قطب جنوب یخ یک جنگ است که بشر نمی تواند از دست دادن

یخ در قطب جنوب در حال ذوب شدن شش برابر سریع تر از آن را چهل سال پیش در نتیجه بیشتر زایمان از توده ها—با وجودی

توسط NEWS-SINGLE در 2 اسفند 1398
Glacier.
یخ در قطب جنوب در حال ذوب شدن شش برابر سریع تر از آن را چهل سال پیش در نتیجه بیشتر زایمان از توده ها—با وجودی سهام.عکس توسط رابین رایت

ثبت نام برای بیل McKibben جدید بحران آب و عضویت در خبرنامه و دریافت به روز رسانی هفتگی از داخل جنبش آب و هوا.

در آخرین روز از سفر به قطب جنوب در سال گذشته ده نفر از ما مجموعه ای از زودیاک به تور ده ها تن از توده ها در طبیعت شگرف موزه اقیانوس. منجمد مجسمه glistened نفیس در رنگ های آبی و فیروزه ای; یخ رنگ متفاوت تراکم حباب های هوا. هر یک تشکیل شد پس از خوراکی های باستانی یخچال. کوه یخ است که غرق کشتی تایتانیک در اقیانوس اطلس در سال 1912 در نظر گرفته شده بود صرف "bergy بیت" و یا کوچکتر تکه های شناور یخ آن ذوب شده و در عرض چند سال. آنهایی که ما دیدیم در اطراف قطب جنوب بود. گاهی اوقات ما خال خال blubbery مهر و موم فیل (که می تواند وزن بیش از چهار تن) چرت زدن بر یخ های قطبی و یا ادلی پنگوئن ها (به نام یک کاشف فرانسوی برای همسر خود) جهش در میان آنها و یا یک نهنگ کوهان دار را ضربه unnervingly در این نزدیکی هست. به عنوان ما به رهبری بازگشت به کشتی به طبیعت فرمان زودیاک ناگهان خاموش کردن موتور. "گوش دادن" او گفت:. قطب جنوب است که معمولا قدرت سکوت قاره به جز gusting بادها یا زني امواج در خط ساحلی آن. او با قرار دادن انگشت خود را از بالا سیگنالینگ برای آن صبر کنید. ما نشسته حرکت. یک غرش کرک سپس پاره پاره از طریق هوا انعکاس در آب تا زمانی که احساس مانند آن را به رفتن در داخل سر من. ما را به تماشای یک قوی خلال این قاره شکستن و سقوط به اقیانوس جنوبی. این احساس زمین شناسی.

برای تقریبا نیم قرن من تحت پوشش و جنگ و انقلاب و شورش در چهار قاره بسیاری از سال در پایان. من همیشه یک ناظر بیرونی به تماشای دیگران به کشته شدن هر یک از دیگر. من تاسف از دست دادن زندگی انسان—و طرفین متخاصم خود به شیوه های مخرب—از احساسی فاصله. در قطب جنوب من تو را دیدم از طریق جنگ های مختلف منشور. و من دشمن بود. "انسان خواهد بود اما یک نوسان گذرا در طول تاریخ زمین," وین Ranney یک طبیعت و زمین شناسی در سفر به من گفت. "تنها سوال این است که چه مدت بر روی صفحه رادار خواهد بود."

هفته گذشته دمای هوا در قطب جنوب رسید تقریبا هفتاد درجه—داغترین در تاریخ ثبت شده است. نبود یک روز اتفاق است. مشهور برای آن snowscapes زمین را, سردترین, wildest, windiest بالاترین و بیشترین مرموز قاره تجربه شده است یک موج گرما. چند روز قبل یک قطب جنوب ایستگاه ثبت درجه حرارت در اواسط دهه شصت. آن را سرد در واشنگتن جایی که من زندگی می کنند. تصاویر شمال قطب جنوب دستگیر گسترده عصری بی ثمر قهوه ای زمین عاری از یخ و فقط با puddle-مانند تکه های برف.

مشکل این است که آیا یک رکورد جدید راه اندازی شد "این در دراز مدت روند است که باعث می شود کسانی که ثبت به احتمال زیاد به رخ می دهد در اغلب موارد" جان Nielsen-Gammon مدیر تگزاس مرکز برای آب و هوا مطالعات در تگزاس A. & M. دانشگاه به من گفت این هفته است. "این نوع مانند یک جنگل که در آن درختان به طور مداوم در حال رشد و درختان در حال مرگ هستند اما اگر آنها شروع به در حال مرگ سریع تر از آنها می تواند به رشد بازگشت و سپس شما در نهایت از دست دادن جنگل," او گفت:. "همین امر به یخچالهای طبیعی. یخچالهای طبیعی جریان به اقیانوس و اما اگر آنها شکسته سریعتر از یخچال خلوت و شما از دست دادن یخ—و پس از آن از سطح دریا می رود تا در سراسر جهان است."

کوه یخ است که من به تماشای شکستن از قطب جنوب بخشی از یک فرآیند به نام زایمان. آن را عادی و یک گام ضروری در طبیعت چرخه به جز که آن را در حال حاضر اتفاق می افتد خیلی سریع تر و در تکه های بزرگتر—با وجودی سهام. یخ در قطب جنوب در حال حاضر ذوب شش برابر سریع تر از آن را چهل سال پیش اریک Rignot یک زمین دانشمند در دانشگاه کالیفرنیا در ایروین و همکاری نویسنده از یک مطالعه بزرگ از قاره یخ بهداشت به من گفت.

در این ماه یک کوه یخ اندازه گیری بیش از یک صد مایل مربع—اندازه مدیترانه جزیره مالت یا دو بار اندازه واشنگتن—قطع کاج جزیره یخچال (عاشقانه شناخته شده به عنوان خوکبرای کوتاه) در غرب قطب جنوب است. سپس آن را شکست کوچکتر "خوک اجازه می دهد تا" با توجه به آژانس فضایی اروپا که ردیابی آنها توسط ماهواره. بزرگترین بچه خوک بود و تقریبا چهل کیلومتر مربع است.

منجمد قاره تقسیم شده است غرب قطب جنوب و شرق قطب جنوب است. (قطب جنوب است که در شرق قطب جنوب است.) بسیاری از ذوب و خیلی از زایمان اتفاق افتاده در غرب و امتداد آن هشت صد مایل شبه جزیره. اما در ماه سپتامبر یک کوه یخ اندازه گیری بیش از شش صد مایل مربع و یا بیست و هفت بار به اندازه منهتن—calved کردن Amery یخ قفسه در شرق قطب جنوب است. زایمان شتاب شگفت انگیز در سبک است. دو بزرگ دیگر به زودی به bergs در حال پیگیری خود را به عنوان شکاف و ترک قابل مشاهده از فضا. یکی از خوک در غرب دیگر تشکیل خاموش فشار یخ قفسه در شرق.

بزرگترین کوه یخ—یک کلوسوس اندازه گیری بیش از دو هزار کیلومتر مربع یا به اندازه دلاور—شکست غرب قطب جنوب در سال 2017. پس از آن بود که نقشه ای از این قاره تا به حال به دوباره ترسیم. آن را در حال حاضر به آرامی راه خود را در اطراف قطب جنوب شبه جزیره به سمت اقیانوس اطلس در یک مسیر شناخته شده به عنوان "کوچه کوه یخ." به عنوان توده ها را به حرکت آب گرم, آنها شروع به ذوب شدن و در نتیجه سطح دریا افزایش یابد.

مقدار یخ بر روی زمین بود و محوری در ایجاد تمدن بشری ده هزار سال پیش یک واقعیت است که سرخپوشان-هواشناسی تنها کشف شده در اواخر قرن بیستم. دانشمندان در حال حاضر می گویند که یخ کلید صلح میان تمدن ها برای هزاران سال به بیش از حد. "ثبات و اندازه و جمعی از قطب جنوب است و نه بد پروکسی برای چگونه خشونت آمیز جهان می تواند تبدیل به در که تمدن بشر ساخته شده بود پایدار آب" اسپنسر Glendon یک عضو ارشد در جنگل سوراخ مرکز تحقیقات به من توضیح داد. "برای اولین بار صد و نود هزار سال که آنها در این سیاره انسان از نقل مکان از جایی به جای دیگر برای پیدا کردن آب و هوای معتدل به عنوان یخ و بیابان منتقل و درجه حرارت منتقل شده در نوسانات. در مورد 10,000 B. C. آب و هوا تثبیت شده است. هنگامی که آن را تثبیت این مکان های زیبا ماند خوب است. پایدار آب و هوا کمک انسان جلوگیری عشایر است. و این که چرا مردم حل و فصل" ایجاد زمان و فضای کافی برای ایجاد اولین تمدن بشریت.

در فیزیک شرایط آب و هوا تثبیت دلیل وجود دارد فقط درصد حق یخ در این سیاره Glendon توضیح داد. یخ منعکس بنابراین نور خورشید پرش کردن آن را به عقب به فضا و نمی بیش از حد زمین و ساکنان آن است. که در حال حاضر در حال تغییر به عنوان قطب جنوب (و گرینلند) کوچک. برای ده هزار سال یا بیشتر کاهش یخچالهای طبیعی در تابستان و هم در زمستان, اما آنها تا به حال یک معنی یا اندازه متوسط است که با ثبات در طول زمان است. "در حال حاضر تمام یخچال های طبیعی در حال عقب کشیدن. و این دلیل آن را گرمتر به طوری که آنها کوچک تر در تابستان و گسترش کمتر در زمستان—و وجود دارد کمتر و کمتر یخ."

حداقل هشتاد درصد از کره زمین را آب شیرین نیز موجود در قطب جنوب یخ. کوه های یخ که ذوب کمک به پر کردن تجهیزات. دوباره مسئله تعادل است. اگر قطب جنوب بودند به طور کامل ذوب شدن اقیانوس ها را در سراسر جهان افزایش تا دو صد پا رویداد آخرالزمانی است که پیکربندی مجدد جهان جغرافیا. قدرت و عظمت قطب جنوب—بزرگ خود خاردار قله و frigidly غیرقابل سکونت فلات—باعث می شود که چشم انداز به نظر می رسد غیر ممکن است. در زمستان درجه حرارت رسیده به عنوان کم به عنوان یک صد و چهل و هشت درجه زیر صفر فارنهایت است. در عین حال این روند آغاز شده است. در سال 2018 یک نظرسنجی منتشر شده در طبیعت گزارش داد که قطب جنوب را از دست داده بیش از سه تریلیون تن از یخ بین سال های 1992 و 2017. که به اندازه کافی برای پر کردن دریاچه ایری دوازده بار با توجه به Earther. یک چهارم از یخ یخچال های طبیعی در غرب قطب جنوب در حال حاضر ناپایدار به دلیل ذوب شدن بیش از مدت مشابه یک دوم گزارش توسط دانشمندان در مرکز قطبی مشاهده و مدل سازی در بریتانیا به این نتیجه رسیدند سال گذشته است. جدید بارش برف دیگر نمی تواند برای جبران ضرر و زیان.

یخچال های طبیعی و کوه یخ فرزندان را هزاران سال به تولید است. کوه یخ است که غرق شده تایتانیک احتمالا سرچشمه با یک بارش برف در گرینلند سه هزار سال پیش احتمالا در اطراف این زمان است که شاه توت عنخ آمون حاکم در مصر باستان با توجه به یک حساب. آن را احتمالا قطع گرینلند در سال 1910 یا 1911 آغاز شده و شناور به سمت اقیانوس اطلس. در آن زمان زده شد کشتی تایتانیک در سال 1912 کشته شدن بیش از پانزده صد مسافر و خدمه آن شد و در حال حاضر ذوب.

"2035 نقطه بدون بازگشت می تواند عبور" متی لانه سابق مدیر ملی اطلاعات شورای نوشت: در گزارش سال گذشته در مورد خطرات جهانی بیش از پانزده سال است. این نقطه پس از آن توقف زمین متوسط از افزایش دو درجه سانتیگراد یا 3.6 درجه فارنهایت—خواهد بود بسیار دشوار است اگر نه غیر ممکن است به نوبه خود باعث "خطرناک medley جهانی بلایای طبیعی است."

و که به نوبه خود به عقب می رود به یخ و نقش آن در شکوفایی تمدن بشری است. "آنچه در آینده—یا اتفاق می افتد—پایان زمین, ثبات" Glendon به من گفت. "در شرایط انسانی است که به معنی بازگشت به مهاجرت اما در یک جمعیت نه فقط چند میلیون اما چندین میلیارد دلار است."

قبل از من رفت و به قطب جنوب, من در با بررسی دونالد Perovich یک متخصص ژئوفیزیک در دارتموث که آهنگ یخ دریا است. ما به صحبت کردن در مورد جنگ. "شما می توانید استدلال می کنند که در تمام جنگها وجود دارد که برندگان و بازندگان. بعد از آن جوامع ، وجود دارد یک فرصت برای بهبود و حرکت رو به جلو است. اگر رویکرد شما تغییر آب و هوا به عنوان یک جنگ وجود دارد برخی از واقعا عواقب شدید در سراسر هیئت مدیره" او به من گفت. "این" او افزود: "یکی از جنگ ما نمی تواند از دست بدهند."tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im
آخرین مطالب