اروپا در سال 1989 امریکا در سال 2020 و مرگ باعث از دست داده

خواستار حذف Robert E. Lee مجسمه در ریچموند, ویرجینیا در ماه ژوئن.عکس توسط Eze Amos / گتیدر ماه نوامبر سال 1989

توسط NEWS-SINGLE در 11 تیر 1399
Protesters raise their fists in the air at the Robert E. Lee Statue
خواستار حذف Robert E. Lee مجسمه در ریچموند, ویرجینیا در ماه ژوئن.عکس توسط Eze Amos / گتی

در ماه نوامبر سال 1989 زمانی که دیوار برلین به طور ناگهانی شروع به فرو ریختن و سپس سقوط بسیاری از نقاط جهان را در هیبت. می تواند از آن درست است که کمونیسم بود در مورد به سقوط ؟ برای هفتاد سال بوده است, یک سیستم, یک ایدئولوژی است که به دستور swaths بزرگ جهان است. در حال حاضر یک کل دید از تاریخ—چشم انداز به معنای به حداکثر رساندن آزادی, اما, که تا به حال تبدیل شده و در طول زمان به استبداد—به نظر می رسید به ترک صحنه.

بسیاری از مردم هنوز هم داشتن که من انجام کمی از قطعات بتن از دیوار برلین. و بسیاری از ما احساس ترس در دیدن در طی این چند هفته گذشته به مؤتلفه بناهای تاریخی در آمریکا نیز کاهش می یابد به قطعات آثار سقوط پس از یک صد و پنجاه و پنج سال از آثار از دست رفته به علت سنت است. تابستان سال 2020 مانند پاییز سال 1989 می تواند علامت مرگ یک چشم انداز خاص از تاریخ است. اگر آن را گرفته است یک شب طولانی—به قرض گرفتن از Robbie Robertson and the Band—به درایو پیر Dixie پایین.

ما نباید جشن بیش از حد به عنوان آثار سرنگونی و قدیمی-حراج بلوک حذف شده است. تاریخ به پایان نمی زمانی که اتحاد جماهیر شوروی منحل و آن را به پایان خواهد رسید در حال حاضر حتی اگر یک پر جنب و جوش و حرکت نوردد یک عصر جدید از حقوق مدنی به امریکا. بیشتر از همه ما باید به یاد داشته باشید آنچه که باعث از دست داده است و قبل از اینکه ما سعی می کنیم به تماس آن گذشته است. به عنوان بسیاری از در حال حاضر درک کنند که آیا آنها را خوانده ویلیام فاکنر یا Toni Morrison یا هزاران نفر از علما که به شکل تاریخ آمریکا در گذشته سه نسل—برده داری جنگ داخلی بازسازی و تفکیک هستند و هرگز صرفا تاریخی. آنها هنوز هم امد و شد زیاد هوا تنفس می کنیم و یا نمی توانم نفس بکشم. آنها چه W. E. B. Du Bois به نام یک بار در سال 1901 ما "حال گذشته است." آنها یک تاریخ هرگز پاک شود حتی اگر و هنگامی که برنز Jefferson Davis and Robert E. Lee انجام می شود خارج از کنگره و در سمت چپ اسمیتسونیان قلعه برای تصمیم گیری در محل استراحت نهایی خود.

این باعث از دست داده است یکی از مهمترین و عمیقا ریشه دوانده اسطوره در تاریخ آمریکا است. از دست دادن در مقیاس حماسی است که اغلب منبع بزرگ ادبیات داستان است که ما را به تاریکی قلب انسان بیماری است. اما زمانی که از دست دادن نژاد twisted نسخه از تاریخچه به مرهم درد خود هنگامی که آن را تشویق می کند تجدید حیات قریب به اتفاق سیستم های ظلم و زمانی که از دست دادن مجاز آزادانه به مناسبت گرامیداشت روز خود را در سنگ و در sentimentalism در سراسر چشم انداز فرهنگی آن می تواند به سم یک جامعه مدنی و تبدیل خود را به یک حاکم رژیم است. برخی از اسطوره ها خوش خیم هستند به عنوان شاخصهای فرهنگی. دیگران ریشه در دروغ خیلی جذاب چنان قدرتمند به عنوان موتورهای خشم و سیاسی بسیج که آنها می توانید با پر رژه زمینه در نورنبرگ و یا خیابان در شارلوتزویل یا تظاهرات در سراسر کشور است.

از دست رفته به علت ایدئولوژی پدید آمده برای اولین بار به عنوان یک خلق و خوی از صدمه و شکست اما به رشد آرایه ای از استدلال های سازمان ها و آداب و رسوم در جستجوی یک داستان است که می تواند به دست آوردن مجدد قدرت است. پس از جنگ داخلی از اواخر هجده شصت تا اواخر هجده هشتاد diehards به خصوص اگر نه منحصرا در ویرجینیا و رهبری سابق عالی رتبه مؤتلفه افسران شکل حافظه از جنگ به طور منظم از طریق نشریات و خاطرات. آنها تبدیل Robert E. Lee به یک خداگونه مسیحی رهبر نابغه و متخصص فنون جنگی کسی است که می تواند شکست تنها با شانس قریب به اتفاق. انقلاب خود را به عنوان داستان رفت نجیب بود یکی خرد صنعتی ممکن است اما جسارت در هجده دهه هفتاد توسط عادل مقاومت به بازسازی رادیکال به سیاه و حق رای و به سه اصلاحات قانون اساسی که تبدیل امریکا است.

از دست رفته به علت استدلال کرد که کنفدراسیون هرگز در مبارزه برای حفظ برده داری و که آن را هرگز واقعا شکست در جبهه های افتخار. باعث از دست داده سخنگویان دیدم کنفدراسیون به عنوان میراث انقلاب آمریکا—یک ملت است که در برابر امپراتوری و قدرت متمرکز و که هنوز هم می تواند پیروزی سریع شهرنشینی و مهاجرت و نزاع بین کار و سرمایه است. بالاتر از همه از دست رفته باعث seductively یادآوری سفید آمریکایی که کنفدراسیون بود برای یک تمدن است که در آن هر دو مسابقه رونق در بهترین خود را "طبیعی" ظرفیت. کشتار جنگ داخلی را نابود کرده بود که سفارش, اما آن را می تواند تعمیرشده و کل کشور تعریف شده به عنوان white Anglo-Saxon می تواند در عین حال توان زنده کرد.

توسط هجده دهه نود باعث از دست داده بود و تبدیل به یک گسترده جنبش مردمی به رهبری به خصوص در جنوب سفید زنان در ایالات دختران کنفدراسیون (U. D. C.) و به طور فزاینده ای فعال ایالات مؤتلفه جانبازان انجمن (U. C. V.) و آن به طور گسترده ای محبوب در مجله The Confederate Veteran. اولین commander-in-chief of the U. C. V. کلی بود بابک جان گوردون یک رهبر Ku Klux Klan در گرجستان و فرماندار سابق و سناتور که برای دولت است. گوردون معروف خود را با نام تجاری خاص از آشتی که درگیر محبوب سخنرانی که انسانی سربازان در هر دو طرف از جنگ و قصه های "kindliest روابط" میان اربابان و بردگان در antebellum بار. او یکی از ده سابق Confederates برای آنها ایالات متحده نظامی قلعه نامگذاری شده و در سراسر جنوب.

از هجده نود از طریق جنگ جهانی اول به عنوان Jim Crow قوانین و شیوه های گسترش در سراسر ایالت های جنوبی و به عنوان مجازات شد مراسم ترور و کنترل آن سازمان هایی مانند the U. D. C. U. C. V. قرار داده شده است که صدها نفر از بناهای بزرگ و کوچک در سراسر شهرستان مربع و مرکز شهر. در سال 1920 تقریبا هیچ کس در جنوب سیاه و یا سفید می تواند از دست ندهید دیدن جانبازان رژه و یا یک مجسمه از یک مؤتلفه سرباز با تکیه بر شاهین کوچک نر خود را با بی گناهی شیرین و منطقه ای غرور و افتخار است. مدارس و خیابان ها و پارک ها به نام برای Confederates. و در یک تعهد پس از دیگری از پیام های ارسال شده به جنوبی ها بود که باعث از دست داده بود و دیگر از دست داد. آن را تا به حال به جای تبدیل شدن به یک پیروزی مورد واژگون شدن از بازسازی و reëstablishment سفید برتری. اسطوره تبدیل شده بود رژیم حاکم که توسط قانون اداره می شود و با خشونت و دلیل آن کنترل می شود ، چه تر است, این کشور تا حد زیادی acquiesced و حتی تحسین این گل نشسته جنوب احیای.

زبان از دست داده و علت آن نیز به خوبی به یاد ماندنی, حضور, در حال حاضر آنچه که بسیاری از ما تمایل به طرد کردن. اما همانطور که ما در انجام این کار آن است که مفید به شنیدن آن آکورد, از آنجایی که آنها هنوز هم اکو امروز در حوزه آمریکا حق است. در سال 1868, Edward A. Pollard سابق سردبیر یک ریچموند روزنامه در کتاب خود "از دست رفته به علت به دست آورد," خواست "آشتی" با محافظه شمالی به عنوان طولانی به عنوان آن را در جنوب از نظر. "به حدی تامین برتری مرد سفید," او نوشت: "و این سنتی آزادی کشور است . . . او [جنوب] واقعا پیروزی در علت واقعی جنگ است." چنین دستاورد سال را, اما آن آمده است. هنگامی که سابق مؤتلفه افسر John T. مورگان خطاب جلسه, جنوب, تاریخی, جامعه, در سال 1877 او قاب قبل از نه سال به عنوان "جنگ از بازسازی." جنوب او حفظ کرده بود فقط برنده این "جنگ دوم" و در نتیجه هیچ کس "نیاز به پرس و جو که درست بود یا که اشتباه بود" در اول جنگ. این هرگز آسان برای جانبازان اتحادیه فرو برد اما آن را چگونه سفید برتری شد بخشی جدایی ناپذیر از روند آشتی ملی.

نهایی بیمار روح که تا به حال به شفا بود Jefferson Davis سابق رئيس جمهور از کنفدراسیون که بزرگ یادبود در حال حاضر شده است سرنگون در ریچموند. پس از او از زندان آزاد شد در سال 1867 تا کنون که بدون داشتن سعی شده است برای خیانت دیویس به یک ضربان قلب به علت از دست رفته داستان. دو-حجم 1,279-صفحه خاطرات "ظهور و سقوط مؤتلفه دولت" (1881), طولانی ترین و بیشترین صالح خود کوتاه حقوقی به نمایندگی از یک شکست خورده سیاسی جنبش تا کنون تولید شده توسط یک آمریکایی. دیویس گذاشته و تمام مسئولیت برای تجزیه طلبی و جنگ در "نامحدود استبدادی قدرت" از شمال. به Davis, برده داری در هیچ راه علت این درگیری و در عین حال مانند تقریبا همه از دست Causers او رفت و در طول بزرگ برای دفاع از بردگی سیاهان. مردم سیاه و سفید در حال حاضر بردگی گرفته شده اند در آفریقای دیویس استدلال کرد. در امریکا بودند "آموزش دیده در وزش هنر صلح و نظم" و پیشرفته از "سود وحشیان به میلیون ها نفر از کارآمد مسیحی کارگران." "سحر و جادو کلمه "آزادی "" حال خراب این جهان صلح آمیز مانند "شیطان . . . مار در بهشت."

مخدوش به این استدلال ممکن است به نظر می رسد برای بسیاری از قرن بیست و یکم ذهن باعث از دست داده سخنگویان بودند مرگبار جدی و ایده های خود را به لبه پنجره رساند تا یک داستان است که بسیاری از آمریکایی ها هنوز هم قبول. در سراسر روز یادبود در ریچموند 1890 زمانی که دیدنی Robert E. Lee سوارکاری مجسمه رونمایی شد قبل از اینکه جمعیت از یک صد و پنجاه هزار نفر لی فرقه به نظر می رسید و در مجموع پیروزی. مؤتلفه پرچم دست تکان داد در همه جا. زنان یادبود انجمن تا به حال موفق به داد و بیداد کردن بسیاری از جناح ها به توافق بر طراحی و هنرمند برای مجسمه و استادانه درست شده در مراسم تدهین آن است. بیست و پنج سال پس از Appomattox کلی که منجر به جنگهای صلیبی به تقسیم و از بین بردن دموکراسی آمریکایی ایستاده بود بالا سوار بر اسب خود بنای یادبود برای اولین بار در یک سری از مجسمه ها که شد بنای تاریخی خیابان. بسیار از شمال مطبوعات به نام مجسمه شواهدی وجود دارد که لی تبدیل شده بود که نیویورک تایمز آن را یک "ملی در اختیار داشتن."

نه هر کس شد جشن ، بسیاری از مردان سیاه و سفید نیاز به شغل و کار کرده بود در خدمه که کشیده و تنظیم غول گرانیت ساختار را به محل. سه مرد سیاه و سفید در ریچموند شورای شهر رای داده بودند در برابر یک تخصیص بودجه برای لی بنای تاریخی است. و John Mitchell, سردبیر, Richmond, سیاره, شهر, روزنامه نوشت که کسانی که عینک "clinking زنجیر بردگی" یک راست به محکوم کردن عینک از رونمایی و همه که پشت سر گذاردن آن است. مردان سیاه و سفید, میچل گفت: "کمک "قرار داده تا لی یادبود و باید زمان می آیند وجود دارد خواهد بود به آن را." ایالت ویرجینیا ظاهرا مایل به انجام این کار که فقط در یک عمل است که بسیاری از ما که مطالعه کرده اند این مسائل فکر می کنید هرگز رخ می دهد. هنگامی که آن را می کند می توان امید که یک خط سیاه شهروندان داده ممکن است غرور و افتخار از محل در برگزاری طناب.

