هنگ کنگ برخورد بحران

جهانی در حالی که این دو موضوع مقابله با شهرستان ها به وضوح متفاوت همپوشانی قابل توجهی با هر دو ساختمان در

توسط NEWS-SINGLE در 9 بهمن 1398
بلومبرگ / گتی

دلار هنگ کنگ—معترضان با تجمع در حومه اینجا بیش از آخر هفته نگاه بسیار شبیه به صدها نفر از هزاران نفر که آب گرفتگی این خیابان های شهر را برای ماه می باشد. چهره خود را پوشانده شد با ماسک; آنها صحبت از خشم و دولت در حالی که برخی از انباشت اشیاء بدست آمده آجر دوچرخه و نشانه های جاده ای به چندپاره و فاقد تأثیرگذاری سنگر به معنای آهسته پیشرفت پلیس. در شب چند سیاه چادری مردان پرتاب کوکتل مولوتف به ساختمان لابی ارسال شعله های آتش مسابقه تا دیوار ضخیم و سیاه و دود مواج از درگاه.

این ساختمان بود نه یک شعبه از یک بانک چینی و یا یک حرفه ای-پکن کسب و کار که در طول ماه های گذشته به طور مکرر اهداف خرابکاری توسط مخالفان دولت. و نه آنان را تقویت محله خود را خواستار در حال حاضر -- به خوبی شناخته شده پنج مطالبات prodemocracy جنبش به ملاقات کرد. خود را از تعلقات سیاسی مشخص نیست این معترضان بودند به جای هل دادن در برابر یک طرح شناور توسط دولت به نوبه خود خالی املاک و مسکن به امکان قرنطینه سایت برای کسانی که در معرض جدید کروناویروس.

هنوز هم در حالی که مجموعه ای از تظاهرات—یکی از در حال اجرا به صورت ماه به تقاضا جامع حق رای همگانی و دیگری اخیر ابراز خشم بیش از پاسخ رسمی به وقوع—به وضوح متفاوت همپوشانی قابل توجهی با هر دو ساختمان در شکايات.

از یک طرف بحران بیش از coronavirus که منشأ برخی از 550 کیلومتری شمال در چین در شهر ووهان به نظر می رسد تقریبا کاملا اسکریپت بیشتر به تحریک و ترکیب نارضایتی از ادعاهای یک بی منطق دولت به دخالت از پکن که منفجر شد در هنگ کنگ طی هشت ماه. از سوی دیگر روشهای نافرمانی مدنی را تیز کرده اند بیش از آن دوره و عمومی پذیرش رادیکال تر اعتراض تاکتیک رشد کرده است. سازمان کار دیجیتال پیام کانال با ده ها هزار نفر از کاربران و خلاقانه طراحی پوستر—ابزار و تاکتیک های honed در طول prodemocracy تظاهرات—در حال حاضر repurposed به فشار دولت به سمت قوی تر عمل بر بهداشت عمومی. این آخرین بی ثباتی نیز به نظر می رسد به احتمال زیاد به دامن زدن گسترده تر ضد خشکی احساسات, که برابر, در زمان, در طول prodemocracy تظاهرات و شاید حتی به متحد این شهر قطبی اردوگاه های معترضان و حامیان پلیس و استقرار در برابر یک دشمن مشترک: هنگ کنگ, رهبر, کری لام و دولت.

دولت که (ناموفق) تلاش برای فشار از طریق یک لایحه که اجازه داده اند به فرهنگ جامعه تبدیل سرزمین اصلی موجب اولیه ناآرامی است که به طور گسترده ای محبوب و منبع ادامه داد: خشم. رای گیری از هنگ کنگ افکار عمومی موسسه تحقیقات نشان می دهد که بیش از 63 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی می گویند که بی اعتمادی به دولت است. لام است دلتنگ حمایت عمومی و چند باقی مانده متحدان سیاسی و حتی طرفدار استقرار آمار و ارقام در حال حاضر به طور معمول هجوم او رهبری است. هر چند تنها هشت مورد از coronavirus تایید شده است در هنگ کنگ عمومی-کارشناسان بهداشت می گویند که تعداد تقریبا قطعی به ظهور و وجود ایمان است که دولت می تواند به طور موثر پاسخ به این مشکل آن را به عنوان توسعه. گسترش سوء ظن است که یک بی اعتمادی عمیق پکن را از دست داده و وقوع. حدس و گمان است که مملو بیش از چگونه ملاحظات سیاسی بین لام و پکن ممکن است تحت تأثیر هنگ کنگ پاسخ که تا همین اواخر بوده است محدود و انتقاد توسط کارشناسان پزشکی در این شهرستان است.

عدم اعتماد در پکن وقتی که می آید به صادقانه و شفاف گزارش یک بحران داخلی است بی اساس است و به خصوص یک موضوع حساس در اینجا. در سال 2003 سارس از طریق هنگ کنگ پر انباشته آپارتمان ها و بیمارستان ها. بیش از 1700 نفر آلوده شدند و نزدیک به 300 درگذشت. مردم اجتناب ناهار خوری و حضور در گروه تجمعات. گردشگران دور مانده از شهر باعث رکود اقتصادی و افزایش بیکاری است. اقتصاد در نهایت بازگشت اما جمعی تروما از آمريکا مردد است. "هر روز ما شاهد اخبار در مورد چگونه بسیاری از مردم آلوده شدند که چگونه بسیاری از موارد مشکوک و چگونه بسیاری از مردم کشته شدند. آن را بسیار غم انگیز احساس ... آن را غم انگیز" الکس Lam Chi-yau سر از یک سارس بازماندگان' گروه پشتیبانی به من گفت. چند فراموش کرده اند و یا ببخشند اولیه تلاش های مقامات چینی برای سرپوش گذاشتن بر شدت شیوع. این ترس شده اند reinvigorated این هفته پس از پذیرش توسط ووهان شهردار که او مانع از افشای اطلاعات بیشتر در مورد این ویروس توسط عالی رتبه مقامات و بدن در حال رشد از گزارش جزئیات یک هوادار فوتبال با سیاست و بوروکراسی.

لام که در خدمت به عنوان هنگ کنگ رفاه وزیر در طول شیوع سارس در آن زمان نشان داد که چشمک می زند از همدلی و ماهر مانور سیاسی در دست زدن به پاسخ. آن دسته از صفات اند اما گم شده از او در ماه های اخیر. در حالی که دولت شروع به ارائه اطلاعات در مورد شیوع عمومی در ژانویه 2 و در زمان برخی از اقدامات احتیاطی لام خودش بود و نه در هنگ کنگ به عنوان وضعیت بدتر شده است. به جای او پرواز به داووس سوئیس برای حضور در مجمع جهانی اقتصاد در بخشی از جذابیت توهین آمیز به بازسازی این شهر تصویر را به عنوان به خوبی به عنوان خود را. لام گفت: این سفر به جهان نشان می دهد که هنگ کنگ "بسیار" در " و باقی خواهد ماند در سطح جهان قابل توجه است." اما او به عنوان dined جهانی نخبگان و مطرح برای عکس ها با رهبران جهان در اضطراب و نگرانی بیش از گسترش این بیماری در حال رشد بودند در خانه. کارشناسان پزشکی در دانشگاه هنگ کنگ بسیاری از آنها درگیر شدند با مقابله با شیوع بیماری سارس مطرح alarm بیش از گسترش سریع ویروس ها و خواست بیشتر احتیاط گرفته شود.

لام به نظر می رسید قطعا کمتر نگران و حتی به عنوان دولت های دیگر از جمله این که در نزدیکی ماکائو اعلام کرد دقیق تر اقدامات حفاظتی. پرداختن به نگرانی در مصاحبه با تلویزیون دولتی هفته گذشته لام—هنوز هم در داووس ظاهرا تمایلی به قطع او سفر کوتاه خود گفت: دولت ساخته شده بود در پاسخ به وضعیت پزشکی "بالا بالا اولویت است." سرانجام در عصر روز یکشنبه پس از بازگشت از فرانسه لام افتتاح کنفرانس مطبوعاتی در دفاعی یادداشت تند کردن تعداد جلسات و بیانیه های صادر شده توسط دولت است. او سپس اعلام کرد که او پرورش شهرستان سطح پاسخ به "اورژانس" بالاترین در هنگ کنگ سه لایه سیستم.

مدارس در حال حاضر در خارج از جلسه برای سال جدید قمری خواهد بود بسته تا 17 فوریه پرواز و قطار با سرعت بالا از ووهان به هنگ کنگ خواهد بود به حالت تعلیق نامحدود لام گفت. پارک های تفریحی از جمله دیزنی لند توقیف شد. هنگ کنگ ماراتن شد scrapped. یک لحظه بی دست و پا گشوده زمانی که لام خواسته شده بود در مورد تلاش دولت برای سرنگونی زودتر تصمیم دادگاه که به حال حکومت او ممنوعیت پوشیدن ماسک بر خلاف قانون اساسی داده است که متخصصان بهداشت و درمان در حال حاضر اصرار مردم به آنها را می پوشند ،

هو علم آویزان بین المللی-روابط استاد در دانشگاه جانز هاپکینز به من گفت که با سریع و قاطع اقدامات دولت می تواند در عین حال پیروزی حمایت عمومی, اما که در اوایل آن پاسخ نگاه به "آهسته و پشت منحنی." مقامات به نظر می رسید "تحت سلطه سیاسی در نظر, به طوری که آنها [را] هر چیزی را انجام دهید تا زمانی که دولت چین به طور رسمی پذیرفته مقیاس مشکل," او گفت:. "بحث در مورد این ویروس در حال حاضر در رسانه ها منتشر و برای چند هفته در هنگ کنگ و دولت شده است دور و انکار وجود هر گونه مشکل است."

توسط دیروز فشار افکار عمومی به نظر می رسد به اثر مورد نظر. یک اتحادیه جدید بیمارستان اقتدار کارکنان, داد, یکی از ده ها تن که ظهور کرده اند تا به عنوان یک نتیجه از تظاهرات لعنتی دولت به عنوان بی کفایت و uncaring. اگر مقامات را تحمیل نمی سختگیرانه کنترل مرز نمایندگان گفت: در یک بعد از ظهر کنفرانس مطبوعاتی آنها تشدید اقدامات خود و نه حکومت یک اعتصاب. این گروه گفت: این خودداری به "سکوت و تماشای بی گناه هنگ کنگ شهروندان تبدیل شدن به آلوده." مدنی و حقوق بشر در مقابل این گروه که سازمان بزرگترین تظاهرات از سال گذشته گردش یک طومار با prodemocracy قانونگذاران اصرار مقامات نزدیک به مرز با سرزمین اصلی چین گفت: دولت تا به حال "کاملا شکست خورده" به اجرای پادمان کافی. دانشکده پزشکی در دانشگاه شهر هنگ کنگ به نام برای مهاجرت محدودیت و به طوری که این شهر بزرگترین pro-پکن که ملاقات با لام دیروز.

در خود کنفرانس مطبوعاتی دیروز بعد از ظهر لام چشم او peeking بیش از یک نور سبز ماسک جراحی اعلام کرد اقدامات به شدت کاهش مرزی سفر با سرزمین اصلی. او را متوقف کوتاه به طور کامل بسته شدن مرز اما با سرعت بالا راه آهن و کشتی خدمات اتصال هنگ کنگ به بقیه چین خواهد بود معلق و تعداد پروازها به سرزمین اصلی چین خواهد بود, نصف, با, شخصی, مجوز سفر به شهرستان برای سرزمین اصلی ساکنان دیگر صادر می شود. لام همچنین معکوس البته در یک طرح به صرف هزینه برای nonlocals با کروناویروس تحت درمان در بیمارستان های دولتی (اندازه گیری تا به حال منجر به انتقاد که لام شد اجازه می دهد mainlanders به freeload از هنگ کنگ) و گفت: دولت خواهد ضایعات طرح ایجاد یک مرکز قرنطینه در Fanling که در آن firebombing از ساختمان قرار گرفته بود. لام اعتراف کرد که "وضعیت در حال تحول و تغییر بسیار سریع" اما اصرار داشت که تصمیم گیری ساخته می شد صرفا بر اساس دلایل پزشکی و نه به عنوان یک نتیجه از هر گونه فشار سیاسی است. "اگر شما به من یک هفته پیش" او گفت: "من شاید نمی خواهد که تصمیم به قرار دادن در محل برخی از اقدامات است که ما در جای خود قرار داده دیروز و امروز است."

هنوز یا نه اقدامات کافی از سلامت چشم انداز لام به خوبی ممکن است در قرعه کشی همان پاسخ سیاسی به عنوان زمانی که او در تلاش برای بالا رفتن از استرداد لایحه: کمی بیش از حد, بیش از حد دیر است.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.ly
آخرین مطالب