کشف کاترین دونن این کار منتشر نشده

Facebookتوییترایمیلنسخه قابل چاپصرفه جویی در داستانصرفه جویی در این داستان برای بعد.عکس توسط Elisabetta ویلا /

توسط NEWS-SINGLE در 15 اردیبهشت 1399
عکس توسط Elisabetta ویلا / گتی

داستان در این هفته موضوع "ساکن شاعر" است که قبلا منتشر نشده قطعه توسط کاترین دونن که فوت در سال 2016 شد و نویسنده در میان چیزهای دیگر, پرفروش سال 1989 رمان "گیک عشق" که به شرح زیر خانواده خود توصیف "انجمن" که به کار گیرند و برای انجام یک سفر سیرک. شما می توانید توضیح دهید که چگونه شما را آمد در سراسر داستان و چه نقشی ایفا کرده اید در آوردن دونن این کار منتشر نشده برای خوانندگان ؟

من می خواهم به عنوان خوانده شده "گیک عشق" سه بار و فکر کردم من می خواهم خسته دونن بدن از کار زمانی که من متوجه شدم که او نوشته بودم دو رمان دیگر من می دانستم که هیچ چیزی در مورد—"اتاق زیر شیروانی" از سال 1970 منتشر شده زمانی که او فقط بیست و پنج "کامیون" از سال 1971. من می خواهم قادر به پیدا کردن آنها را در کتابفروشی ها استفاده می شود. "کاترین دونن نوشت: دیگر کتاب ؟" صندوقدار در میز اطلاعات در زیرزمین رشته پرسید که من نپرسید. "او و من نمی توانم پیدا کردن کسی که می داند هر چیزی در مورد آنها" من پاسخ داد. (این بود که قبل از "اتاق زیر شیروانی" دوباره منتشر شد, توسط, قدیمی/لنگر در سال 2017.)

من به خصوص کنجکاو در مورد "اتاق زیر شیروانی" داستان یک زن جوان نیز به نام کاترین دونن که زندانی پس از بازداشت برای تلاش به پول نقد خالی چک کنید چون من می خواهم بخوانید الیزابت دالتون بی اعتنا نقد و بررسی رمان برای نیویورک تایمز. دالتون در توصیف این رمان به عنوان "ساختگی" "احمقانه" و "شرم آور" و اذعان تنها که آن را "خرس برخی از شباهت اگر نه طلبه بیش از حد نزدیک به رسمی نوآوری است." آشفته منتقد برای نظرات Kirkus اقدام به توصیف این کتاب به صورت یک چند جمله قبل از دست دادن با "به نظر می رسد غیر ضروری و به دنبال آن هر بیشتر" و سپس در خدمت یک ناخواسته مبهم تک جمله جمع کردن این منتقد ادبی معادل یک بیمار سوختگی: "Freeform fingerpainting و masturbatory cuddletoys در اتاق زیر شیروانی." همچنین به نظر می رسد ارزش اشاره کردن تعداد قابل توجهی از ارزش کلمات هر دو از نظر صرف سوال مقدار از زمان کاترین—شخصیت است که—صرف توالت: "پیشنهاد می کنم[s] بازداشت در genito-ادراری سطح" به Kirkus منتقد intoned سوراخهای بینی باریکش. هنگامی که من در نهایت در بر داشت یک کپی در eBay من پیشنهاد بالا است.

"اتاق زیر شیروانی" و "کامیون" به طور قابل توجهی متفاوت از "گیک دوست دارم." بر خلاف کسانی که منتقدان من عمیقا سرگرم و تحت تاثیر قرار دان اولیه و نثر. جملات در "اتاق زیر شیروانی" مانند یک سری از هرج و مرج بالا ضربات و یا عمدا unpracticed معمول از وسط مدرسه رقص تیم و منظورم این است که به عنوان یک تعریف. خواندن این کتاب هوازی تجربه اما ارزش آن را برای خطوط مانند "تعداد زیادی از دوستداران fucka-حمل و نقل پایین خیابان درست مثل ما." آن را غیر ممکن را به تعجب در ذوق آن را گرفته اند باید به نوشتن که در راه است. "کامیون" بیش از حد یک شاهکار نحو پهلوانان و تجربی کلمه ترتیبات. اولین جملات فرم یکی از رمان های مورد علاقه افتتاحیه: "رفتن به بالا در کوه و شاه. اگر من تنها یک وجود دارد من پادشاه است." شما هرگز حدس می زنم که راوی یک نوجوان-دختر سن. نثر است دیوانه addled, بی تزویر; دان بود و با داشتن بسیار سرگرم کننده است. با هم "اتاق زیر شیروانی" و "کامیون" جزئیات مانند اولین رمان از یک جوان رو به رشد استعداد—از آنجا که آنها هستند. دانستن است که یک مقدار ناچیز از زمان نزدیک به دو دهه گذشته بود بین انتشار آنها و "گیک عشق" من تعجب آنچه که تا به حال دونن نوشته شده در بین?

با کمی تلاش من واقع دونن آرشیو که قرار دارد در Lewis & Clark, کالج در پورتلند اورگان و در آوریل 2019 شد از راه دور دیجیتال دسترسی داشته باشید. من هیجان زده به یاد بگیرند که آن را حاوی مقدار زیادی از مواد منتشر نشده: پیش نویس از داستان های کوتاه, اشعار و مقالات; دونن روزانه نوت بوک; یک تعداد انگشت شماری از طرح ارائه شده در قلم و مداد رنگی; برخی از مکاتبات. من صرف مقدار از تابستان گذشته بررسی مواد. من به عنوان خوانده شده پیش نویس جدا از تمام قطعات و رونویسی بیش از یک صد صفحه تایپ شده یا دست نویس های خطی. بیشتر وقت من صرف با مواد بیشتر متقاعد شده بودم که آن را ممکن است یک روز به صورت یک کتاب است. یا چند کتاب.

"ساکن شاعر" یکی از اولین داستان های من را بخوانید. من بلافاصله با سالی صدای رنگارنگ کمی زمخت آمیخته با نفرت و بی بند و تمسخر آقای لوکاس. من احساس می کنم مانند محبت برای او یک زن جوان تست آژانس با مردانی که تمایل حتی به عنوان او به رسمیت می شناسد و خواسته های خود را به عنوان ساختگی. داستان را شامل می شود در یک مجموعه داستان کوتاه است که MCD یک اثر از Farrar, Straus and Giroux را منتشر خواهد کرد در سال 2022 پس از انتشار خود را از دست داده رمان "وزغ" در پاییز 2021.

آنچه در آن بود در مورد "گیک عشق" و کاترین دونن کار که انگیزه شما برای انجام این کار ؟

به عنوان خوانده شده "گیک عشق" به عنوان من دوباره اخیرا در تابستان گذشته به طور موقت غوطه ور در جهان از لذت عجایب و فوق العاده ترور—دوست دارد که من مواجه می شوند نیست در هر نقطه دیگری در ادبیات. وجود گرمای Binewski پدر و مادر است که فرزندان خود را به جایزه فردیت خود را بالاتر از همه چیز; تابستان شب در ازدحام شلوغ نیمه راه با چراغ عطر سرخ شده مواد غذایی درجه آمیزش با امکان و Oly های بیش از حد هوشیار hunchbacked شخصیت که عشق به خانواده او عملا می درخشد از صفحه. نیز وجود دارد که "جاذبه": کوزه فرمالدئید حفظ تغییر ژنتیکی نوزادان—این Binewski پدر و مادر منقضی شده آزمایش; جوجه یک کودک است که مجبور به استفاده از telekinetic استعدادهای بیشتری به خود قدیمی ترین برادر Arty را استبدادی دستور کار; مجموعه ای از, پیوند, دوقلو, Iphy و الی که مورد تجاوز قرار گرفته و آغشته به یک مرد با نصف صورت. پوچ از Binewskis' جهان—infernal سوء استفاده از قدرت و وحشت که زنان برای داشتن یک بدن فرصت ها و شکست ها از خانواده هستند خونتان آشنا.

به همان اندازه تحریک آمیز است "گیک عشق" 's جشن عجیب و غریب به "freak" غیر قابل تقلیل misfit. این کتاب اصرار دارد که بهترین قطعات از یک فرد هستند که تشخیص او از هر کس دیگری—و از همه مهمتر که هیچ کس حق ندارد برای تعیین فرد دیگری زندگی می کند. یکی از عمیق ترین لذت خواندن دان را بایگانی کشف شده است که این ایده نفوذ بسیاری از کارهای او حتی داستان او نوشت: چند دهه قبل از "گیک دوست دارم." من بسیار هیجان زده هستم که بیشتر از آن را به زودی در جهان است.

شما اشاره کردید که "ساکن شاعر" الهام گرفته شده بود دونن زمان به عنوان یک دانشجو در کالج رید در اواسط دهه شصت. شما چه می دانید در مورد زمانی که و که در آن نوشته شده بود? شد و بر اساس آن به طور مستقیم بر روی تجارب خود را? او ترک هر گونه یادداشت ،

از آنچه من می توانم بگویم این داستان نوشته شده بود در اوایل دهه هفتاد و پس از دونن تا به حال فارغ التحصیل از کالج رید. چون من در تماس با پسر, الی, Dapolonia من نمی دانم که این داستان ناشی از تجربه شخصی اگر چه من تنها می توانید حدس بزنید به چه حد است.

وجود یک شخصیت در "وزغ" است که بسیار شبیه به آقای لوکاس: a middle-aged, شاعر, استاد مدعو در کالج محلی, سقوط یک حزب پرتاب شده توسط خود دانش آموزان است. مانند آقای لوکاس او تعریف شده توسط خود ناامیدی به عنوان یک ایده آل تر از نسخه خود را—به غور و تعمق فکری slumming با زیردستان خود بهره برداری تحسین از خود دانش آموزان به سکته مغزی خود نفس یا بدتر. که دان درو این نوع از انسان بیش از یک بار و با چنین صمیمی درک نشان می دهد که او ممکن است کسی او با تجربه است.

راوی داستان سالی است که به طور متناوب هیجان زده شده توسط این ایده از داشتن رابطه با او ازدواج استاد و دفع واقعی مردی که قرار است به تولید است که شور و هیجان. او احساس می کند که او دارای درجه خاصی از کنترل در این وضعیت است که اگر چه او ممکن است پشیمانی به تصمیم خود او بود به آن را. امروز در #MeToo عصر یکی ممکن است استدلال می کنند که یک دانشجوی سال اول که استاد به دنبال او جنسی ندارد, قدرت یا کنترل, در راه است که سالی احساس می کند او می کند. که در آن شما فکر می کنم دان می گیرند که در بحث ؟

من تحسین راه است که داستان معرفی یک تعداد انگشت شماری از پیچیده ملاحظات در مورد سوء استفاده از قدرت و همچنین عملکرد جنسیت و سن و جنسی خود تجدید نظر و این واقعیت است که دان نمی تلاش برای ارائه پت نتیجه گیری. جز این است که حتی زمانی که زنان به طور کامل خود را متقاعد توانمندسازی قادر به ایجاد انتخاب خود را بیان تمایلات جنسی می شود و لذت می برد خود به خود از نظر حس آژانس است که هنوز هم دشوار است. مضر روایت جنسیتی و قدرت است که ما شنیده ایم ما کل زندگی بیش از حد عمیق تعبیه شده است; آنها به ما جرات. این بود که درست است که دان نوشت: "ساکن شاعر" آن را به عنوان در حال حاضر.

هر چند سالی صدای فرانک و درخشان خنده دار, در زمان او دقیق محاسبه و خود چانه زنی تقریبا دردناک برای خواندن آنها به ما نشان می دهد که به رغم او اصرار در غیر این صورت او آگاه است از آسیب پذیری خود را با آقای لوکاس. او فرض می کند که او در کنترل زیرا او است که بی محابا در مورد انتظارات خود را حداقل به خودش: او نه به دنبال عاطفی همراهی و یا حتی یک برخورد جنسی رضایت بخش. او در طلب آن, به جای, به عنوان نظر جنسی تجربه ذهن دمیدن نهاده و علوفه برای یک شعر که آقای لوکاس ممکن است یک روز نوشتن در مورد او—نه به این دلیل که او در واقع آرزوهای خود را به او لطفا اما از آنجا که او می خواهد برای اثبات به خودش است که او می تواند سیستم ایمنی بدن به تحمیل زنانه ایده آل است. این اعتقاد تزلزل البته زمانی که او نتواند به انجام این نقش که به او اختصاص داده ، هنگامی که سالی متوجه می شود که او نمی خواهید برای دریافت از آقای لوکاس آنچه او به دنبال منافع خود در كارشان فرو می ریزد. او محو می شود به خودش تحقیر کرد و هنگامی که او در نهایت گرم کردن در پارکینگ خوابگاه خود او متوجه می شود "حتی زمانی که هیچ جای از چپ به صدمه دیده است به نظر می رسد وجود دارد چیزی است که می تواند کاهش محدودتر هم دور است." او کشف یک حقیقت تاریک: به خوبی از زن رنج زیر نر زل زل نگاه کردن است ته.

آیا می دانید که چرا رمان "وزغ" و داستان شما کشف نشده منتشر شده در دان را عمر ؟

وقتی که من اولین بار شروع به حفاری در دان را archive, من از خودم پرسیدم که سوال غالبا. من نمی توانستم باور است که یک نویسنده به عنوان به طور گسترده ای به عنوان جشن دونن که آوازی تحسین شامل آرایه ای موثر از ذهن روشن و نه فقط نویسندگان (Karen Russell, Molly Crabapple, Ursula K. Le Guin) بلکه مدیران (تیم برتون, Lana Wachowski) و نوازندگان (Courtney Love, Kurt Cobain, کک)—می تواند تا گستاخی نادیده گرفت. من صرف مقدار زیادی از زمان تبدیل بیش از نظریه. شاید برخی از سردبیران نیست علاقه مند در زندگی دان را قهرمانان: خشونت زنان خانه دار بوچ زنان معلول ذهنی بیمار یا در غیر این صورت به حاشیه رانده شده. شاید آن بود که او به عمد منتشر شده کار خود را در مجلات ادبی و نه در مجلات است که گردش در میان نخبگان ادبی. اگر او تا به حال زندگی می کردند, در نیویورک و نه در پورتلند اورگان شاید او می خواهم استقبال شده به صحنه فمینیستی نویسندگان بودند که به انتشار نوع خم رمان در اوایل دهه نود.

اما من در حال حاضر می دانیم به عنوان به خوبی به عنوان هر کسی که خواندن این دلیل که کاترین دونن آرشیو کامل از کار که نیست منتشر شده در طول عمر و به همین دلیل آن نشسته و دست نخورده برای چند سال اول پس از مرگ او: ظاهرا روشنفکر موسسه ادبیات آمریکا است که اغلب نادیده گرفته سهم زنان است. بنابراین بسیاری از آنها تا به حال به صبر شنیده می شود. در حال حاضر از آن است که کاترین دان را به نوبه خود.tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب