میان سیاسی و عمومی-بهداشت بحران اسرائیل, رهبر مخالفان شوک همه با واگذاری قدرت به نتانیاهو

با وجود اقدام در ایمان خوب Benny Gantz را نابود کرده است همبستگی اپوزیسیون و ساخته شده خود را به گروگان نتانیا

توسط NEWS-SINGLE در 13 فروردین 1399
Israel's Blue and White party leader Benny Gantz.
با وجود اقدام در ایمان خوب Benny Gantz را نابود کرده است همبستگی اپوزیسیون و ساخته شده خود را به گروگان نتانیاهو اردوگاه.عکس توسط تومر Neuberg ایسنا / Eyevine / Redux

برای اسرائیلی ها یک احساس مبهم از محاصره طبیعت دوم است. بنابراین رایج در پاسخ به کروناویروس تهدید—به دولت نصایح به پناهگاه شده منطقی رواقی. اسرائیلی ها بیشتر لرزاند, بیش از پنج هزار تشخيص موارد portending فروپاشی آن با کمبود بودجه روبرو سیستم مراقبت های بهداشتی و قریب الوقوع اقتصادی فلج با بیش از بیست درصد بیکار و دهها هزار نفر از کسب و کارهای کوچک و مترجمان آزاد فکر ورشکستگی. اسرائیل را در حال حاضر شده لرزاند, سه انتخابات در یک سال تولید شده است که ادامه بن بست انتخاباتی یک مبارز نخست وزیر محاکمه به اتهام فساد مالی و سیاسی بخش ایجاد حفره ادعای دموکراسی در برابر کسانی که از "صهیونیسم." با توجه به تمام است که آن را سخت به تصور کنید که اسرائیلی ها شوکه شده بودن.

اما شوک است فقط آنچه Benny Gantz رهبر اسرائیل حزب مخالف اصلی آبی و سفید موفق به تحویل این گذشته دوشنبه در کنست اسرائیل را کشتند. با توجه به نتایج حاصل از ملت اخیر انتخابات در مارس 2nd, Gantz برگزار شد ریاست جمهوری دستور به تشکیل دولت بعدی. کنست مونتاژ شد تحت یک حکم دادگاه به رغم نخست وزیر بنیامین نتانیاهو در تلاش برای مانع آن را به منتخب جدید بلندگو—کسی که نمی تواند از مدیون به نتانیاهو. در آخرین لحظه Gantz قرار داده و خود را به جلو برای این کار با همه چیز در حمایت از نتانیاهو rightist بلوک رهبری حزب لیکود.

این بود Gantz را اولین گام در تسلیم حکم و ورود به "اورژانس" دولت وحدت ملی تحت نتانیاهو; Gantz بموقع انتخاب سخنران 74-18. "این عادی نیست و آنها فوق العاده ای نیاز به تصمیم گیری" او به طرز مرموزی خالی کند. "من نمی خواهد سازش در اصول که بیش از یک میلیون نفر از شهروندان رای دادند." پیوستن به Gantz در نتانیاهو دولت خواهد بود گابی اشکنازی—مانند Gantz سابق رئیس ستاد ارتش و بنیانگذار آبی و سفید—و دو تن از اعضای برجسته چه چپ حزب کارگر. آبی و سفید تا به حال برنده سی و سه کرسی; Gantz خواهد در حال حاضر رهبری یک جناح از هفده اعضای تقریبا همه از آنها خواهد بود وعده وزرا و نگه داشتن این حزب نام.

اما یائیر لپید دیگر آبی و سفید رهبر و موشه یعلون سوم سابق به طور کلی در میان بنیانگذاران حزب اعلام کرد که آنها در نظر گرفته Gantz حرکت خیانت. هر دو مردان کار کرده اند برای نتانیاهو و تنفر خود را از فریب و venality. آنها همچنان به امتناع از خدمت در زیر یک متهم نخست وزیر. آنها را, آنها می گویند, ترک آبی و سفید و رهبری جدید مخالفت با یک جناح از شانزده عضو دارد. "Gantz تسلیم بدون مبارزه و crawled شده به نتانیاهو دولت است. او پیوست 'Haredi-افراطی بلوک.' "لبيد گفت.

فقط زمانی که به "برابر اونا" است و هرگز به عنوان چیزی به عنوان Kenny Rogers آهنگ نشان می دهد اما هیچ کس شک است که نتانیاهو نگه داشتن دست قوی تر. او شده است بازی بر ترس از coronavirus و قریب الوقوع مستند به ترویج خود. در عین حال نیاز به معتبر اقدام روشن بود. عمومی برآوردها نشان می دهد که دولت را صرف خود را به ده درصد کسری بودجه. Coronavirus است خونتان در انبوه ultra-Orthodox جوامع است. هیچ کس به طور جدی شک Gantz میهنی انگیزه.

علاوه بر این دو رنگ آبی و سفید و اعضای کنست با اشاره به نیاز به "وحدت" بود preëmpted Gantz تشکیل یک دولت اقلیت خواهد بود که وابسته به مشترک لیست اتحاد عمدتا اسرائیلی-عرب احزاب به رهبری Ayman عوده. Gantz گزارش نظرسنجی از رای دهندگان و دیدم که باید وجود داشته باشد یک چهارم عربستان خواهد شکست دادن او. بنابراین هیچ کس شک, یا, که نوعی از ملی-دولت وحدت اجتناب ناپذیر بود—حتی که نتانیاهو ممکن است در خدمت به عنوان نخست وزیر قبل از Gantz چرخش در.

آنچه بسیاری را به شک بود که Gantz خواهد تسلیم فقط به عنوان آبی و سفید بود به دست آوردن اهرم برای شکل دادن به نظر یک دولت وحدت. با عوده حمایت Gantz تا به حال شلاق شصت و یک کرسی در کنست از یک صد و بیست و در حال حاضر به دست آورد کنترل کلید نظارت کمیته; دادگاه عالی حمایت کرده بود تا حق انتخاب جدید بلندگو که می خواهد مسئول پیشرفت یا مانع همه قوانین هستند. بنابراین Gantz ممکن است قانون پیشنهادی که برای مثال ممنوع است بازجویی از عضو از خدمت به عنوان نخست وزیر. خواهد نتانیاهو نیروی "یک چهارم انتخابات" تحت تهدید است که این قانون می تواند به تصویب رسید ؟

و نه یک دولت وحدت واقعا مورد نیاز برای مقابله با کسب و کار فوری از coronavirus بحران است. همه از نتانیاهو تصمیم گیری در مورد قرنطينه, نظارت پلیس نظارت بر بودجه از فاجعه هزینه و مالیات—مشتق از اپیدمیولوژیک و مدل های اقتصادی مشغول به کار حرفه ای در بهداشت و مالی وزارتخانه ها و بانک مرکزی اسرائیل است. کابینه و کنست کمیته در حال بررسی و تایید این تصمیم صرف نظر از اجرا می شود که خاص وزارت. روز دوشنبه نتانیاهو—خود را تحت قرنطینه پس از قرار گرفتن در معرض آلوده مشاور—رونمایی از بیست و دو میلیارد دلار بسته از جمله مزایای بیکاری و یارانه وام کسب و کار. در ضمن زمان وزیر بهداشت فوق العاده ارتدوکس Yaakov Litzman بود "دعا و امید" برای رهایی از این ویروس توسط مسیح که امیدوارم وارد Litzman گفت: "قبل از عید فصح زمان رستگاری ما."

بیشتر به طور قابل توجهی Gantz نمی شد به سادگی از یک حزب اپوزیسیون اما—به طور پیش فرض در این دوره از سه مبارزات انتخاباتی—رهبر در اسرائیل فرهنگ جنگ و مقاومت در برابر حکومت دینی و ناجی برای توجیه اشغال و لحن سرزنش آمیزی نتانیاهو نقض قانون ضرب و جرح در مطبوعات و خود aggrandizing دیپلماسی است. به دست آوردن اهرم در آن نبرد بود به خصوص مهم اسرائیل به شهروندان عرب. آن را به سختی به نظر می رسد قابل بحی داده ما بار است که یک رهبر انتخاب شده توسط یک پاچه ملی اکثریت می تواند با بسیاری از کوچک کاهش توخالی از یک دموکراسی است. نتانیاهو اولین بریدگی که برای او در نهایت تحت تعقیب محور در تلاش برای استفاده از قدرت نظارتی برای کنترل فشار دهید. این unkindest قطع شده خود را yearlong در مبارزات انتخاباتی به شلاق تا رژیم صهیونیستی در اهانت به اعراب ذکراست که شدید رهبر از مردم یهودی دولت-ملت و دفع تلاش اقلیت عرب و یهودی لیبرال ها به پذیرش اسرائیل به عنوان یک "دولت از شهروندان خود است." این ادامه داد: حتی به عنوان ملت تماشا عرب پزشکان و پرستاران شاغل پیوسته با همتایان یهودی برای مبارزه با ویروس.

Gantz در مذاکره با عوده به طور ضمنی گفته المقدس بی سابقه ای عمومی کرامت است. سپس در یک لحظه او به نظر می رسید به تکان شدید و سخت آن را دور. یک عضو از جناح های دروزی روزنامه نگار عرب Gadeer Kamal-Mreeh بلافاصله رد او. او آمده بود به سیاست به جای نه پیوستن به یک "دولت نژادپرست" او گفت:.

اگر Gantz نیاز به یک یادآوری از کسانی که سهام او آن را کردم در هفته گذشته زمانی که کان های بودجه عمومی دولت در شرکت رسانه اخراج لوسی Aharish محبوب عرب-اسرائیلی روزنامه نگار بود که معروف young conservatives به زبان عبری جامعه مدنی تبدیل شدن به اولین مسلمان عربی-اسرائیلی به لنگر یک خبر در یک کانال تلویزیونی. در 2015, او یکی از دوازده شهروندان انتخاب شده به نور مشعل در سالانه جشن روز استقلال در کوه هرتزل. سه سال بعد sloughing خاموش rightist تعصب او ازدواج محبوب یهودی-اسرائیلی بازیگر Tzachi Halevy.

در اوایل ماه مارس سی و نه ساله Aharish قرارداد با Kan به شرکت میزبان روزانه فرهنگی-امور برنامه و آن را به خوبی پیش میرود. پس از آن نتانیاهو با استفاده از بهانه های بهداشت و درمان اضطراری به حالت تعلیق کاهش دادگاه به تعویق انداختن محاکمه خود. مدنی-حقوق سازمان به نام اعتراض در Facebook و بی سابقه بلوک بیش از نیم میلیون اسرائیلی ها وارد شده است. در میان کسانی که صحبت در دفاع از دموکراسی اسرائیل بودند سران سابق سرویس مخفی و موساد سابق و عدالت از دادگاه عالی. Aharish خواسته شده بود به صندلی نشست و او اضافه شده است درخواست تجدید نظر خود را.

"ایستاده قبل از اینکه شما یک زن را به بشریت گوشت و خون یک شهروند در دولت اسرائیل یک دولت است که همه ما در مورد مراقبت از," او گفت:. هیچ کس او گفت: می توان به "متولی چگونه یک فرد قرار است به عشق میهن خود—در مورد نحوه عمل یک دین و یا آنچه حق است و تعریف یک هویت است." صبح روز بعد او به من گفت که او عامل به نام به می گویند که ظاهر او تا به حال خشم کان که گزارش به نتانیاهو وزیر ارتباطات. سپس کان اعلام کرد که میزبان دیگر را جایگزین Aharish در فرهنگی-امور نشان می دهد—که بر خلاف Aharish است یک کارمند و چه کسی آن را به عنوان اتفاق می افتد این است که همسر یکی از مقامات ارشد حزب لیکود رهبر. روزنامه نگاران هستند "gatekeepers دموکراسی" Aharish گفت: زمانی که او متوجه شد او به خطر می اندازند شغل خود پیشرفت دموکراتیک بدیهیات او به من گفت: "من درک که چگونه خطرناک محل ما هستند."

Gantz به نظر می رسد نشان می دهد که او بیش از حد درک خطر است حاضر به پرداخت قیمت—بلکه به دقیق یکی. بنا به گزارش او خواهد بود معاون نخست وزیر تحت نتانیاهو برای هجده ماه پس از آن زمان این دو تغییر شغل. Gantz خواهد بود همچنین وزیر دفاع و جناح او را notionally دریافت نیمی از کرسی های کابینه که یک متحد نزدیک است اصرار می دهد Gantz حق وتو بیش از هر اقدام دیپلماتیک و یا قانونی که سازش دموکراسی است. آنها نیز ارتباطات و فرهنگ, وزارتخانه ها و, به نظر می رسد آنها در حال برگزاری را برای وزارت دادگستری که احتمالا بروک هیچ فساد از نتانیاهو به دادگاه.

هنوز هم—با فرض زمان وزرای حزب لیکود می تواند کنار رفت و یک وحدت معامله می شود نهایی—اسرائیل دموکرات ها به نظر می رسد به احتمال زیاد به پرداخت قیمت بالاتر. بنا به گزارش ها یک قانون در مقابل یکی که کنست ممکن است گذشت در برابر نتانیاهو تصویب خواهد شد به جای آن اجازه می دهد معاون نخست وزیر به خدمت در حالی که تحت کیفرخواست. پس از هجده ماه نتانیاهو ممکن است به سادگی یک حزب لیکود به رهبری اکثریت بالا بردن او را به ریاست جمهوری که خواهد عطا کند به او مصونیت از تعقیب در طول آن مدت هفت سال; با توجه به انعطاف پذیری اسرائیل را پایه قوانین کنست حتی می تواند رئیس جمهور جدید قدرت اجرایی است. چه لبيد خواستار "فوق العاده ارتدوکس افراطی بلوک" است به احتمال زیاد به نگه داشتن کلید های مدنی وزارت کشور و آموزش و پرورش. نتانیاهو در تلاش است برای حفظ Litzman در وزارت بهداشت.

یک چیزی بیشتر -- بیشتر فریزر ، دو رنگ آبی و سفید کاربرانی که مسدود شده بود Gantz را دولت اقلیت با لیست مشترک در پی Gantz را پیچ ایجاد شده خود را به جناح و در اثر نقل مکان کرد و به جناح راست وبلاگ. بنابراین یکی دیگر از اعضای یک سابق نیروی کار متحد. پس از آن است که نتانیاهو که در حال حاضر کنترل شصت و یک کرسی است. چگونه Gantz می توانید دفاع democractic هنجارهای بدون اکثریت باقی مانده است دیده می شود. اگر می گویند نتانیاهو به دنبال پیشرفت annexationist مراحل پس از همه گیر به پایان می رسد Gantz خواهد بود قادر به جلوگیری از آن اگر در همه, تنها با استعفا شکستن توافق ائتلاف و باعث یک انتخابات. هیچ چیز در واقع از نظر قانونی می تواند جلوگیری از نتانیاهو از پراکنده کنست قبل از Gantz طول می کشد.

داستان در حال انجام است اما در حال حاضر روشن است که Gantz حتی اگر بازیگری در ایمان خوب است تخریب همبستگی اپوزیسیون و به رغم متعدد وزرای او ساخته شده خود را به گروگان نتانیاهو اردوگاه. Gantz تا به حال انتخاب بین مبارزه یا تسلیم. او تصمیم گرفت کاپیتولاسیون در حال حاضر او ضعیف شود برای مبارزه بعد.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب