چین 'آهن خانه': تلاش بیش از سکوت در Coronavirus اپیدمی

یک تبلیغ بنر در پکن در فوریه 11th, exhorts رهگذران به "تقویت حفاظت نشوید باور در علم نه شایعه."عکس توسط Tingsh

توسط NEWS-SINGLE در 24 بهمن 1398
A man pushes a man on wheelchair past a propaganda banner on a wall.
یک تبلیغ بنر در پکن در فوریه 11th, exhorts رهگذران به "تقویت حفاظت نشوید باور در علم نه شایعه."عکس توسط Tingshu وانگ / ایسنا

قبل از Lu Xun, نویسنده و شاعر, شد, پدر, مدرن, چینی, ادبیات, او می خواست به یک پزشک. در سال 1904 او وارد دانشکده پزشکی در ژاپن است. "آینده ای با شکوه مستقر در ذهن من" او به یاد می آورد, "که در آن من می خواهم به بازگشت به میهن پس از فارغ التحصیلی و مجموعه ای در مورد درمانی آن درد و رنج بیمار است."

اما Lu Xun آمد به این باور است که پزشکی به خودی خود می تواند مهندس تنها یک شکل محدود از پیشرفت. برای تغییر سرنوشت کشور خود نوشت: مردم را باید "تغییر روح خود را." او رها دانشکده پزشکی و بازگشت به چین در دهه آینده او تبدیل به مقالات شعر و داستان کوتاه به خشم در برابر خطرات رو به چین در اوایل قرن بیستم—ترس و فقر و انطباق و ناسیونالیسم در میان آنها است. در سال 1923 Lu گذاشته شاید مشهورترین استعاره برای این معضل که بی عدالتی تحمیل می کند و در کسانی که باید انتخاب بین خوشنودی و خشم. او نوشت:

تصور کنید که یک آهن خانه بدون پنجره کاملا غیر قابل خراب کردن, با بسیاری از مردم به سرعت به خواب داخل که به زودی مرگ خفگی است. اما شما می دانید که پس از آنها خواهد مرد در خواب خود را, آنها را احساس نمی کنند درد مرگ. در حال حاضر اگر شما گریه با صدای بلند برای بیدار کردن چند سبکتر تراورس های ساخت آن تاسف چند رنج می برند عذاب غیر قابل فسخ مرگ آیا شما فکر می کنم شما انجام می دهند آنها را یک به نوبه خود خوب?

سکوت Lu منعقد شد و وسوسه انگیز اما غیر قابل توجیه; بیداری حتی چند ممکن است همچنین صرفه جویی در دیگران است. و بنابراین او نوشت: به منظور تشویق آن دسته از مبارزان که در حال یورتمه رفتن در تنهایی" را به عنوان او آن را در مقدمه "اعتراض" خود را برای اولین بار مجموعه ای از داستان است.

یک قرن پس از Lu Xun تصور suffocations از خانه آهن چین از محاصره توسط مدرن و بحران از بدن و روح و روان یک بیماری همه گیر است که تهدید آن مردم و تأکید خطرات یک خفه کننده سیاست است. توسط چهارشنبه coronavirus حال بیمار بیش از چهل هزار نفر کشته و بیش از یک هزار. این بیماری در حال گسترش به حداقل بیست و چهار کشور جرقه ترس از یک معضل جهانی و همچنین به عنوان یک اقتصادی واکنش زنجیره ای به عنوان اقتصادی چین کرگدن بدارد. اولین هفته از ماه فوریه فروش خانه در چین کاهش یافته بود با نود درصد در مقایسه با ماه فوریه گذشته; نمایندگی مجاز و فروش خودرو پیش بینی شده است که در این ماه فروش می گیرند تا هشتاد درصد در مقایسه با سال گذشته است. نیمی از چین چهار هزار به علاوه استارباکس بسته شد.

در کانون ووهان یک شهر قرنطینه از یازده میلیون نفر به این بیماری روبرو شده است با شجاعت و زهد. حداقل پانصد پزشکان و پرستاران کاهش یافته است بیمار و بیماران و کارکنان بیمارستان مبارزه با کمبود تخت اکسیژن بطری و لوازم دیگر. در یک شب تصویری از یک محله مسکونی که در آن مردم را محدود شده است و برای هفته ها از ساکنان در آپارتمان مدرن برج گریه کردن به یکدیگر از طریق پنجره های باز: "ووهان قوی باقی بماند!"

دولت مبارزه برای شکل دادن به ادراک از بیماری حتی پس از مرگ Li Wenliang قهرمانانه چشم پزشک که یکی از اولین زنگ خطر را به صدا در مورد کوروناویروس. پلیس را متهم کرده بود که او را از پخش شایعات و هشدار داد: "اگر شما در حفظ و در حال خیره موفق به توبه و ادامه فعالیت های غیر قانونی شما خواهد بود به عدالت به ارمغان آورد." اما Li شد unbowed. او گفت Caixinیک تحقیقی مجله مستقر در پکن "من فکر می کنم در یک جامعه سالم باید نه فقط یک نوع صدا." وقتی Li قرارداد این ویروس و سپس درگذشت, در فوریه 7th, دولت, سانسور پاچه; در یک گریم جدول کلمات متقاطع آنها مسدود شده و خبر از مرگ خود را برای ساعت. در روزهای بعد آنها سعی در سرکوب عمومی و اندوه و خشم با اجازه دادن به آنلاین نظر به ستایش قهرمانی خود را اما قابل توجه پایین نظرات که ارتباط خود را مصیبت به چین سفت محدودیت در بیان.

حتی با استانداردهای چین تبلیغات سیستم تلاش برای کنترل جهان را درک ویروس بازیگران نور سخت در فرهنگ سیاسی است که رئیس جمهور چین را تشویق کرده است. پس از یازدهم حذف محدودیت مدت در سال 2018 بسیاری از بوروکراسی تضعیف شده به استقرار استعفا اطاعت اجتناب از مسئولیت و آسانسور سیاسی نماد. به عنوان ویروس گسترش دولت تولید توصیف سرفصل در سراسر جهان با اعلام ساخت دو بیمارستان در چند روز اما Caixin یافت که تابع وقفه و پشت تبلیغات; Leishenshan بیمارستان شده بود تبلیغ به عنوان یک مرکز قادر به درمان پانزده صد بیماران, اما زمانی که آن را باز کرد, در مارس 8th, آن را تا به حال تنها سی و تخت. مسلما اضافه کردن بیشتر این شهرستان به شدت نامعقول—اما این نوع از فاصله بین اعتیاد به مواد مخدره و واقعیت تیره و تار, چینی, عمومی ایمان در اظهارات رسمی در مورد بحران.

هفته گذشته در روح Lu Xun به نکات سکوت در برابر این بیماری همه گیر الهام گرفته از یک مانیفست از زو Zhangrun یک استاد حقوق در دانشگاه Tsinghua که پدید آمده است به عنوان برجسته ترین روشنفکر منتقد پینگ است. پس از یازدهم به حالت تعلیق در مدت محدودیت های استاد است که یک محقق چینی قانون اساسی منتشر شده یک سری از سوزاننده انتقادات از یک حکومت و مبارزه برای از بین بردن چالش ها به حزب کمونیست. در فوریه 4, او به چاپ آنلاین "ویروسی زنگ" یک مقاله که گسل یازدهم و حزب در ابتدا برای سرکوب کشف ویروس و مجازات truthtellers یک کمپین رسمی سکوت که "خدمت به تشویق فریب در هر سطح از دولت است." او نوشت: "مهم نیست که چقدر پیچیده و متنوع و پیچیده در یک تجزیه و تحلیل واقعیت آشکار است. یک سیاست است که پرهیاهو و ناتوان از درمان مردم خود به درستی به سختی می تواند انتظار می رود برای درمان سایر نقاط جهان هست. چگونه می توانید یک ملت است که سرسختانه حاضر به تبدیل شدن به یک سیاسی مدرن تمدن واقعا انتظار به بخشی از یک معنی باشند؟"

مقاله گسترش یک موضوع نقد اجتماعی است که coursed از طریق چین مدرن از Lu Xun به نوشته های Liu Xiaobo یک برنده جایزه نوبل که در سال 2017 در حالی که خدمت یازده سال حکم زندان برای براندازی. Geremie R. Barmé مستقل مورخ در نیوزیلند که ترجمه زو را مقالات به من گفت: "نویسندگان مانند Lu Xun و زو Zhangrun و مانند Xiaobo و همچنین بسیاری از دیگران بارها و بارها هشدار می دهند در برابر استبدادی عمل خلاصه اصطلاح 鉗口, کیان kouباستانی بیان معنی" به گیره دهان بسته است.' اگر چه دیدگاه ها و آرمان های سیاسی متفاوت آنها به اشتراک گذاشته شده برای تحقیر و هشدار می دهند در برابر هزاران سال قدیمی استبدادی سنت است."

در مقاله خود در ویروس زو نام دولت به زندگی می کنند تا ماده 35 از قانون اساسی که تضمین "آزادی بیان و مطبوعات از مونتاژ انجمن, از صفوف و از تظاهرات." اما زو هیچ توهم که هر گونه تغییر است که به زودی. برای نوشتن خود را, او در حال حاضر پرداخت قیمت سنگین: در ماه مارس گذشته Tsinghua دانشگاه تنزل مقام او و او را ممنوع از تدریس و نشر. او همچنان به نوشتن چند کار او منتشر شده به طور گسترده ای در میان چینی روشنفکران و خارج از کشور. چرا که او در آخرین مقاله assails رهبران چینی در یک لحظه در معرض خطر او انتظار می رود که آن را ممکن است متحمل مجازات شدیدتر—که به او نوشت: "این ممکن است به خوبی حتی آخرین قطعه می نویسم." هنوز او به پایان رسید با یک تماس به هموطنان خود "که هیچ راهی برای فرار از این سرزمین است." او نوشت: "من بر آنها خشم در برابر این بی عدالتی; اجازه دهید زندگی خود را سوزاندن با شعله نجابت; شکستن از طریق stultifying تاریکی و خوش سپیده دم است."

یک قرن پیش Lu Xun بر این باور است که چین برای تبدیل شدن به واقعا مدرن برای پس گرفتن جای خود را در میان قدرت های بزرگ جهان آن باید اذعان کرد که مردم آن را به عنوان به مرحوم دکتر لی قرار داده و آن را بیش از "یک نوع صدای." لو می خواستم نویسندگان برای جلوگیری از باستان اشکال ادبی و اتخاذ یک زبان بومی چینی است که گسترش قلمرو هر دو از خوانندگان و نویسندگان. در یک سخنرانی در هنگ کنگ در سال 1927 او گفت: "جوانان باید اول تبدیل چین به چین با صدای. آنها باید با قاطعیت سخن به جلو حرکت شجاعانه که تمام ملاحظات شخصی مزیت فشار کنار اقوام و بیان احساسات واقعی خود را." او در سال 1936 درگذشت. اما مبارزه او توصیف به گذشته حرکت می کند آنچه که او به نام "سایشی چین" هنوز هم هستند.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.rucutt.lyshrtco.dehec.sutny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن