دست زدن به برجسته سلول های اکسل در استودیو

هفته گذشته من تا به حال به ترجمه یک پزشکی بود. منبع متن یک ستون در یک فایل اکسل و من دستور به ترجمه سلول با یک

توسط NEWS-SINGLE در 23 دی 1398

هفته گذشته من تا به حال به ترجمه یک پزشکی بود. منبع متن یک ستون در یک فایل اکسل و من دستور به ترجمه سلول با یک پرتقال را پر کنید که این سوال خطاب به بیمار است. پردازش فایل در استودیو معلوم بود کمی سختتر از من انتظار می رود پس از من های من راه حل در اینجا.

در پایان این پست من توضیح دهید که چگونه من با استفاده از AutoHotkey برای نجات چند هزار کلید در این پروژه!

من نمی توانم به اشتراک گذاری فایل خود را به صورت محرمانه به دلایل بنابراین من تمسخر مشابه در زبان انگلیسی به نشان می دهد چه آن را مانند نگاه:

مشکلات:

  • استودیو را نشان نمی دهد این نارنجی, قالب بندی حتی در WYSIWYG نمایش, بنابراین من نمی تواند بگوید که سلول من تا به حال ترجمه است. این فایل بود با 9500 ردیف (67,000 کلمات) و من فقط به ترجمه حدود 1500 ردیف بنابراین دستی پرش نیست-برای-ترجمه سلولهای بود یک گزینه نیست.
  • شما می توانید سفارشی استودیو برای حذف یک قلم خاص رنگ اما نه برجسته کردن متن و یا رنگ پر از سلول های. (اگر شما همیشه می خواهید برای فیلتر بر اساس رنگ فونت به پروژه تنظیمات> نوع فایل> MS اکسل 2007-2016>استثنائات)

راه حل:

در اکسل من راه اندازی یک فیلتر برای نمایش تنها سلول ها با رنگ نارنجی پر کنید. برای انجام این کار من راست کلیک یکی از سلول های نارنجی و انتخاب فیلتر > فیلتر توسط انتخاب شده همراه با رنگ

من فایل را باز در استودیو. تنها سلول های نارنجی نمایش داده شد:

پس از اتمام ترجمه و صرفه جویی در فایل من پاک فیلتر در اکسل با کلیک کردن بر روی فیلتر نماد در بالای ترجمه ستون و انتخاب پاک کردن فیلتر.

AutoHotkey ترفند

شما ممکن است متوجه شده اند که تقریبا در همه بخش ترجمه در این پروژه به پایان رسید با یک علامت سوال است. در واقع پرسشنامه به حال بیش از 1000 سوال است که بدان معنی است که در پایان بسیاری از اقشار و من تا به حال به فشار تغییر علامت سوال کنترل را وارد کنید (برای تایید بخش و حرکت به بعد). چهار کلید.

برای تبدیل این چهار کلید به یک واحد برای این پروژه من remapped ñ کلید با AutoHotkey (AHK):*

ñ::
ارسال ?{کنترل کردن}{Enter}{کنترل کردن}
بازگشت

من پس از آن اضافه شده خط اول بگویید AHK برای استقرار این کد در استودیو تنها پس ñ کلید کاملا کاربردی در برنامه های دیگر.

#IfWinActive ahk_exe SDLTradosStudio.exe

AutoHotkey است یک برنامه رایگان است که انجام کارهای تکراری در هر برنامه ویندوز از طریق سفارشی, اسکریپت ها. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد AHK و استودیو اتمام SDL جامعه AutoHotkey فروم.

توسط سفارشی صفحه نمایش و کاهش, کلید, من تا به حال زمان بیشتری به تمرکز بر ترجمه خود را. من امیدوارم که این دو ترفند به شما الهام بخش به دنبال مشابه راه حل.

* فقط برای روشن شدن: من با استفاده از n کلید به دلیل آن را آسان برای دسترسی به یک صفحه کلید و مورد نیاز نیست در یک به زبان انگلیسی ترجمه. اما هر کلید می تواند انتخاب شود به عنوان hotkey.

ترجمه مقاله

tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htplinkclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.dehec.sutny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن