بیا و زوم-زوم

برخی از بازیگران اصلی اعضای “زوم” از جمله برنادت یائو ظهور به عنوان ملی مشاهیر در طول خود را به صورت مختصر تصرف در تلویزیون.عکس حسن نیت ارائه میدهد WGBH

انتقال از در اتاق جلسات در خانه ویدئو کنفرانس است موجب بسیاری از الگوهای رفتاری و اجتماعی-رسانه ای پست در مورد “من ایده از یک زوم نشست” معمولا همراه با یک دانه دار تصویری یا عکس از اتفاقی barbered نوزده-هفتاد کودکان romping در اطراف راه راه راگبی پیراهن. در میان اعضای مسن تر از نسل X, آن را سخت به شنیدن کلمه “زوم” بدون ارتباط آن با “زوم” یکی از به یاد ماندنی ترین و اساسا تجربی برنامه های تلویزیونی از آن دوران. مانند نهفته خدمات اصلی “زوم” بود صفحه نمایش و مبتنی بر تعاملی و آن را به سرعت تکامل یافته و به یک وسواس ملی. اما بر خلاف زوم پلت فرم آنلاین “زوم” بود و بیشتر استان از بچه ها در درجه اول کسانی که در بین همگروهی.

این برنامه ایجاد شده توسط یک تهیه کننده جوان در WGBH بوستون عمومی-ایستگاه تلویزیونی به نام کریستوفر Sarson. او و همسرش ساناز بودند و مهاجران انگلیسی به ایالات متحده و چیزی از زرق و برق, زن و شوهر: او تا به حال شده از یک ستاره در حال افزایش در گرانادا تلویزیون, و او تا به حال شده است یک خبرنگار برای گاردین و رویترز،. (آنها معرفی شدند و به هر یک از دیگر توسط یک دوست مشترک بازیگر النور برون به آنها بیتلز سنگ “شما رو به پنهان کردن عشق خود را دور” در “کمک!”) توسط 1971 Sarsons زندگی در منطقه بوستون بودند و پدر و مادر از هشت سال و شش سال و کریستوفر بود که پس از آن کار برای WGBH شد به طور فزاینده ای نگران فرزندان خود ضعف اجتماعی در اطراف بچه های دیگر به آنها نزدیک خود را preteen سال است. “آنها محتاط” او گفت:. “آن” ما خواهد بود دوستان خود را, اما ما نمی خواهیم شما را به به ما میخندند.’ “

مشتاق به پرورش بیشتر بی قید روابط بین کودکان و نوجوانان Sarson آمد تا با یک طرح کلی برای یک برنامه که در آن بازیگران از کودکان preteen سن را انجام می دهد آهنگ ها, طرح ها و پروژه های صنایع دستی بر اساس اسکریپت ها و محوطه ارسال شده در توسط خانه بینندگان در همان گروه سنی است. روی صفحه و خاموش بچه ها را از یکدیگر یاد بگیرند و نه از یک فرد بالغ شکل قدرت. “اگر تاکید بر یادگیری به جای آموزش به شما در رسیدن به تعداد زیادی” سرسورن گفت. “اگر بچه ها در حال یادگیری به جای تدریسآنها خواهید بود بیشتر مطمئن از خود و لذت بردن از زندگی بیشتر است. پس از آن این احساس بچه ها در یک موقعیت که در آن آنها می توان فکر کردن برای خود.”

Sarson در حال حاضر مجموعه ای از پیشینه برای ساخت امواج در WGBH. یک سال قبل از آن شناخت که خود را بومی بریتانیا سرآمد در یک تلویزیون با فرمت است که در آن ایالات متحده وجود نداشت—محدود نسخه سریال درام—او پیشنهاد کرد به ایستگاه بالا برنجی که آنها باید امن American broadcasting حقوق به مانند سری. نتیجه premièring در ژانویه سال 1971 بود “شاهکار تئاتر” است که در حال حاضر تحت آن به عنوان “شاهکار” طولانی ترین در حال اجرا در زمان نخست سریال در تلویزیون. بیشتر Sarson فکر خود را در مورد ایده های جدید بیشتر جزئیات آن را به تمرکز: وجود خواهد داشت یک متنوع بازیگران هفت فرزند بوستون محلی-منطقه کودکان و نوجوانان هیچ یک از آنها آموزش دیده اجرا. خواهد بود وجود دارد هیچ بزرگسالان است. Sarson تصمیم به تماس با برنامه “کوچکنمایی” او گفت: “به خاطر آن بود که” ما میخوایم زوم بر روی بچه ها زندگی می کند و ما در حال رفتن به زوم کردن در مورد چگونه تاثیر می گذارد که شما در جهان است.’ “

برنامه تغییر نام “زوم” ساخته شده بود به قیمت ارزان, شروع با سی هزار دلار مازاد چپ بیش از دیگر WGBH برنامه بودجه. Sarson بازیگران هفت کودکان و نوجوانان در محدوده سنی نه تا سیزده مورد نیاز برای هر دو جنس یکسان: bluejeans و برخی از مرتب کردن بر اساس از بالا. این thriftiest گزینه داشت در سیرز که در آن کودکان راگبی-کشباف راه راه شد فروش در اندازه های مختلف برای پنج دلار در هر کدام. خطوط را تبدیل به ویژوال موتیف “زوم” adorning نه تنها کودکان بلکه بزرگ “Z-O-O-M” نامه هایی که ایستاده بود استون هنج-مانند در عقب تنظیم کنید. “این ایده از راه آمد از پیراهن—تنها راه ما می توانیم به ایجاد یک مجموعه ای بود برای برش تکه های بزرگ از مقوا در شکل حروف و چوب راه راه بر روی آنها” سرسورن گفت.

برای موسیقی Sarson رسیده به یک کلاسیک آموزش دیده نوازنده به نام نیوتن Wayland که در آن زمان یک پیانیست و harpsichordist برای Boston Symphony Orchestra. یک زبر و خشن, انبوه و مرد ریشو که انجیلی در مورد گرفتن کودکان و نوجوانان علاقه مند به موسیقی Wayland به عنوان نشان می دهد مدیر موسیقی و آهنگساز. خود تم آهنگ “بیا و زوم” آغاز شد و با یک unrefusable دعوت: “ما میخوایم زوم, زوم, زوم-یک زوم / بیا و زوم-یک زوم-یک زوم-زوم” و به پایان رسید با یک خوش و دلگرم کننده درخواست:

بیا آن را امتحان کنید
ما میخوایم به شما نشان می دهد فقط به همین دلیل
ما میخوایم به شما آموزش پرواز بالا!
بیا و باغ وحش-oom! بیا و زوم-زوم!

کودکان انجام شده این آهنگ به خشن و بی ادب choreography by Billy Wilson کارگردان و طراح رقص که همچنین تدریس در دانشگاه برندایس. خود را اعدام شد raggedy و از همه بیشتر هیجان انگیز برای آن: حلق آویز کردن از غول نامه arraying خود را به یک shimmying و سپس تقسیم کردن از هر یک از دیگر در حال اجرا پابرهنه (با برکت مجموعه پزشک) به دور می رسد از WGBH را کاورنو استودیو یک جایی که در یک گوشه از نظر دوربین جولیا کودک “آشپز فرانسوی” مجموعه آشپزخانه ایستاده بود خفته.

این جذاب اپتیک از این باز دنباله تنهایی—preteens جهش و gallivanting آزادانه یکسان اما متفاوت, سفید, پسربچه با بزرگ, ضخیم مبس (مبس) غیر قابل تنظیم مو, سیاه, سکس با تنگ Afros, دختران با همه شیوه ای از مرکز partings—ارائه یک تصویر از کودکان آزادی که در حالی که سرشار از انرژی جوانی بود منظم و coöperative به جای “ارباب مگس ها”مانند Hobbesian دولت از طبیعت است.

برنامه نیز راه قبل از اصطلاح مد روز تبدیل شد به یک ویترین برای محتوای ایجاد شده توسط کاربر. آن ستاره را تشویق بچه ها در خانه برای ارسال ایده های خود را با Wayland استادانه چرخش نشان می دهد آدرس پستی به تند تند آهنگ قسمت ای و بخشی آواز—”جعبه سه-پنج-Oh, بوستون, Mass., Oh-دو-یک-سه-چهار! ارسال آن را به ‘Zoom’!”—که هفتاد کودکان به حافظه متعهد به عنوان اگر آن را با تعهد و وفاداری.

در نتیجه محتوای مصمم low-tech. این Zoomers به عنوان کمدین شناخته شده بودند نشان داد بینندگان توصیه برای چگونه به کراوات رنگ تی شرت و چگونه به بازی یک بازی به نام “پنبه نژاد” است که در آن دو بازیکن با استفاده از نی های پلاستیکی انعطاف پذیر, منفجر یک توپ پنبه به عقب و جلو. در بیشتر پیچیده انتهای طیف Zoomers موظف دختر درخواست برای انجام “برخی از زمان oldies” از طریق آمیزه ای از Tin Pan Alley آهنگ ها “Mairzy Doats,” “کف پای صاف Floogie” و “پنسیلوانیا 6-5000” با موسیقی و طراحی رقص کمک از Wayland و ویلسون بود.

جوآن Ganz کونای co-خالق “Sesame Street” مسحور شد “زوم” ‘s خلبان قسمت و به سرعت پشت این برنامه نقش قابل توجهی در بیمه است که آن را از خارج به طور گسترده ای توزیع شده از طریق شبکه PBS. نیم ساعت نشان می دهد راه اندازی شد و در سال 1972 پخش یک بار در هفته در اکثر بازارها معمولا در اوایل شب. اوایل نوزده-دهه هفتاد هنوز یک دوران محدود مشاهده گزینه های برای کودکان به خصوص در بین جمعیتی و “زوم” بزرگنمایی به شهرت ملی رسید: یک سرخوشی سازمان دیده بان برای preteens و aspirational یکی برای خواهر و برادر کوچک خود را. زندگی , مجله طول نشان می دهد برای اولین بار سال در, هوا, تشریح برنامه به عنوان “دانشکده تحصیلات تکمیلی پس از Mister Rogers’ Neighborhood.”

راه راه تی شرت دنیا از بودجه ضرورت یاد شد, آیا به عنوان Ubbi Dubbi از “زوم”-محبوبیت خوک-لاتین نوع است که در آن “یوبی” درج شده بود قبل از واکه صدا در هر هجا یک کلمه به طوری که “سلام” بیرون آمد به عنوان “هاب-ell-ub-o.” در اواسط دهه هفتاد اوج برنامه بود دریافت بیست هزار نامه یک هفته از کودکان در خانه نشان می دهد برخی از ایده های دیگران درخواست آرزو زوم, کارت, کارت پستال, که, ویژه, یک, رنگ, عکس از بازیگران عضو در یک طرف و از طرف دیگر گام به گام توسط به گام دستورالعمل برای صنایع دستی پروژه و یا یک بازی در برجسته نشان می دهد. (این نویسنده را خواهر بزرگتر تقریبا levitated با هیجان زمانی که او موفق به دریافت یک زوم کارت ارائه راهنمایی در D. I. Y. loom-weaving.)

Sarson بیمه است که هیچ “زوم” بازیگران ماند با هم برای بیش از سیزده قسمت ها—تا حدودی به دلیل برخی از کودکان و نوجوانان از آن جمعیتی و تا حدودی به این دلیل او به صراحت می خواستم برای جلوگیری از نمایشی نشان می دهد-<url> وقار حرفه ای بازیگران کودک. چنین Zoomers به طور کلی کشیده بیش از دو سیزده هفته شیفت قبل از اینکه مرحله به مرحله از طریق “خداحافظ آهنگ” است که در آن بچه ها که بودند باقی مانده bade خداحافظی به کسانی که خروج شد. با اینحال برخی از Zoomers ظهور به عنوان ملی مشاهیر در طول خود را به صورت مختصر تصرف در تلویزیون. یکی بود برنادت یائو. یک دختر دوازده ساله که زندگی در وستون ماساچوست یائو پناه آرمان تبدیل شدن به یک بازیگر. در روزهای شنبه او با حضور ماندارین-کلاس زبان برگزار شده توسط پدر و مادر از محلی چینی-آمریکایی کودکان و نوجوانان. “کسی به نمایندگی از ‘Zoom’ نام و پرسید که آیا کودکان می خواستم به استماع. چرا که دوستان من بودند رفتن به استماع من رفت و همراه با آنها” یائو گفت.

استماع درگیر عبور یک توپ خیالی در اطراف و بهبود تعامل با آن است. به تعجب او یائو و یکی دیگر دختر بودند پیشرفته به عنوان “فینالیست از گروه چینی” او به یاد می آورد برای شرکت در یک سنتی ریخته گری که شامل آواز و بازیگری است. یائو انتخاب شد برای بار دوم و سوم از سه سیزده هفته شیفت در “زوم” در فصل دوم که زد از سال 1972 تا 1973.

با توجه به معاند مدرسه-busing تظاهرات که loomed در بوستون آینده یائو را بعد از مدرسه رفت و آمد به WGBH چهارشنبه—روزی که “زوم” برگزار می شود تمرینات خود را نشان داده یک جایگزین واقعی برای چه آمده بود نزدیک به آنچه در بوستون معماران لغو تبعیض نژادی مشخص در ذهن داشت. ایستگاه ارسال یک تاکسی را انتخاب کنید تا یائو اما اولین تاکسی متوقف شده در نزدیکی دوور که در آن یک سیاه castmate, Leon Mobley, حضور در مدرسه به عنوان بخشی از METCOیک داوطلبانه ماساچوست برنامه که در آن با استعداد و با استعداد کودکان محروم از محله های شهری بودند bused به مدارس مرفه حومه.

یائو که تا به حال به سختی تعامل با مردم به آن نقطه در زندگی خود شد دوستان سریع با Mobley و با دیگر بچه ها در مسیر خود یک دختر به نام لری Boskin. “این چنین شاد چیز” یائو گفت. “این درست مانند این است که من دیگر خانواده است.’ “

“من اولین کسی بودم که برای دریافت و برداشت در تاکسی و ما تا به حال یک راننده پس من و او خواهد گوش دادن به موسیقی و آواز خواندن” Mobley گفت. “برنادت بود خیلی آرام اما من دوستانه به عنوان جهنم است. من شامل او در آهنگ ها و بازی هایی که ما انجام و آمد او را از پوسته خود را. و لری خنده دار بود و سرد. ما برخی از جالب کابین سواری جالب مکالمات—حتی در مورد مختلف پویایی در خانواده های ما چون پدر من نشده بود و برنادت بود واقعا به پدرش.”

این کابین-سواری معمول خود را تکرار می شود در روزهای جمعه و روز از “زوم” دوست پسر سبزه خوابگاه آغاز شد که در 6 P. M. و گاهی رفت و تمام راه را به نیمه شب. (مداخله بعد انتخاب شد به طوری که Zoomers می تواند خواب در صبح روز بعد.) یائو Mobley و Boskin خواهد rev یکدیگر برای مداخله و وارد روحی “به ما راه راه پیراهن را خاموش کفش های ما و رفتن به استودیو یک” یائو گفت.

فراتر از نشاط انجام یائو بود با انرژی کار و بازی در یک محیط که در آن به نظر او بود به دنبال و مورد احترام. دختر از پدر و مادر که فرار کرد چین در مدت کوتاهی پس از انقلاب کمونیستی سال 1949 او آمد “از یک مقدمه که در آن ما نشان داد احترام به بزرگان با تماس با آنها را Auntie این یا خاله که. آن را بیشتر شبیه, ‘دیده می شود اما نمی شنید بسیار,’, ” او گفت:. “اما هنگامی که ما به استودیو کریستوفر Sarson همیشه بگو با من تماس کریس.’ آنها می خواستند ما را به ما ورودی.”

یائو گفت که “زوم” نیز القا در او اعتماد به نفس و صراحت در مورد چینی پس زمینه. در مدرسه در وستون که در آن بسیاری از همکلاسی هایش بودند قفقازی او شد و خجالتی در مورد در آوردن او ناهار—رشته فرنگی گوشت خوک و کلم و کوفته—”از آنجا که مردم را سرگرم کننده از من برای بوی و عجیب و غریب به دنبال سبزها” او گفت:. اما یک هفته سریع برای “زوم” رپ—به عنوان برنامه unscripted بحث های گروهی نامیده می شد—بود “غذای مورد علاقه شما چیست?” در آن یائو رشد کرده بود به اندازه کافی راحت در میان همسالان خود را به فاش کردن به آنها شوک که او تا به حال هرگز به یک مک دونالد یا خورده پیتزا.

Mobley که در حال حاضر ضربی در گروه بلوز-راک گیتاریست بن هارپر بود خوشحال به دریافت یک فرهنگی آموزش و پرورش از همسالان خود و به ارائه برخی از روشنگری خود را. “اوه مرد من به دانستن در مورد فرهنگ چینی فرهنگ یهودی ایتالیایی فرهنگ,” او گفت:. در طول باراک اوباما ریاست جمهوری Mobley سفر خارج از کشور به عنوان یک هنر فرستاده وزارت امور خارجه ایالات متحده. حتی زمانی که او جوان بود Mobley بود دیپلماتیک منش با داشتن تجربه بیشتر در حال حرکت در میان سفید و آسیایی, کودکان از هموطنان Zoomers تا به حال در میان سیاه و سفید بچه ها. “ما همیشه یک حمام و من قصد دارم به نام هر نام اما او از من پرسید اگر من اسپرم سیاه بود!” Mobley گفت. “من شروع به خنده دیوانه می خواهم. من جرم است. من فقط آن را خنده دار. او مانند ‘چرا می خنده؟’ من, مانند, ‘شما نمی دانید? آنچه باعث می شود شما فکر می کنم من متفاوت از شما ؟ “او “زوم” تجربه کرده بود او را با هر دو سوال و جواب.

هر Zoomer خواسته شده بود به آمده تا با یک امضا حرکت و یا حرکت را به همراه خود مقدمه در این برنامه باز کردن آهنگ. به عنوان فصل 2 بازیگران بودند بدانند چه امضای خود را حرکت می کند باید یائو نومید از نداشتن یک و غبطه می خوردند Boskin یک استعداد ژیمناست که حرکت به عقب walkover.

یائو صحبت از معضل با پدر او یک دانشمند محقق و مهندس مکانیک که پیشنهاد انجام یک فوت و فن های بصری با اسلحه خود را. “آن را از چینی خرید…. پدرش به او برای اجرای هنگامی که او جوان بود,” او گفت:. “این یک حرکت است که جنگ سالاران را با شمشیر مانند تیغه در یک هلیکوپتر رفتن در اطراف و در اطراف سه یا چهار بار.” او تدریس برنادت نحوه انجام حرکت. حتی منهای شمشیر او پیوسته آرنج مانور بود بصری دستگیری: آن فریب چشم به باور که او لمسي پیچیده در اطراف هر یک از دیگر به عنوان اگر bonelessly او دست به سرعت در حال اهتزاز مانند بال مرغ مگس خوار. هنوز هم او پناه شک و تردید در مورد استفاده از “بازو چیز” را به عنوان او هنوز هم آن را به عنوان امضای خود را حرکت می کند. “من مانند” آه خدای من من دارم تلاش می شود تا آمریکایی و در اینجا آنها را ببینید من که از چین است. مردم در حال رفتن به سرگرم کننده از من.’ اما من تا به حال هیچ چیز دیگری.”

روز بعد با دوربین نورد او مقدمه او کمی خوش اعلام کرد “من برنا-dette!” و سپس helicoptered آغوش او; WGBH لوپ در یک روانگردان اثر صدا به همراه حرکات او. و اینك یک ستاره متولد شد. به تعجب از یائو و هر کس در WGBH او “بازوی چیز” مسخ مخاطب او. چند هفته پس از فصل دوم شروع به پخش, Sarson دعوت یائو به دفتر کار خود که در آن او خالی یک ظرف از حروف بر روی یک میز. “ما اجازه نداشتند به عنوان خوانده شده ایمیل—ما می دانستیم که وجود دارد, پست, اما ما هرگز آن را دیدم” او گفت:. “پس این غیر معمول بود. و تمام نامه ها بودند ” چگونه است که شما انجام دهید بازوی چیزی است؟’ “”زوم” پس از آن یک بخش اختصاص داده شده به برنادت که در آن مشغول به کار به آرامی به او نشان داد به مشاهده مخاطبان گام به گام چگونه به انجام بازوی او چیز.

Sarson که در تماس خود را در “زوم پاپا” است که در حال حاضر هشتاد و پنج سال سن بازنشسته شده و زندگی در نیوزیلند. اما او همچنان در تماس با بیست و یکی از اصلی Zoomers که به نظر می رسد در این برنامه در آن 1972-78 اجرا شود. (WGBH احیا نمایش برای یک ثانیه اجرا در سال 1999.) هر چند سال او را برمی گرداند به بوستون برای “زوم” مراسم شد و ساخت اولیه برنامه ریزی برای یک دیگر در این سال قبل از coronavirus همه گیر شده این موضوع مسئله. “ما رشد کرده به عشق هر یک از دیگر در طول سال و ما هنوز در لمس” او گفت:.

در حال حاضر بالغ Zoomers از دو دهه هفتاد و دهه نود برداشت از این برنامه در حال تلاش برای دوباره التماس نشان می دهد روح در طول coronavirus بحران است. در coöperation با WGBH آنها برگزار شده در یوتیوب برای یک سری ویدئو با عنوان “زوم به عمل” که در آن بازیگران اعضا ارائه راهنمایی برای pandemic-عصر خانه صنایع دستی در پروژه های: یائو به تازگی نشان داد که چگونه برای ایجاد یک گیتار از خالی بافت جعبه کاغذی-حوله لوله و نوارهای لاستیکی و تامی سفید بود که در فصل 1 بازیگران “زوم” نشان داد که چگونه برای ساخت یک خیمه مخروطی سرخ پوستان مانند “قلعه” از محکم نورد قطعات از روزنامه.

امروز یائو یک نوازنده و جامع-پزشک سلامت مستقر در بوستون حومه لینکلن. او موسیقی موسیقی برای کلاس های یوگا و برای خود صدا-شفا کارگاه های آموزشی که با استفاده از آواز, گیتار, نواختن موسیقی, کاسه, و دیگر اشکال تسکین دهنده صدا برای abet مدیتیشن. به طور معمول او دارای این کلاس ها در فرد در استودیو او در لینکلن اما با توجه به COVID-19 او در حال حاضر ارائه جلسات خصوصی آنلاین—از طریق زوم.

“من احساس می کنم که من از سود احاطه تمام این شگفت انگیز ذهن خلاق و نبوغ ذهن—بزرگسالان و بچه ها,” او گفت: از او اصلی “زوم” را تجربه کنند. “مردم در WGBH شد بسیار به جلو فکر کردن. آن زمان منحصر به فرد یک زمان که روح من از دیدن آنجا در حال حاضر متاسفانه. آن را غم انگیز را ببینید که چگونه تفرقه همه چیز است. من بیشتر امیدوارم که برای نرم و صاف ادغام های مختلف و نژادها و طبقات مختلف توانایی های مختلف که قادر به زندگی در هماهنگی است.” یائو فلسطين Sarson و همکاران خود را به عنوان “یک گروه جوان و شجاع تولید کنندگان و نویسندگان و آزمایشگران” که رویکرد قابل استفاده باقی می ماند امروز. “آنها واقعا تا به حال چیزی وجود دارد,” او گفت: “و من امیدوارم که ما آن را در آینده است.”

این قطعه برگرفته از “روزهای آفتابی کودکان و تلویزیونی انقلاب که تغییر امریکا” که منتشر خواهد شد توسط Simon & Schuster, on May 12th.

tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>