فرانسه رسما رنگ کور. واقعیت نیست.

جهانی این کشور معتبر grandes écoles نشان خلیج فارس بین آن آرمان جهانی است و روز به روز زندگی. آدم مید

توسط NEWS-SINGLE در 19 تیر 1399
آدم میده

نزدیک به 20 سال پیش یکی از فرانسه از معتبرترین مدارس و دانشگاه پلیتکنیک در زمان چه بود و سپس به عنوان دیده می شود یک گام جسورانه: آن اول شد نخبگان دانشگاه های فرانسه را به تلاش برای تنوع بخشیدن به دانشجو بدن. این برنامه کوچک با تنها حدود 1000 نفر از فارغ التحصیلان در مجموع از زمان آغاز آن است اما به طور کلی در نظر گرفته شده اند موفق به ارائه کمک هزینه تحصیلی برای بسیاری از کسانی که نمی خواهد در غیر این صورت باید دسترسی داشتند.

طبیعت آن, اگر چه نشان می دهد چیزی قابل توجه در مورد فرانسه: برنامه تعریف شده است و در شرایط مسابقه اما به طور کامل توسط socioeconomics و جغرافیا. علوم Po—رسما l'institut d'études politiques de Paris—باعث می شود یک نقطه از استخدام یک درصد از دانش آموزان از مدارس در مناطقی که از لحاظ اقتصادی محروم. هر چند نقطه از این برنامه است برای تنوع بخشیدن به مدرسه مصرف آن را به طور خاص هدف قرار دادن اقلیت های قومی. چرا که رسما, حداقل, فرانسه رنگ کور.

پس از انقلاب فرانسه یک ancien régime که در آن زندگی می کند به طور کامل محدود با ظرفیت های اقتصادی به ارث برده در هنگام تولد (دهقانان مالکان اشراف روحانیت) جایگزین شد با جهانی دسته از شهروند. فرانسه تقویت تعهد خود را به آرمان جهانی است پس از جنگ جهانی دوم که در طی آن حکومت ویشی به حال خاص یهودیان برای اخراج. و امروز بر خلاف ایالات متحده که در آن سرشماری آهنگ مسابقه فرانسه نمی کند به طور رسمی در حفظ و آمار در مورد نژاد و یا دین شناخت تنها دو دسته از مردم: شهروندان و مهاجران است.

اما این آرمان ها در برابر اجرا پیچیدگی های زندگی واقعیت است. فرانسه یکی از مهمترین جوامع چند قومی در غرب و فقط به این دلیل آن را نمی کند به طور رسمی به رسمیت شناختن نژاد به طور طبیعی به این معنا نیست و یا نژاد پرستی وجود ندارد. تحولات قتل جورج فلوید را طنین انداز در کشور تولید عمومی تظاهرات علیه خشونت پلیس و بحث در مورد نژادپرستی نهادی و سفید امتیاز در مورد فرانسه تاریخچه برده داری و استعمار در مورد اینکه آیا مجسمه از چهره های تاریخی همدستی در برده داری باید برداشته شود. در فرانسه سیاه و سفید زندگی می کند توجه به گسترش به گفتگو در مورد اجتماعی و اقتصادی تحرک و دسترسی به مسکن آموزش و پرورش و شغل. کمتر از 1 درصد از مدیران عامل شرکت های پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار از "غیر اروپایی منشاء" لوموند اخیرا گزارش شده است.

که به ناچار منجر به فرانسه grandes écolesمعتبر دانشگاههای دولتی مانند دانشگاه پلیتکنیک که در قلب تنش بین این کشور و جهانی شایسته سالار آرمان و مدارس ایجاد یک خود تداوم عمدتا سفید نخبگان که شامل بسیاری از دانش آموزان از استان و یا فرانسه banlieuesحومه با غلظت بالا از جوامع مهاجر.

فرانسه grandes écoles به مراتب قوی تر از لیگ آیوی یا حتی بریتانیا آکسفورد و کمبریج. آنها تاسیس شد به عنوان رایگان با بودجه عمومی کارشناسی ارشد, مدارس طراحی شده برای آموزش کارمندان که اجرا فرانسه و سال آنها تا به حال یک جامد انحصار در همه, فرانسوی, سیستم های قدرت, آموزش, رئیس جمهور, نمایندگان مجلس و سران اصلی نهادهای دولتی و شرکت های بزرگ. (وجود دارد صدها نفر از grandes écolesبا تخصص های مختلف و سطوح انتخاب. École Polytechnique مثلا که قطار مهندسین اجرا توسط وزارت دفاع.)

در تئوری دسترسی به grandes écoles است که بر اساس یک آزمون ورودی برای هر کسی که می تواند اعمال می شود. در عمل این آزمون بسیار دشوار است که اکثر دانش آموزان مشتاق صرف چندین سال تحصیل در ویژه آماده سازی مدارس که بسیاری از آنها خصوصی و پرهزینه با استانداردهای. به عنوان یک نتیجه اکثر دانش آموزانی که به دست آوردن ورودی آمده از یک تعداد انگشت شماری از این کشور در بهترین مدارس و آماده سازی برنامه های. حتی gatekeepers باید gatekeepers.

امتحانات ورودی خود هستند نه به سادگی نوشته شده در امور و یا چند گزینه ای, آزمون, اما, شامل آزمون شفاهی که در آن هيات منصفه می پرسد دانش آموزان آینده نگر به صحبت با تسلط بر روی طیف وسیعی از موضوعات را بیشتر شبیه به نوار آزمون از شنبه. محیط-en-scène یا stagecraft طراحی شده است "برای تولید احترام, احترام اجتماعی فاصله بین دانشجو و نهاد" و در نتیجه تولید نابرابری آنابل Allouch, یک استاد جامعه شناسی در دانشگاه Picardie Jules Verne در امیان و علوم Po و نویسنده یک کتاب در مورد امتحانات به من گفت. "این grandes écoles در حال سرمایه گذاری در این نوع از سحر و جادو فکر که آنها برتر هستند." دانش آموزان از اقلیت های قومی در فرانسه "درونی این واقعیت است که گفتمان در مورد طبقه اجتماعی مشروع است و گفتمان در مورد مسابقه نامشروع است," او اضافه شده است.

پس چگونه شما ایجاد یک نخبه است که نشان دهنده کشور بدون دانستن این کشور در ترکیب ؟ چگونه می توانید تشخیص دهید, اجازه دهید به تنهایی برای جبران این واقعیت است که همه دانش آموزان باید دسترسی برابر به فرصت های آموزشی و هنوز هم پایبند به ایده آل که دولت اذعان افراد برای توانایی های بالقوه خود و شایستگی و نه خود را از نژاد و یا قومیت? و هنگامی که آن پایین می آید به آن, انجام grandes écoles واقعا می خواهید به تغییر ؟

در دانشگاه پلیتکنیک برنامه ای برای جذب طیف وسیع تری از دانشجویان را شامل تشویق معلمان در بیش از 100 مدارس از لحاظ اقتصادی در عملکرد ضعیفی مناطق در سراسر فرانسه به بهترین دانش آموزان اعمال می شود. روند پذیرش بر اساس کتبی و شفاهی آزمون ورودی, اما همچنین می گیرد دانش آموز آموزش و پرورش و پس زمینه را در نظر میگیرد.

با وجود تلاش های دیگر در grandes écolesهای علوم Po برنامه باقی می ماند چیزی از یک پرت. École Nationale d'Administration—معتبر ترین از grandes écoles—ارائه می دهد یک برنامه بورس تحصیلی برای کمک به روشن دانشجویان و فارغ التحصیلان از درآمد پس زمینه آماده شدن برای کنکور. این برنامه آموزش داده شده توسط ENA فارغ التحصیلان با یک مربی و یک تمرکز ویژه بر روی زبان عمومی و بحث مهارت های مورد نیاز به تصویب آزمون شفاهی. اما این برنامه آغاز شد که در سال 2009 شناخته شده است به عنوان CP'ENA تنها حدود 36 اسلات یک سال و روت 138 دانش آموزان به طور کلی ارائه در مجموع €220,000 یا حدود 250.000 دلار در یک سال در حمایت از دولت است. "این واقعا بسیار کمی" دیوید فولتس, فارغ التحصیل از CP'ENA و ENA که در حال حاضر با این نسخهها کار در وزارت کشور به من گفت.

ENA است که حدود 100 فارغ التحصیلان یک سال خود به خود تبدیل به سمبل از نخبگان و خود را جدا از بقیه کشور است که سال گذشته رئیس جمهور امانوئل پاکسازی پیشنهاد بستن آن را پایین. پاکسازی یک ENA فارغ التحصیل به عنوان سه تلاشهای پیشینیان و جدید ترین نخست وزیران. پاکسازی ساخته شده پیشنهاد خود را در یک لحظه از ضد نخبگان شور, زمانی که ماه از تظاهرات زرد جلیقه جنبش گرفته بود مستقیم هدف او و به طور گسترده تر به نام توجه به فرانسه نابرابری درآمد و دسترسی به خدمات دولت است. در این سال دولت اعلام کرد که نمی خواهد بسته ENA پایین اما خواهد آن را تغییر دهید احتمالا ادغام آن با دیگر مدارس که آموزش کارمندان و نگه داشتن نام آن است.

فرانسه ساخته شده است که دیگر تلاش برای توسعه بیشتر گنجاندن در آموزش عالی و در عین حال دارای skirted موضوع مسابقه در سراسر. در سال 2014 این آغاز یک برنامه که در آن دانش آموزانی که قرار داده شده در بالای 10 درصد در دبیرستان امتحانات می توانید درخواست به دانشگاههای برتر فرانسه و آماده سازی برنامه ها—یک سیستم با الهام از تلاش های مشابه در تگزاس و کالیفرنیا با توجه به پاتریک ویل که به کمک طراحی, فرانسوی, برنامه و به تدریس در دانشکده حقوق دانشگاه ییل و پانتئون-سوربن دانشگاه در پاریس. ویل مهاجرت مورخ و مانند بسیاری از روشنفکران فرانسه است و مصمم است که یک دانش آموز نژاد و دین نمی تواند یک عامل در پذیرش ترس که تلفیقی از نژادی یا مذهبی آمار استفاده می شود می تواند به دلایل اشتباه. "آیا شما فکر می کنم زمانی که جبهه ملی می خواهد به تعداد دانش آموزان مسلمان آنها می خواهند به انجام آن به ترویج آنها ؟" او گفت: با استفاده از نام قبلی Marine Le Pen را راست.

مشکل در ویل نظر یکی از کلاس به جای نژاد و یا قومیت—تنها ثروتمند دانش آموزان را آموزش و به معنی صرف سال در آماده سازی مدارس است. "این کودکان از نخبگان بازتولید خود" او به من گفت. "ما باید به هدف قرار دادن تمام طبقه کارگر—فرزندان کشاورزان و مردم از هر منطقه و مردم از رنگ. آن را بسیار مهم را به عدالت به تمام طبقات اجتماعی و همچنین به مردم از سرزمین های خارج از کشور که هم فرانسوی است."

اما برای بسیاری از جمله نسل جوان از فعالان به هیچ وجه به این مکالمات بدون صحبت کردن در مورد مسابقه. Rokhaya Diallo, یک روزنامه نگار و فیلمساز است که به نام آنچه او می بیند به عنوان نژاد پرستی نهادینه شده در فرانسه به من گفت که او واقعا دیدن پیشرفت های زیادی از grandes écolesبا وجود Sciences Po برنامه. "این واقعا تغییر چهره تصویر از کلاس های درس" دیللو گفت. "من فکر می کنم آن است که یک راه برای جلوگیری از مسابقه به دلیل وجود نبوده است تغییرات عمده."

اگر پاکسازی کابینه توسط اکثریت سفید زیر اخیر ترمیم کابینه جدید خود را برابری وزیر سیاه است و سابق دولت سخنگوی Sibeth نادی متولد شد در سنگال و آمد به فرانسه به عنوان یک نوجوان. پس از ده ها هزار نفر به خیابان ها ریختند در فرانسه در پاسخ به Black Lives Matter تظاهرات نادی به عنوان سخنگوی دولت نوشت: در یک قطعه نظر در لوموند که آن زمان به "شکستن تابو" در مورد جمع آوری آمار در مسابقه پس از فرانسه می تواند صادقانه تر گفتگو در مورد تبعیض در مواجهه با مردم از رنگ.

دیر یا زود این گفتگو به دایره بازگشت به نخبگان دانشگاه. تا زمانی که فرانسه می توانید شکل و خارج چگونه به اعطای طیف وسیع تری از دانش آموزان دسترسی به grandes écolesاین کشور را به دولت و موسسات منعکس نمی جمعیت آن است. و آن را سخت به تصور کنید که چگونه یک راه حل ممکن است بدون تصدیق مسابقه.

Allouch برای بخش او امیدوار است که همه چیز تغییر خواهد کرد. "من فکر می کنم ما شاهد یک نوع #MeToo نژاد" او به من گفت. موضوعاتی که چند سال پیش در نظر گرفته شد مسائل مربوط به تو رفتگی در دیوار در فرانسه—فمینیسم نظریه جنسیتی, همجنسگرایی—باید تبدیل به بخشی از یک گفتمان عمومی. "ما قصد داریم برای رسیدن به یک نقطه اوج" او گفت:, "از کجا سوال از نژاد دیگر نمی خواهد به عنوان یک تابو است."

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب