برای چین 'ایالات متحده آمریکا ویروس' یک جغرافیای سیاسی شگرد

ایده های در عصر جدید از ورقه نازک قلعی-کلاه دیپلماسی منابع رسمی در حال مشروعیت بخشیدن به تئوری های توطئه ا

توسط NEWS-SINGLE در 24 فروردین 1399
Max-o-matic

تیاو coronavirus که جهانی شد همه گیر برای اولین بار ظاهر در اواخر سال گذشته در ووهان چین. اما با توجه به یک روایت مشترک در ساخت راه خود را در اطراف چینی برنامه های پیام رسانی یک سرباز امریکایی شد و بیمار صفر است. "شهروندان چینی و کارشناسان" به اصرار ایالات متحده به انتشار اطلاعات بهداشتی در مورد ایالات متحده نماینده که با حضور نظامی جهان بازی در ووهان اظهار داشت یک فوریه 22 داستان از جهانی بار. انتشار یک شاخه از حزب کمونیست چین ارگان روزانه مردم, insinuated که یک نظامی ایالات متحده دوچرخه سوار ممکن است به ارمغان آورده اند این بیماری از فورت Detrick در مریلند است. پچ پچ در مورد آمریکا ریشه های این بیماری را آغاز کرده بود یک ماه زودتر در حیات وحش چین, خدمات چت و کوچک در کانال یوتیوب. که به تنهایی نمی توانست به میزان زیادی; توطئه به عنوان مشترک در رسانه های اجتماعی به عنوان مورچه ها در یک پیک نیک و کوچک حساب های گمانه زنی در مورد "bioweapons" و "ایالات متحده ویروس" رو کمی زود کشش.

اما این بار چینی رسانه های دولتی برداشت تا داستان از اینترنت پچ پچ و تبدیل آن به یک پدیده بین المللی که شامل نه تنها رسمی کانال های رسانه ای اما با نفوذ دیپلمات به عنوان به خوبی. وزارت امور خارجه کانال با Facebook موارد زیر حمایت دور از قبل از گواهينامه است که این ویروس تا به حال سرچشمه در ووهان نو قالبگیری کردن این ایده به عنوان صرفا یک نظریه—فقط یکی از بسیاری از ناشناختهها. ژائو Lijian سخنگوی و معاون و مدیر کل وزارت اطلاعات از چین وزارت امور خارجه این باورند به نیم میلیون دنبالکننده در توییتر که ایالات متحده مخفیانه پنهان اوایل سال 2020 COVID-19 مرگ و میر سالانه آنفولانزا می شمارد. در غیر منتظره ای آشکار قانون از ورقه نازک قلعی-کلاه دیپلماسی او به اشتراک گذاشته یک مقاله از بدنام ضد آمریکایی خل سایت GlobalResearch. تیتر آمده است: "COVID-19: شواهد دیگری که ویروس سرچشمه در آمریکا"

در حالی که پخش كردن, تئوری های توطئه—داستان مربوط به ادعا می کند که سایه قدرتمند منافع مخفیانه مهندسی وقایع به نفع خود است—زمان افتخار شگرد است که ایالات متحده سعی در بی اعتبار ساختن رقبای خود را برای اولین بار جهانی همه گیر اجتماعی-رسانه های دوران نشان می دهد که چگونه کارآمد وحشی نظریه می تواند سفر. و به عنوان ژائو حساب توییتر نشان می دهد دولت حمایت و تبلیغات تبدیل شده است عمیقا آمیخته با ناشناس توطئه طلبی. اقتدار و ارقام در حال حاضر مشروعیت بخشیدن به استعارههای از recesses از اینترنت—و حصول اطمینان از توده محبوب آگاهی از این ایده ها.

حمایت دولت از رسانه های بلند نقش مهمی در جغرافیای سیاسی قدرت بازی. پس از جنگ جهانی دوم, تلویزیون و رادیو و رسانه های چاپی کانال های از بسیاری از دولت ها ایجاد کرده اند چه برخی از کارشناسان سفید "تبلیغات": پیام که منابع رسمی ادعای نویسندگی. (در خاکستری و سیاه و سفید تبلیغات ریشه ها تا حدی یا به طور کامل پنهان.) در حال حاضر روز, سفید, تبلیغات گسترش یافته اجتماعی-شبکه حضور از کانال های رسمی و همچنین حساب های منحصر به فرد از بوروکرات ها و سیاستمداران است. گاهی پیام های این رسانه ها حمل به معنای برای رژیم خود شهروندان; بار دیگر جهان خارج است.

پیام از رسانه های دولتی نیز می رود توسط دیگر دوستانه نام: دیپلماسی عمومی. در حالی که دانشگاهیان بحث خط بین تبلیغات و دیپلماسی عمومی در جهان به هم پیوسته داشتن توانایی برای شکل دادن به روایت ضروری است. هدف بلند مدت این است که مردم فکر می کنم مثبت از این کشور و حاکمان آن. به عبارت دیگر این یک نام تجاری ورزش. اما در کوتاه مدت, دولت, کانال های رسانه ای نیز استفاده می شود برای اطلاعات بیشتر با لينک مستقيم, حمایت, کمپین, خاورمیانه انتقال رسمی نقطه نظر در مورد مسائل خاص به کسانی که در خارج از مرزهای خود. در بیشتر گرم بار این ممکن است گسترش به لکه دشمن دولت, موسسات و یا سیاست. اما روایت دستکاری در اطراف COVID-19 در چین رسمی وزارت امور خارجه کانال تشدید فراتر از چرخش آشکار توطئه است.

از همان آغاز حزب کمونیست چین بوده است تلاش برای مدیریت هر دو داخلی و خارج از ادراک از دست زدن به آن از شیوع این بیماری در حال حاضر شناخته شده به عنوان COVID-19. Coronavirus را گسترش سریع در چین و بالا تلفات باعث یک بحران داخلی اعتماد به نفس در دیدار رؤسای رهبری است. اگر چه مخالفت اغلب به سرعت سانسور, چینی, اجتماعی-رسانه, مرجع تخصصی آب گرفتگی شد با نظرات در مورد Xi بودن "gutless" برای رفتن به ووهان در میان دیگر انتقادات. وضعیت بازی نمی کند بهتر است در سطح بین المللی: وحی که دولت چین از وقوع دو هفته قبل از در نظر گرفتن مراحل شامل آن خشم مردم در سراسر جهان و درخواست اتهامات از یک پوشش ،

به عنوان بحران شروع به عقب رفتن در چین با ووهان خروج مستند و عفونت های جدید قطره به قطره ای از حزب کمونیست ایران-دیپلماسی تلاش های رفته به اوردرایو: در استنفورد اینترنت رصدخانه جایی که من کار ما جمع شده بودند ماه از چین, فارسی-زبان خارجه-رسانه Facebook posts, شناسایی موضوعات کلیدی که تحت فشار قرار دادند و بارها و بارها: داستان بقا به جای مرگ و میر درخشان پوشش ساخت و ساز "معجزه" از بیمارستان (که ناگهانی ظاهر شد قاب به عنوان نتیجه میهنی مهندسی نبوغ و نه به عنوان اثبات نیاز به تقویت یک ضعف سیستم پزشکی) و ادعا می کند که چین خریداری کرده بود جهان در زمان از طریق تهاجمی آن مهار روش. یکی از قابل توجه چین روزانه مقاله از 20 فوریه افتخار "بود آن را به صورت منحصر به فرد و نهادی مزایای استفاده از سیستم های چینی که جهان ممکن است از مبارزه با یک بیماری همه گیر ویرانگر." این مورد نیز ناودان بین المللی انتقاد به عنوان نتیجه "ریشه دوانده تعصب در برابر این کشور است." داستان های دیگر ارائه شده گلگون تاریخ بازنگری. دولت پوشش رسانه ها از مرگ موسس چشم Li Wenliang, سوگواری او به عنوان یک قهرمان و به طور کامل نادیده گرفته به ذکر است که دستگیری او توسط پلیس پس از او در مورد ظهور ویروس در یک چت گروهی از دوستان است. به عنوان نویسنده لوییزا Lim قرار داده و آن را در سیاست خارجی "چین در تلاش برای بازنویسی در حال حاضر."

حزب کمونیست چین اولویت بندی کرده است "اجبار و مدیریت اطلاعات" برای سال. آن انباشته شده است به طور گسترده و سفید-دستگاه تبلیغاتی از سال 2000 ساختمان و خرید تلویزیون و رادیو و رسانه های چاپی, بهینه سازی موضعی محتوا و پیام در یک طیف گسترده ای از زبان. پس از 2015 را در ساختمان سرمایه گذاری عظیم به زبان انگلیسی حضور آن در رسانه ها خواص در همان شبکه های اجتماعی آن را ممنوع کرده است در درون خود مرز. انگلیسی-زبان Facebook pages برای دولت متعلق به روزنامه چین روزانه و رسمی شین هوا اخبار آژانس بیش از 75 میلیون پیروان هر یک از; و چین جهانی تلویزیونی شبکه یک پس از 99 میلیون; در مقابل سی ان ان دارای 32 میلیون و مهر شده 18 میلیون. بخشی از این رشد رسیده است در حال اجرا از تبلیغات پرداخت در شبکه های اجتماعی-رسانه های چین که خود شهروندان مسدود شده با استفاده از. تیم من مطالعه کرده است صدها نفر از دولت-تبلیغات رسانه ای از Facebook را به تازگی راه اندازی سیاسی-تبلیغات بایگانی. آنها هدفمند در انگلیسی زبانان در سراسر جهان است. در طول سال 2019 تبلیغات غالبا درگیر دوستانه تصاویر پاندا و بچه گربه های برجسته چینی فرهنگ و هنر و تقویت احساس خوب سیاسی ،

در ماه فوریه سال 2020 آنها در زمان های مختلف به نوبه خود. تبلیغات شروع به تقویت دولت پوشش رسانه ای از coronavirus با ده ها تن از تبلیغات ستایش یازدهم برای رهبری و تاکید بر چین توانایی برای مهار این بیماری است. آنها گنجانیده شده هشتگهای مانند #UnityIsStrength و #CombatCoronavirusپیش بینی از بهبود سریع اقتصادی و داستان است که در آن رهبران جهان در ایتالیا صربستان و جاهای دیگر قدردانی به چین است. در ماه مارس سال 2020 عصبانی ads به نظر می رسد در مخلوط ترویج خشم پوشش جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن استفاده از واژه چینی ویروس.

البته Facebook pages برای پخش رسانه ای نیست, حزب کمونیست تنها ابزار پیام رسانی. برای سال آن را نیز اجرا peer-to-peer اجبار استراتژی های مربوط به اثرگذارندهها عضو شورای نظارت مدت رباتها و دیدگاه ارتش. نظر سپاه—به نام Wumaoیا 50 درصد ارتش—شده اند در سایه حضور در چین اینترنت و پیام هیئت مدیره اکوسیستم برای بیش از یک دهه است. این حزب همچنین سعی کرده است با استفاده از توییتر رباتها و Facebook جوراب عروسک از جمله کسانی که کشف در طول 2019 هنگ کنگ تظاهرات. سیاسی و دیگر روزنامه نگاری تحقیقی تیم را گزارش کرده اند که شبیه shenanigans اتفاق می افتد در coronavirus مکالمه نیز هر چند انتساب یک چالش باقی مانده است; اتصال hypernationalist فعالیت به دستور مستقیم از حزب دشوار است.

که مدیریت این روایت است یک اولویت برای حزب کمونیست کاملا روشن است. در میان نه عضو از چین نیروی کار برای مدیریت COVID-19 دیدگاه در حال حزب سیاست تزار برای ایدئولوژی و تبلیغات و مدیر مرکزی آن گروه تبلیغات.

Political تئوری های توطئه به نظر می رسد حتی در آنالوگ تبلیغات دهه گذشته است. علامت Fenster, نویسنده تئوری های توطئه: پنهان کاری و قدرت در فرهنگ آمریکاییتوصیف آنها به عنوان یک "پوپولیستی نظریه قدرت" خدمت ارتباطی مهم عملکرد: کمک به متحد کردن مخاطبان ("مردم") در برابر یک تصور مرموز, قدرتمند, نخبگان. تا زمانی که رسانه های دولتی در چین به عنوان مثال ایجاد یا گسترش این نظریه نخبگان puppet master است که ایالات متحده یک جغرافیای سیاسی رقیب است. با افشای شرارت از آن دشمن حزب کمونیست چین خود را به عنوان یک مدافع از آن مردم است.

این "bioweapon" استعاره بسیار مفید است چرا که می توان آن را به راحتی اعمال می شود به هر گونه بیماری شیوع. در طول جنگ سرد کا گ ب اطلاعات-عملیات وزارت بدنام پزشک توطئه به عنوان statecraft. شاید بزرگترین ضربه بود به طور گسترده ای اعتقاد بر این ادعا که یک سری دولت ایالات متحده در آزمایشگاه ایجاد بیماری ایدز است. اتحاد جماهیر شوروی تلگرام توضیح این عملیات ممکن است صدای آشنا به کسانی که پس COVID-19 اخبار امروز:

هدف از این اقدامات این است که برای ایجاد یک مطلوب نظر برای ما در خارج از کشور که این بیماری نتیجه از آزمایش های مخفی با یک نوع جدید از سلاح بیولوژیکی توسط سرویس های مخفی آمریکا و پنتاگون است که چرخید خارج از کنترل است.

که روایت در ابتدا قرار داده شده در یک طرفدار شوروی روزنامه هند از طریق یک whistleblower-سبک ناشناس "نامه به سردبیر" در سال 1983. گسترش آن از طریق روزنامه ها در 80 کشور بیش از یک دوره چهار سال; شوروی گاهی اوقات آن را احیا مربوطه را با تاب برای هر چه رسانه های محلی محیط زیست بود و استراتژیک علاقه. اما در عصر Facebook و WeChat این داستان تبدیل به یک سرعت بالا اطلاعات ویروس خود را و تیره منبع اولیه ادعا می کنند از بین می رود به عنوان پیام در سراسر گروه های چت.

دولت و رسانه ها به ندرت انتقال توطئه در شکل پررنگ مستقیم ادعا می کند. آنها معمولا آن را از طریق ترکیبی از القائات: ما فقط پرسیدن سوال واقعا. این گاهی اوقات اتفاق می افتد از طریق مصاحبه با توطئه-نظریه پرداز مهمانان که ادعا می کنند آنها بوده ام سکوت توسط خود دولت یا انتشار تیتر تحریک آمیز. روسیه به بالا این را به یک فرم هنری با زبان انگلیسی-زبان RT و Sputnik شبکه به طور منظم شامل کسانی که ظاهرا سانسور شده توسط رسانه های آمریکایی.

در حالی که آسان به مسخره کردن ورقه نازک قلعی-کلاه دیپلماسی در خدمت یک هدف برای چین است. در داخل کشور مجاز است حزب کمونیست به فاصله گرفتن خود از خود را شکست توسط reframing یک مدیریت ضعیف بحران به عنوان چیزی که تحمیل بر مردم چین توسط خارجی ها. و رسانه های دولتی به مراتب از دولت تنها منبع "فقط پرسیدن سوال" در طول این بیماری همه گیر. RT میزبانی آمریکا kooks که ادعا می کنند در رسانه های اجتماعی است که این ویروس بخشی از یک توده-واکسیناسیون کمپین مغز متفکر توسط بیل گیتس, در حالی که رهبر ایران آیت الله علی خامنه ای ارجاع ادعا می کند که این ویروس بود "به طور خاص ساخته شده برای ایران با استفاده از اطلاعات ژنتیکی ایرانیان." آمریکایی ها نمی بالای این نوع شایعه اذهان عمومی. سناتور تام پنبه از آرکانزاس, darkly با اشاره به وجود یک ووهان "ایمنی زیستی سطح-چهار فوق العاده آزمایشگاهی" در نظرات در توییتر و به رسانه ها گمانه زنی است که COVID-19 چینی bioweapon. اما نه جریان اصلی رسانه های آمریکایی و نه حمایت مالی دولت ایالات متحده اشخاص مانند صدای امریکا در حال هل دادن توطئه به عنوان یک مکان-دیپلماسی استراتژی است. آمریکا رهبران هستند اما خواستار افزایش توجه به اطلاعات جنگ: سناتور میت رامنی مارکو روبیو و کوری گاردنر دعوت یک نیروی کار برای مقابله با چینی تبلیغات و ارائه به سفارتخانه های ایالات متحده با راهنمایی در مورد چگونه به مقابله با غلط روایات محلی.

تنش از اطلاعات جنگ بین ایالات متحده و چین در منشاء COVID-19 منجر به افزایش سیاسی brinkmanship; مغلوب ساختن پیشی جستن دولت درخواست کرده است که شورای امنیت سازمان ملل متحد شامل بیانیه ای تایید میکند که این ویروس در چین نشات گرفته و در COVID-19 قطعنامه. دیپلمات ها فراخوانده شده اند. ایالات متحده خبرنگاران از دست داده اند و مطبوعات اعتبار در چین است. این یک حالت ایده آل در روابط در هر زمان اجازه دهید به تنهایی در طول یک بیماری همه گیر است که نیاز به همکاری های بین المللی.

اما اجازه این روایات گسترش بلامنازع نیز یک گزینه نیست. اجتماعی-شرکت های رسانه ای باید پرداخت دور و نزدیک با توجه به داستان آنها اجازه می دهد دولت-رسانه مبلغان به پرداخت به افزایش است. اجازه می دهد گمراه کننده روایت را نگه دارید در طول یک بیماری همه گیر می شود بی اندازه آسیب و خطرات عطف عمده tech سیستم عامل به همدستان در عمدی گسترش نهفته است. ما باید در حفظ تمرکز بر روی پیدا کردن درمان و مبارزه بیش توطئه.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im
آخرین مطالب