Cuqui Cordova, جمهوری دومینیکن را جاودانه ورزشی مورخ

Cuqui Cordova دیده می شود در سال 2015 در دفتر خانه خود را در سانتو دومینگو بود زندگی بایگانی دومینیکن بیس بال.

توسط NEWS-SINGLE در 22 اسفند 1398
Cuqui Cordova.
Cuqui Cordova دیده می شود در سال 2015 در دفتر خانه خود را در سانتو دومینگو بود زندگی بایگانی دومینیکن بیس بال.عکس توسط تاتیانا فرناندز / نیویورک تایمز / Redux

امیلیو N. Cordova که درگذشت در روز شنبه در سانتو دومینگو در سن نود استفاده می شود به حمل کارت های کسب و کار با عنوان چاپ شده در زیر نام او: "جاودانه های ورزشی مورخ." Cuqui او به عنوان شناخته شده به تمام همکاران و دوستان او بود نه یک مورخ با آموزش و یا حرفه ای حداقل نه در هر مفهوم متعارف. در عین حال "جاودانه های ورزشی مورخ" هنوز هم به نظر می رسید به نزدیک ترین تقریب که او در قد و قامت و تخصص است. به عنوان راب چین و چروک وتاه یک دوست قدیمی خود و یک مورخ در دانشگاه پیتسبورگ یک بار به من گفت: "من شک و تردید وجود دارد هر کسی در هر نقطه که می داند بیشتر در مورد تاریخچه بیس بال در کشور از Cuqui Cordova ندارد در مورد بیس بال در جمهوری دومینیکن."

زمانی که من برای اولین بار ملاقات او چند سال پیش او به عنوان بخشی از دومینیکن بیس بال lore او به عنوان یک وقایع آن است. آپارتمان خود را در یک مجلل در محله سانتو دمینگو یک موزه در حق خود با مواد و curios خواهد بود که حسادت از هر بایگان. ده ها تن از فایل کابینت حصيري با چندین دهه از روزنامه بریده عکس, و تغ—در برخی موارد به ترتیب حروف الفبا مرتب توسط بازیکنان' تاریخ و زمان آخرین نام در دیگران ، عکس از ستاره نما با او تحت پوشش دیوار از هنک آرون به دیو Winfield. من به خاطر یک توپ امضا شده توسط Joe DiMaggio, خطاب "به کوکی." به عنوان Cordova یک بار به من گفت: "من بیش از برخی از بایگانی در این کشور است."

سابق روابط عمومی و اجرایی در شل روغن شرکت در جمهوری دومینیکن که در آن او متولد و بزرگ شده قرطبه نوشته بود در مورد بیس بال از او پانزده ساله بود. پس از روی لئامت دادن مختصر در ایالات متحده—به دنبال سال ها بعد توسط یک ماه در زندان به سر برد و در اوایل نوزده-پنجاه به عنوان یک سیاسی مخالف تحت حکومت دیکتاتوری رافائل تروخیو (ابهامزدایی)—او شروع به نوشتن یک ستون هفتگی در کاغذ کشور ثبت شده است. ستون بود به نام "بیس بال از دیروز"; در سال 1968 بود. چهارده سال بعد او افزود: یکی دیگر از ستون به مجموعه "سه شنبه کرونیکل" در مورد تاریخچه ورزش در جمهوری دومینیکن. زمانی که من آخرین بار او را دیدم در سال 2015 او هنوز انتشار ستون ("که 2,303 قطعه" او به من گفت) و همچنین میزبانی دو هفتگی تلویزیون نشان می دهد بیشتر در مورد بیس بال. در کار افتادگی او در قرار دادن نکات تکمیلی در بیست و دوم کتاب به عنوان بخشی از خود را در حال انجام مجموعه ای از بی نظیر رساله در دومینیکن بیس بال. مرد وسواس شد.

ملاقات ما چون خود من کوچکتر در مقیاس وسواس. من در حال نوشتن یک داستان در مورد چهار ماه کشش در بهار و تابستان سال 1937 هنگامی که افسانه ای آمریکایی پارچ خورجین پیج های crowning ستاره تفکیک لیگ های سیاه پوست, بازی بیس بال حرفه ای در جمهوری دومینیکن. این مناسبت ملی به مسابقات بیس بال به نام قهرمانی برای انتخاب مجدد از رافائل تروجیلو. یک مشاغل Trujillo وفادار بود که مدیر عامل یکی از تیم های به نام اژدها بود که به نمایندگی از سرمایه و سپس به عنوان شناخته شده کیودد Trujillo; پس از سفید بازیکنان بسیار گرانتر بزرگ-لیگ قرارداد بودند بیش از حد گران قیمت برای فریب مرد سفر به آمریکا برای جذب بازیکن از آمریکا Negro لیگ. قبل از اینکه طولانی, دومینیکن تیم در یک مسابقه تسلیحاتی برای سیاه و سفید آمریکایی استعداد و برخی از تزئین ترین نام در بیس بال—خورجین پیج سرد پاپا Bell, Josh گیبسون—سمت چپ برای کارائیب به طور موثر به پایان Negro لیگ فصل است. در یک نقطه, وزیر خارجه آمریکا, تلاش برای شفاعت با دومینیکن دولت برای متوقف کردن خروج. او شکست خورد و از مسابقات اقدام—چهل-بعضی از بازی ها در طول سه ماه و نیم. آن است که گفته می شود بهترین بازی بیس بال تا کنون ایفا کرده است.

ورزش تنها به عنوان به یاد ماندنی به عنوان افرادی که از آنها یاد داشته باشید. من در اوایل تحقیقات من دریافت یک سرنوشت ساز قطعه ای از مشاوره از راب چین و چروک وتاه مورخ که نوشته بودم در مورد 1937 مسابقات در یک کتاب با عنوان "مدار بیس بال." "شما باید برای پیدا کردن Cuqui" او به من گفت. مانند بسیاری از نویسندگان و محققان قبل از من ساخته شده زیارت به خانه اش یکی فوریه صبح. او از من استقبال وجود دارد در سبک علامت تجاری خود را—نور جارچی با گسترده lapels کس کتلتی, تنگ و پیراهن لباس گشوده به قفسه سینه خود را. "بیایید ناهار," او گفت:. همسرش, مرسدس بنز و پسر امیلیو پیوست ما در نزدیکی یک رستوران ایتالیایی است که در آن ما تحت درمان قرار گرفتند مانند بزرگان. هنگامی که ما به پایان رسید, یک خودرو, whisked ما را به یک استودیو تلویزیونی که در آن Cuqui میزبانی پخش زنده از یکی از هفتگی خود را نشان می دهد. من ذهن آینده همراه با او ؟ البته من از ذهن نیست; من در حضور کسی که از دوران گذشته یک نجیب زاده از مدرسه که بود, همچنین, improbably, یک مرد از مردم حافظ از کشور های ورزشی شعله. در استودیو فیلمبرداری استقبال از او به عنوان "همین Cuqui."

در مقابل دوربین او به عنوان طبیعی و وراج به عنوان او شده است می خواهم در ناهار. او تا به حال همه از آمار متعهد به حافظه است. بدون چک کردن یادداشت ها و یا توقف به بحر تفکر غوطهور شدن خاص او اشاره جاش گیبسون, متوسط, پیج را برنده-از دست ضبط و به دست آورده-اجرای متوسط و خیابان محل از سه استادیوم که در آن مسابقات بازی ها تا به حال انجام شده است. وجود دارد به معنای واقعی کلمه هیچ کس دیگری در هر نقطه که تا به حال این نوع از اطلاعات و بعدا فهمیدم که او می خواهم انباشته آن سال قبل از روزنامه جعبه نمرات و واقعی دست نوشته scorecards از هر یک از بازی. سپس بدون هشدار او به نام من به عنوان مهمان خود را. من miked و با توجه به یک صندلی. "چه شما به ارمغان می آورد به سانتو دومینگو از او پرسید: با یک چشمک. من نسبتا محقر حساب از سال 1937 قهرمانی سری و توصیف داستان من امیدوار به انجام در مورد این موضوع. این brushback زمین: "من مطمئن هستم که شما در حال رفتن به قادر به انجام آن است." "من دیده ام تمام مواد وجود دارد و آن را سخت خواهد بود." این بازیکن کهنه کار, متوحش کننده گسترده ای چشم rookie; حتی که احساس راست و درست به فرم.

Cuqui را فساد اهمیت کمتری سخاوت است. برای هفته آینده او را باز کرد تا خانه اش را به من و اجازه دهید من بیش از منافذ خود مواد. مرسدس بنز خواهد من را لیموناد هر چند ساعت. Cuqui نشسته در میز کار در ستون هفتگی خود که او را با ماشین تحریر. (او بعدها سوار آنها را در دفتر روزنامه خود را کامل همراه با عکس و نوشتن شرح تصاویر و.) یک روز در حالی که من در گرفتن عکس از تغ او اعلام کرد که او دعوت از یک دوست به چت. نام مرد بود فردی گومز. او چند سال بزرگتر از Cuqui و به عنوان یک نوجوان ، ager در طول سال 1937 سری مسابقات قهرمانی او با حضور تعدادی از مسابقات بازی ها. برای یک ساعت هر سه ما صحبت کرد. گومز حافظه تیز مانند Cuqui را; آنها دوستانه tussled بیش از جزئیات مانند نام مالک هتل که در آن بسیاری از ballplayers ماند یا مسیر بازیکنان در زمان هر آخر هفته برای رفتن به محلی ballpark.

در پایان هر یک از Cuqui منتشر جزوه بود یک لیست در حال اجرا از آنچه تا به حال آمده قبل و آنچه که او برنامه ریزی شده برای انتشار بعدی. اواخر سال گذشته او می خواهم نوشته شده در چهار بیشتر وجود دارد و بیست و پنج کتاب دیگر در اینده نزدیک. او تصمیم گرفت در افراد و در حال حاضر اختصاص داده شده کامل عناوین. من به خاطر دیدن, در خانه, اتاق کار, چاق کننده فایل های با انباشته منبع مواد برای بسیاری از آنها است. پس از من به نیویورک بازگشت او به نام من به طور منظم در اطراف تعطیلات (به آرزوی من و خانواده ام هست) و یا از آبی (برای تایید است که آدرس من تا به حال تغییر). هر چهار ماه یا بیشتر از پنج سال گذشته زیادی مانیل پاکت خواهد رسید در پست الکترونیکی. خود کارت کسب و کار ضبط شد به گوشه بالا و سمت راست در جای خود محفوظ است برای بازگشت آدرس. در داخل یک رساله, محاط با فداکاری در سیاه و سفید نشانگر است که خواندن "دوست خود را به عنوان همیشه. CUQUI."tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن