آیا ما می توانیم رفاه بدون رشد?

این degrowth جنبش خواهد پیاده کردن ارزش های اجتماعی و تولید الگوهای.تصویر سازی تا LauerFacebookتوییترایمیلنسخه

توسط NEWS-SINGLE در 14 بهمن 1398
person skateboarding downhill
این degrowth جنبش خواهد پیاده کردن ارزش های اجتماعی و تولید الگوهای.تصویر سازی تا Lauer

در 1930 اقتصاددان انگلیسی جان مینارد کینز در زمان استراحت از نوشتن در مورد مشکلات بین دو جنگ جهانی اقتصاد و زیاده روی در یک بیت از futurology. در مقاله ای تحت عنوان "امکانات اقتصادی برای نوه های ما," او به این باورند که تا سال 2030 سرمایه گذاری و پیشرفت های فن آوری را مطرح استانداردهای زندگی به اندازه هشت گانه ایجاد یک جامعه آنقدر غنی است که مردم را به عنوان کمی تا پانزده ساعت در هفته وقف بقیه وقت خود را به تفریح و دیگر "غیر اقتصادی شود." به عنوان تلاش برای بیشتر وفور پژمرده او پیش بینی کرد, "عشق به پول به عنوان یک اختیار . . . خواهد بود به رسمیت شناخته شده برای آنچه در آن است تا حدودی نفرت انگیز عوارض."

این تغییر و تحول نشده گرفته نشده است و اکثر سیاستگذاران اقتصادی باقی می ماند متعهد به حداکثر رساندن نرخ رشد اقتصادی است. اما کینز را پیش بینی نمی شد به طور کامل خاموش پایه. پس از یک قرن است که در آن G. D. P. هر فرد رفته است تا بیش از شش برابر در ایالات متحده یک بحث شدید بوجود آمده در مورد امکان سنجی و حکمت ایجاد و مصرف همیشه چیزهای بیشتری, سال پس از سال است. در سمت چپ افزایش هشدار در مورد تغییر آب و هوا و دیگر تهدید های زیست محیطی شده به "degrowth" جنبش که در کشورهای پیشرفته به آغوش صفر و یا حتی منفی G. D. P. رشد. "سریع تر ما تولید و مصرف کالاهای بیشتر به ما آسیب محیط زیست" Giorgos Kallis های زیست محیطی اقتصاددان در دانشگاه خودمختار بارسلونا می نویسد: در مانیفست "Degrowth." "هیچ راهی وجود دارد برای هر دو کیک خود و خوردن آن را در اینجا. اگر بشریت است نه برای از بین بردن این سیاره زندگی پشتیبانی از سیستم اقتصاد جهانی باید آهسته." در "رشد: از میکروارگانیسم ها به کلانشهر," واسلاو Smil چک-کانادا محیطی دانشمند شکایت که اقتصاددانان نیست درک "هم افزایی عملکرد تمدن و زیست کره" در عین حال آنها "حفظ انحصار در عرضه خود را از لحاظ فیزیکی غیر ممکن است روایت از ادامه رشد که راهنمای تصمیم گیری ساخته شده توسط دولت های ملی و شرکت ها است."

یک بار محدود به حاشیه های زیست محیطی انتقاد از رشد اقتصادی به دست آورده گسترده مورد توجه است. در سازمان ملل متحد تغییر آب و هوا در اجلاس سران در ماه سپتامبر نوجوان-سن سوئدی فعال محیط زیست گرتا Thunberg اعلام کرد: "ما در آغاز انقراض و همه شما می توانید در مورد بحث پول و افسانه های ابدی رشد اقتصادی است. چگونه شما جرات!" این degrowth جنبش خود را در مجلات علمی و کنفرانس ها. برخی از پیروان آن به نفع از بین بردن تمامیت سرمایه داری جهانی نه فقط سوخت فسیلی میباشد. دیگران در ذهن مجسم "post-رشد سرمایه داری" است که در آن تولید برای سود ادامه خواهد داد اما اقتصاد خواهد بود دوباره سازمان دهی همراه بسیار خطوط مختلف. در نفوذ کتاب "رفاه بدون رشد پایه برای اقتصاد فردا" تیم جکسون استاد توسعه پایدار در دانشگاه Surrey انگلستان تماس در کشورهای غربی برای تغییر اقتصاد خود را از بازار انبوه تولید به خدمات محلی—مانند پرستاری, آموزش, و صنایع دستی—است که می تواند در کمتر منابع فشرده. جکسون نیست دست کم گرفتن مقیاس تغییرات در ارزش های اجتماعی و همچنین در تولید الگوهای که چنین تحول مستلزم اما او برای تلفن های موبایل خوش بینانه داشته باشید: "مردم می توانند شکوفا بدون بی وقفه جمع آوری چیزهای بیشتر. جهان دیگری ممکن است."

حتی در درون جریان اصلی اقتصاد رشد ارتدکسی است به چالش کشیده و صرفا به دلیل آگاهی از خطرات زیست محیطی. در "خوب اقتصاد برای دوران سخت" دو برندگان 2019 جایزه نوبل در اقتصاد Abhijit بانرجی و استر دوفلو نقطه که بزرگتر G. D. P. لزوما به معنای افزایش رفاه انسان—به خصوص اگر آن را توزیع عادلانه و پیگیری آن را گاهی اوقات می تواند معکوس. "هیچ چیز در هر دو صورت تئوری و یا داده ها نشان میدهد بالاترین G. D. P. سرانه به طور کلی مطلوب" بانرجی و دوفلو یک شوهر و همسر تیم که در تدریس M. I. T. نوشتن.

دو ساخته شده است شهرت خود را با استفاده از دقیق روشهای تجربی به بررسی چه نوع از سیاست مداخله در جوامع فقیر; آنها با انجام کارآزمایی های کنترل شده تصادفی که در آن یک گروه از مردم قرار گرفت به یک سیاست مداخله پرداخت پدر و مادر به نگه داشتن فرزند خود را در مدرسه می گویند—و یک گروه کنترل بود. نقاشی بر روی یافته های خود را بانرجی و دوفلو استدلال می کنند که به جای تعقیب "رشد سراب" دولت باید تمرکز بر اقدامات خاص با مزایای ثابت مانند کمک به فقیرترین افراد جامعه دسترسی به مراقبت های بهداشتی و آموزش و پرورش و پیشرفت اجتماعی.

بانرجی و دوفلو همچنین حفظ آن در کشورهای پیشرفته مانند ایالات متحده غلط دستیابی به رشد اقتصادی از زمان ریگان-تاچر انقلاب است کمک به افزایش نابرابری مرگ و مير و سیاسی میکنند. هنگامی که مزایای رشد عمدتا اسیر توسط نخبگان آنها هشدار می دهند و اجتماعی فاجعه می تواند در نتیجه.

است که می گویند که بانرجی و دوفلو مخالف هستند به رشد اقتصادی است. در مقاله اخیر برای امور خارجیآنها اشاره کرد که از سال 1990 تعداد زیادی از مردم زندگی در کمتر از $1.90 یک روز—بانک جهانی تعریف فقر شدید—کاهش یافت و از نزدیک به دو میلیارد دلار به حدود هفت صد میلیون. "در علاوه بر این به مردم افزایش درآمد به طور پیوسته در حال گسترش G. D. P. s باید اجازه دولت (و دیگران) به صرف بیشتر در مدارس و بیمارستان و دارو و انتقال درآمد به فقرا" آنها نوشت. هنوز برای کشورهای پیشرفته در خصوص آنها فکر می کنند سیاست هایی که آهسته G. D. P. رشد ممکن است به اثبات می تواند مفید باشد به خصوص اگر نتیجه این است که میوه ها از رشد مشترک هستند به طور گسترده تر. در این معنا, بانرجی و دوفلو ممکن است نامیده می شوند "slowthers"—یک برچسب است که قطعا امر به دیتریش Vollrath یک اقتصاددان در دانشگاه هوستون و نویسنده "به طور کامل رشد کرده: چرا یک اقتصاد راکد است نشانه ای از موفقیت است."

خود را به عنوان زیرنویس نشان می دهد او فکر می کند که کندترین نرخ رشد اقتصادی در کشورهای پیشرفته چیزی به نگرانی در مورد. بین 1950 و 2000, G. D. P. هر فرد در آمریکا افزایش یافت و در نرخ سالانه از بیش از سه درصد است. از سال 2000 نرخ رشد اقتصادی به حدود دو درصد است. (دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است و به او وعده افزایش بیش از همه G. D. P. رشد به چهار یا پنج درصد است.) پدیده رشد آهسته است که اغلب bemoaned به عنوان "سکولار رکود" یک اصطلاح نکردم لارنس سامرز از دانشگاه هاروارد و اقتصاددان سابق خزانه داری ، در عین حال Vollrath استدلال می کند که رشد مناسب است برای یک جامعه به عنوان ثروتمند و صنعتی توسعه یافته به عنوان ما. بر خلاف دیگر رشد منتقدان او ندارد و پایه خود را در مورد نگرانی های زیست محیطی و یا افزایش نابرابری یا کاستی از G. D. P. به عنوان یک اندازه گیری. او توضیح می دهد که این پدیده به عنوان نتیجه انتخاب های شخصی—هسته اقتصادی اسلام ،

Vollrath ارائه می دهد دقیق تجزیه منابع رشد اقتصادی است که با استفاده از ریاضی روش که برجسته M. I. T. اقتصاددان Robert Solow پیشگام در نوزده-پنجاه بود. جنبش زنان به محل کار ارائه یک زمانی افزایش عرضه نیروی کار; در آن پس دیگر روند کشیده پایین منحنی رشد. به عنوان کشورهایی مانند ایالات متحده تبدیل شدن به غنی تر و غنی تر Vollrath اشاره ساکنان آنها را انتخاب کرده اند به صرف زمان کمتر در محل کار و به خانواده های کوچکتر—نتیجه دستمزد بالاتر و ظهور قرص های ضد بارداری. G. D. P. رشد کاهش می یابد, زمانی که رشد نیروی کار کاهش می یابد. اما این نیست که هر نوع شکست در Vollrath مشخصات: آن را نشان دهنده "از پیش از حقوق زنان و اقتصادی موفقیت است."

Vollrath تخمین می زند که حدود دو سوم از اخیر رکود در G. D. P. رشد را می توان برای محاسبه توسط کاهش در رشد نیروی کار ورودی. او همچنین به نقل از یک سوئیچ در صرف از الگوهای ملموس کالا—مانند لباس و ماشین و مبلمان به خدمات مانند مراقبت از کودک, مراقبت های بهداشتی و درمان های آبگرم. در سال 1950 هزینه های خدمات اختصاص چهل درصد از G. D. P.; امروز دین است که بیش از هفتاد درصد است. و خدمات صنایع که تمایل به کار فشرده نمایشگاه کاهش نرخ رشد بهره وری از محصولات تولید صنایع که اغلب کارخانه های مبتنی بر. (کسی که خود را کاهش مو نیست بیشتر کارآمد; گیاه است که باعث می شود او قیچی احتمالا.) پس از افزایش بهره وری است که یک جزء کلیدی از G. D. P. رشد که رشد بیشتر خواهد شد محدود گسترش بخش خدمات است. اما این لزوما یک شکست است. "در پایان, که تخصیص مجدد فعالیت های اقتصادی دور از کالا و خدمات پایین می آید به موفقیت ما" Vollrath می نویسد. "ما بدست تولیدی در ساخت کالا که این آزاد کردن پول ما صرف خدمات است."

گرفته شده با هم رشد در نیروی کار و شیفت به خدمات می تواند توضیح دهد تقریبا تمام های اخیر رکود با توجه به Vollrath. او unimpressed بسیاری دیگر از توضیحات که ارائه شده است مانند تنبل نرخ سرمایه گذاری, افزایش تجارت فشارهای افزایش نابرابری کاهش امکانات تکنولوژیکی و یا افزایش در انحصار قدرت است. در حساب او را تمام جریان از گزینه های ما ساخته شده ایم: "رشد آهسته معلوم است که مطلوب پاسخ به عظیم اقتصادی موفقیت است."

Vollrath و تحلیل حاکی از آن است که در تمام اقتصادهای بزرگ به احتمال زیاد شاهد رشد نرخ جمعيت در سن یک الگوی اول تاسیس در ژاپن در طول نوزده-نود. اما دو درصد رشد نیست و قابل اغماض است. اگر اقتصاد ایالات متحده همچنان به گسترش در این رای را دو برابر اندازه 2055 و یک قرن از در حال حاضر از آن خواهد شد تقریبا هشت برابر اندازه فعلی آن. اگر شما فکر می کنم در مورد رشد-ترکیب در دیگر کشورهای ثروتمند و اقتصادهای در حال توسعه تا حدودی در حال رشد در نرخ سریعتر شما می توانید به آسانی احضار حالات که در آن پایان قرن آینده جهانی, G. D. P. افزایش یافته است fiftyfold یا حتی صد.

چنین سناریو سازگار با محیط زیست پایدار ؟ طرفداران "رشد سبز" که در حال حاضر شامل بسیاری از دولت های اروپایی با بانک جهانی, سازمان همکاری اقتصادی و توسعه, و تمام باقی مانده ایالات متحده دموکرات نامزد ریاست جمهوری اصرار دارند که در آن است. آنها می گویند که با توجه به سیاست های مناسب اقدامات و ادامه داد: پیشرفت های فن آوری ما می تواند لذت بردن همیشگی رشد و شکوفایی در حالی که همچنین کاهش انتشار کربن و مصرف ما از منابع طبیعی است. یک 2018 گزارش کمیسیون جهانی اقتصاد و آب و هوا, یک گروه بین المللی از اقتصاد دانان و مقامات دولتی و رهبران کسب و کار اعلام کرد: "ما در آستانه یک جدید اقتصادی عصر: یکی که در آن رشد رانده است تعامل بین سریع فن آوری و نوآوری پایدار زیرساخت های سرمایه گذاری و افزایش بهره وری منابع. ما می توانیم رشد است که پایدار و متعادل و فراگیر است."

این قضاوت منعکس اعتقاد به آنچه در آن نامیده می شوند گاهی اوقات "مطلق واشدن"—یک چشم انداز که در آن G. D. P. رشد می کنند در حالی که کربن تولید گازهای گلخانه ای کاهش است. زیست محیطی اقتصاددانان الکس بون و کامرون هپبورن حدس زده اند که تا سال 2050 مطلق واشدن ممکن است به نظر می رسد "بوده است نسبتا آسان چالش" به عنوان انرژیهای تجدید پذیر به طور قابل توجهی ارزان تر از سوخت های فسیلی است. آنها تایید تحقیقات علمی به فناوری های سبز و سنگین مالیات بر سوخت های فسیلی, اما این ایده مخالف توقف رشد اقتصادی است. از نظر زیست محیطی آنها نوشتن "این امر می تواند معکوس; رکود را کند و در برخی موارد از خط خارج تلاش برای اتخاذ cleaner حالت تولید است."

برای یک زمان رسمی کربن-انتشار آمار و ارقام به نظر می رسید برای حمایت از این استدلال است. بین سال های 2000 تا 2013 بریتانیا G. D. P. رشد بیست و هفت درصد در حالی که انتشار گازهای گلخانه ای کاهش یافت و نه درصد, کیت Raworth یک اقتصاددان انگلیسی و نویسنده اشاره کرد در فکری کتاب "Doughnut اقتصاد: هفت راه برای فکر می کنم مثل یک قرن 21 اقتصاددان" منتشر شده در سال 2017. الگوی مشابه در ایالات متحده: G. D. P. تا انتشار گازهای گلخانه ای پایین. در سطح جهانی کربن تولید گازهای گلخانه ای شدند, تخت, بین 2014 و 2016 با توجه به آمار منتشر شده از سوی آژانس بین المللی انرژی. متاسفانه این روند نمی گذشته است. با توجه به گزارش های اخیر از پروژه جهانی کربن کربن تولید گازهای گلخانه ای در سراسر جهان شده اند لبه در هر یک از سه سال گذشته است.

مکث در افزایش تولید گازهای گلخانه ای به خوبی ممکن است به طور موقت محصول افسرده اقتصاد—رکود بزرگ و پیامدهای آن—و این تغییر از زغال سنگ به گاز طبیعی است که نمی تواند تکرار شود. با توجه به گزارش اخیر سازمان ملل متحد و تعدادی از آب و هوا-موسسات تحقیقاتی "دولت در حال برنامه ریزی برای تولید حدود 50 درصد بیشتر سوخت های فسیلی تا سال 2030 بیش از خواهد بود سازگار با 2°C مسیر و 120 درصد بیش از خواهد بود سازگار با 1.5°C مسیر است." (کسانی که اهداف تاسیس در سال 2016 توافق پاریس.) در یک بررسی اخیر از ادبیات در مورد رشد سبز Giorgos Kallis و جیسون Hickel یک انسان شناس در طلافروشان دانشگاه لندن به این نتیجه رسیدند که "رشد سبز است به احتمال زیاد غلط هدف و سیاستگذاران نیاز به نگاه به سمت استراتژی جایگزین."

می تواند از جمله "استراتژی جایگزین" اجرا شود بدون بزرگ پارگی? برای دهه اقتصاددانان هشدار داده اند که آنها نمی توانند. "اگر رشد بودند به حال خود رها شوند به عنوان یک هدف از سیاست و دموکراسی بیش از حد را باید رها" Wilfred Beckerman یک آکسفورد اقتصاددان نوشت: "در دفاع از رشد اقتصادی" که به نظر می رسد در سال 1974. "هزینه های غیر عمدی-رشد از نظر سیاسی و تحول اجتماعی که مورد نیاز خواهد بود در جامعه نجومی هستند." Beckerman شد در پاسخ به انتشار "محدودیت های رشد" یک به طور گسترده ای به عنوان خوانده شده گزارش توسط یک تیم بین المللی از دانشمندان زیست محیطی و کارشناسان دیگر که هشدار داد که بی بند و G. D. P. رشد می تواند به فاجعه منجر شود به عنوان منابع طبیعی مانند سوخت های فسیلی و فلزات صنعتی زد. Beckerman گفت که نویسندگان "محدودیت های رشد" تا به حال تا حد زیادی دست کم گرفت ظرفیت فناوری و بازار سیستم برای تولید پاک کننده و کمتر منابع فشرده نوع رشد اقتصادی—استدلال همان است که طرفداران سبز رشد را امروز.

اینکه آیا یا نه شما به اشتراک گذاری این خوش بینی در مورد تکنولوژی روشن است که هر جامع degrowth استراتژی را برای مقابله با توزیعی درگیری ها در جهان توسعه یافته و فقر در جهان در حال توسعه. به عنوان طولانی به عنوان G. D. P. به طور پیوسته رو به افزایش همه گروه ها در جامعه می تواند در تئوری خود را ببینید, و افزایش استانداردهای زندگی در همان زمان. Beckerman استدلال کرد که این کلید برای اجتناب از چنین جنگ است. اما اگر رشد رها شده بودند کمک بدترین خاموش خواهد گودال برندگان مقابل بازنده است. این واقعیت است که در بسیاری از کشورهای غربی در طول چند دهه گذشته کندتر رشد همراه بوده است و با افزایش قطب بندی سیاسی نشان می دهد که Beckerman ممکن است به چیزی است.

برخی از degrowth طرفداران می گویند که توزیعی درگیری می تواند حل و فصل از طریق کار-به اشتراک گذاری و انتقال درآمد. یک دهه پیش, Peter A. ویکتور یک استاد بازنشسته اقتصاد محيط زيست در دانشگاه یورک در تورنتو ساخته شده است یک مدل کامپیوتری از به روز برای دیدن آنچه که اتفاق می افتد به اقتصاد کانادا تحت سناریوهای مختلف. در یک degrowth سناریو G. D. P. هر فرد به تدریج کاهش می یابد و تقریبا پنجاه درصد بیش از سی سال اما جبران سیاست—از جمله کار های redistributive-انتقال درآمد و بزرگسالان-برنامه های آموزش و پرورش—نیز معرفی شدند. گزارش نتایج خود را در سال 2011 مقاله ویکتور نوشت: "وجود دارد بسیار قابل توجهی کاهش بیکاری بشر, شاخص فقر و بدهی نسبت به تولید ناخالص داخلی. انتشار گازهای گلخانه ای کاهش می یابد نزدیک به 80 درصد است. نتایج این کاهش از کاهش در تولید ناخالص داخلی و بسیار قابل توجهی مالیات بر کربن."

اخیرا Kallis و دیگر degrowthers به نام برای معرفی جهانی درآمد اولیه که تضمین مردم برخی از سطح معاش. سال گذشته زمانی که مترقی دموکرات پرده برداری از طرح خود برای سبز جدید ایران با هدف ایجاد یک صفر-انتشار اقتصاد تا سال 2050 آن را شامل فدرال کار تضمین; برخی از حامیان نیز یک مدافع اساسی جهانی درآمد. هنوز سبز جدید مقابله طرفداران به نظر می رسد به نفع رشد سبز به جای degrowth. برخی از حامیان این طرح حتی استدلال می کنند که این امر در نهایت برای پرداخت خود را از طریق رشد اقتصادی است.

وجود دارد یکی دیگر از چالش برای رشد بورس چگونه خواهد آنها کاهش فقر جهانی? چین و هند برداشته میلیون ها نفر از محرومیت توسط یکپارچه کردن کشور خود را به سرمایه داری جهانی اقتصاد تهیه و کم هزینه کالا و خدمات به کشورهای پیشرفته. فرایند درگیر توده روستایی به شهری مهاجرت گسترش کارگاههای و تخریب محیط زیست. اما نتیجه نهایی بالاتر بود درآمد و در برخی جاها از ظهور یک طبقه متوسط است که میلی به آن داشت. اگر عمده صنعتی اقتصاد به کاهش مصرف خود را و سازماندهی مجدد همراه جمعی بیشتر خطوط که می خرید تمام قطعات و اسباب بازی و لباس است که کشورهای در حال توسعه مانند بنگلادش و اندونزی و ویتنام تولید می شود ؟ چه اتفاقی می افتد به اقتصاد کشورهای آفریقایی مانند اوگاندا غنا و رواندا که دیده می شود سریع G. D. P. رشد در سال های اخیر به عنوان آنها بیش از حد شروع به پیوستن به دنیای اقتصاد ؟ Degrowthers هنوز برای ارائه یک جواب قانع کننده به این پرسش.

با توجه به مقیاس های زیست محیطی تهدید و نیاز به بلند کردن کشورهای فقیر برخی از مرتب کردن بر اساس سبز-رشد سیاست به نظر می رسد تنها گزینه ممکن است شامل تاکید بر "سبز" بیش از "رشد". کیت Raworth پیشنهاد کرده است که ما اتخاذ سازگار با محیط زیست سیاست های, حتی زمانی که ما نامشخص است که چگونه آنها را تحت تاثیر قرار دهد در دراز مدت نرخ رشد. وجود دارد مقدار زیادی از این سیاست ها در دسترس است. برای شروع با همه کشورهای بزرگ می تواند بیشتر قطعی گام به ملاقات خود را در پاریس توافق تعهدات توسط سرمایه گذاری به شدت در منابع تجدید پذیر انرژی خاموش کردن هر گونه باقی مانده نیروگاه با سوخت زغال سنگ و معرفی یک مالیات بر کربن برای تضعیف استفاده از سوخت های فسیلی است. با توجه به یان پری یک اقتصاددان در بانک جهانی, یک مالیات بر کربن از سی و پنج دلار در هر تن خواهد بود که افزایش قیمت بنزین در حدود ده درصد و هزینه های برق در حدود بیست و پنج درصد خواهد بود کافی برای بسیاری از کشورها از جمله چین و هند و بریتانیا برای دیدار با تولید گازهای گلخانه ای خود را وعده. یک مالیات بر کربن از این نوع را جمع آوری مقدار زیادی از پول است که می تواند مورد استفاده برای تامین مالی سرمایه گذاری های سبز و یا کاهش مالیات های دیگر و یا حتی دست به عنوان یک کربن سود سهام.

مصرف انرژی به طور جدی نیز حیاتی است. در یک سال 2018 قطعه برای چپ جدید نقد و بررسی, رابرت Pollin یک اقتصاددان در دانشگاه ماساچوست امهرست که کمک کرده است تا طراحی سبز جدید مقابله برنامه ریزی برای یک تعداد از کشورهای ذکر شده چند اقدامات است که می تواند گرفته شده از جمله عایق ساختمان های قدیمی به منظور کاهش از دست دادن حرارت, نیاز به اتومبیل و به بیشتر سوخت کارآمد و گسترش حمل و نقل عمومی و کاهش مصرف انرژی در بخش صنعتی است. "گسترش انرژی-بهره وری سرمایه گذاری" او با اشاره به "پشتیبانی از افزایش استانداردهای زندگی چون تعریف آن موجب صرفه جویی در پول برای مصرف کنندگان انرژی."

برای بهبود اثر کندتر G. D. P. رشد سیاست های مانند کار های جهانی و درآمد اولیه نیز می تواند در نظر گرفته شود—به خصوص اگر هشدار در مورد هوش مصنوعی از بین بردن تعداد زیادی از مشاغل به نوبه خود درست است. در انگلستان این بنیاد اقتصاد جدید به نام برای استاندارد ایام کار در هفته به طور کوتاه از سی و پنج به بیست و یک ساعت, یک پیشنهاد است که harks به ویکتور مدلسازی و کینز را در سال 1930 مقاله. طرح های مانند این را باید تامین مالی مالیات های بالاتر به خصوص در ثروتمند اما redistributive جنبه است یکی از ویژگی های اشکال نیست. در پایین رشد آن ضروری است برای به اشتراک گذاشتن آنچه رشد وجود دارد عادلانه تر می شود. در غیر این صورت به عنوان Beckerman استدلال بسیاری از سال پیش این عواقب می تواند فاجعه بار است.

در نهایت تجدید نظر در رشد اقتصادی به خوبی ممکن است نیاز به شل کردن گرفتن در زندگی مدرن اعمال توسط رقابتی مصرف که مبنای پی در پی تقاضا برای گسترش. کینز یک کمبریج aesthete بر این باور است که افرادی که پایه اقتصادی نیاز دارد تا به حال راضی شده اند به طور طبیعی جذب به دیگر غیر اقتصادی حرفه, شاید, در آغوش, هنر و طبیعت است. یک قرن تجربه نشان می دهد که این افکار واهی و پوچ. به عنوان Raworth می نویسد: "معکوس مصرف مالی و فرهنگی سلطه در زندگی خصوصی و عمومی است به یکی از بیست و یکم ترین آوردن روانی درام." ♦tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im
آخرین مطالب