چه می آید بعد از این تغییر در بزرگداشت تعیین خواهد کرد که آیا ما واقعا شاهد مرگ باعث از دست داده. ساختاری نژاد پرستی باقی مانده است در حال حاضر تقریبا در هر گوشه ای از ایالات متحده—در ماده جهان از مراقبت های بهداشتی نابرابری اقتصادی و پلیس و ما در سیاست که در حال تقسیم بین سفید-حزب مردم و حزب تلاش در متناسب و گام به یک صدای کثرت گرایی است. زمانی که دیوار برلین افتتاح شد و پس از آن کاهش یافت و به کشورهای اروپای شرقی شروع به حرکت از کمونیسم به دموکراسی ما آموخته است که راه خود را آسان نیست. برخی مانند مجارستان سقوط به استبداد. روسیه خود را در حال حاضر اجرا شده توسط یک دیکتاتور است مسخره از دموکراسی است که تلاش می کند بهترین خود را به سم خود ما.

اصطلاح مورد استفاده برای تغییرات بزرگ موجب در سال 1989 توسط اتحاد مجدد آلمان شد مرگ Wendeکه می تواند به عنوان ترجمه از تبدیل یا تغییر دهید. زمانی که جنگ سرد به پایان رسید و جوامع و ذهن به نظر می رسید باز و دموکراسی به نظر می رسید که جدید کشش. در اطراف آن زمان در اوایل دهه نود من یک بازدید فولبرایت استاد در آلمان است. من سفر در سراسر کشور و در یک ایستگاه خاص در یک شهر کوچک استانی در نزدیکی شهر درسدن من سخنرانی را به یک اتاق پر از آلمان شرقی بالا و معلمان مدرسه بودند که فقط شروع به توسعه برنامه های درسی است که ممکن است شامل تاریخ ایالات متحده است. من میزبان محلی بود مدیر مدرسه به نام ماتیاس که تا به حال متولد شده است در نزدیکی پایان جنگ جهانی دوم در درسدن. خانواده اش فرار کرده بود این شهر در سال 1944 فقط قبل از آن نزدیک به کل تخریب. او در میان آوار و او تمام عمر خود را صرف تحت آلمان شرقی کمونیستی رژیم و کنترل آن در فکر و رفتار است.

مرگ Wende سخت بود و طاقت فرسا برای Matthias. یک بار بیش از شام او به من گفت که او فکر نمی کنم او و نسل او می تواند انطباق با چه سرمایه داری و دموکراسی را به ارمغان بیاورد. او امیدوار تر برای فرزند خود را در نسل او فکر آن را فرصتی برای امن نه تنها در آینده بلکه یک تاریخ جدید یک داستان واقعی به واقعیت است. سپس او ادا چیزی است که من هرگز فراموش نخواهم کرد. او گفت: "من می دانم که کشور خود را. من شده اند به کشور خود را با انگشتان من بر روی نقشه." او در طول چگونه او تا به حال حفظ ایالت آمریکا و پایتخت خود را. او تا به حال هرگز به کشور, اما, او, امریکا یک ایده به گریبان با آن سیاسی, عقاید یک وسواس است.

مجسمه در حال سرنگون اما این داستان ساخته شده است که آنها باقی می ماند. اگر ماتیاس می تواند به بازدید از امریکا یکی امیدوار است که او را به دیدن یک کشور در تلاش برای فراتر از این داستان—تلاش بود و پسرش را به تصرف خود نه فقط آینده ای روشن تر اما صحت حس از گذشته است. اگر او در اینجا من می خواهم به او بگویید که از یک تاریخ پر از درد و رنج و ریا و تراژدی همراه با sublime خلاقیت و پیشرفت است. من می خواهم به او بگویید که چگونه آمریکایی ها شده اند بازنویسی این تاریخ برای یک مدت زمان طولانی و ما می تواند به هر یک از دیگر در مورد ارتباط بین حافظه و سخت کار کردن و پیشرفت است. آن خواهد بود که ابتدا من فکر می کنم از یک مکالمه طولانی. اما اگر این است که به ما 1989 ما باید بیشتر از آن را. تمام جهان ممکن است ،tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن