استخر پیش ساخته سوییم پلاس Swim Plus

این استخر پیش ساخته تولید شده از پانل های فولاد ضد زنگ است كه می تواند در بالاتر از سطح زمین نصب گردد و در آن

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

این استخر پیش ساخته تولید شده از پانل های فولاد ضد زنگ است كه می تواند در بالاتر از سطح زمین نصب گردد و در آنجا راه اندازی شود و به دلیل وزن سبك می توان آن را در پشت بام ساختمان نصب كرد. یک دستگاه مبدل استيل به ظرفيت 80 کيلووات برای استفاده از سيستم گرمایش مرکزی ساختمان. استخر پیش ساخته میتواند برای افرادی که میخواهند یک استخر کاملا مجهز و استاندارد را مورد استفاده قرار دهند، بسیار مناسب باشد. تاسیسات مورد نیاز برای ساخت استخر ها با روش سنتی، تاسیسات بسیار گران قیمتی هستند. باید خاطر نشان کرد که سیستم های لوله کشی بسته به شرایط مکانیکی و ساختمانی که در آن استخر اجرا میشود می توانند متفاوت باشند . از دیگر مزایا آنها می توان به زمان ساخت كوتاه مدت آن اشاره كرد. یکی دیگر از مزایای ساخت استخرهای پیش ساخته می توان به هزینه پایینتر این استخر ها در مقایسه با سایر استخرها اشاره کرد؛ با توجه به اینکه این استخرها نیاز به بتنریزی یا آرماتور بندی ندارند، در نتیجه نیازمند هزینه کمتری هستند. این عایق استخر که کاملاً در برابر نفوذ و نشتی آب استخر مقاوم است تقریبا جزو اقتصادی ترین نحوه آب بندی استخر است . Da​ta has  been created by GSA Con te᠎nt Gen er ator Demoversion.

نه تابش نور خورشید و نه سرمای سخت، نمی تواند کوچک ترین آسیبی به این استخرها برساند، ضمن اینکه سطح استخرهای پیش ساخته به صورت مادام العمر عایق و آب بندی شده که همین مسأله باعث صرفه جویی در هزینه ها و مصرف انرژی می گردد. پس از آب بندی و عایق کاری استخر ، سرامیک های استخر اجرا می شوند . هنر نمایی و تخصص پیمانکار ساخت استخر در این مرحله کاملا مشخص میشود . 3- توجه شود که سطح سیمان باید کاملا تراز و لیسهای شده و به نحوی صاف گردد که هیچگونه پستی و بلندی نداشته باشد. این مرحله بسیار مهم و ویژه است زیرا همجواری سیم برق و آب می تواند بسیار پر خطر باشد و یک ترکیب کاملا خطرناک است پس بنابراین نهایت دقت در این عملیات باید در نظر گرفته شود . در نهایت شرکت مربوطه، اقدام به نصب استخر برای شما خواهد کرد. به همین خاطر بهترین محیط برای این استخر پیش ساخته حیاط های بزرگ و باغ و ویلا بوده است که می توان به داشتن آن اقدام نمود.

بهترین محل برای استفاده از استخر های پیش ساخته فضای باز می باشد که افراد به راحتی می توانند محصول را باز کرده و به نصب آن مشغول شوند. مرحله انتخاب کاشی استخری و رنگ و طرح آن در زیبایی و نمای نهایی استخر بسیار مهم است ، بنابراین در این مرحله باید با مشورت مهندس معمار و در جریان قرار دادن پیمانکار استخر نظر و سلیقه خود را بیان نموده تا به جلوه نهایی که مد نظر است رسید . به طور کلی اکثر مردم امروزه از استخر های بتنی در ساختمان های خود بهره می گیرند. برای غلبه بر این نقاط ضعف استفاده از آجر در ساختمان استخر ، عمدتا میتوان از میلگرد همزمان با بکارگیری آجر استفاده نمود . ساخت استخر با آجر ، باید توجه داشت که آجرها فقط در مقابل نیروهای فشاری مقاومت خوبی دارند . روش اجرای عایق کاری استخر با مواد پلیمری بسیار آسان بوده و نیاز به مهارت ویژه ای ندارد و پیمانکار ساخت استخر میتواند با نیروی غیر متخصص نیز این مرحله را اجرا نماید . این استخر از جنس پی وی سی بسیار مقاوم در عین حال بسیار نرم و لطیف بوده که ضد آب و ضد حساسیت می باشد که برای سنین بالای 6 سال طراحی شده است .

ایزولاسیون استخر جزو حساسترین مراحل ساخت استخر میباشد . از چراغ استخری مناسب با ایزولاسیون مطمئن استفاده نموده تا علاوه بر کیفیت بالا ، سیستم آب بندی استخر مختل نگردد . سیم کشی استخر ، مرحله بسیار مهم و نیاز به دقت بالا قبل از پوشش استخر ، برای استفاده برق به داخل کاسه استخر جهت تخلیه آب ، تصفیه آب و چراغ استخری و روشنایی زیر آب به سیم کشی مناسبی برای انجام تاسیسات الکتریکی و تامین نیروی برق مورد نیاز میباشد . 4. مقاومت بالا در برابر تابش خورشید. عایق بندی دیوار و کف استخر آجری در برابر رطوبت و آب همانند آب بندی سایر استخرها میباشد و مواد پلیمری مورد استفاده در استخرهای بلوکی و بتنی میتواند استانداردهای لازم برای آب بندی استخر آجری را نیز برآورده کنند ، اما قطعاً باید توجه نمود که استحکام و مقاومت لازم در ساخت استخر آجری رعایت گردد . حساسیت ویژه در بتن ریزی استخر و استفاده از مواد مقاوم کننده بتن مخصوصا فوق روان کننده بتن و الیاف بتن میتواند باعث افزایش مقاومت مکانیکی بتن و آب بندی استخر در مرحله بتن ریزی گردد . از طرف دیگر باید خاطر نشان کرد که فقط آجرها می توانند در ساخت دیواره استخرها مورد استفاده قرار گیرند و به هیچ عنوان نمیتوان در کفسازی استخر از آجر استفاده نمود .

آخرین مطالب