می تواند حیات وحش, در شرق آفریقا بود را نجات داد ؟ دیدار با ریچارد Leakey

Facebookتوییترایمیلنسخه قابل چاپصرفه جویی در داستاناین paleoanthropologist ریچارد Leakey است بدبینانه در مورد

توسط NEWS-SINGLE در 1 اسفند 1398
این paleoanthropologist ریچارد Leakey است بدبینانه در مورد آینده کنیا حیات وحش است.عکس های میکی Adair / گتی

هفته قبل از کریسمس ریچارد Leakey به کنیا paleoanthropologist و حفاظت از منابع طبیعی خود را جشن گرفتند هفتاد و پنجمین سالگرد تولد. او خوش شانس است که به نقطه عطف رسیده. یک مرد قد بلند با سوخته و زخم پوست است که نتایج حاصل از یک عمر زندگی در خارج از منزل Leakey جان سالم دو کلیه و پیوند یک پیوند کبد و ویرانگر سقوط هواپیما که هزینه او هر دو از پاهای خود را زیر زانو. طی ربع قرن او را در اطراف نقل مکان کرد در پروتز اندام پنهان در زیر شلوار خود را. در شهر خانه خود را از نایروبی Leakey نگه می دارد یک دفتر در یک بعید است که مرتب کردن بر اساس محل—ضمیمه سازی حومه مرکز خرید. میز و صندلی پر کردن بسیاری از اطاقک که دارای یک پنجره است که به نظر می رسد بر روی یک پارکینگ. فضا هیچ دکوراسیون دیگر از دو قاب عکس, هر یک به شدت نمادین از موازی منافع است که جذب بسیاری از زندگی بزرگسالی خود را: جهان منقرض شده انسان نماهای ماقبل تاریخ و معاصر در محیط زیست طبیعی است که تحت فشار قرار دادند به سمت انقراض نوع بشر.

در یکی از عکس Leakey است که سه دهه جوان تر و تمیز مرد با پوشیدن یک کت و شلوار تیره و ایستاده در میان یک گروه ارشد از مقامات کنیا از جمله پس از آن رئیس جمهور دانیل arap وزارت امور داخله که در حال جمع آوری در کنار توده ای از tusks فیل. آن است که یک تصویر لحظهای از سال 1989 زمانی که به عنوان رئیس خدمات حیات وحش کنیا, Leakey نظارت سوزاندن چند تن از آب عاج فیل. در پایان نوزده-دهه هفتاد وجود دارد که حدود یک چهارم از یک میلیون فیل ها در کنیا اما زمانی که عکس گرفته شده بود تنها شانزده هزار نفر باقی مانده بودند. Leakey می خواستم برای به تجارت عاج با درمان آب tusks در راه همان است که پلیس تحت درمان کوکائین ضبط شده از قاچاقچیان مواد مخدر. او تبلیغات-دنبال gambit مشغول ساخت عناوین جهانی و پیشرو راه برای بین المللی عاج بان کی مون که به اثر رفت که در همان سال است. کشتار فیل ها پایین رفت در حالی که همچنین اجازه می دهد کنیا گله به بهبود می یابند. امروز کنیا نسبتا پایدار جمعیت حدود سی و پنج هزار فیل.

دیگر عکس نشان می دهد که بالا ridgetop مشرف جارو دره. در لبه خط الراس دو به هم پیوسته سنگ سفید سازه های افزایش daggerlike به احاطه آسمان است. این است Daniel Libeskind هنری تفسیر Leakey پیشنهاد Ngaren: این موزه از نوع بشر ساخته شود در یک قطعه زمین Leakey صاحب است که مشرف به دره ریفت بزرگ, یک ساعت یا بیشتر در خارج از نایروبی. هنگامی که ساختمان موزه به اتمام است در انتظار هزینه بیش از یک صد میلیون دلار از این ایده است که از آن خواهد شد یک عهد به کنیا نقش محوری در تکامل انسان و نیز به ناچار تا حدودی فراعنه بنا به Leakey طولانی و تأمین شغلی که مانند تقریبا همه چیز را در مورد او شده است پیچیده و بزرگتر از زندگی است.

در دهه شصت زمانی که Leakey هنوز هم در دهه بیست سالگی خود را و به دنبال در قدم به قدم از معروف خود paleoanthropologist پدر و مادر لویی و مریم Leakey او شروع به کارگردانی اعزامی در شمال کنیا و بعد از آن ساخته شده است دستیابی به موفقیت اکتشافات خود را با انسان ناشناخته گونه است. Leakey دستاوردهای دیدم او قرار داده شده بر روی جلد از زمان مجله در سال 1977 و او به ندرت مورد از اخبار پس از به خصوص در کنیا. Leakey شد که در کنیا سیاست از جمله اولیه خود را از روی لئامت دادن در خدمات حیات وحش کنیا که به پایان رسید با سقوط هواپیما (که او معتقد است که ترور). وی همچنین از تاسیس یک از احزاب سیاسی مخالف خدمت در مجلس و قرار شد مسئول کنیا خدمات مدنی که در آن به عنوان بخشی از مبارزه با فساد رانندگی او دستور اخراج دهها هزار نفر از کارمندان دولتی. (تعصب و غیرت خود را به زودی هزینه او کار خود را هنگامی که رئیس جمهور وزارت امور داخله که تا به حال او را استخدام برای کار شتابزده اخراج او. (Moi بود که رئیس جمهور کنیا از سال 1978 تا 2002 درگذشت در فوریه 4, در نایروبی در سن نود و پنج.) در سال 2015 Leakey توافق برای بازگشت به خدمات حیات وحش کنیا به عنوان رئیس هیئت مدیره منصوب شده توسط رئیس جمهور اوهورو کنیاتا.

حتی در نیمه بازنشستگی Leakey باقی مانده است به طور معمول بیش فعال, co-founding جدید حفاظت از محیط زیست, موسسه خیریه WildlifeDirect و در همکاری با لانگ آیلند دانشگاه استونی بروک راه اندازی تورکانا حوضه ابتکار یک بنیاد تحقیقات متمرکز در ادامه Leakey خانواده زمینه کار در شرق آفریقا. در جلسه ما تا به حال یک روشن نایروبی صبح چند ماه پیش Leakey زندگی می کردند تا به شهرت و اعتبار خود برای بلانت outspokenness. من تا به حال رفته و از او در مورد چشم انداز برای شرق آفریقا حیات وحش است. در طول نیم قرن گذشته بسیاری از گونه های جانوری ویران شده اند به دلیل جنگ های داخلی ، بدون محدودیت شکار غیر قانونی افزایش رشد جمعیت انسانی و زیستگاه تجاوز. حتی پس از آن شده است به این امید که از بسیاری از اياد و همچنین نگران دولت که یک شبکه بین المللی از پرورش باغ وحش پارک های ملی و خصوصی conservancies در نهایت صرفه جویی ترین گونه های در معرض خطر. Leakey شده بود در خط مقدم این تلاش ها در کنیا, البته, اما من شنیده ام که او تا به حال تبدیل شدن به طور فزاینده ای بدبین. من می خواستم به دانم چرا.

قبل از جلسه ما, من تا به حال صرف چند هفته بازدید از حیات وحش و ذخایر و خصوصی conservancies در کنیا و تانزانیا. به شدت در معرض خطر سیاه کرگدن جمعیت داشته و در تثبیت و حتی افزایش کمی و تشکر به محافظ امنیتی نرده ها و نگهبانان مسلح. تا به حال فیل جمعیت با وجود مداوم شکار تشکر در بخشی به Leakey کار بود که منجر به حرفه ای تر و فعال و کمتر فاسد, Kenya Wildlife Service. اما جمعیت شیرها, یوزپلنگ کفتار زرافه و یک بار دیگر گونه های فراوان تا به حال همه کاهش یافت, در سال های اخیر به دلیل کاهش زیستگاه و افزایش استفاده از آفت کش صنعتی. شکار غیر قانونی تنها بخشی از یک مشکل بسیار بزرگتر از پایداری طولانی مدت—نتیجه همیشه در حال گسترش جمعیت انسانی مزمن و کمبود آب و گسترش بیابان زایی باعث طولانی خشکسالی و مرکب کاهش داد از گاو دامداران. مایکل دایر ریچارد بانهم تونی Fitzjohn و دیگر اياد من با اذعان به بخش خصوصی است که فراتر از خود فرد موفقیت در کمک به نگه داشتن برخی از گونه های زنده (با تشکر از یک ترکیب پیچیده از تلاش های است که شامل استفاده از زمین ترتیبات با جوامع محلی درآمد از بالا و هزینه های غربی بازدید کنندگان بین المللی کمک مالی درایو) آینده بسیار نامشخص است.

زمانی که از من خواسته Leakey برای افکار خود را در مورد آینده از حیات وحش کنیا, او انعطاف تلخ پیش بینی است که بسیاری از حیوانات بعید است که برای زنده ماندن به مراتب فراتر از اواسط قرن. بعد از سی تا پنجاه سال تعیین کننده خواهد بود. "بیش از همه من بسیار بدبین کوتاه مدت به میان مدت و نگرش" او گفت:. "در حالی که من تحسین تلاش خوب بودن به عالم صغیر بقا و بهبود من متقاعد نمی کند از چشم انداز حیات وحش مگر چیزی می دهد و من آن را نمی بینم."

زرافه در ماسایی مارا ذخیره بازی. کاهش زیستگاه های صنعتی و آفت کش ها باعث شده جمعیت به شاقول در سال های اخیر است.عکس گیوم بن

برای Leakey آن همه پایین می آید به تغییر جهانی آب و هوا: "جامعه ما در حال رشد بیش از حد سریع; ما منابع پایه نیست و در حال رشد با آن و با بحران تغییرات آب و هوا که آیا شما یک سرمایه 'C' یا نه واقعیت این است که درجه حرارت متوسط گرم شدن بارش باران کمتر از ذوب برف در حال افزایش است یخ تشکیل شده است کمتر اقیانوس ها در حال افزایش است. این یک اختناق گرفتن در محیط و هیچ چیز وجود دارد کنیا می توانید به دستگیری تغییرات آب و هوایی در سطح جهان است." "پس اگر شما را از تغییر در آب و هوا و شما را از تاثیر دما و در دسترس نبودن زمین به رشد قابل دوام محصولات خود دامپروری گرفتن فشرده خارج به دلیل وجود ندارد باز-محدوده زمین که در آن شما می توانید بالا بردن گاو است که شما می توانید فروش در بازار وجود دارد باریک پایین از گزینه های برای بشریت و چگونه شما مناسب مردم و حیوانات است که به یک علامت سوال بزرگ."

Leakey ادب بود اما بی اعتنا درباره تلاش اياد: "واقعیت این است که مشکلات همه ما در حال حاضر به مراتب فراتر از قدرت فردی اياد برای مقابله با. آنها می تواند کمک به جلوگیری از بین رفتن گونه های خاص و برای نگه داشتن آنچه وجود دارد, اما آن را دشوار زمانی که شما پارک ملی"—Leakey به نام مرو کنیا پارک که بخشی از حصار— "که در آن وجود دارد استفاده می شود [چهارده] رودخانه در حال اجرا را از طریق تخلیه کردن Mt. کنیا اما در حال حاضر [تقریبا] تمام یخ از بین رفته است از کوه. کنیا و چشمه در حال خشک شدن و در حال حاضر وجود دارد [چهار] رودخانه در حال اجرا را از طریق یک زن و شوهر از سال وجود خواهد داشت نه هر گونه. چه خواهد شد این حیوانات در داخل نوشیدنی ؟ آنها می توانند بوی آب و می توانید از نرده ها برق, و یا آنها می میرند. "

Leakey عذرخواهی کرد برای او تلخ است. "من متاسفم برای افسرده, اما شما از من خواست به صحبت می کنند و صادقانه میگویم." مشاهده کردم که کلمات خود را انجام ناخوشایند حلقه از حقیقت و Leakey افزود: "من می تواند بیشتر از یک بخیل و رفتن و زندگی در مزرعه من اما . . . "او نمی پایان محکومیت خود و انداخت تا دست خود را در بیهوده ژست. "به من گفت: من زمانی است که تنها پنجاه سال به دنبال برخی واقعا تغییر مثبت است. من فکر می کنم این پتانسیل وجود دارد. من نمی بینیم و این نشانه آن است که آغاز شده اما من شده اند سرسخت مؤمن که فیل ها باید زندگی و کرگدن نباید نابود شود و همه از آن. و من صادقانه بود. و من کاملا مطمئن هستم که من به اندازه کافی توجه به این واقعیت است که ما بر خلاف جریان شنا کردن و من حتی رفت و به سیاست است. آن را غم انگیز, شما می دانید. . . ." Leakey صدای ازمایش کرده است ، برای یک لحظه او نگاه محزون.

"پس" من پرسید: "چه می توان کرد؟"

"این است که ممکن است به کاهش دی اکسید کربن" Leakey گفت. "این ممکن است ممکن است به بهبود محیط زیست به اندازه کافی برای حیات وحش در سی یا چهل سال, اما شما می دانید این سیاره شده است در اینجا به سه و نیم تا چهار میلیارد سال; زندگی شده است در این سیاره برای شش صد میلیون سال انسان ها شده اند و زندگی را در این سیاره موجودات دوپا—برای شش میلیون سال ما شده است یک فن آوری گونه های چهار میلیون سال است. بنابراین نمی توانید ما را از طریق بعد از چند صد سال و قرار دادن چشم انداز ما برای بازگرداندن این سیاره ؟

"من فکر می کنم شما احتمالا می تواند به اندازه کافی حفظ تنوع زیستی و مواد ژنتیکی به این اکوسیستم با طیف وسیعی از گونه های است که یک بار در زندگی وجود دارد اما شما نمی توانید آن را انجام دهید مگر اینکه شما تشخیص می دهد که در حالی که شما ممکن است از طریق برخی بسیار تلخ بار" Leakey گفت. "من فکر می کنم نجات گونه از ناپدید شدن به طور کامل با استفاده از مصنوعی, وسیله ذخیره سازی و حفظ دوام و پرورش و جمعیت های در حال اجرا به موازات تلاش به انسان شانس بهتری برای آمدن به زمین و انجام کاری دیگری است که کمتر مخرب است. بنابراین در دراز مدت می گویند در یک زمانبندی از چند صد سال من می تواند بسیار خوش بینانه است."

Leakey شد بیشتر مشتاق است که من از او پرسیدم در مورد پروژه موزه Ngaren. "آن را در آینده; آن را به اتفاق می افتد," او گفت: اگر چه او اعتراف کرد که او هنوز به جمع آوری بسیاری از وجوه و انجام این کار باقی مانده است, نبرد دشوار. در قلب انسان دوستی خصوصی ایالات متحده که در آن او تا به حال همیشه موفق در صندوق جمع آوری او تا به حال اجرا شده است و به غیر منتظره چالش های جدید است. "من اخذ شده است گفت: 'تغییر آب و هوا ؟ آیا مطمئن هستید که می خواهید به این معنا که تغییر آب و هوا است که باعث انقراض؟' "Leakey چشم گسترده تر نمایشی. "در پاسخ من گفت:" خوب, در واقع, آن را باعث تکامل, اما نه ما.' "او خندید mirthlessly و گفت که برخی از اهدا کنندگان بالقوه پیشنهاد کرده بود که او "سازش بر اهمیت کنترل کربن" و هنوز هم دیگران او را می خواستم به "تطهیر" او "اطمینان" که در آفریقا بود به نحوی گهواره نوع بشر است. او سرش را تکان داد.

"مردم بسیار محافظ از آزادی خود را به فکر می کنم به عنوان آنها را مشاهده کنید مناسب," او گفت:. "و من فکر می کنم آنچه که من می خواهم به انجام, به خصوص با توجه به این زمان دولت آمریکا است [را] به اروپا است. وجود دارد تعدادی از کشورهای اروپایی با میراث بودجه که در آن من فکر می کنم من می تواند به افزایش بسیار کمی از پول است." با که در ذهن او بود با توجه به امکان گسترش خود موزه فراتر از تکامل شامل اتاق برای هنر و علم همراه با یک مخزن فکر می کنم با امکانات مسکونی به ارائه "یک محل که در آن آفریقایی می توانید ملاقات و نشستن در جدول بالا با قدرت نرم." "من می خواهم به آن را بکشید قبل از Grim Reaper جلب من که کمین در اطراف در اینجا برای مدت زمان طولانی" Leakey گفت و سپس او خندید و ای روی میز در مقابل او با یکی از خود را ،tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im
آخرین مطالب