فیونا اپل راهنمای بقا به انزوا

فرهنگ بهانه برش پیچخواننده اولین آلبوم در هشت سال استدلال می کند که سلول می تواند به تشدید یک اتصال به بیش

توسط NEWS-SINGLE در 30 فروردین 1399
"من تنها حرکت به حرکت" اپل آواز می خواند به تصویر کشیدن محدودیت به آزادی.بئاتریس DE GEA / نیویورک تایمز

"مبارک قرنطینه" فیونا اپل, وحشی 42 ساله و ترانه سرا گفت: با یک ماده از این واقعیت افزایش ابرو او اخیرا در یک پیام ویدئویی. "این زمان به معنی چیزی برای من واقعا شخصا چون چیزی تغییر نکرده است."

او به نظر نمی رسد اغراق. زمانی که فیونا اپل مک آفی Maggart شد یک نوجوان خواننده در آستانه شهرت در '90s مادر او پیشنهاد کرد نام مرحله او بود "فیونا تنهاست" چرا که او فقط دوست داشت تنها باشد. با هر پراکنده مصاحبه او داده در دهه گذشته اپل به نظر می رسد برای تبدیل شدن به بیشتر عمیقا fortressed در لس آنجلس خانههای ییلاقی. او سال 1996 آمار "جنایی" بود در انظار با یک صحنه در فیلم زرنگ سال گذشته است. اپل نمی رفتن به آن را ببینید.

اما بهترین دلیل برای اثبات او reclusiveness است در او دیدم دندانه دار زدنی نمایش آهنگ. او snarled تجاوز هشدار (در سال 1999: "دریافت رفته!"), sloganeered برای استاز (2005: "ما را پایدار و ثابت هیچ جا") و بازجویی ترس از مکانهای شلوغ (2012: "چگونه می توانید از من بپرسید هر کسی به عشق من زمانی که همه از من التماس به سمت چپ به تنهایی؟"). در حال حاضر او با مهربانی کاهش یافته است او اولین آلبوم خود را در هشت سال میان بیماری همه گیر کوروناویروس با وجود تذکرات که طرح اصلی یک سقوط آزاد است. این رکورد را به عنوان بهانه برش پیچو صدا—تب و آشپزخانه-سینک مربا—به نظر می رسد مناسب برای این اقامت در داخل خانه ، "من در اینجا بیش از حد طولانی" او مورموری بر روی عنوان آهنگ. اشیاء است که می تواند گلدان و تابه ها را در پس زمینه. سگ پوست. او می خواهد کسی را به سینه او. که نمی تواند مربوط است ؟

یک سوال بهتر ممکن است که جرات مربوط. من به تازگی به حال یک لحظه از whiplash زمانی که بازبینی اولیه خود آهنگ "عبوس دختر بچه" که در طی آن او آواز می خواند "روز مثل این من نمی دانم چه چیزی برای انجام با خودم / همه روز و همه شب من سرگردان سالن در امتداد دیوار." بزرگ قرنطینه هسته ای درست است ؟ متن ترانه می رود نشان می دهد که خواننده را بی توجه به دلیل تروما; اپل گفت: این اشاره به یک غریبه تجاوز به او هنگامی که او 12. برای آلبوم جدید او قرض گرفته شده عبارت "واکشی پیچ برش" از یک صحنه در سریال سقوط که در طی آن یک فیلم-جنایات محقق کشف یک اتاق قفل شده که در آن یک زن بوده است و شکنجه. اپل فراخوانی خاص جنسیتی نوع سلول و شاید این اشتباه به مقایسه آن نیست که قادر به رفتن به میله کارائوکه کنه.

آن را مدت طولانی است که شایع گوش دادن به اپل به تجربه چنین چنگال شناسایی و پس prickles ناخرسندی. او سقوط کردن شعر شناسایی دوست پسر سابق و قلدر و آنها رنگ عکس های شرح داری که فقط می تواند برگرفته از زندگی یک زن که قفل شده است و در یک نبرد تمام عمر در برابر جنسیتی برچسب "دختر ساده." اغلب چه طوری خیره کننده در مورد موسیقی است که آن را احساس می کند مانند یک خود تجویز سی تی اسکن که از آن تشخیص هر بیماری نه تنها بیهوده اما غیر مسئولانه است. در حال حاضر به خصوص روشن است که تخصیص بودجه از طریق استعاره است که همیشه یک victimless جرم: آن تقلا می تواند درک مشترک از واقعیت باد بیهوده و بیمعنی و defanging فوری. (دوباره آن را می گویند—اجتماعی فاصله است و نه فقط مانند زندان است.)

اما همچنین در حال حاضر آن را به ندرت بیشتر شده است لازم به جلیقه گسترده قدرت به هنر و تجربه آن اسناد و مدارک. زمانی که کابوس حالات حرکت به بیداری جهان استارک خیالات و پیچیده تاریخ شخصی ارائه راهنمایی کمتر در جزئیات واقعی از عاطفی خود را زمین. اپل نه فقط عمیقا فکر در مورد آنچه در آن به معنی به تنهایی او را به فکر در مورد آنچه در آن به معنی انتخاب کنید به تنهایی برای حفاظت دردناک هر چند که ممکن است. به خجالتی و دور از شمولی که موضوع خطرات درمان کار خود را به عنوان ابراز. همچنین خطرات ناشی از راه مخالفت با او کلید بینش: که بازمانده apartness به معنی به رسمیت شناختن آن به عنوان یک تجربه مشترک است.


یک شوک از انزوا است و راه آن نیروهای مردم به روان cul-de-کیسه. بدون مکان برای رفتن و مردم را به دیدن بسیاری از ما در حال چرخش به عقب و داخل جایی که ما عقده روحی فوق العاده در نزدیکی فضاهای باز و وسیع حافظه احداث مخازن. در واکشی پیچ برشسیب توصیف چیزی شبیه به این احساس اما در راه توانمند سازی. "من مانند توت فرنگی" او بارکس مته-گروهبان-مانند بیش از قنات ضربه برای تلفن های موبایل. "من صعود مانند نخود و لوبیا." او با به تصویر کشیدن خودش به عنوان یک مولد گیاه در حال رشد بدون رفتن در هر نقطه. عنوان این آهنگ "سنگین بالون" recasts افسردگی به عنوان چیزی تقریبا بازیگوش, به بت و سوات در. هیچ shying به دور از سخت immobilizing واقعیت ناامیدی,, اما, نیز وجود دارد هیچ حس شکست.

آلبوم اپل پنجم به شرح زیر در همین پایین-است-تا رویکرد موسیقایی و عاطفی است. تمرد tussles با ندامت. انعکاس از طریق سرود-مانند تکرار می شود یک بازی است. تناقضات حل نشده باقی مانده برای هرج و مرج لرزش. این messiest و مهیج ترین آلبوم است که چیزی گفته پس از سال 2012 را درخشان Idler چرخ... در حال غرق استودیو ارکستر برای وار اواز یا موسیقی دو خواننده و درامر. پیچ برش گرداند به یک فولر صدا در حالی که حفظ Idler's خاراندن-at-the-گچ احساس. لایه مسائل شمع بر روی stomping, پلی فونیک ریتم; در نهایت اکثر آهنگ ها, سرنگونی پر سر و صدا به denouements. اپل در حالی که باقی مانده درونگرا نگاه به بیرون برای اکثر آشکارا سیاسی کار نشده است. در عین حال این دستور از صدای خالص و احساس است که همواره نشان می دهد.

پیانو در بازکن "من می خواهم شما به من عشق" برای مثال ثبت شده است در چنین رزونانس شیوه ای است که شما نمی تواند کمک کند اما تجسم دست او است. یکی از سمت چپ jabs پایین زدنی thuds; یک حق دارت با آکورد که چرخش به سمت بالا. به این نتیجه خیال سیب واکس وجودی آواز "من می دانم که هیچ کدام از این ماده در دراز مدت / اما من می دانم که یک صدا است که هنوز هم یک صدا در اطراف هیچ کس." در عین حال پس از آن koan خودکفایی وجود دارد مستقیم درخواست کمک: "من می خواهم آنچه که من می خواهم و من می خواهم شما به من دوست دارم." "شما" کشیده شده است و گوشخراش و آن را می شود بیشتر نا موزون هر بار که او آن را می خواند. در پایان از این آهنگ او گریه ی این دختربچه مانند یک حیوان خانگی.

که در مقدمه نهفته تناقض اپل بیگانگی. او ضربه خود مسیر و نرده مردم و هم گرسنه برای دیگران. در واقع ایوان از واکشی برش پیچ است به نحوی بسته بندی شده با سند چشم انداز از انسان دیگر از اپل. وجود دارد Shameika اپل تهدید آمیز میانه-مدرسه همکلاسی که خود دلیل در این آلبوم بی نقص و خرمن کوبی مسیر دوم. و مردان وجود دارد که درمان خود را همسران "مانند کمتر از یک مهمان" یا که ضربه اپل در زیر جدول در پرمدعا مهمانی های شام. و زنان وجود دارد—"خانم ها, خانم ها, خانم ها, خانم ها!," به عنوان اپل drawls با lasciviousness—مبارزه با همان اجتماعی-جنسی معماهای که او بلند است. از هر داستان او عصاره نظریه ها در مورد خود را شکست و پیروزی. هیچ یک رقیب بسیار به عنوان یک جنگجوی دیگر به آنها گسترش همدلی را فراهم می کند اپل با مفید درس. حسد و خشم اپل می گوید در راه های مختلف آنها دشمن واقعی.

این شخصیت زندگی و تنفس مردم در اپل زندگی ؟ بیشتر از اپل طرح در حال اجرا با یک لیر نشان می دهد از راه دور. در "روزنامه" او آدرس جدید کمال سابق او. منظره غم از دیدن او بدرفتاری او راه او بدرفتاری اپل "باعث می شود من احساس می کنم به شما نزدیک / آن چیزی است که از آن قرار است به انجام," او آواز می خواند در یک هیپنوتیزم, بلوزی ملودی. عنوان این آهنگ و نویر احساس او نکات را رعایت روابط از راه دور در paparazzi عکس. به طور مشابه در "برای او"—یک برش دندانه دار کرال مجسمه سازی—او trills از وضوح فمینیستی شعر با الهام از دیگر زنان #MeToo داستان از جمله یک دکتر کریستین Blasey فورد گفت: در تلویزیون ملی. با مهیب ضرورت اپل رسیدن به مردم, او ممکن است تنها از طریق صفحه نمایش.

این عمل از رسیدن از انسانی طرح ennobles اپل lonerism. به عنوان او را برای مدت طولانی شناخته شده است—و به میلیون ها نفر از cooped تا مردم در حال حاضر یادگیری—یک عقب نشینی از جهان ترجمه می تواند به تجدید و در حالت ایده آل, روشن, وسواس با جهان است. درست است که در حال حاضر به عنوان فردی زندگی باید کوچکتر بدست مردم هماهنگ تر را به تصویر ؟ خوشحال ساعت رفته و کنفرانس های مطبوعاتی جهانی در نتیجه آب گرفتگی در. گاه به گاه آشنایان ناپدید شده اند; دوستی پایدار را شعلهور از دور. برای تماس با این تحولات نقره ای کوسن به یک بحران درست نیست. آنها به سادگی راه است که مردم باید به مقابله با زندگی از هم جدا. اپل حداقل به نظر می رسد برای به دست آوردن یاری و خلاق با الهام از حسرت تنها ترین تغذیه نوع از ارتباط است. "من می خواهم شما را به استفاده از آن!" او فریاد در باز کردن آهنگ احتمالا پرداختن به او شنوندگان. "انفجار موسیقی! آن را نیش آن از آن استفاده کنید!"

بهانه برش پیچبر این اساس است که یک آلبوم برای انفجار-کوبیدن استفاده است. اگر حس کامل ترکیب مشخص شده است که او آلبوم قدیمی است که کاملا در اینجا آن است که توسط جایگزین به طرز حیرت انگیزی با نشاط لحظات داستان و برای تلفن های موبایل. چپ به دستگاه های خود را با آنچه احساس می کند مانند بی پایان او را بازنویسی خود بیوگرافی در شرایط گسترده تر اجتماعی مبارزه: دستیابی به موفقیت فعال کنید به سادگی با قدرت ذهن. در عین حال نیز به نظر می رسد اپل می گویند موسیقی و زندگی نیاز بود کمی از نظر پیشرفت—روایت توسعه حرکت رو به جلو—در همه. در ناهمواری شعارهای در بسته شدن مسیر "در من" او revels در راه است که او را تبدیل به untethered میکنند از هر موش نژاد: "در حال حاضر / من فقط حرکت به حرکت می کند." به تجدید نظر در معنای یک محدوده بسیار مهم بقا تاکتیک و مشترک انجام این کار حتی ممکن است یک راه پر رونق است.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب