقل" شرکت های چپ جدید مکزیک در ماه ژانویه سال 1862 پیوستن متنوع مبارزه با نیروی بیش از 3000 ارتش به طور منظم Hispano جدید مکزیکی داوطلبان و اوت و پوبلو پیشاهنگی. یکی از بزرگتر هنگ در این ارتش 1st, New Mexico داوطلبان مأمور شد که توسط کارسون که داوطلب خدمت سربازی در آغاز جنگ. در ماه فوریه سال 1862 ارتش مکزیک جدید برخورد با Confederates در نبرد ولورد و از دست داد.

این Confederates در زمان آلبوکرک و سانتافه قبل از جلسه 1 کلرادو پیاده نظام و ارتش به طور منظم در آپاچی دره عمیق و باریک و Glorieta منتقل می کند. در Glorieta فرمانده اتحادیه نیروهای فرستاده مشروط کلرادو سربازان به پشت مؤتلفه خط و نابود کردن واگن قطار. موفقیت خود را در این تلاش به رهبری یک وزیر از دنور به نام جان Chivington بدان معنی است که Confederates' فتح غرب بود. آنها نه می تواند امید به زنده ماندن در بیابان های جنوب غربی با لوازم.

پس از تگزاسی عقب نشینی به سن آنتونیو در تابستان 1862 برخی کلرادو نیروهای باقی ماند در نیومکزیکو برای چند ماه. بسیاری از این تجدید سازمان و ارسال شرق به مبارزه مؤتلفه چریک; دیگران به عنوان یک "صفحه اصلی گارد" در امتداد طیف مقابل کوه های راکی برای دفاع از سفید جوامع در برابر هند دشت حملات. 3 کلرادو سواره نظام سازمان یافته به طور خاص برای مبارزه با مردم بومی منتقل جنوبی در ماه نوامبر سال 1864 و راه اندازی یک بی دلیل حمله در نزدیکی یک چینن و Arapaho اردوگاه. سربازان کشته شده به عنوان بسیاری از 230 مردم بومی بسیاری از آنها زنان و کودکان و افراد مسن سوزانده خود لژ و سپس مثله مرده بدن. زمانی که آنها بازگشت به دنور چند هفته بعد سربازان راهپیمایی در خیابان ها نمایش سر و سایر نقاط بدن آنها تا به حال گرفته شده از شن و ماسه کریک به عنوان غنائم. ساکنان این شهرستان را تشویق می کردند و آنها را در. متفکر پشت Sand Creek کشتار جان Chivington اتحادیه ارتش قهرمان در نبرد Glorieta منتقل می کند.

در ضمن در نیومکزیکو اتحادیه ارتش نفوذ به تلفن همراه واحد های مستقر در مقابل آپاچی و نوجو جوامع است. این بومی شده است مقاومت در برابر ارتش ایالات متحده را به تلاش برای ساخت قلعه ها و سفر را از طریق قلمرو خود پس از 1840s. زمانی که جنگ داخلی آمد و به نیومکزیکو آنها siphoned کردن اسب و گاو و سلاح از اتحادیه ها و کنفدراسیون ها ، در سپتامبر سال 1862 فرمانده جدید وزارت, New Mexico, James Henry Carleton, اعلام جنگ با این دشمنان جدید و شنود گذاشته کارسون برای رهبری مبارزات.

"همه مردان در هند از این قبیله هستند به کشته بود در هر زمان و هر کجا که شما می توانید آنها را پیدا کنید" کارلتون دستور کارسون در یک نامه قبل از ارسال او را به مبارزه Mescalero آپاچی در پاییز سال 1862. زنان و کودکان خواهد بود زندانی گرفته شده است. کارسون بود و نه به شرکت در هر گونه مذاکرات صلح تنها خشونت است. "ما اعتقاد داریم اگر ما کشتن برخی از مردان خود را در نمایشگاه باز جنگ" کارلتون به او گفت: "آنها خواهد بود مناسب به یاد داشته باشید که آن بهتر خواهد بود برای آنها را به باقی می ماند در صلح از در جنگ باشد." Carleton برنامه ریزی برای قرار دادن بازماندگان برای زنده رزرو محافظت شده توسط اتحادیه سربازان ارتش و نیروی آنها را به وقت کشاورزی و مسیحیت.

کارسون به دنبال سفارشات. پس از یک کمپین موفق در برابر Mescaleros او سوار سراسر نوجو میهن در تابستان و پاییز سال 1863 با 400 نیروهای سوزاندن محصولات کشاورزی و hogans (نوجو خانه) و گرفتن به عنوان بسیاری از گوسفند به عنوان او می تواند پیدا کنید. نقطه ای از این "جنگ سخت" استراتژی گرسنگی نوجو را وادار به تسلیم شدن به این اتحادیه است. آن را کاملا کار می کرد; در ژانویه 1864 Carson چراغ اول 270 نوجو زندانیان در خارج از میهن خود و نسبت به ریو گراند.

این بود که برای اولین بار از بسیاری مجبور به حذف جمعی شناخته شده به عنوان پیاده روی طولانی است. بیش از دو سال ارتش اتحادیه مجبور به عنوان بسیاری از 10,000 نوجو مردم به سفر 300 مایل از آنچه که در حال حاضر آریزونا به Bosque ردندو یک "رزرو" در پیکس رودخانه در مرکزی, New Mexico. Bosque Redondo, نظارت اتحادیه سربازان ارسال شده در نزدیکی Fort Sumner, یک فاجعه بود از شروع. فقیر آب خراب جیره کمبود چوب و یک سری هجوم حشرات که نابود محصول ذرت منجر به جرم سوء تغذیه و شایع بیماری است. ناواهو شروع به تماس و رزرو "Hwéeldi" سرزمین درد و رنج است. 1868—زمانی که آنها قادر به مذاکره بازگشت به میهن خود—بیش از 2000 نوجو مرده بود یا در پیاده روی های طولانی و یا در Bosque ردندو.

پیاده روی طولانی شد لحظه ای سرنوشت ساز در نوجو تاریخ پس از سانحه دوره است که نشانه تمام آمد که قبل و بعد از خود مردم است. پس از سال 1868 نوجو مردم باید همچنان به مبارزه با دولت فدرال بر سر زمین و منابع است. این دعوا تشدید شده اند مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تصمیم به باز کردن سرزمین مادری به صنایع استخراجی و coronavirus بیماری همه گیر. در ماه مه ملت ناواهو بيشترين سرانه ميزان عفونت در ایالات متحده و در ادامه به یک نقطه داغ. همانطور که در 1860s نوجو داستان امروز یکی از درد و رنج و بقا است. این یکی از داستان های که باید گفته شود در میدان و در مقابل کاپیتول ساختمان در سراسر غرب به جای اسطوره تجسم با تحسین آمیز مجسمه از سربازان و frontiersmen.

اکثر آمریکایی ها تدریس نمی شود تاریخ این اتحادیه ارتش در غرب و مبارزات علیه مردم بومی. آنها نمی دانند که یک پلاک در جنگ داخلی بنای تاریخی در مقابل دنور کنگره بنا در سال 1909 لیست ماسه نهر کشتار به عنوان یک اتحادیه پیروزی قابل درک توسط سربازان—به عنوان مورخ Ari Kelman توضیح می دهد که در کتاب خود یک نابجا و کشتار—به عنوان یک لحظه افتخار در خدمات خود را.

اکثر آمریکایی ها نمی دانند که این ستون هرمی شکل سنگی در سانتافه پلازا اختصاص داده شده در سال 1868 لیست اتحادیه ارتش را در جنگ علیه "وحشیانه سرخپوستان" را به عنوان بخشی از خدمات خود را به اتحادیه و یا که کیت کارسون بود در میان پیشتاز سفید برتری در نیومکزیکو. آن سخت است برای بسیاری از مردم برای قرار دادن ذهن خود را در اطراف این واقعیت است که اتحادیه سربازان ارتش جنگیدند به چنگ سرزمین مادری دور از قبایل متعدد به عنوان بخشی از اتحادیه باعث ایجاد یک رایگان و سفید و غرب است.

بناهای تاریخی در دنور و سانتافه جلال مهاجر استعمار تصویب شده توسط اتحادیه نیروهای نظامی است. است که چرا فعال گروه هایی مانند سه خواهر جمعی در مکزیک و جنبش سرخپوستان آمریکایی در کلرادو بوده است خواستار حذف خود را برای چند دهه. برای آنها اتحادیه سربازان و کیت کارسون نشان دهنده نژاد پرستی و ظلم و ستم در راه همان است که Confederates تجسم این مقادیر برای آمریکایی های سیاه و سفید. در این تحول لحظه در آمریکا زندگی همراه با تلاش های بومی فعالان و زندگی ماده تظاهرکنندگان در نهایت آنها را آورده پایین.

جوامع هستند و در این میان تصمیم گیری چگونه این بنای تاریخی سایت باید نگاه به جلو رفتن. در کلرادو فرماندار پلیس و شهردار دنور ایجاد کمیته برای ارزیابی مجدد اسامی مکان ها و نشانه های که افتخار برانگیز چهره های تاریخی اما این اقدامات شامل نمی شود ارزیابی از بناهای تاریخی. همانطور که از تاریخ 7 ژوئیه پلیس را در این سایت—که او را تعمیر و جنگ داخلی در بنای تاریخی به کلرادو سربازان و دستگیری کسانی که مسئول آوردن مجسمه پایین—به نظر نمی رسد تغییر کرده است. تصمیم خود را نادیده وزارت امور خارجه جنگ داخلی تاریخچه و رد بسیاری از ساکنان کلرادو' خواسته است.

در سانتافه سیاستمداران محلی را انتخاب کرده اند متفاوت است و بیشتر در مسیر مستقیم. شهردار نامیده می شود برای ایجاد یک "کمیسیون حقیقت و آشتی" به بحث در مورد حذف از بناهای تاریخی و آنچه که باید جایگزین آنها بومی نمایندگان باید صدای کسانی که تصمیم گیری. در این میان مقامات شهرستان را دعوت شهروندان به مشارکت در آثار هنری خواهد شد که چسبیده به میدان ستون هرمی شکل سنگی reimagining آن را به عنوان یک فراگیر فضا برای کل جامعه به لذت بردن از. این تعامل با بنای حذف دارای بیشترین امید برای آینده ای که در آن فضاهای عمومی به روی همه باز و بازتاب غنای جوامع مختلف در حالی که همچنین تصدیق و حساب با تاریخ غرب آمریکا.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب