یک مرثیه برای تلفن ثابت در ادبیات

تصویر توسط Eiko Ojala"تلفن زنگ زد. آن را غیر معمول ساعت آن را به حلقه است." این دو جمله کشیده شده از Vladimir

توسط NEWS-SINGLE در 6 مرداد 1399
Rows of windows of figures on a landline phone.
تصویر توسط Eiko Ojala

"تلفن زنگ زد. آن را غیر معمول ساعت آن را به حلقه است." این دو جمله کشیده شده از Vladimir Nabokov داستان کوتاه "علامت و نشانه" است که به نظر می رسد در نیویورکر در سال 1948. آنها عملکرد کامل جملات در یک عملکرد کامل داستان. زمانی که خواننده برخوردهای آنها یک زن و شوهر است تا در اواخر شب خود را نگران است. قبل از آن که آنها می خواهم به دیدار او را برای تاریخ تولد خود را در آسایشگاه که در آن او زندگی می کند. هنگامی که وجود دارد به آنها گفته شد که او به تازگی اقدام به خودکشی. بازدید ممکن است او را ناراحت. این زن و شوهر به خانه بازگشته بود در سکوت ، پدر و قادر به خواب بود, تصمیم گرفت که آنها را بازیابی او در روز بعد. این است که هنگامی که تلفن زنگ میزند و هنگامی که همه چیز ما فکر می کنم در مورد تغییر است. اما آن را نمی کند—تماس گیرنده یک غریبه با صدای یک دختر کوچک. اشتباه شماره را می گوید. تلفن زنگ میزند و دوباره. همان تماس گیرنده. همسر می دهد دستورالعمل—"شما در حال تبدیل letter 'o' به جای صفر"—و آویزان است. زن و شوهر, نوشیدن برخی از چای است. آنها خود را تحسین هدیه برای پسر خود. و سپس داستان به پایان می رسد: "تلفن زنگ زد دوباره."

من فکر می کنم این داستان اغلب برای تمام انواع دلایل اما عمدتا به دلیل سکوت مربوط توسط تعجب آور حلقه از تلفن. ناگهانی, درام, اتهام, معنی, چشم انداز مرگ منتقل و قبل از تماس است و حتی پاسخ داد: این قدرت است که یک تلفن و تلفن ثابت به خصوص—می توانید نگه دارید. تلفن ثابت یک منبع تعلیق از بزرگ و کوچک اقدام آن است که سر و صدا از جهان ورود تقریبا supernaturally به یک اتاق. داستان آن را گرامی و در معرض خطر دستگاه یکی از کامل از امکان. آن می تواند بعد از همه بود هر کسی خواستار است.

پس از اختراع آن در قرن نوزدهم ثابت شده است که اغلب به تصویر کشیده که شوم—جسم که از طریق آن سرنوشت می آید به تماس. فرانتس کافکا شد معروف می ترسم از تلفن و یک کابوس نقش در نوشته های خود از جمله در رمان ناتمام "قلعه است." در داستان کوتاه "همسایه" جوان یک تاجر به طور فزاینده ای نگران است که یک رقیب در حال گوش دادن به تماس های خود را از طریق دیوار. او تلفن می شود نماد این ناامیدی و در پایان داستان او را کاملا از هم پاشید: "گاهی اوقات من رقص در اطراف گیرنده به گوش من موجب در من اضطراب در من tiptoes و هنوز هم نمی تواند جلوگیری از اسرار من از بودن با توجه به دور."

کافکا واقع یکی از مرکزی کیفیت از تلفن ثابت—راه است که آن را اجازه داد کسی به صحبت می کنند و شنیده می شود اما همچنین به بی ثبات در معرض نیروهای نهان. که کیفیت ساقط و به راحتی به فوقالعاده است. طرح موریل اسپارک را "Memento Mori" از سال 1959 است رو با شخصیت های مختلف دریافت یک تماس تلفنی از یک منبع مرموز هرگز نشان داد: "به یاد داشته باشید شما باید بمیرد." است از آن خدا است ؟ در جلد سوم از "در جستجوی زمان از دست رفته" مارسل پروست توصیف اپراتورهای تلفن به عنوان "Danaids از نهان" "بندگان از رمز و راز" و " و " مورد علاقه شخصی من—"این umbrageous priestesses نامرئی." در "لولیتا" که راوی هامبرت هامبرت اشاره می کند که "توالت―همچنین به عنوان تلفن―اتفاق افتاده بود که به دلایل ژرف نقاط که در آن سرنوشت من بود که در قبال گرفتن."

تلفن ثابت نیست و همیشه یک فال یا پورتال در کافکا و Nabokov; آن را نیز می تواند به وضوح اجتماعی ثابت است. تا حدودی به دلیل این است که آن را ذاتا عمومی است که می تواند به نوبه خود یک تماس به یک عینک. اما نیز وجود دارد چیزی در مورد آن fixedness—آن تعیین موقعیت در فضا—و آن گمنامی (قبل از تماس گیرنده I. D.) که اجازه می دهد تا نویسندگان به آزمایش با تعلیق. هنری سبز فوق العاده رمان "حزب" از سال 1939 بستگی دارد تقریبا به طور کامل بر روی تلفن. این کتاب به دنبال یک گروه از افراد جوان عنوان از لندن به این قاره که در آن خود را بسیار غنی اچ Max مطلوب و مبهم کارشناسی است پرتاب یک حزب خانه. هنگامی که یک مه غلیظ فرود بر لندن قطار خود را به تاخیر است و آنها را مجبور به پناه در یک هتل در نزدیکی ایستگاه. بقیه طرح می یابد و آنها را دست خوش پیشامد میشه بین اتاق; بحث شود موضوع رمان و راه آن را channelled شکل و محدود توسط تماس های تلفنی حرکت داستان رو به جلو است. در هتل حداکثر معتقد است که او می تواند نمی توان با Amabel خود را زیبا و فرمانده عاشق کسی که با او استدلال در گوشی قبل از او در سمت چپ; به نظر او یک معاشقه با جولیا Wray, یکی دیگر از اعضای این گروه است. در سراسر این کتاب ثابت است موتیف یک ثابت به عنوان شخصیت استدلال می کنند و لاس زدن و منتظر مهم ترین تماس از همه این است که به آنها بگویید که قطار می توانید ترک. سبز ایجاد یک کل وزوز جهان اطراف یک جسم واحد که متصل می شود و شخصیت آنها را قابل دسترسی و غیر قابل دسترسی—شناسایی و ناشناختنی—در یک بار.

این فعل و انفعال بین عمومی و خصوصی—چه کسی انتخاب خواهد شد ؟ چه خواهد شد آنها را می دانید ؟ —ضروری است به درام از تلفن ثابت. در تسا هدلی را اولین رمان "حوادث در خانه" شخصیت اصلی کلر, تماس, دیوید, بهترین دوست, دوست پسر, و خود او می تواند عاشق از سکه تلفن در خانه است که خانواده اش است و اجاره در ایرلند. این برای اولین بار است چنین تماس بگیرید و او باعث می شود آن را در رخت فشرده میان کت از او فرزندان جوان است. اما دیوید نمی انتخاب کنید تا او بهترین دوست ندارد. برای یک ثانیه کلر تصور مکالمه آنها ممکن است شکایت در مورد تعطیلات خانواده او ممکن است سر و صدا کردن; او را دوست خواهد "تشخیص تلفن تماس به عنوان متعلق در یک خط طولانی از جمله تماس های تلفنی." و در عین حال. کلر متوجه می شود که او را دوست حلی هرگز او داده دیوید شماره. چرا او را به نام آن ؟ او همچنین متوجه می شود که اگر او آویزان کردن حلی می تواند شماره گیری به یاد شماره ای که ممکن است در معرض. حلی کشف شد که در آن یک تماس بین المللی خواهد "بود به اندازه کافی کلر فکر به او دور است." او آویزان است. "سپس او نشسته گوش دادن به تن در گوشی به عنوان هر چند او ممکن است شنیدن در آن وجود دارد پس لرزه از آنچه تا به حال اتفاق افتاده است."

کاهش از تلفن ثابت در داستان است که البته بخشی از کاهش آن در زندگی است. بیش از نیمی از آمریکایی ها در زندگی خانواده ها با خطوط تلفن ثابت; این تعداد افزایش می یابد و به حدود هفتاد و پنج درصد در میان کسانی که در سنین بیست و پنج تا سی و چهار. در اواخر شب یک گوشی است که احتمالا زنگ ominously در اتاق بعدی; آن را وزوز در nightstand تماس گیرنده I. D. فلش. در داستان شخصیت های مثل مردم همیشه قابل دسترسی است. متن پیام, پیشنهاد, جدید, intermediate فرم تماس با ما; در واقع, بسیاری از تماس ها در "حزب" نمی خواهد نیاز به اتفاق می افتد امروز. و تلفن های همراه در بسیاری از راه های به مراتب بیشتر و صمیمی تر با خطوط ثابت و طلاق گرفته به عنوان آنها را از یک نقطه ثابت در صفحه اصلی و یا در خیابان.

تلفن همراه تولید خود درام—شکلک-آشغال رساله از پیام های متنی, تقلا از رسانه های اجتماعی—و قطعا آن را سزاوار یک نقش بزرگتر در ادبیات که در آن باقی مانده است تا حدودی ننگ از ویژگی های زندگی مدرن است. در یک مقاله فوق العاده برای لس آنجلس نقد و بررسی از کتاباستفن Marche اشاره می کند که نویسندگان اغلب درمان های هوشمند مانند یک سیب زمینی داغ به عنوان اینکه "اگر شما ذکر شده یک گوشی هوشمند در یک داستان کوتاه در مورد زندگی صمیمی این موضوع که داستان خواهد بود گوشی های هوشمند."

برخی از این فشارهای ممکن است جریان از این چالش است که تلفن های همراه مطرح به کنوانسیون های داستانی یا به کنوانسیون از آنچه در آن استفاده می شود. در "اینجا و اکنون" مجموعه ای از نامه های بین J. M. Coetzee و پل استر دو رمان نویسان به طور خلاصه در نظر گرفتن چگونه تلفن همراه خود را تغییر داده اند روند. Coetzee اذعان حذف چنین دستگاه هایی از کار خود را توصیف خود را به عنوان یک "بیست و یکم قرن فرد نوشتن داستانی که از قرن بیست و یکم ابزارهای ارتباطی مانند تلفن همراه وجود ندارد." او شگفتی در مورد تاثیر خود را بر روی چرخ از طرح و اشاره می کند که چگونه آنها ممکن است به خصوص تغییر زنا رمان. "خیلی از مکانیک از رمان نوشتن گذشته و حال گرفته شده است تا با ساخت اطلاعات موجود به شخصیت ها و یا نگه داشتن آن را از آنها با گرفتن مردم با هم در همان اتاق و یا نگه داشتن آنها را از هم جدا" او می نویسد: در نامه ای از سال 2011 چهار سال بعد از آیفون débuted. "اگر همه از ناگهانی هر کس دسترسی به بیشتر یا کمتر از هر کس دیگری—دسترسی الکترونیکی است—چه می شود که همه توطئه?"

این سوال خوبی است اگر می شه یکی. Auster پاسخ اشاره کرد که اگر چه هر کس دسترسی به همه آن است که "تنها در تکه تکه های ad hoc نوع راه است." این یک apt شرح ارتباطی امروز—راه است که آن را ثابت اما متخلخل به نحوی کمتر جامد بودن بیشتر تضمین شده است. و در عین حال Coetzee نگرانی هنوز هم ایستاده: تلفن ثابت ایجاد برخی از مهمترین موانع است که تلفن های همراه نیست. این اجازه می دهد تا به صورت داستانی جهان است که در آن مردم می تواند موجه برگزار شد از هم جدا قادر به برقراری ارتباط و سپس تشکیل یک پشت سر هم. این اجازه می دهد تا برای اطلاعات نکردن و منتشر شد. این اجازه می دهد تا برای چیزی غیر قابل پیش بینی برای ورود به یک اتاق.

عدم قطعیت ارزشمند است در داستان. آن است که اغلب آنچه که باعث می شود خواندن یک رمان خیلی لذت بخش: بی ثباتی جهان است که ما را وارد کنید; به این معنا است که چیزی است که اتفاق می افتد هر چند ما نمی دانیم که چه; قول می دهم که آنچه ما تصور ممکن است در واقع آشکار شدن. مکانیک از این عدم قطعیت را اغلب مورد نیاز برخی از اشیاء: شکسته به پایین ماشین مفت که باز نشده بسته است. تلفن ثابت تلفن است که شاید بزرگترین این اشیاء. در گرگ و میش از زندگی خود ما ممکن است مانند Nabokov, به یاد داشته باشید آن را به عنوان یک خط باز امکان فقط در حال انتظار برای حلقه.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de