دانمارک ایده می تواند کمک به جلوگیری از یک رکود بزرگ

ایده های "ما در حال انجماد اقتصاد است." H. آرمسترانگ رابرتز / گتی / اطلس در حالی که کاخ سفید و قان

توسط NEWS-SINGLE در 2 فروردین 1399
H. آرمسترانگ رابرتز / گتی / اطلس

در حالی که کاخ سفید و قانونگذاران اصرار بیش از شرایط اضطراری اقتصادی-ثبات بسته دانمارک رفته بزرگ—بسیار بسیار بزرگ به شکست چالش بی سابقه از coronavirus.

این هفته دولت دانمارک گفت: شرکت های خصوصی آمار اثرات این بیماری همه گیر است که آن را خواهد پرداخت 75 درصد از کارکنان خود حقوق و دستمزد برای جلوگیری از اخراج های دسته جمعی. این طرح می تواند نیاز دولت به صرف تا آنجا که 13 درصد از اقتصاد ملی در سه ماه. که تقریبا معادل 2.5 تریلیون دلار محرک در ایالات متحده گسترش بیش از فقط 13 هفته. مثل من گفت: بسیار بسیار بزرگ است.

این پاسخ ممکن است اعتصاب برخی به عنوان یک catastrophically ویرانگر واکنش افراطی. شاید برای دانمارک خواهد بود. اما ما در یک شکننده لحظه ای در تاریخ آمریکا است. آمریکا چهره بیشترین رکود اقتصادی در یک قرن و آمار است که به نظر می رسد غیرممکن بدبین یک لحظه نگاه مثبت و خوش بینانه ساعت بعد. در هفته حتی روز—دانمارک تهاجمی پاسخ می تواند یک طرح برای چگونه جهان می تواند به جلوگیری از رکود بزرگ دیگری است.

برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر من مکاتبه با Flemming لارسن استاد در مرکز بازار کار تحقیقاتی در دانمارک آلبورگ دانشگاه بیش از دو روز از ایمیل و یک ساعته تماس اسکایپ. در زیر مصاحبه ترکیب این گفتگوها که ویرایش شده اند و برای ظهر و وضوح.

درک تامپسون: می تواند شما اول به من یک حس از آنچه اتفاق می افتد بر روی زمین در دانمارک چقدر است ؟ چه خیابان ها نگاه مانند?

Flemming لارسن: دانمارک تقریبا به طور کامل تعطیل دانشگاه ها و مدارس و نهادهای عمومی و رستوران ها و موزه سینما. هیچ مونتاژ بیش از 10 نفر مجاز است. مرزها بسته شده اند بیش از حد.

تامپسون: دانمارک دولت اعلام کرده است بسیار تهاجمی برنامه ریزی برای کمک به کارگران در چند ماه آینده. به من بگو آنچه در آن انجام.

لارسن: دانمارک دولت توافق برای پوشش هزینه حقوق کارمندان در شرکت های خصوصی به عنوان طولانی به عنوان کسانی که شرکت نمی کنند مردم آتش. اگر یک شرکت باعث توجه کرد و گفت که آن را به هر دو اخراج 30 درصد از کارگران خود را و یا آتش حداقل 50 نفر دولت موافقت کرده است را در 75 درصد از کارگران حقوق و دستمزد به $3,288 در هر ماه. (این امر حفظ درآمد برای همه کارکنان درآمد تا $52,400 در هر سال.)

فلسفه در اینجا است که دولت می خواهد شرکت ها برای حفظ ارتباط خود را با کارگران خود را. آن را به سخت تر به بازیابی قوی اگر شرکت مجبور به صرف زمان استخدام دوباره کارگران که از کار اخراج شده است. این طرح برای سه ماه پس از آن نقطه آنها امیدوارم که همه چیز دوباره به حالت عادی.

تامپسون: بنابراین دولت ارائه شده است را انتخاب کنید تا تب برای کارگران که اشتغال تهدید رکود اقتصادی است. نمی تواند شرکت ها را به راحتی فریب دادن دولت و جمع آوری پول به هر حال ؟

لارسن: شاید اما کارگران جبران مجاز به کار در این دوره است. کارگران ماندن با این شرکت دریافت نمی 75 درصد جبران.

تامپسون: برخی از اقتصاددانان آمریکایی می گویند آمریکا باید کپی آلمان کار های طرح Kurzarbeit که در آن کارگران ساعت کاهش می یابد و پس از آن که دولت طول می کشد در بخشی از کارگران حقوق. دانمارک طرح شبیه به آن ؟

لارسن: نه دقیقا. در طرح دولت و کارفرما سهم پرداخت هزینه برای کار. در اینجا دولت پرداخت شرکت برای کارکنان که در حال رفتن به خانه و کار نمی کند. این کارگران هستند که پرداخت دستمزد به انجام هیچ چیز نیست. دولت است گفت: بسیاری از مردم به طور ناگهانی در معرض خطر اخراج شدند. اما اگر ما شلیک گلوله از آن خواهد شد بسیار دشوار است برای انطباق بعد. به این ترتیب این شرکت حفظ نیروی کار خود را تحت بحران و مردم حفظ حقوق خود را. شما در حال جبران مردم حتی اگر آنها باید به خانه بروم.

تامپسون: من فکر می کنم من درک می کنم شما و من قصد دارم به سعی کنید به طور خلاصه اما به من بگویید اگر این خلاصه ای اشتباه است: دانمارک قرار است اقتصاد را در فریزر به مدت سه ماه. شما می گویید: ما می دانیم که همه این افراد نمی خواهد بود قادر به کار برای چند ماه آینده. این اجتناب ناپذیر است. به جای فراموش دور از شلیک به دنبال دور از استخدام خواهد شد که تاخیر در بازیابی اجازه پرتاب کل اقتصاد را به فریزر و زمانی که ویروس باد کردن ما می تواند به گرم شدن آن و تقریبا همه هنوز هم می شود با شرکت آنها کار کرده و در ماه ژانویه است.

لارسن: که دقیقا آن است. ما در حال انجماد اقتصاد است. زیرا در غیر این صورت دولت این است که ترس از آسیب دراز مدت است که این را به کل سیستم. امید است که این خواهد بود که بیش از سه یا چهار ماه و پس از آن ما شروع می شود تا جامعه دوباره.

تامپسون: چه چیز دیگری است که دانمارک را به دولت پیشنهاد ؟

لارسن: چند چیز وجود دارد. برای جلوگیری از بخش مالی از تعطیل دولت را تضمین 70 درصد از جدید وام های بانکی به شرکت های. این کار باعث تشویق بیشتر وام حتی در مورد بیشتر ورشکستگی.

همچنین مردم در مزایای بیکاری قرار دارد قابل تامل است. به طور معمول مردم را به رفتن به جلسات در مراکز کار و ایجاد یک تعداد خاصی از برنامه های کاربردی برای دریافت مزایای بیکاری. وجود دارد بسیاری از قوانین. اما این قوانین به حالت تعلیق در حال حاضر. هیچ مورد نیاز است. بخشی دیگر از این مکث این است که در حالی که شما تنها می تواند در مزایای بیکاری برای دو سال در دانمارک مردم که عبور از آستانه است که هنوز هم دریافت مزایای. ما در حال انجماد همه چیز.

همچنین دولت موافقت کرد برای جبران خسارت شرکت های خود را برای هزینه های ثابت مانند اجاره و قرارداد تعهدات خود را بسته به سطح درآمد از دست دادن. اگر آنها به طور معمول فروش 1 میلیون دلار در یک دوره اما در حال حاضر آنها تنها می تواند در فروش $100,000 آنها از دست دادن 90 درصد از درآمد خود را. که آنها را واجد شرایط برای دریافت, دولت های بزرگ برای کمک به پوشش هزینه های ثابت.

همچنین بهار پرداخت مالیات برای شرکت ها شده است تا پاییز به تعویق افتاد و تمام کارمندان دولتی را حفظ خواهد حقوق خود را هنگامی که به خانه فرستاد.

تامپسون: این برای تلفن های موبایل فوق العاده درشت و فوق العاده گران است. چقدر دولت انتظار داریم این است رفتن به هزینه ؟

لارسن: هزینه شده است 287 billon DKK. [بیش از ایمیل ما کار می کرد که این معادل حدود 13 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور. در ایالات متحده خواهد بود که حدود 2.5 تریلیون دلار.]

تامپسون: چگونه این واکنش در مقایسه با آنچه در دانمارک را در طول بحران مالی جهانی در سال 2008 ؟

لارسن: در آن زمان وجود داشت چیزی در همه در این مقیاس است. وجود دارد مقدار زیادی از هزینه های. دولت نگران بود در مورد بدهی های عمومی است. وجود دارد یک بحث طولانی در مورد اینکه آیا دانمارک باید به صرف مقدار زیادی از پول در همه. و دانمارک تا به حال یکی از بیشترین افزایش در نرخ بیکاری در طول بحران.

اما امروز دانمارکی اقتصاد بسیار قوی است. ما یک مازاد. ما باید یک منفی نرخ بهره. وجود دارد مقدار زیادی از پس انداز. وجود دارد مقدار زیادی از اتاق را برای انجام این کار در حال حاضر. همچنین فضای سیاسی تغییر کرده است. ما سعی کرده ایم به بالاتر سرمایه گذاری در رفاه صرف در چند سال گذشته است.

تامپسون: آن را برای تلفن های موبایل مانند 10 سال پیش به وجود آمده بحث در مورد محرک. اما امروز همه موافق است که شما فقط باید برای نجات اقتصاد است.

لارسن: بله. آنها فقط می خواهم برای صرفه جویی در اقتصاد است. فلسفه این است که اگر ما آن را انجام نمی در حال حاضر از آن خواهد شد گران تر برای نجات اقتصاد بعد. ما دیده ایم چه این ویروس می توانید در ایتالیا در اسپانیا. بنابراین من فکر می کنم مردم بسیار نگران هستند. ما رو به یک کلان بحران است.

تامپسون: من باید اعتراف که آن را نه نامطلوب به شنیدن در مورد یک کشور موافقت خود را در یک ماده از روز برای انجام کاری بزرگ. خود دولت می تواند با صرف بیش از 10 درصد از تولید ناخالص داخلی خود را قبل از ماه جولای ، در ضمن در ایالات متحده ما هنوز در بحث اندازه دولت-امضای چک که شهروندان ممکن است دریافت نمی کنید برای چند ماه. وجود دارد تفاوت عمیقی در هر دو سرعت و اندازه دولت در پاسخ.

لارسن: باید بگویم که فرآیند تصمیم گیری در دانمارک شده است بسیار فوق العاده است. ما 10 احزاب در مجلس. از جناح چپ به واقعا جناح راست. و همه آنها به توافق برسند. وجود نزدیک به 100 درصد اتفاق نظر در این مورد. و این واقعا شگفت انگیز است. مردم معتقد هستند که آن را عاقلانه به انجام این کار در حال حاضر.

بسیاری از این سیاست ها در حال ساخته شده به عنوان موافقت نامه سه جانبه بین اتحادیه های کارفرمایان و دولت است. چرا که در دانمارک بیشتر کار تنظیم بازار انجام شده است توسط اتحادیه های کارگری و کارفرمایان. آنها تنظیم بازار کار عمدتا از طریق خود جمعی موافقت نامه. به همه این ممکن است شما نیاز اتحادیه ها و کارفرمایان به بخشی از این توافق نامه. که بسیار دشوار است. اما آنها موفق به سرعت در حال. در عرض چند روز این بود که یک توافق نامه امضا شده.

تامپسون: آیا شما فکر می کنم آن را یک ایده خوب است ؟

لارسن: من نمی دانم. هیچ کس نمی داند برای مطمئن شوید. این قلمرو ناشناخته است. من فکر می کنم آن را خوب تلاش. اگر شما خراب کردن زندگی خصوصی مردم و شرکت های ورشکسته اند, آن را در سال برای ساخت این دوباره. بنابراین من فکر می کنم این یک تصمیم عاقلانه است.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب