دانمارک دارای یک پیام برای امریکا: "آیا بیشتر—سریع!'

ایده های پرداخت مردم به کار بلافاصله. پیتر Cziborra اکشن / تصاویر / فردا نیوز در سراسر جهان کشورها

توسط NEWS-SINGLE در 5 فروردین 1399
پیتر Cziborra اکشن / تصاویر / فردا نیوز

در سراسر جهان کشورها به دنبال قفل کردن جمعیت خود را به توقف گسترش coronavirus "توقف" اقتصاد خود را در محل و کمک به مردم عصر یخبندان برای زنده ماندن به هر وسیله لازم است.

دانمارک نسخه ice-age اقتصاد می رود مثل این: برای تضعیف اخراج های دسته جمعی دولت را پرداخت کارفرمایان تا 90 درصد از حقوق کارگران که به خانه و کار نمی کنند. این طرح می تواند نیاز دولت به صرف تا آنجا که 13 درصد از تولید ناخالص داخلی آن در سه ماه—تقریبا معادل 2.5 تریلیون دلار محرک در ایالات متحده گسترش بیش از فقط 13 هفته.

در 48 ساعت پس از من برای اولین بار نوشت: در مورد این طرح من شنیده ام از سیاستمداران و سیاست گذاران در سراسر جهان از جمله اسپانیا و انگلستان و استرالیا. برای رفتن عمیق تر در این رادیکال ایده من صحبت کرد و روز دوشنبه با پیتر Hummelgaard اشتغال وزیر دانمارک. این مصاحبه ویرایش شده برای طول و وضوح.

درک تامپسون: شما در حال اشتغال وزیر یک کشور اتخاذ یکی از رادیکال ترین برنامه های اقتصادی در جهان است. قبل از اینکه ما به جزئیات آنچه شما انجام می دهند را به من بدهد چشم انداز خود را در این بحران است.

پیتر Hummelgaard: آنچه که ما در حال تلاش برای انجام این کار این است که مسدود کردن اقتصاد است. این است که بسیار متفاوت از 12 سال پیش زمانی که به عنوان شما ممکن است می گویند در آمریکا از نظر ما bailed وال استریت را فراموش کرده و در مورد خیابان اصلی. این زمان در اطراف آن را در مورد حفظ خیابان اصلی تا آنجا که ما می توانیم.

پس از مستند ما می دانستیم که افراد را اخراج کنید در تعداد زیادی. ما می خواستیم برای جلوگیری از اخراج به طور کامل. بهترین ایده ما این بود که برای دولت به پرداخت کسب و کار برای حفظ کارکنان.

این یک طرح رادیکال. اما رادیکال برابر رادیکال پاسخ. شما می توانید آن را قرار می دهد, پیر رونالد ریگان قول بر سر آن: ما هستند و دولت ما در حال در اینجا برای کمک به.

تامپسون: به من بگویید دقیقا چگونه این برنامه کار می کند به دلیل آن را بر خلاف هر چیزی من تا کنون شنیده ام. بیایید می گویند من صاحب یک رستوران در کپنهاگ که به تعطیل کردن کسب و کار برای چند ماه آینده. من 10 نفر از کارکنان و بدون درآمد من ممکن است به غیر روحانی کردن همه آنها در یک هفته. من از شما درخواست برای کمک. آنچه اتفاق می افتد در حال حاضر ؟

Hummelgaard: اول از همه کارکنان خود خواهد بود واجد شرایط برای دریافت درآمد جبران زمانی که شما نگه داشتن آنها را در قرارداد. این بدان معناست که آنها به خانه فرستاده می شود و دولت می پردازد و شما صاحب رستوران تا 90 درصد از حقوق خود را به حدود 4000 $در یک ماه—که شما خواهد پرداخت به کارگران شما هنوز هم باید در قرارداد.

دوم دولت خواهد شما جبران هزینه های ثابت مانند اجاره. برای مثال دولت خواهد پرداخت بخشی از اجاره خود را بسته به اینکه چه مقدار از درآمد خود را کاهش می یابد.

اگر هر یک از کارکنان خود را مریض و از coronavirus دولت خواهد پرداخت بیمار خود را ترک کنید از یک روز. به طور کلی در دانمارک کارفرمایان مسئول اول 30 روز پرداخت مرخصی استعلاجی.

در نهایت ما تصمیم گرفت برای به تعویق انداختن مهلت مالیات مانند مالیات بر ارزش افزوده و ما را تشویق بانک ها به گسترش وام و اعتبار به شرکت های مثل مال شما.

تامپسون: این چنین سخاوتمندانه برنامه. من فقط نمی تواند گول زدن شما ؟ نمی توانم تظاهر به ارسال من کارگران, صفحه اصلی, اما مخفیانه از آنها بخواهید برای آمدن به رستوران و کمک کند با یک راز تحویل کسب و کار ؟ چگونه شما جلوگیری از شایع عظیم تقلب ؟

Hummelgaard: ما ساده لوحانه نیست. البته وجود خواهد داشت و شرکت هایی که سعی می کنید به ناعادلانه استفاده از این. اما در کرون جامعه شده است وجود حمایت گسترده از این طرح ها و این برنامه ها شده اند نورد با میزان زیادی از اعتماد.

در حالی که در ابتدا وجود دارد نمی توان کامل مکانیسم های کنترل از آنجا که این برنامه در حال اجرا بسیار سریع, ما چند راه برای پیدا کردن تقلب. کارفرمایان باید به مجاز حسابدار ثبت نام خود را برای جبران خسارت برنامه های کاربردی. همچنین دانمارک کاملا دیجیتالی کشور است. دولت می تواند ببینید—از طریق سوابق مالیاتی و پرداخت تلفن همراه برنامه های کاربردی—اگر برخی از کسب و کار هنوز هم به عنوان عامل طبیعی است. و اگر ما پیدا کردن موارد تقلب, ما در حال رفتن به بخواهید پول را با هزینه بالا و یا حتی شارژ کارفرمایان با جرم و جنایت است.

تامپسون: من درست است که می گویند که این مثل این است که یک برنامه مزایای بیکاری—به جز مزایای پرداخت از طریق کارفرمایان به اطمینان حاصل شود که کارگران کار خود را نگه دارید?

Hummelgaard: سنتی چیزی که در رکود خواهد بود به گسترش بیکاری برنامه به طوری که مردم گذاشته اند قوی خالص ایمنی که در دانمارک, آنها در حال حاضر انجام. این اولین بار است که حداقل در دانمارک تاریخ است که دولت پرداخت کرده است شرکت های خصوصی به آتش کارکنان خود را حتی زمانی که کارمندان خود را نمی توانند کار کنند. این یک طرح فوق العاده ای. اما این فوق العاده بهداشت و درمان بحران است.

تامپسون: در ایالات متحده دو حزب در کنگره, تلاش برای توافق بر سر یک بسته امداد. در دانمارک شما به یک قرارداد سه جانبه بین سه گروه مختلف—اتحادیه های کارگری و کارفرمایان و دولت—و در دولت شما باید به عنوان بسیاری از 10 احزاب است. چگونه دانمارک حرکت می کند تا به سرعت با بسیاری از جناح ها به پاس کاری بسیار بزرگ ؟

Hummelgaard: در دانمارک ما یک سنت طولانی مدت از قوی اتحادیه های کارگری است که به عنوان ایدئولوژیک و یا به عنوان رادیکال به عنوان آنها را می توان در کشورهای دیگر. آنها استفاده می شود برای مذاکرات مستقیم با کارفرمایان انجمن.

بیش از چهار دهه اخیر ما ساخته شده است در که سنت با کمک دولت برای حل چالش های بزرگ. چند روز بعد از ما اعلام کرد این مستند ما به یک توافق در اواخر شنبه شب. و ما از آن ساخته شده عمومی در صبح روز یکشنبه. آن را با ارسال یک سیگنال از اعتماد از طریق جامعه — کارگران ایستاده در کنار کسب و کار و دولت گفت: ما را به انجام آنچه در آن طول می کشد تا هر آنچه ممکن است برای اطمینان از یک فرود نرم برای اقتصاد است. من مطمئن هستم که شما می توانید کپی این جا یا آنجا که اتحادیه های کارگری بیش از حد ضعیف هستند و یا به دلیل اعتماد بین اتحادیه های کارگری و کارفرمایان غیر موجود است.

تامپسون: من می خواهم به می دانم که چگونه شما می خواهم پاسخ به سه ممکن است انتقادات از این طرح است. قیمت برچسب شده است. دانمارک آماده است به صرف تقریبا 13 درصد در سه ماه آینده. آیا شما در مورد تورم و یا بدهی عمومی ؟

Hummelgaard: اگر این وضع فعلی تبدیل به یک مشکل ساختاری با توده بیکاری و کاهش تقاضای کل هزینه به اقتصاد ما و به ما کسری بودجه بسیار گران تر خواهد بود که سرمایه گذاری در این برنامه ها در صف مقابل. است که ما منطق. که در سمت اقتصادی آن است. آن است که گران تر به انجام کمتر است. پس از آن وجود اجتماعی طرف آن: بیکاری باعث ایجاد یک میزبان از مشکلات نه تنها برای جامعه بلکه برای افراد است.

تامپسون: در اینجا یکی دیگر از انتقاد برخی ممکن است داشته باشد: با پرداخت مردم برای نه کار و جبران آنها منحصرا اگر آنها جلوگیری از کار شما در حال ساخت آن را سخت تر برای کارگران به انتقال به بخش هایی از اقتصاد که نیاز بیشتر مردم مانند پزشکی دستگاه تولید و یا مواد غذایی و یا آنلاین تحویل ؟

Hummelgaard: هیچ. چرا که ما هنوز هم از دیدن اخراج. این برنامه صرفا جلوگیری از بیشتر اخراج اخراج های دسته جمعی. شما باید به یاد داشته باشید که این طرح پرداخت غرامت موقتی هستند. آنها با توجه به پایان ماه ژوئن است.

تامپسون: در واقع این بزرگترین نگرانی خود را در مورد برنامه: این مجموعه در پایان ماه ژوئن است. اگر شما موفق در کند کردن روند گسترش این ویروس هنوز هم ممکن است تعداد زیادی از عفونت ها در اوایل تابستان. چگونه اقتصاد انتقال به حالت عادی اگر هنوز هم وجود دارد افراد حامل ویروس در اوایل تابستان ؟

Hummelgaard: چیزی که مهم است به یاد داشته باشید که ما در سیستم بهداشت و درمان باید قادر به درمان کسانی که نیاز به درمان. اگر ویروس در دانمارک به عنوان سریع به عنوان آن را در برخی از مناطق در ایتالیا و اسپانیا سلامت ما سیستم را با ظرفیت. اما [کاهش] گسترش ویروس ما در نظام سلامت باید از این ظرفیت برای درمان کسانی که با درمان. این استراتژی بهداشت. آن را روی میز من, اما آن را بخشی از بیش از همه استراتژی دولت است.

اگر ما نیاز به نگه داشتن lockdown برای یک دوره طولانی تر از زمان ما ممکن است تجدید نظر ما طرح و آمده تا با طرح های جدید. اما این مهم است که به می گویند که ما را بیشتر انجام دهید.

تامپسون: آخرین سوال. در ایالات متحده ما هنوز نمی اضطراری امداد معامله است. چه پیام خود را به آمریکا قانونگذاران?

Hummelgaard: آیا بیشتر—سریع می باشد. لازم نیست صبر کنید. تمرکز اصلی باید به پل حزبی تقسیم و مطمئن شوید که بسته نجات برای اقتصاد یک نجات برای خیابان اصلی نه فقط برای وال استریت. حفظ درآمد و مشاغل عادی مشغول به کار مردم و همچنین حفظ کسب و کارهای کوچک. هیئت منصفه هنوز در طرح های ما, اما من با اعتماد به نفس در رویکرد ما.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im
آخرین مطالب