می تواند توده-اعتراض جنبش زنده ماندن Coronavirus?

جهانی تظاهرات و مخالفت تطبیق به یک دوران اجتماعی فاصله. اسرائیلی نگه داشتن یک فاصله امن از یک دیگر را

توسط NEWS-SINGLE در 4 اردیبهشت 1399
اسرائیلی نگه داشتن یک فاصله امن از یک دیگر را در یک "پرچم سیاه" تظاهرات برای تظاهرات در تل آویو.جک گوئز / خبرگزاری گتی

رابین مربع در تل آویو همواره یک سایت محبوب برای تظاهرات. اسرائیلی ها جمع آوری شده در این گسترده پلازا در اعتراض به جنگ غزه در سال 2014 و به تقاضای حقوق بشر در سال 2018 است. این نیز که در آن بیش از آخر هفته بیش از 2000 نفر جمع شده بودند به نگرانی از سیاست های بنیامین نتانیاهو نخست وزیر.

این تازه ترین اعتراض شد و بر خلاف پیشینیان خود ، برای یکی از حاضران در آن حال چهره خود را پوشش داده است. و به جای بسته بندی مربع با مردم شانه به شانه این تظاهرات با هدف گسترش مردم از مونتاژ آنها در تعیین علامت حداقل شش فوت از هم جدا. این فاصله فیزیکی به این تصور از یک مقدار بزرگتر در اعتراض به شرکت کنندگان در زمان تمامیت یک فضایی که قبلا جایگزین ده ها هزار نفر. برخی از sported ماسک صورت با جرم و جنایت وزیر نوشته شده بر روی آنها. دیگران اختیار داشت پلاکارد و پرچم.

از جمله یک تصویر ممکن است غیر قابل تصور تنها چند ماه پیش. اما با به ظاهر همه چیز coronavirus تغییر کرده است که. امروز تظاهرات گسترده مجبور به انطباق با جهان اجتماعی فاصله که در آن مقیاس بزرگ تظاهرات سمبل جهانی جنبش دلسرد شده اند و یا در برخی از مکان ها ممنوع است. همه گیر نشده املای پایان برای اعتراض توده هر چند; بلکه شیوع اتحادش را تغییر آن است.

قبل از همه گیر جهان بود تجربه یک سطح بی سابقه ای از بسیج. لقب "سال خیابان اعتراض" 2019 شاهد میلیون ها نفر از مردم را به خیابان ها در 114 کشور جهان است. از جمله prodemocracy تظاهرات در هنگ کنگ و تظاهرات ضد دولتی در عراق بسیاری از این مردمی حرکات غیر قابل توقف به نظر می رسید. اما پس از آن آمد coronavirus. مردم شروع به تجارت اجتماعات بزرگ اجتماعی فاصله و اعتراض علائم تعویض برای ماسک صورت. هیچ کس هنوز نمی داند که تظاهرات توده ای سر گرفته خواهد شد اگر در واقع برخی از آنها قادر خواهد بود به بازگشت در همه.

جهان نشده است به طور کامل عاری از اعتراض های عمومی ، به عنوان بسیاری از 405 تظاهرات رخ داده در سراسر جهان در هفته اول ماه مارس—هر چند این بود که 60 درصد افت از این تعداد در این دوره در سال گذشته با توجه به داده ها از درگیری های مسلحانه مکان و رویداد اطلاعات پروژه است. اکثر این اعتراضات مربوط به کروناویروس در یک راه یا دیگری و بسیاری صورت گرفت در گروه های کوچکتر و یا از بالکن ها و وسایل نقلیه در یک تلاش آشکار برای مشاهده اجتماعی-دورى قوانین.

اما این تنها نیست راه هایی است که تظاهرات باید به اقتباس جدید طبیعی است. در سراسر جهان به معترضان نمیفهمد چگونه به بسیج در حالی که همچنین نگه داشتن از هم جدا. در برزیل, میلیون ها نفر را گرفته اند برای کوبیدن گلدان و تابه را از پنجره ها و بالکن به سیگنال نارضایتی خود را با Jair Bolsonaro را از دست داده و همه گیر. (رئیس جمهور برزیل که به عنوان رهبر coronavirus-انکار جنبش مخالف اجتماعی فاصله و حتی برپایی تظاهرات خواستار پایان دادن به مستند اقدامات به منظور جلوگیری از ویروس پخش شده است.) در اسرائیل و روسیه مجازی تظاهرات رونق گرفت با هزاران نفر از مردم "حضور" را از طریق برنامه های تلفن همراه و سیستم عامل های آنلاین مانند Facebook Live. در لبنان که در آن تظاهرات ضد دولتی پدید آمده شش ماه پیش مردم را به خیابانها بازگشتند—تنها در این زمان اعتراض از ایمنی و راحتی از اتومبیل های خود را.

آب و هوای جنبش که جذب میلیون ها نفر از راهپیمایان در سراسر جهان در سال گذشته پیدا کرده است و در پناه دیجیتال (persian) میزبانی سه روز "جهانی دیجیتال بسیج" این هفته در مراسم بزرگداشت روز زمین. سوئد آب و هوا فعال گرتا Thunberg که بنا به گزارش ها پایین آمد با COVID-19 علائم ماه گذشته نیز او را تشویق پیروان به "انطباق با شرایط جدید" با تغییر به آنلاین اعتصاب. در واقع یک گروه از ایالات متحده آمریکا و انگلستان دانشگاهیان باید شناسایی بیش از 100 روش های جدید بدون خشونت فعالیت به تصویب رسید و در طول این بیماری همه گیر از جمله ماشین تظاهرات کارگری اعتصاب و مصرف کننده تحریم.

برای prodemocracy سازمان در هنگ کنگ تغییر به دیجیتال اتفاق افتاد زود است. هنگامی که موارد COVID-19 اول شروع به ظاهر شدن در این شهر در اواخر ژانویه تظاهرات توده ای به سرعت قرار داده و در وقفه. "مردم آموخته درس خود از سارس" اریک لای معاون convener مدنی حقوق بشر جبهه به من گفت با اشاره به بیماری همه گیر است که ویران این شهر در سال 2003. هر چند شیوع کروناویروس مهار معترضان توانایی به جمع آوری به صورت عادی لای گفت: آن را قرار داده نشده است یک دمپر در حرکت است. "مردم را سازماندهی و شرکت در تظاهرات توده ای اما هنوز هم وجود دارد آنلاین, کمپین," او گفت:. "تلگراف کانال ها و گروه های Facebook pages—این همه در حال انجام نیز هست."

در برخی از راه های هنگ کنگ جنبش دموکراسی بود به خصوص به خوبی مناسب به این لحظه. رسانه های اجتماعی در حال حاضر ثابت شده به بخشی جدایی ناپذیر از جنبش رهبر ساختار. آن را نیز ثابت یک راه مفید برای اجتناب از خشونت سرکوب و سرکوب است که بسیاری از معترضان در خیابان ها. "زمانی که جنبش های سیاسی شده اند و سرکوب در گذشته ... مردم دیجیتال پناه" ساموئل Brannen یک عضو ارشد در مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی به من گفت. در مورد هنگ کنگ او افزود: "آنها retooled; آنها پنهان هویت خود را; آنها رفت و به ارتباطات رمز شده."

البته برخی از قابل توجه تفاوت وجود دارد بین فیزیکی تظاهرات خیابانی و جایگزین های آنلاین خود را. یکی واضح است که دیجیتال مبارزات ندارد و فیزیکی تاثیر در راه تظاهرات خیابانی انجام دهد. هر چند آنلاین تظاهرات می تواند توسط هر کسی در هر نقطه در جهان آنها نمی tangibly مختل—کسانی که نمی خواهید به دیدن یک تظاهرات به سادگی می توانید انتخاب کنید به چشم پوشی از آن چیزی است که برای مثال مسافران در مرکز لندن نمی تواند انجام دهد زمانی که تغییر آب و هوا تظاهرات در زمان بیش از نقاط شهر در سال گذشته است. دولت ضمن اینکه باید انگیزه کمتری برای پاسخ به یک کمپین آنلاین از آنها به یک جسمی اتفاق می افتد در آستان خود است. علاوه بر این در حالی که دادخواست آنلاین می توانید سنج حمایت عمومی برای یک مسئله آنها نمی تواند ویترین آن را در راه همان است. وجود ندارد و تصاویر زیادی از افراد جاری شدن سیل در خیابان ها و یا ساختمان های اطراف این دیجیتال مبارزات بعید به جذب همان سطح از پوشش خبری یا.

هنوز هم نگه داشتن یک جنبش صرفا آنلاین دارای برخی از مزایای. بر خلاف سنتی, تظاهرات فعالان آنلاین لازم نیست که به نگرانی در مورد دولت به دنبال مجوز برای جمع آوری, و نه آنها را به ترس فیزیکی كردم. چه چیزی بیشتر آنها از لحاظ جغرافیایی محدود: آنلاین تظاهرات می span کل کشور و یا حتی جهان بسته به اینکه چه کسی ، رسانه های اجتماعی مزیت اضافه شده اطمینان حاصل کرد که یک پیام خاص می تواند گسترش بیشتر و سریع تر از همیشه قبل از.

اگر اینترنت را ارائه می کند برخی از جایگزین هایی برای اعتراض حرکات و فعالیت آنلاین نیست و به راحتی شاغل در همه جا—به خصوص در مکان های که در آن تظاهرات خیابانی نیست و فقط یک روش سیگنالینگ مخالفت اما در غالب فرم. چنین بوده است و این مورد در الجزایر که در آن دو بار در هفته تظاهرات علیه نظامی این کشور مورد حمایت رژیم بودند به نام ماه گذشته برای اولین بار در سال با رعایت مستند اقدامات است. الجزایر دولت پس از تحمیل یک سال ممنوعیت تظاهرات خیابانی و زندانی بسیاری از این جنبش شرکت کنندگان باعث به حقوق بشر و فعالان از دولت را متهم به بهره برداری از این بیماری همه گیر به سرکوب مخالفان است.

"این یک جنبش خاص که در آن به طور منظم و اعتراض های عمومی واقعا بوده است و این نوع از tentpole" جاناتان Pinckney یک مامور برنامه در ایالات متحده موسسه صلح که تحقیقات بر اقدام غیر خشونت آمیز, دموکراسی, سیاسی و خشونت به من گفت. "همه چیز حول آن شنبه و جمعه تظاهرات به طوری که یک وضعیت که در آن من فکر می کنم به احتمال زیاد خواهد شد به چالش کشیدن برای حرکت به وفق دهند." دموکراتیک تهدید مواجه تظاهرات در الجزایر وجود دارد در جاهای دیگر. در مجارستان به عنوان مثال نخست وزیر ویکتور وزیر با تصویب قانون قادر می سازد که او را به حکومت توسط فرمان به طور نامحدود به او قدرت برای جلوگیری از تظاهرات عمومی. در فیلیپین جمهور رودریگو Duterte مجاز یک شلیک به کشتن سفارش برای کسانی که مخالف این کشور coronavirus مستند از جمله می توان به معترضان. در مکان هایی از این قبیل دیجیتال (persian) ارائه می دهد یک جایگزین امن برای تظاهرات فیزیکی. اما در برخی از نقاط جهان آنلاین (persian) می تواند به اثبات می شود فقط به عنوان آسیب پذیر است. این درست است به خصوص در اقتدارگرا متحده که در آن نظارت آنلاین و اینترنت خاموش شدن ناگهانی عادی هستند. "وجود دارد یک سطح بزرگ از اعتراض است که اتفاق می افتد در ایران که فقط آنلاین است که تعداد کمی از ما از طریق انواع سیستم عامل های مختلف" Brannen گفت و اشاره کرد که "دولت ایران است که به دنبال به شدت به چینی ها و روس ها برای کمک به پشتیبانی و مهر که دیجیتال قطعه است."

هر چند تکامل به دیجیتال بسیج ثابت کرده است یک کار حیاتی اطراف برای برخی از حرکات کسانی که با تکیه بر آن اعتراف است که آن را نوش دارو نیست."برای من آنلاین اعتراضات هستند به منظور حفظ حرکت و همبستگی" Lai, هنگ کنگ در اعتراض سازمان گفت. آنها لزوما به عنوان قادر به همتایان فیزیکی از برگزاری این دولت به حساب و یا جلوگیری از آن از اقدام بیشتر در برابر prodemocracy جنبش است. دومی تقویت بیش از آخر هفته هنگامی که پلیس هنگ کنگ بازداشت 15 فعالان بیش از گذشته سال تظاهرات. راه را لای آن را می بیند "دولت می خواهد این فرصت را از این coronavirus به معرفی بیشتر اقدامات سرکوبگرانه." Ventus لاو یکی دیگر از تظاهرات سازمان در هنگ کنگ, توافق اشاره کرد که در حالی که اعتراضات آنلاین ممکن است جذب برخی از نامزدی آنها "بسیار خوب جایگزین واقعی برای تظاهرات."

هر دو امیدوار هر چند که در ماه ژوئن هنگامی که prodemocracy جنبش علائم آن یک سال سالگرد این وضعیت در هنگ کنگ می تواند به اندازه کافی پایدار به برگزاری فیزیکی اعتراض دوباره. "مردم در حال گرفتن بیشتر و بیشتر عصبانی به سمت دولت چرا که آنها در حال انجام هیچ چیز خوبی برای مبارزه با ویروس" Lau گفت: با استناد به اوایل نارضایتی گسترده با هنگ کنگ دولت را از دست داده و وقوع. "آنها را بیان خشم خود را هنگامی که آن را ممکن است برای انجام این کار است."

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب