مبارزه با کروناویروس شایعات این است که ما وظیفه مدنی

Creativenko / Tartila / Shutterstock / اطلس

آیا شما شنیده در مورد گرفتن یک حمام گرم برای کشتن ویروس ؟ نه تنها آن را نمی کند اما سازمان بهداشت جهانی هشدار داده است که مردم می توانند با آب گرم سوزاندن خود در تلاش آن است. پس از آن وجود دارد که ادعا می کنند که ضد مالاریا کلروکين یک داروی معجزه. در حالی که هیئت منصفه هنوز در آن با اثر کلروکين نیز به طور بالقوه بسیار خطرناک است و اخیرا کشته شدن یک مرد در ایالت آریزونا که نوشیدن آن پس از شنیدن جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن آن را “دستیابی به موفقیت فوق العاده ای.”

جهان مواجه و غلبه بر بیماری های همه گیر قبل از. ما هرگز رو در این اطلاعات آب و هوا. این است که سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد در ماه فوریه یک infodemic: “بیش از فراوانی اطلاعات—برخی دقیق و برخی نه که باعث می شود آن را سخت را برای مردم برای پیدا کردن منابع قابل اعتماد و قابل اعتماد و راهنمایی های زمانی که آنها به آن نیاز دارند.”

بنابراین چه چیزی شما را بکنید هنگامی که یک دوست یا عضو خانواده می فرستد به شما یک عکس امیدوار کننده “حقیقت در مورد کوروناویروس”?

در نظر گرفتن منبع و در نظر گرفتن منبع منبع. هر دو از این مراحل کمک به محافظت در برابر دروغ (عمدی گسترش اطلاعات نادرست) و همچنین به عنوان اطلاعات غلط (از سازمان ملل متحدعمدی و غیر عمدی گسترش اطلاعات نادرست). صرف نظر از اینکه این پیام آمد از خود شبکه فوری (یک عضو خانواده و یا دوستان و یا همسایه) یا بیشتر اطلاعات اکوسیستم (مشهور, یک مقام دولتی یا رئیس جمهور ایالات متحده) را به زمان برای بررسی آن قبل از انتقال آن و یا پذیرش آن به عنوان واقعیت. آن را چک کنید در برابر اعتماد مقامات مانند مراکز بیماری Control و پیشگیری و بهداشت جهانی Organizationو از خودتان بپرسید: آیا شخص به من گفتن این تلاش برای بهره برداری از ترس من? است قصد خود را برای کمک به و یا انجام آنها دیگر انگیزه? و حتی اگر شما فکر می کنم قلب خود را در جای مناسب هستند و شما مطمئن شوید که اطلاعات خود را در حال آمدن است از منابع که سابقه صداقت هستند مراقب باشید در مورد گرفتن حقایق و علوم را جلوتر از سیاست ؟

خود را بررسی کنید تعصبات. مغز ما الگوهای تکرار به منظور تصمیم گیری سریع تر و انتخابی آنها به دنبال اطلاعاتی است که تایید می کند آنچه ما در حال حاضر بر این باورند. این روان میانبر همیشه منجر به دقیق نتیجه گیری. همه ما اعتقادات ما را عزیز و ما تمایل به اعتماد به دیگران که به اشتراک گذاری آن عقاید—که بدان معنی است که ما اغلب خودمان را در کنندهی یا فیلتر حباب.

از اطلاعات خود را از منطقه راحتی. اگر شما سازمان دیده بان فاکس نیوز در تمام طول روز سعی کنید چند دقیقه از سی ان ان و بالعکس. این مهم است به دانستن حقایق اما همچنین به درک که چگونه کسانی که در اطراف شما دریافت می کنید اطلاعات خود را.

از خود بپرسید اگر شما سازنده بودن. قبل از شما به اشتراک گذاشتن چیزی از خود بپرسید اگر انجام این کار سازنده است برای هر کسی که ممکن است دیدن و یا شنیدن آن است. حتی اگر شما قصد برای به اشتراک گذاشتن چیزی فقط با فوری خود را به دوستان و یا خانواده آنها ممکن است به اشتراک گذاری آن را به عنوان به خوبی و پیروان خود را ممکن است به اشتراک گذاری آن بیش از حد. قبل از اینکه شما به اشتراک گذاشتن یک Facebook وضعیت و یا ارسال یک صدای جیر جیر تصویر خود را ایستاده در محلی خود را PTA کلیسا یا جامعه نشست. چیزی است که شما در مورد به اشتراک گذاری سازنده برای آن مردمی خواهد شد و یا آن وضعیت را بدتر ؟

بود تاکید بلکه همدلانه. اگر شما به دنبال مراحل بالا شما می دانید حقایق است. و به شما حق می شود قاطعانه در مورد این واقعیت اما این است که همیشه به اندازه کافی. به قول مرحوم روانشناس اجتماعی Leon Festinger زمانی که شما در حال حاضر کسی که اعتقاد قوی با شواهدی وجود دارد که او را به اشتباه “فرد غالبا ظهور نه تنها unshaken اما حتی بیشتر متقاعد حقیقت باورهای خود را از همیشه قبل از.” به عبارت دیگر هدف خود را نباید به راستاما به تواند مفید باشد. اجازه می دهد مردم در اطراف شما را به کشف حقایق برای خود حتی اگر—و به ویژه هنگامی که آنها خود را هدایت.

به یاد داشته باشید که اضطراب طبیعی است اما آن را نیز ویروسی. اضطراب ترکیبات. به عنوان عمومی-کارشناس بهداشت Judson آبجو به تازگی نوشت: در بررسی کسب و کار هاروارد, “[W]مرغ اضطراب گسترش اجتماعی سرایت تعریف شده به عنوان گسترش تاثیر می گذارد از فردی به فرد دیگر—می تواند منجر به چیزی حتی بیشتر مشکل: ترس و وحشت است.”

هنگامی که ما انجام آتش دریل هدایت است به آرام باقی می ماند و فایل خارج از ساختمان در مد منظم. ما آموزش دیده را به مطمئن شوید که پاسخ ما نیست و وضعیت را بدتر کند. همین امر به مرور آنلاین فضای اطلاعات و ارتباطات شخصی—به خصوص در طول یک بحران است. تن خود را مهم است. و فریاد به از درجه اعتبار ساقط آنلاین و یا در کسی خاص نیست و به احتمال زیاد همه چیز را بهتر.

صبور و مهربان و آگاهانه و مبتنی بر حقیقت. بیشتر مردم گوش خواهد داد.

ما در این با هم. ما وظیفه مدنی به اطمینان حاصل شود همه ما در حال ساخت هوشمندانه ترین تصمیم گیری و اجازه می دهد نه شایعات و یا تئوری های توطئه را به دانه. همه ما باید یک نقش را بازی کند. شما لازم نیست برای تبدیل شدن به یک متخصص اپیدمیولوژی—پزشکی حرفه ای و روزنامه نگاران را انجام دهد شغل خود را. شما را به تلاش برای گسترش شایعات و یا دروغ و یا هر چیز دیگری که می تواند بهداشت عمومی پاسخ سخت تر برای کسانی که در اطراف شما.

زندگی در آن بستگی دارد.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>