دموکراسی می میرد توسط یک هزار کاهش

جهانی یک دادگاه در برابر فیلیپین روزنامه نگار ماریا Ressa نشان می دهد که فرسایش هنجارهای دموکراتیک فساد از

توسط NEWS-SINGLE در 27 خرداد 1399
گتی / اطلس

در سکوت دادگاه با طرفین دعوا خود وکلا و روزنامه نگاران در حال حاضر یک قاضی محکوم فیلیپین روزنامه نگار ماریا Ressa برای یک مقاله او را نمی, نوشتن, ویرایش, و یا نظارت از یک جنایت است که تا به حال حتی وجود زمانی که داستان منتشر شد.

در صدور حکم ماریا و داستان را نویسنده Reynaldo سانتوس جونیور به حبس از شش ماه تا شش سال قاضی Rainelda Estacio-Montesa به نقل از نلسون ماندلا گفت: "به رایگان صرفا به cast کردن یک زنجیر اما به زندگی در راه است که احترام می گذارد و باعث افزایش آزادی دیگران است."

این است چگونه دموکراسی می میرد در قرن 21: در کپک دادگاه با یک قاضی با استناد به ماندلا. وجود دارد هیچ قدرت منازعه در مرده شب بدون مخازن نورد پایین خیابان, بدون یونیفورم افسران مصرف بیش از ایستگاه های تلویزیون. فقط مداوم چکه چکه چکه از فرسایش هنجارهای دموکراتیک فساد از موسسات و بزدل سازش از تصمیم گیرندگان در دادگاه ها و کنگره ها.

من به اندازه کافی به یاد داشته باشید آخرین باری دموکراسی به پایان رسید در فیلیپین. در 23 سپتامبر سال 1972 فردیناند مارکوس اعلام رزمی قانون بريدن صدها نفر از روزنامه نگاران و سیاستمداران و فعالان سیاسی به زندان و تعطیل کردن همه روزنامه ها و پخش ایستگاه های. ناگهان کل کشور بود و سکوت. من به یاد داشته باشید حکومت خاردار-سیم موانع سکوت خیابان.

من با ماریا زمانی که دموکراسی برگشتم به زندگی پس از "قدرت مردم" سرنگون مارکوس در سال 1986. او به تازگی فارغ التحصیل از دانشگاه پرینستون بود و بازگشت به فیلیپین برای شروع زندگی به عنوان یک روزنامه نگار در این کشور که در آن او متولد و بزرگ بود که تحت دموکراتیک تولد دوباره.

من به یاد داشته باشید مادر ماریا به عنوان یک تیز خبرنگار که پرسید سوال کاوش انداخت و خودش را به او کار می کنند. ما هر دو در مراحل اولیه از ما شغلی—من خبرنگار یک روزنامه که تا به حال بازگشایی پس از بسته شدن آن توسط مارکوس و او بود که یک خبرنگار با یکی از اولین مستقل عمومی-امور برنامه به هوا در تازه آزاد تلویزیون ایستگاه. این یک بی پروا زمان. مطبوعات شده بود unshackled بنابراین ما می تواند پرسه زدن در کشور و گزارش آزادانه در مبارزات وقوع روح جدید ما دموکراسی است. مانند دیگر فیلیپینی روزنامه نگاران که نسل ما تحت پوشش کودتا بمب گذاری ترور و تظاهرات خیابانی—سنگی انتقال از سرکوب دیکتاتوری به دموکراسی ناقص.

من تا به حال ایمان است که زمانی که آن را آمد به آزادی مطبوعات لیبرال سنت فیلیپین دادگاه خواهد بود. علاوه بر این لایحه ما از حقوق یک ماده شبیه به متمم اول قانون اساسی ایالات متحده. این یکی از دلایلی است که دولت فیلیپین اخیرا شناخته شده به عنوان آزادترین مطبوعات در آسیا است. در عین حال حتی در آن استاندارد ماریا بود—و هنوز هم—در کلمات دوست ماست "Little Miss Sunshine" تمام نشدنی خوشبین و معتقد به دموکراسی و قدرت مطبوعات آزاد. آن اغلب دشوار است برای متقاعد کردن او را که برخی از چیزهایی که ممکن نیست.

حدود 10 سال پیش او به من گفت که او راه اندازی یک آنلاین اخبار سایت پس از پیشرو و اخبار عمومی-امور بخش از کشور بزرگترین شبکه. قبل از آن او بود جاکارتا رییس دفتر برای سی ان ان. من شک و تردید بود. اخبار دیجیتال شروع یو پی اس تا به حال پر از لکه موفقیت من به او گفتم و فیلیپین رسانه های بازار شلوغ بود. او ثابت کرد من اشتباه است.

آخرین باری که من دیدم ماریا بود که در صبحانه در میدتاون منهتن در ژانویه هنگامی که او گفت که او بازگشت به مانیل با وجود هشدارهای قریب الوقوع اعتقاد در این مورد و امکان حبس نادیده گرفتن مشاوره است که او بماند.

دادگاه و محکومیت تنها می تواند به عنوان Kafkaesque. برای شروع با ماریا دعوی ناشی از یک داستان منتشر شده توسط Rappler, مستقل, سایت خبری او تاسیس چهار ماه قبل از کنگره در سال 2012 تصویب قانون جرم افترا آنلاین. این تاجر که در زمینه کت و شلوار بود تا تنها در سال 2017, سال پس از رودریگو Duterte انتخابات به ریاست جمهوری. شاکی وکلا استدلال می کنند که پس از Rappler تا به حال در سال 2014 تصحیح یک غلط املایی در متن داستان—evation اصلاح شد برای فرار—آن را به طور موثر چاپ این گزارش و در نتیجه می تواند محاکمه شود بر اساس قانون جدید. این یک طرح دعوی در دادگاه ساخته شده در اطراف یک تایپی.

Rappler شده است یک سنگریزه در Duterte کفش پس از انتخابات خود را. آن را به یک هیات کوچک—برخی از دو ده خبرنگاران جوان و محققان—اما همواره پانچ بالاتر از وزن خود را. این گزارش در Duterte خونین جنگ با مواد مخدر است که تاکنون جان هزاران نفر از زمان کوچک مواد مخدر دستفروشان و ویران ساخته در فضاهای آنلاین توسط دولت تامین می شود دروغ ،

Duterte اغلب برافراشته در برابر خبرنگاران—یکی از دلایل او اغلب در مقایسه با دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن—اما محفوظ ویژه خشم برای Rappler. او را ممنوع کرده است که سازمان های خبری از کاخ ریاست جمهوری و ترول ارتش را به راه انداخته شده است به آزار و اذیت این سایت کارکنان در Facebook. ماریا شده است تهدید به تجاوز و مرگ او تا به حال به استخدام های خصوصی امنیتی و گاهی اوقات همین یک جلیقه ضد گلوله. یک گارد مسلح می ایستد در خارج از Rappler دفتر در نزدیکی مانیل مرکز خرید و کارکنان جوان نمی تواند پوشیدن تی شرت ها که تحمل Rappler لوگو برای ترس از حمله. قدرت دولت انداخته شده است در برابر آنها بیش از حد: پس از 2018 ماریا و Rappler متهم شده اند 11 بار با جرائم از جمله فرار از پرداخت مالیات و نقض یک قانون است که میله های خارجی مالکیت رسانه ها که می تواند در این سایت در حال تعطیل.

Rappler نیست و تنها خروجی آن مواجه اند از جمله فشار است. ماه گذشته ABS-CBN, بزرگترین کشور پخش از شبکه مجبور شد از هوا به دلیل کنگره بود نه تمدید آن حق رای دادن و مخابرات کمیسیون دستور داد آن را تعطیل. Duterte طولانی بود fumed در مورد شبکه چرا که صاحبان آن حمایت کرده بود رقیب خود را در انتخابات ریاست جمهوری 2016 و آن را تا به حال در میان چیزهای دیگر, منتشر "لیست کشتن" از تلفات در رئیس جمهور antidrug مبارزات انتخاباتی. سه سال پیش او را متهم به Philippine Daily Inquirer's صاحبان فرار از پرداخت مالیات باعث آنها را به دعوت یک Duterte-کمپین کمک کننده برای به دست آوردن کاغذ. در اتاق های خبر در سراسر کشور و روزنامه نگاران در حال حاضر به عقب نگه دارید در داستان و یا ماهرانه نرم انتقادات خود را با ترس از رئيس جمهور در خشم.

اگر هر چیزی محدودیت در آزادی بیان و مطبوعات در حال بدتر شدن است. هفته گذشته کنگره با تصویب یک ضد تروریسم قانون است که بیشتر محدود کردن رسانه ها و حقوق مدنی. در حال حاضر در مانیل و دیگر شهرستانها فیلیپین قوانین جدید با هدف مهار گسترش این رمان coronavirus ها محدود شهروندان توانایی به اعتراض مسالمت آمیز است. بیش از 130,000 بودند دستگیر و به قرنطینه نقض فقط در شش هفته اول از مستند و سازمان ملل متحد ابراز نگرانی در مورد این کشور "به شدت نظامی" پاسخ به همه گیر.

ماریا خوش شانس است—او می تواند به استطاعت پست وثیقه و پرقدرت وکلا مانند امل کلونی گرفته اند تا او را باعث شود. اما او همچنین می گوید که او و Rappler پرداخت کرده اند بیشتر به قید وثیقه و اوراق قرضه پول به فیلیپین دادگاه از بانوی اول سابق Imelda Marcos است. او می ایستد متهم به جمع آوری تا 10 میلیارد دلار در بد بدست ثروت در طول 20 سال او و همسرش در قدرت بودند.

در سال گذشته یک دادگاه محلی در بر داشت بانوی اول سابق گناه از هفت فقره از پیوند. در $6,000-bail bond, Imelda هنوز مانیل حزب ملکه. در ماه ژوئیه گذشته, او خود را جشن 90 تولد در ورزشگاه بسته بندی شده با 2000 گرفتم.

ماریا خواستار آن را "مرگ یک هزار کاهش" راه آزادی ما جنگیدند و برنده هستند که رنده دور. عمارت از قوانین و قانون اساسی که ما فکر تضمین حقوق ما در حال فرو ریختن. که در آن نشانی از دموکراسی می میرند ؟ دیگر در دادگاههای نظامی و یا صحنه انتخابات است که اجازه می دهد رئیس جمهور به قانون توسط فرمان اما در workaday دادگاه که در آن طولانی تاسیس سوابق قضایی هستند کنار در اتاق های خبر که در آن روزنامه نگاران خود سانسور و Facebook که در آن حقیقت و واقعیت هستند تحت محاصره است.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.ly
آخرین مطالب