Du Bois به صدای درد و وعده

ایده های یک قرن پس از انتشار Darkwaterآن پیام است هرگز بیشتر مرتبط است. گتی / اطلس W. E. B. Du Boi

توسط NEWS-SINGLE در 14 تیر 1399
گتی / اطلس

W. E. B. Du Bois شد پاره پاره بین امید و خشم. پس از جنگ جهانی اول را به چالش می کشد به استعمار در آفریقا و آسیا و انقلابی کارگری جنبش های مطالبه حقوق زنان و حق رای همگانی و رشد آنچه که تبدیل به سیاه و سفید مدرن آزادی مبارزه portended جدید رادیکال آینده. اما واقعیت های خشن از امپریال فتح سرمایهداری بهره برداری تبعیت از زنان و خشونتهای نژادی و خشونت باقی ماند بصورتی پایدار و محکم دست نخورده است. مردم سیاه و سفید می جنگیدند. اما Du Bois فکر می تواند دموکراسی تا کنون تبدیل به یک واقعیت برای مردمی ؟

در سال 2020 در سراسر کشور و جهان, مردم, معلوم شد که در تعداد بی سابقه ای به این سوال پاسخ دهد. ما دوباره دست و پنجه نرم با شکست دموکراسی شبح سیاه مرگ و تنش بین ایمان و ناامیدی است. ما دوباره مبارزه به اثبات حرمت و زیبایی از زندگی است. و Du Bois 1920 را کتاب Darkwater: صدای از درون حجابما ارائه می دهد یک شیپور فراخوانی برای اقدام به تصور بهتر فردا و در ادامه حتی در مواجهه با مرگ به زندگی می کنند به مبارزه و به عشق.

Du Bois به پایان رسید اولین پیش نویس Darkwater در فوریه 23, 1918 او تولد 50 اعتقاد داشتند که آن را ممکن است به خوبی خود را نهایی کار می کنند. سال گذشته او تا به حال تحت عمل جراحی برای برداشتن یک کلیه آسیب دیده. در این کتاب شرح حال باز کردن فصل "سایه ماه," Du Bois نوشت که او "نگاه مرگ در چهره و آن خطواره نه نامهربان." او جان سالم به در برد, اگر چه او احساس مطمئن باشید که به زودی او را "لذت بردن از مرگ من از زندگی لذت می برد."

امریکا را از ورود به جنگ جهانی اول تا به حال آزمایش خود را حل و فصل. Du Bois بازتاب زمان بحث در مورد اثربخشی سیاه, میهن پرستی, پشتیبانی جنگ تلاش و تشویق مردم به "فراموش ویژه ما نارضایتی" به او نوشت: در ماه ژوئیه سال 1918 بحران سرمقاله "نزدیک صفوف" ایستاده و "شانه به شانه با ما از خود شهروندان و سازمان ملل متحد که در حال مبارزه برای دموکراسی است." Du Bois شد به طور گسترده ای excoriated با شدیدترین منتقدان تماس او را یک خائن به مسابقه. در دسامبر سال 1918 Du Bois سفر به فرانسه که در آن همراه با سازماندهی یک پان-آفریقایی کنگره او را دیدم از نزدیک ویرانی جنگ و شنیده می شود به طور مستقیم از سربازان و افسران چگونه آمریکا نژادپرستی مجروح شده بود به آنها, در, بدن و روح. "با آتش بس آمد سرخوردگی" او بعدها به یاد می آورد.

Du Bois را سرخوردگی عمیق تر تا پایان تابستان سال 1919. نژادی و خشونت بود منفجر شد, در سراسر کشور از واشنگتن دی سی به شیکاگو به ایلین, Arkansas. این مجازات از مردم تا به حال سر به فلک کشید. در 30 اوت سال 1919 در بوگالوسا, لوئیزیانا, اماتور, مک کارتی سیاه کهنه سرباز به ضرب گلوله کشته شد کشیده طریق شهر سوخته به زوزه لذت از حدود 1500 تماشاگر. دو هفته بعد Du Bois ارسال مقاله نهایی از Darkwater به هارکورت بند و هاو.

تروما از جنگ و وحشت از "قرمز تابستان" توضیح خشن نژادی جهان Du Bois به تصویر می کشد در Darkwater. نژاد به عنوان یک ایدئولوژی و اجتماعی در حال تبدیل شدن به یک واقعیت تغییر ناپذیر با مدرن سرمایه گذاری در سفیدی که یکی از آن بسیاری از هزینه های وحشتناک. "اما آنچه در زمین است و سفیدی است که باید بسیار تمایل آن؟" Du Bois خواسته فصاحت در prescient فصل "روح سفید عامیانه." پس از توقف به تأمل در بی شماری روزمره اعمال امتیاز—برخی سکوت و برخی زشت همه enraging—سفید مردم در اختیار داشت مانند یک سلاح او sardonically به این نتیجه رسیدند که "سفیدی است که مالکیت زمین برای همیشه و همیشه آمین!"

در Darkwater, Du Bois reprised تصویر حجاب خود را از سال 1903 کار روح سیاه عامیانهبرای توصیف رنگ خط به عنوان مهار در عین حال در نهایت نفوذ پذیر. اما این بار آن را بسیار خشن تر و بی رحم است. "وجود دارد نفرت پشت آن و ظلم و ستم و اشک" او به شدت نشان داد. "به عنوان یک همسالان از طریق آن پیچیده ژرف الگوی باستانی پیر, پیر, طراحی یکی می بیند خون و گناه و سوء تفاهم است. و در عین حال از آن آویزان وجود دارد این حجاب بین آن زمان و در حال حاضر بین رنگ پریده و رنگی و سیاه و سفید—بین من و شما است." حجاب دیگر صرفا یک استعاره بود "واقعی و وحشتناک است."

East St. Louis, ایلینوی ارائه یک مثال ، Du Bois دقیق چگونه زمان جنگ هجوم مهاجران سیاه به شهر بی قراری رنگ خط اوج کار تنش و باعث قرمز "خشم" به شعله در دل سفید کارگران است. در تاریخ 2 ژوئیه سال 1917 آن منفجر شد. سفید اوباش "کشته و ضرب و شتم و قتل آنها نقش برآب کردن مغز کودکان و محروم کردن لباس زنان; آنها سوار قربانیان به شعله های آتش و به دار آویخته درمانده به نور قطب," او نوشت. Du Bois استدلال کرد که نژادی و ترور است کاملا ریشه دوانده در خاک و روان از امریکا است.

Darkwater نیز صحبت می کند به ریشه های عمیق فعلی ما مبارزه با precarity از زندگی سیاه و صدمات زودرس مرگ سیاه. "ما می دانیم در آسیا چگونه برای تضعیف خفه کردن و قتل توانایی هنگامی که آن را تا کنون فراموش می کند خود را به عنوان به را انتخاب کنید یک تیره پوست" Du Bois اظهار تاسف کرد. او مطرح سوال که هنوز هم امد و شد زیاد, سیاه, پدر و مادر: "آیا آن را به ارزش در حالی که? باید کودکان متولد شود به ما ؟ ما هر حق و به روح انسان صورت آنچه که ما امروز." داشتن خود را از دست داد اولین بار پسر Burghardt در سال 1899 در تنها 18 ماه Du Bois بمب به این پرسش از یک محل شخصی غم و اندوه, در حالی که همچنین نوشتن که مادران احساس کردند و در ادامه به احساس این درد حتی بیشتر حاد.

در هر نوبت در Darkwater, سایه به نظر می رسد برای رسیدن به نور. و در عین حال از طریق درد Du Bois ارائه می دهد امید است.

Darkwater بود بوم Du Bois جسورانه پس از جنگ سیاسی چشم انداز و چالش های جهانی و سفید برتری. این شامل پایان دادن به امپریالیسم اروپایی به دنبال عدالت اقتصادی و توزیع مجدد ثروت در حال گسترش حق رای دادن و حفاظت از حق رای رسمیت شناختن مبارزات و مشارکت زنان و سرمایه گذاری در آموزش و پرورش است. Darkwater نشان دهنده بنیادی لحظه در نبرد برای آزادی و دموکراسی که ماندگار با جنبش برای زندگی امروز.

Du Bois همچنین می دانستند که هر گونه چشم انداز آینده برای مردم سیاه و سفید بود همراه با قدردانی زیبایی از زندگی است. در Darkwaterاو نوشت: از سفر خود را در ایالات متحده و خارج از کشور: به رنگ رنگین کمانی از اقیانوس در مین; وسیع زندگی ترس از گراند کانیون; قهرمانانه quaintness فرانسه. "اعطای آن همه زشتی و گناه" Du Bois نوشت: "خرده وحشتناک دندان قروچه کردن آن متعفن موضوعات" اما او نمی تواند فراموش نکنید که "زیبایی های این جهان است که نمی توان انکار کرد."

و بالاتر از همه چیز وجود دارد زیبایی و هدیه ای از سیاهی. اشک welled در Du Bois چشم او به عنوان گوش به "وحشی و شیرین و wooing" برای تلفن های موبایل از جاز نوازنده تیم Brymm و نظامی خود را باند بازی در فرانسه هملت از مارون. او خوشحال در خاطرات یک پیاده روی پایین خیابان هارلم همه جا احاطه شده توسط "چشم های سیاه و سفید, سیاه و قهوه ای و frizzled مو فر و براق و پوست است که شورش با خوش رنگ و سوزش خون است." این همه و بیشتر در تأیید سیاهی به عنوان یک زندگی پایدار و نیروی است که حتی شدیدترین اشکال سفید برتری نمی تواند انکار کند.

"است که زندگی و مرگ چیست و چگونه باید ما را وسوسه انگیزی تناقض؟" فقط به عنوان Du Bois این سوال در سال 1920 ما بخواهید دوباره آن را یک قرن بعد. Du Bois زندگی می کردند تا 1963 پشت سر گذاشتن یک جسم از نوشته های ما را از خانه یاد بگیرند. Darkwaterاما حلقه به خصوص نبوی. Du Bois به صدای به درد و وعده ناامیدی و ایمان خشم و زیبایی است که در ادامه به تعریف زیادی از تجربه در امریکا است.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب