کانادا بهتر است. ایالات متحده رو مغلوب ساختن پیشی جستن.

ایده های دو آمریکای شمالی سازمان ملل به نظر می رسید در همان مسیر—و سپس آنها را جدا. گتی من رسیدم ب

توسط NEWS-SINGLE در 4 مرداد 1399
گتی

من رسیدم به مرز کانادا در چهارم جولای.

معمولا هزار جزیره عبور ایستگاه بین نیویورک و انتاریو مشغول است در تعطیلات آخر هفته تابستان. نه این زمان. هشت نفر از نه خطوط بسته شد و تنها یک خودرو منتظر جلوتر از من در تک باز صف.

با وجود نور ترافیک من صبر کردم در حالی که برای بازرسی—و هنگامی که نوبت من بود که ماشین پشت سر من صبر کردم در حالی که بیش از حد. در ماسک و دستکش و رسمی بازرسی من در کانادا گواهی تولد پرسید که آیا من حمل هر گونه سلاح و سپس جستوجو کرد برنامه های من برای 14 روز از خود جداسازی مورد نیاز پس از ورود به کانادا.

چه می توانم انجام برای مواد غذایی?

چگونه می توانم راه رفتن من دو سگ در سفر ؟

آیا من درک انتاریو پوشش قوانین ؟

در چه شماره تلفن می تواند من رسیده در خود من-جداسازی?

بیش از دو هفته آینده این تعداد را دریافت متون robocalls و یک تماس زنده از کانادا خدمات بهداشتی و درمانی. این robocalls تحویل پیام های انگیزشی. آنها از من برای نگه داشتن کانادا امن است. پس از نقطه میانی از جداسازی آنها خوش علامت روز باقی مانده: تنها چهار برای رفتن! تنها سه! تنها دو! تماس های زنده—من و همسرم هر یک با تمرکز بیشتر بر روی ما خوب بودن. آیا ما به اندازه کافی مواد غذایی ؟ شد ما به تنهایی و یا افسرده است ؟ آیا ما نیاز به کسی برای تحویل هر چیزی به ما ؟ (من خوشحالم که به گزارش caller من با صحبت شد یک خواننده از اقیانوس اطلس.)

خارج از تورنتو کسب و کار در حال بازگشایی در انتاریو است. من و همسرم جشن پایان قرنطینه با رفتن به شام در یک رستوران محلی. جداول بودند فاصله به طور گسترده تر از قبل است. کاغذ منوها از بین رفته بود احتمالا هرگز به بازگشت. سرور پوشانده بودند. در غیر این صورت هر چند همه چیز به نظر می رسید ... تقریبا طبیعی است. ما خواسته آشپز—یک دوست قدیمی—چگونه همه چیز رفته بود برای او و خانواده اش در طول مستند. نه خیلی بد گفت. کمک از دولت حمایت از کسب و کار و نگه داشته و او را در حقوق و دستمزد. او خوشبین است که مدرسه خواهد بازگشایی در ماه سپتامبر.

صبح روز بعد من تا به حال یک جلسه در هتل محلی. یک ایست بازرسی قرار داده شده بود در پارکینگ. من متوسط گرفته شده بود قبل از من می تواند وارد ساختمان می باشد. بعد از جلسه من فرار برخی از کارهای که انباشته شده بود ما در طول 14 روز در قرنطینه. مردم عینک ماسک در همه فضاهای داخلی و اغلب در خارج از منزل بیش از حد. من از یک کارمند در شهر سوپرمارکت آیا نیاز باعث شده بود تا هر گونه مشکل. او به نظر می رسید با تعجب به این سوال: "آن را می گوید که در سمت راست درب."

من برداشت یک مورد از شراب در محلی تاکستان. مالک به من گفت که او می خواهم به ندرت هر گونه توقف توسط مشتریان در کل ماه ژوئن. خوشبختانه کسب و کار دوره نقاهت بود خیلی سریع در ماه جولای است که او احساس اعتماد به نفس او خواهد رسید هدف فروش در پایان فصل است. دو خودرو را متوقف و در اتاق مزه در طول زمان آن را به من در زمان برای تکمیل خرید. پس او اجازه می دهد تا تنها چهار نفر در اتاق در یک زمان آنها منتظر خارج برای خود تبدیل می شود.

شمال مرز بیماری مصاحبه ، کانادا به طور پیوسته در برابر این ویروس حتی به ایالات متحده تسلیم به آن است.

در اولین ماه از سال, سیر بیماری در کانادا حدود ردیابی مسیر در ایالات متحده است. سپس در اوایل تابستان در دو دهه تجربه شروع به ریشه انشعاب.

در پایان ماه آوریل ایالات متحده گزارش موارد جدید در یک رای—نسبت به جمعیت تقریبا دو برابر کانادا ، که تنها 12 هفته پیش. در جولای 22, ایالات متحده گزارش موارد جدید در نرخ 14 برابر کانادا.

در خام شرایط: در تاریخ 22 ژوئیه 37.5 میلیون نفر از کانادا ثبت شده 543 جدید کروناویروس موارد و هشت مرگ و میر. که همان روز و 328 میلیون نفر در ایالات متحده گزارش داد متناوب 69,730 موارد جدید و 1,136 مرگ و میر.

زمانی که شما وارد در کانادا شما فورا درک علت اساسی اختلاف.

آن را به سیستم مراقبت های بهداشتی دقیقا—هر چند که به مقابله بهتر بیش از حد. یک دوست نزدیک در لس آنجلس مبارزه با سرطان در این هفته شروع به تجربه COVID-19-علائم مانند. سرطان او درمان تا به حال توقف در حالی که او در انتظار اول آزمون (دو روز تاخیر) و سپس نتایج (خدا می داند چه مدت). در ضمن من دو تا کانادا برادرزاده در زمان احتیاط از یک COVID-19 تست قبل از آمدن به دیدار ما در کشور است. آنها در این آزمون بر یک پیاده روی در اساس. نتایج وارد چند ساعت بعد: همه روشن است.

در خارج از بیمارستان ها و کلینیک های, مردم در هر قدم از زندگی در حال بدست گرفتن این بیماری جدی است. آنها با پوشیدن ماسک. آنها ایستاده در خارج از فروشگاه ها. آنها شکایت نیست در همه زمان ها مورد بی اهمیت ناراحتی.

سیاستمداران باید رفتار بهتر بیش از حد. کانادا سیاست همان است که در همه جا دیگری است. من می بینم کسانی که نظام سیاسی نزدیک; خواهر من در خدمت در پارلمان کانادا به عنوان یک سناتور محافظه کار. لیبرال ترودو دولت را به تصویر می کشد خود را محافظه کار مخالفان به عنوان Trumpy متعصبی و وحشی. محافظه کاران تلافی با برجسته اخلاق مشکلات از ترودو دولت است. آخرین جمله مشکل: جاستین ترودو برای عذرخواهی نمی recusing خود را قبل از دولت او کارگردانی a C$900 میلیون قرارداد به خوبی متصل خیریه که به پرداخت بیش از C$300,000 در صحبت کردن هزینه های به نخست وزیر و برادر.

اما هیچ کس فکر را به یک مسئله سیاسی از علم مبارزه با بیماری های همه گیر. در ماه آوریل محافظه کار و نخست وزیر انتاریو را محکوم کردند مردم معترض اجتماعی-دورى قوانین به عنوان "غیر مسئولانه بی پروا و خودخواه." محافظه کار و نخست وزیر آلبرتا توزیع 40 میلیون ماسک رایگان خود را در 4.4 میلیون فرد استان است. سمت چپ و راست و مرکز کانادایی پوشیدن کت هنگامی که آن را سرد می شود. سمت چپ و راست و مرکز آنها با پوشیدن ماسک در طول یک بیماری همه گیر گسترش قطرات موجود در هوا. این فقط چیزی نیست که به استدلال می کنند بیش از.

کانادا ساخته شده است برخی از سیاست جدی اشتباهات به خصوص در اولین روز از این بیماری همه گیر. این ترودو دولت بود که مهمترین آنها تمایلی به اعمال محدودیت در سفر به و از چین تا مبادا آن را به نظر می رسد "تبعیض آمیز است." این کشور نه محدود کردن سفر تا اواسط ماه مارس شش هفته پس از ایالات متحده است.

این اشتباه ثابت مرگبار به کانادایی ها اما نه در درجه اول به دلیل عفونت از چین است. این اشتباه ثابت مرگبار به کانادایی ها به دلیل آن را در معرض آنها به عفونت از ایالات متحده است.

کانادا دچار 8,874 COVID-19 مرگ و میر به تاریخ 24 جولای. اکثریت زیادی از این مرگ و میر رخ داده در استان کبک کانادا دومین استان است. کبک گزارش بیش از دو بار به عنوان بسیاری از مرگ و میر به عنوان انتاریو با وجود جمعیت قابل توجهی کوچکتر. چرا تفاوت ؟

کبک فرار از مدرسه برای سال 2020 آغاز شد و در فوریه 29. در آن روز بسیاری از کبک خانواده های رهبری را در تعطیلات—به طور خاص به نیویورک و فلوریدا. در مارس 1, فلوریدا گزارش اول خود را coronavirus موارد است. آگاهی از ارزش اقتصادی بهار-شکستن گردشگری, اما دولت حاضر به اقدام است. نه تا مارس 17 آیا فرماندار ران DeSantis سفارش بسته شدن کافه ها و رستوران ها. ایالت نیویورک نیست اعلام اضطراری تا مارس 7; شهر نیویورک نیست تا مارس 12—و محدودیت در کافه ها و رستوران رفتن نیست به اثر تا زمانی که به خوبی پس از آن. در آن تعطیلات Quebecers مدتها بود که به خانه بازگشت شاید حمل عفونت با آنها.

انتاریو توسط شانس خوب تنظیم کرده بود آن رخصتی بهار شروع به در مارس 16—همان روز که کانادا دیر شروع اجرای محدودیت های مسافرتی. انتاریو فرار بیشتر به آرامی.

اما حتی بد بخت کبک واز آن عمل هم از مارس. در جولای 22, Quebec گزارش صفر مرگ و میر ناشی از COVID-19. که همان روز ایالت آریزونا به 1 میلیون کمتر از مردم استان کبک, گزارش 89 مرگ و میر.

کانادا است که یک ستاره از COVID-19 کلاس. سرانه آن رنج می برد سه بار به عنوان بسیاری از مرگ و میر ناشی از این بیماری به عنوان استرالیا و آلمان است. چه کانادا مثال نشان می دهد, اما چیزی است که ایالات متحده می تواند مانند نگاه اگر ایالات متحده تلاش شده بود به رهبری مخرب خود به دنبال incompetents. برخی از آمریکایی ها هنوز هم می تواند بیمار شدن; برخی از خواهد بود در حال مرگ است. این بیماری باقی می ماند بسیار مشکل به حساب با. اما بدترین خواهد بود. بازگشایی مدارس امکان پذیر خواهد بود. سیستم های حمل و نقل را تهدید نمی کند زندگی خود کاربران است. بهبود اقتصادی را آغاز کرده اند.

به جای تهمت و دولت و مغلوب ساختن پیشی جستن-تحت تأثیر فرمانداران باید تبدیل به یک بحران به فاجعه—فاجعه ای که در ادامه برای دریافت منحصر به فرد بدتر در ایالات متحده حتی آن را به عنوان اببس تقریبا در همه جا دیگری در جهان توسعه یافته است. در نگاهی به گذشته, تحقیر آمیز ترین واقعیت در مورد این بیماری همه گیر کوروناویروس بود که تحت رهبری مسئولانه و با برخی از مقدار متوسط از انسجام اجتماعی آن بسیار قابل کنترل کنید. در عرض کمتر از شش ماه از اولین موارد آن آشکار شد که چه باید بکنید. تقریبا هر کس دیگری در جهان توسعه یافته و سپس آن را انجام داد. تقریبا هر کس دیگری در جهان توسعه یافته است و در حال حاضر جمع آوری مزایای داشتن آن انجام می شود. دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و پیروی از الزامات خود نفس حاضر به انجام آن است. او پس از آن اعمال شده که عدم بر دولت فدرال و تشویق آن در حزب جمهوری خواه به رهبری متحده به عنوان مهر میزبان و Facebook پوستر تحسین.

از آن می شده اند در غیر این صورت. آن را هنوز هم می تواند. اما در ماه ژوئیه به عنوان در ماه ژانویه بزرگترین تفاوت بین ایالات متحده و بقیه جهان توسعه یافته است که ایالات متحده بدبختی داشتن دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در اتهام.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de