پنجاه سال گذشته اولین روز زمین یک چیز ساییده سیاره—و والا یکی

بله جنگل شروع به رایت با شدت تکان دهنده اما دیگران باقی می ماند و آرام آرام گاهی با بهار از خزه زیر پا.عکس ایو

توسط NEWS-SINGLE در 3 اردیبهشت 1399
Blue flowers on the floor of a forest.
بله جنگل شروع به رایت با شدت تکان دهنده اما دیگران باقی می ماند و آرام آرام گاهی با بهار از خزه زیر پا.عکس ایو هرمان / ایسنا

در پنجاهمین سالگرد اولین روز زمین اجازه دهید فکر می کنم برای یک لحظه در مورد زمین—پس زمینه برای ما شلوغ و دراماتیک زندگی بلکه یک سیاره است.

یکی می تواند آن را مشاهده کند dispassionately از طریق ابزار علمی به عنوان اگر آن را در هر سیاره دیگر. و در اینجا چگونه آن را به نظر می رسد این پنج دهه گذشته:

  • سفید یخ در قطب شمال یکی از بارز ترین ویژگی های در این سیاره منقبض شده است به طور چشمگیری: حداقل نیمی از دریا در تابستان یخ در قطب شمال است که در حال حاضر از بین رفته اند.

  • بزرگترین سیستم زندگی بر روی زمین را به شدت ساییده شده: آمازون و جنگل های بارانی هستند, threadbare, تکه تکه به طور فزاینده در معرض ابتلا به آتش. صخره های مرجانی از جمله غول سیستم حاشیه سواحل استرالیا در حال کم شدن سریع, سفید کننده سفید به عنوان داغتر آب sloshes از طریق آنها.

  • بزرگ خشکسالی در حال گسترش در نقاط مختلف قاره landmasses خشک برای برخی از زمان از جهان گسترده سیستم های رودخانه—در کلرادو حوضه در ایالات متحده و در موری-عزیزم حوضه در استرالیا—در حالی که طوفان بی سابقه ای شدت باید به شدت انتقاد کرد سلیمان در اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس.

  • شده است وجود دارد به طور متوسط شصت درصد کاهش جمعیت حیوانات وحشی بخشی از حماسه خاموش با چند رویه حتی در عمیق رکورد است که زمین شناسی را فراهم می کند.

  • ترکیب اتمسفر آن اتحادش را تغییر تکان دهنده با سرعت و به عنوان یک نتیجه متوسط به شدت افزایش یافته است—در هوا در اقیانوس ها.

اما یکی همچنین می توانید مشاهده سیاره ما شديدا از طریق چشم و دست و پا از طریق بینی و گوش و قلب است.

بله اقیانوس ها شروع به افزایش شستشو سواحل—اما هنوز هم وجود دارد نوار شن و ماسه که در آن دریا شستشو با آب گرم صدای خش خش و یا یک نیروبخش سقوط.

بله یخچالهای طبیعی شروع به ذوب شدن به صورت جدی اما هنوز هم وجود دارد بالا دره که در آن یخ آویزان مانند یک پرده هنوز فصل به فصل و عرض های جغرافیایی که در آن برف و هنوز هم می افتد پاک کردن اصطکاک است. امروز صبح وجود دارد گسترش برف در جنگل ورمونت—دیر اما خوش آمدید.

بله جنگل ها را آغاز کرده اند که با سوزاندن تکان دهنده شدت, اما آنها باقی می ماند و آرام آرام گاهی با بهار از خزه زیر پا. و مردم آمده اند به درک پیچیدگی این جنگل در جدید و جذاب را از راه های اسپن که تبدیل به یک چیز در زندگی که مایل قارچ "صحبت کردن" در زیر ما.

بله انقراض جداول نشان می دهد نصب شمارش و در عین حال هنوز هم وجود دارد که بوق زدن از جغدها در شب هنوز هم فلش از پرتقال به عنوان پادشاه پروانه ها راه خود را در شمال با بهار هنوز جوش آب قبل از یک اتفاق می شکند سطح هنوز هم کردن و بوی بد از یک صد هزار جوجه پنگوئن در یک جای شلوغ هنوز بیمار trudge از لاک پشت در سراسر شن و ماسه هنوز هم با کف دست زدن بیش از حد دم در مقابل هنوز هم شب برکه هنوز craning گردن زرافه کشش برای آخرین اقاقیا برگ در بالای یک درخت.

بله بیش از حد بسیاری از رهبران ما گونه های درشت و خشن و بیش از حد ثروت و قدرت باید به پایان رسید تا در حد چند دست. و در عین حال بسیار خوبی و مهربانی تحمل است. حتی در این سکوت عجیب و غریب هفته از این بیماری همه گیر بسیاری از افراد تغییر زندگی خود را به محافظت از دیگران و برخی از—قهرمانان—پیاده روی هر روز به بیمارستان ها و درمانگاه به تمایل به ضعیف ترین و آسیب پذیر ترین.

بله, آن را یک سیاره به شدت تخریب و آن را یک سیاره ارزش مبارزه را به عنوان سخت به عنوان ما می دانیم که چگونه.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.rucutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب