Corbynism خواهد Outlast جرمی Corbyn

جهانی ایده های خود را خواهد outlast رهبری خود را. Hollie Adams / گتی / کتی مارتین / اطلس Barry Gold

توسط NEWS-SINGLE در 16 فروردین 1399
Hollie Adams / گتی / کتی مارتین / اطلس

Barry Goldwater را 1964 نامزدی به عنوان جمهوری خواه نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد, لحظه ای تعیین کننده در سیاست آمریکا اما نه به این دلیل که کسی فکر می کرد در آن زمان است. Goldwater خرد شده بود توسط لیندون جانسون در انتخابات و در نتیجه همه توافق ثابت کرد که این نوع رادیکال محافظه کاری Goldwater نمایندگی مرده بود. همه اشتباه بود. چهار سال بعد ریچارد نیکسون رئیس جمهور انتخاب شد, آغاز یک دوره طولانی مدت از حزب جمهوری خواه و تسلط سیاسی که در اوج رونالد ریگان در سال 1980 ، "در اینجا این است که یک بار حداقل" مورخ ریک Perlstein نوشت: "در آن تاریخ نوشته شده توسط بازنده است."

این Goldwater تجربه—که در انتخابات شکست نمی علامت پایان یک جنبش پیامدهای امروز نه تنها برای حزب محافظه کار راست.

حتی قبل از coronavirus شیوع بسیاری در "پوپولیستی" و یا "رادیکال" چپ اصرار داشت که جهانی شدن تغییر آب و هوا, اتوماسیون و نابرابری ایجاد شد و شرایط سیاسی خود را تجدید حیات با وجود رهبران خود—برنی ساندرز در ایالات متحده آمریکا جرمی Corbyn در بریتانیا—رد در پای صندوقهای رای. در حال حاضر در یک جهان که در آن دولت ملی دستمزدها و خدمات عمومی فقط به نگه داشتن اقتصاد خود را شناور چنین ادعا می کند دیگر به نظر می رسد دور از ذهن است. در واقع Corbyn خواهد شد که به عنوان جایگزین کار رهبر امروز گفت: اورژانس اقتصادی اقدامات گرفته در انگلیس ثابت کرده اند که او "کاملا حق با شماست" در تقاضای خود را برای افزایش هزینه های دولت, حتی اگر او به شدت از دست یک انتخابات چند ماه پیش پس از مبارزات انتخاباتی در تعهد است. ظرفیتها شتاب توسط شدت اجتماعی و اقتصادی بحران پاره از طریق جوامع غربی به عنوان یک نتیجه از این بیماری همه گیر?

مشکل با استدلال این ادعا در دراز مدت غیر قابل اجتناب است که نمی توان آنها را رد. "دراز مدت است گمراه کننده راهنمای به امور جاری" اقتصاددان جان مینارد کینز مشاهده شده است. "در دراز مدت همه ما مرده است." بنابراین اجازه دهید من برای اولین بار می گویند که قیام چپ اجتناب ناپذیر نیست با وجود نصب ادعا می کند به خلاف. فقط به خاطر اقدامات افراطی به خود گرفته اند و مقابله با این بیماری همه گیر به این معنا نیست رای دهندگان می خواهند سبک تر از نسخه های این سیاست در دراز مدت. یک مثال باید ایستاده به عنوان یک هشدار در این زمینه: پس از جنگ جهانی دوم کار را با شکست به پایان غذایی سهمیه بندی و کنترل قیمت ها به سرعت به اندازه کافی هزینه حزب در پای صندوقهای رای در سال 1951 زمانی که وینستون چرچیل بود مجددا انتخاب به عنوان نخست وزیر. تاریخچه می توانید تعجب: شاید coronavirus را فشار مردم به حق و رای دهندگان خواهد رالی به صورت شدیدتر مرزها و محدود تر سیاست های اجتماعی. ما در حال حاضر شاهد این در مجارستان. شاید مفاهیم چپ و راست را نمی خواهد به اندازه کافی حاوی خواسته های سیاسی است که به دنبال این بحران است. ما نمی دانیم.

اما از آنجا که جانسون شرح حال Robert Caro نوشت که قدرت نشان می دهد, بنابراین بیش از حد می کند یک بحران است. بحران آشکار ماهیت قدرت خطوط گسل است که از طریق جوامع و شخصیت رهبران است. آنها را آشکار اساسی واقعیت های زندگی: در مورد این بیماری همه گیر به عنوان مثال عملکرد اقتصاد مبتنی بر عملکرد جامعه; که "کلید کارگران" و "ثروت سازندگان" هستند و نه متفاوت پس از همه, که در آن مرزهای ملی شده اند را لغو کرد و حتی در اروپا است. این بیماری همه گیر است و همچنین نشان داد که حاکم در شیوع است که به سادگی یک سوال از گوش دادن به کارشناسان زیرا کارشناسان می تواند اختلاف نظر دارند. به جای آن حاکم است و اساسا قضاوت در مورد توانایی برقراری ارتباط به حل و فصل برای نشان دادن دلسوزی و غریزه است.

ایده ها از سمت چپ به احتمال زیاد به چوب در اطراف این بار نه به دلیل همه گیر خود و اقدامات انجام شده شامل تاثیر آن اما به دلیل آنچه که همه گیر شده نشان داد. ناگهانی فلج رکود اقتصادی ناشی از شیوع کروناویروس است درخشید نور را در ضعف سیستمیک است که چند به طور کامل درک مانند کسانی که از جهانی-بهداشت و کنترل. اما بحران نیز روشن مشکلاتی که ما در حال حاضر می تواند ببینید اما درک نمی—و که بودند مرکزی به سمت چپ زمین برای قدرت تحت Corbyn و ساندرز. ما باارزش اقتصادی و بهره وری بیش از حد بیش از ملی انعطاف پذیری? اگر یک اقتصاد سالم ممکن است تنها در یک جامعه سالم ما نیاز به اختصاص زمان بیشتر (و بودجه) به دومی? چگونه ما حذف نفوذ فساد از پول ما از سیاست ؟ چگونه ما محافظت از استانداردهای زندگی در عصر اتوماسیون جهانی زنجیره تامین و بیماری های همه گیر?

مثل کپک روی دیوار اتاق خواب سمت چپ تغذیه توسط ذاتی مرطوب در سیستم: سیاستمداران فروش سهام در حالی که اطمینان که همه چیز خوب خواهد بود; سیستم های سلامت بیش از حد ضعیف برای مقابله با بیماری های همه گیر با وجود سال از آماده سازی; دولت ناتوان برای محافظت از شهروندان خود را از حوادث ناشی از فراتر از مرزهای خود را. هیچ یک از این است که می گویند که سمت چپ درست است در آن تجزیه و تحلیل و یا راه حل اما صرفا به حالت آشکار: این سیستم کار نمی کند.

در سال 2008 مالیات دهندگان ایالات متحده و بریتانیا و دیگر کشورهای غربی مجبور شدند به جدید جمعی بدهی به قید وثیقه مالی بخش است که در مورد به سقوط. پس از فرض این بدهی رای دهندگان در مکان هایی از جمله انگلیس و منتخب دولت که اعمال سال ریاضت در حالی که درآمد به سختی افزایش یافته است (اگر در تمام). در همان زمان تغییر آب و هوا ادامه داد: تا حد زیادی بدون کنترل و پرداخت از کسانی که باعث بحران در بخش مالی باقی مانده فصل.

خواهد رای دهندگان واقعا تحمل به کاهش خدمات عمومی دوباره است و در کل یک دور جدید از بدهی برای نرم کردن اقتصادی ضربه از coronavirus خاموش کردن? بوریس جانسون پیروزی بیش از Corbyn در ماه دسامبر سوخت توسط یک پیچ به رای دهندگان برای پایان دادن به هر دو Brexit هرج و مرج و در دهه گذشته از ریاضت. او وعده پول بیشتر برای مراقبت های بهداشتی و پلیس و بدون مالیات افزایش می دهد. بدون ریاضت چگونه خواهد جانسون تعادل کتاب ؟ فکر می کنم تانک در بریتانیا در حال حاضر بحث پاسخ و یک نام برای یک "قرارداد اجتماعی" میان کسب و کار و دولت محور در مالیات است. اما پس از چنین ناگهانی و انفجار اقتصادی خواهد شد و رای دهندگان تنها به دنبال وزش ترفند به سیستم و یا خواهد شد در نظر آنها بیشتر رادیکال اصلاحات ؟ سابق بریتانیا محافظه کار وزیر کابینه دیوید Gauke به من گفت که یک حرکت به سمت بیشتر communitarian سیاست و بزرگتر دولت اجتناب ناپذیر است.

این یک استدلال برای Corbyn, Corbynism Sanders یا برنی وارنر در حالی که در ایالات متحده ساندرز است که از لحاظ فنی هنوز هم در حال اجرا برای نامزدی حزب دموکرات در اینجا در بریتانیا امروز روز پرده در نهایت سقوط در Corbyn را پاسداشت از حزب کارگر. رکورد او تلخ است. در سال 2015 به ارث برده که در همان سال دچار بزرگترین شکست از سال 1983. امروز او بیش از آن در به طور قابل توجهی ضعیف تر شرایط رهبری حزب کارگر در سال گذشته به بدترین نتیجه از سال 1935. تصدی خود را برای همیشه آلوده با احیای یهودی ستیزی که اتفاق افتاده در سازمان دیده بان خود را به طول انجامید بیش ترین فکر ممکن است به دلیل تعجب general-نتیجه انتخابات که در سال 2017 زمانی که او نظارت اواخر موج در این نظرسنجی به غارت حزب محافظه کار اکثریت. سه سال در, اما واقعیت این است که نتیجه کور کار به کلی از دست دادن در انتخابات. جشن سال 2017 نتیجه پریشان از این حزب در جریان بحران وجودی آن رای دهندگان تا حد زیادی یافت می شود در شهری در انگلستان و آن طبقه کارگر و اسکاتلند پایه به سرعت محو. این حاشیه باریک از سال 2017 از دست دادن آن ظهور بدهکار بیشتر به شرایط خاص نسبت به اهمیت روند حرکت حزب را راه. قادر به دیدن آن خطاها و اعتقاد خود را عدالت کار خود را محکوم به شکست خرد کردن است که به دنبال دو سال بعد.

Corbyn و ساندرز بودند—و هستند—ناقص سیاستمداران (Corbyn بیشتر بدیهی است که پس از Sanders). تاریخی خود چمدان ایدئولوژیک وسواس ناتوانی در ساخت واقعا ائتلاف گسترده ای از حمایت و در مورد کار رهبر شکست به اندازه کافی برای مقابله با نژادپرستی در حزب او (مهربانترین ممکن است شرح Corbyn رفتار) ساخته شده و این جفت ارز در برخی از راه های منحصر به فرد نامناسب به رهبری مربوطه احزاب و کشورها است.

در عین حال آنها اسیر یک لحظه نمایندگی سالم ماندن جسد و استقامت یک ادراک از عدالت اخلاقی است که بسیاری از احساس نیاز بود را در یک سیستم فاسد. ساندرز و Corbyn خیالی خود را به جدید Reagans (یا مارگارت Thatchers) از نظر اثر آنها را در کشور خود اما نمی شد تا به وظیفه. این سوال به امد و شد زیاد محافظه کار درست این است که چه اتفاقی می افتد اگر این دو در طول تاریخ عجیب و غریب رهبران نیست Reagans از جنبش های خود را, اما Goldwaters? و چه اتفاقی می افتد اگر—و یا زمانی که—سمت چپ در نهایت خود را می یابد ریگان?

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن