حداقل همه گیر نیست ایجاد سوپر موش

علم پناه در محل تولید طبیعی "آزمایش" برای شهری حیات وحش, اما, شهر جوندگان هستند و نه در حال تحول به تهاجمی

توسط NEWS-SINGLE در 19 خرداد 1399
تصاویر موش در میان آسمان خراشپل Spella / اطلس

پس از شیکاگو فروشگاه ها و رستوران ها تعطیل در مارس ربکا, Gadsden, مدیر تحقیقات در آفت کنترل شرکت را در یکی از معمول شب "موش صحرایی سافاری." کارفرما او را نقطه عطفی آفت مدیریت خدمات بسیاری از شهرستان های بالا پایان Michelin-دارای رستوران که شده بود مجبور به بستن عجله آزادسازی انبوهی از تولید است. در کنار یک زباله دانی در نزدیکی یک رستوران, Gadsden آمد در سراسر موارد گذشته-نخست آوکادو. "من تو را دیدم این جعبه از آوکادو فقط پرتکاپو با موش," او می گوید. به عنوان شهرستان را انسان عقب نشینی خانه برای جلوگیری از coronavirus آن رت رو "یکی از بزرگ نهایی بوفه."

پس از آن, اما, آمد قحطی. رستوران ها باقی مانده بسته و در نزدیکی موش مستعمرات شروع به گرسنگی مردن. در رستوران-های سنگین در محله Gadsden شروع به دیدن بیشتر موش ها با زخم های از مبارزه با بیش از مواد غذایی است. او شروع به پیدا کردن بیشتر از موجودات زنده در تله هم احتمالا به این دلیل که طعمه تبدیل شده بود خیلی بیشتر فریبنده است. و سپس در نهایت موش جمعیت در برخی از مناطق شروع به رها کردن. در ماه مارس 20 مارس 20 تیم او به دام افتاده 19 موش خارج بسته شیکاگو رستوران. در دو هفته پس مارس 20, آنها به دام افتاده و تنها دو.

Coronavirus همه گیر است طرح میتوانست به زندگی انسان در شهرستانها که به معنی آن نیز طرح میتوانست به زیستگاه از شهر موش ها. در خود هزار سال طولانی همزیستی با انسان و موش را سازگار به ما تغییر روش های زندگی و آنها acclimating دوباره به همه گیر زده شهرستانها. "این است که مرتب کردن بر اساس یک آزمایش می گوید:" مورین موری حیات وحش-بیماری بوم در لینکلن پارک وحش در شیکاگو است. شهرستانها در حال حاضر به آرامی بازگشایی و موش را وفق دهند دوباره—به عنوان آنها همیشه.

یک چیز برای مطمئن شویم که: موش دور می رویم. یک زن پوست قهوه ای موش برجسته ترین گونه ها در ایالات متحده می تواند لیتر از 10 نوزادان هر چند هفته. هر موش جمعیت است که باید نابود شده است گرسنگی در برخی مناطق به احتمال زیاد به دوباره بجای اول برگشتن به عنوان به زودی به عنوان مواد غذایی خود را می آید. شیکاگو موش ها به طور معمول در برآورد تعداد در صدها هزار نفر.

یک شهر است نه همگن و با این حال همه گیر اثر بر آن موش ها متفاوت است بلوک بلوک بیش از حد. "موش-جمعیت تغییرات آنقدر hyperlocal که وجود دارد نه یکی سراسر شهر بود پاسخ" Gadsden می گوید. در مناطق مسکونی که در آن موش ها ممکن است تکیه بر خانواده زباله جمعیت های محلی هیچ کمبود مواد غذایی در واقعیت وجود دارد احتمالا بیشتر شده است زباله های خانگی زیرا مردم پناه در محل.

اما مناطق تجاری مانند کسانی که Gadsden شد نظارت در موش صحرایی safari, یک داستان متفاوت است. موش تمایل به ماندن در همان 150 - 200-قطر خوشبختانه gorging برای مثال در یک رستوران زباله تمام عمر خود را. به عنوان کسانی که موش فرار کردن از مواد غذایی پس از کسب و کارهای غیر ضروری خاموش کردن آنها در بازه زمانی بیشتر به طور گسترده ای از گرسنگی. Gadsden می گوید: او با کار رستوران است که باز مانده takeout دیده و هجوم جوندگان. "آن دسته از مشتریان را به نام ما و گفت:" ما نیاز به کنترل بیشتر. ما هرگز به حال بسیاری از این موش ها!' و آنها می گویند " شیکاگو موش جمعیت باید افزایش,'," او توضیح می دهد. "نه, که این مسئله است. شما تنها فرد در بلوک قرار دادن زباله در زباله دانی بنابراین همه موش ها به جای رفتن به 20 dumpsters همه آنها در آینده به یکی."

مراکز کنترل و پیشگیری بیماری به تازگی هشدار داده است که موش گرسنه ممکن است غیر منتظره ای تهاجمی است. به عنوان جوندگان داستان های ترسناک در حال گسترش در همه گیر—موش swarming در نیواورلئان را در خیابان بوربن یا تودرتو در موتورهای خودرو—متی شانه می گوید: او تا به حال برای tamp پایین موش ترس. شانه یک بوم شناس در دانشگاه کلمبیا که مورد مطالعه موش ها در شهر نیویورک—که در آن جمعیت تخمین طیف وسیعی از 300,000 تا 2 میلیون—و او تاکید می کند که هیچ, حیوانات نه در حال تحول به تهاجمی فوق العاده موش. بله آنها خود را تکه تکه جوان اما آنها که در غیر pandemic بار بیش از حد. "واقعا موش رفتار احتمالا تغییر نکرده بسیار است. این واقعا راه انسان ها تغییر کرده اند فعالیت های ما," او می گوید.

دیگر شهری حیوانات ممکن است در پاسخ به تغییرات در رفتار ما بیش از حد. ترافیک است که یک قطعه از آن را. "بسیاری از حیوانات است که زندگی در شهر را محدود به حرکات خود را به اجتناب از اخذ آمار توسط ماشین" موری می گوید. کویوتس او اشاره می کند تمایل به تغییر از فعال بودن در طلوع و غروب به اینکه شبانه در نزدیکی انسان است. کریستوفر Schell یک شهری بوم شناس در دانشگاه واشنگتن, Tacoma که مورد مطالعه شغالها با موری با استفاده از دوربین های تله ای در پارک و دیگر فضاهای سبز را ببینید که چگونه گوشتخواران در حال تغییر رفتار خود را در طول بیماری همه گیر. یک فرضیه Schell می گوید این است که حیوانات ممکن است شیفت فعالیت خود را به هنگام غروب و سحر با انسان کمتر در اطراف. اما به تازگی یکی از گونه های خود را از دوربین های تله ای شده اند به گرفتن بیشتر از این است که انسان حداقل در اطراف شهر و حومه تاکوما.

"وجود دارد سایت های که ما به سختی دیدم یک فرد" او می گوید: "و ناگهان همه از یک سال ما شاهد تعداد زیادی از مردم فقط به موشک وار رفتن." شغالها و یا racoons که استفاده می شود به نشان می دهد تا در طول روز و در مکان های خاص در حال حاضر به نظر می رسد که در حدود تنها در شب. با بسیاری از مردم تمرین های اجتماعی فاصله در فضای سبز برخی از حیوانات در واقع می تواند تبدیل به بیشتر شبانه و نه کمتر. البته می افزاید: Schell, الگوهای, به احتمال زیاد متفاوت از یک شهر به شهر و ایالت به ایالت با توجه به درهم آمیخته از پناهگاه در محل محدودیت. پروژه خود را بخشی از حیات وحش شهری اطلاعات شبکه است که همکاری در حدود 25 شهرهای مختلف در آمریکای شمالی و هم آنها ممکن است به یک مطلب کامل داستان همه گیر اثر در حیات وحش است.

کار در خانه در تمام طول روز ساخته شده است قطعا بسیاری از مردم آگاه تر از حیات وحش در اطراف آنها. به عبارت دیگر در آن زمان مشغول برای کنترل آفات. "درست زمانی که پناهگاه در محل منظور ما ده ها تن از تماس های تلفنی" Gadsden می گوید. مردم با دیدن شغالها آنها تا به حال هرگز قبل از متوجه شده در کارگاههای خود و شنیدن سنجاب خود را در اتاق زیر شیروانی که roused در طول روز. ما شده ایم های خانه های ما در تمام این مدت.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب