هنگ کنگ انقلابی سرود یک چالش به چین

جهانی ساکنان این شهرستان را جعل "حس از کشور" که در خدمت به تضعیف پکن مفهوم میهن پرستی. لام Yik فی / ن

توسط NEWS-SINGLE در 2 خرداد 1399
لام Yik فی / نیویورک تایمز / Redux

دلار هنگ کنگ—دوقلو بحران را تکان این شهرستان: یکی از بیماری های دیگر از مخالفان است. در سال گذشته میلیون ها نفر از مردم آب گرفتگی در خیابان های شهر هجوم دولت چین به عنوان آنها خواستار آن شدند که پکن افتخار هنگ کنگ حقوق مدنی و اعطای قلمرو دموکراسی است. همان کسانی که آشوبگران با هم کار کرده این زمستان, در زمان, در مخالفت با به خاک رهبران به حد گسترده شیوع کروناویروس.

موارد خاص معطل در آگاهی عمومی به عنوان نماد این دوره: زرد, ساخت, کلاه, 3M ماسک, باز کردن چتر که منحرف گلوله های لاستیکی. قبل از مردم می ترسید ویروسی قطرات معترضان می ترسید دوربین های پلیس و بنابراین پنهان ویژگی های خود را با ماسک صورت. در عین حال شاید هیچ نماد تمرد به طنین انداز با بسیاری از برای مدت طولانی از چهار بند paean به امید.

در اولین هفته بود که آواز در "شکوه به هنگ کنگ" شد یک سرود برای ساکنان و هنگ کنگ در خارج از کشور جنبش اعتراضی قوی ترین قطعه از تبلیغات. در سال گذشته, آهنگ roused مردم در طول نامشخص لحظه در مبارزات انتخاباتی به عنوان آن مواجه همیشه شدیدتر پلیس و همچنین mulish رهبران. در ماه دسامبر با بسیاری از معترضان خسته بعد از آنها بودند روت آتشین پردیس محاصره آواز صدا مانند یک مراسم تشییع جنازه نوحه. هنگ Kongers استراحت در طول فصل زمستان و ماندن در خانه برای دفع COVID-19.

این ماه در روز مادر, مردم, ملاقات در مراکز خرید در سراسر شهرستان. با بهار دولت کاسته محدودیت در تجمعات و بازار را برانگیخت شد مشتاق به لذت بردن از آزادی تازه کشف شده خود را. راهروها و پله برقی, اما, hummed نه با spenders اما با آهنگ—به طور خاص "جلال." این که دلار هنگ کنگ پلیس تمایل به جهش از عدم به 100 متر.p.h. در ثانیه. به عنوان نهایی آکورد پژمرده افسران یکنواخت و خسته کننده زیتون روپوش مخصوص و ضد شورش کلاه جریان در و مقرر است که این جمعیت تا به حال نقض بیماری-کنترل سفارشات. یک هدف یک تفنگ در جمعیت اعضای قبل از شلیک فلفل اسپری گلوله. توسط ساعات اولیه پلیس دستگیر و بیش از 250 نفر در سطح شهرستان.

برای بسیاری از اینجا "شکوه" رشد کرده است از صرف اعتراض آهنگ به یکی که وعده وفاداری—نه به یک دولت و یا یک ایدئولوژی اما به یک دیگر. یک جوان تظاهرکننده من با صحبت را انتخاب کرد در ماه دسامبر به مناسبت ماه از تظاهرات خیابانی نیست با موانع و کوکتل مولوتف به دیگران بود اما با آهنگ. "برای من این است که فقط یک راه برای بیان هویت ما اما یک نوع مقاومت" Tsang به من گفت بعد از یک رالی. (او خواسته بود شناسایی شده توسط تنها نام خانوادگی خود برای جلوگیری از بازداشت.) "مردم احساس می تواند مرتب کردن بر اساس همان درد است که آنها را متصل به هنگ کنگ مردم است."

به عبارت دیگر پیوند ربطی به چین—و این یک مشکل برای پکن است.

چین به مدت طولانی اشاره کرد که دلار هنگ کنگ میهن پرستی مشکل است. از پکن دیدگاه ملت نجات این سرزمین از بریتانیا استعمار ستمگران; پایدار این شهرستان در سال 2003 هنگامی که یکی دیگر از ویروس کشنده رخ داد; و در طول سال دارای سمان هنگ کنگ محل به عنوان یک تجارت جهانی سرمایه است. هنگ کنگ از ساکنان قرار شد ممنون.

در سال 2019 هفته قبل از مناظره شروع شد و بیش از یک لایحه به گسترش شهرستان قضایی-قانون استرداد موضوع که مشتعل کنونی جنبش اعتراضی هنگ کنگ, مدیر اجرایی, کری لام دستور داد شهر را در قوه مقننه به تصویب یک قانون است که مورد نیاز چین سرود ملی بود رسما سونگ تحت تهدید از زندان است. که تقاضا—عشق یا مجازات شود—کمک به گسترش جنبش فراتر از خواسته که چین رعایت هنگ کنگ قانونی استقلال به یک جنگ صلیبی برای آزادی و هویت. به عنوان چین با مهر لاستیکی مهر کردن قوه مقننه کنگره خلق ملی آماده برای دیدار در پکن مقامات چینی در حال هل دادن هنگ کنگ قانونگذاران برای تصویب قانون و یادآوری هنگ کنگ از ساکنان این است که این آهنگ و دیگر هیچ است خود را سرود.

اکثر مردم فکر می کنم از میهن پرستی به عنوان یک حالت عاطفی روانی پیوند با میهن. چین در نظر وفاداری به وطن یک جزء از زنده ماندن است. حمایت از دولت آن را تضمین می کند حاکمیت دانشمندان ایلین چان و یوسف Chan نوشته شده اند. در این نمایش میهن پرستی عبارت است از عشق به امنیت و ثبات در صفحه اصلی.

در عین حال میهن پرستی متفاوت از هویت ملی فقط به عنوان یک تفاوت وجود دارد بین دلبستگی عاطفی و سیاسی است می گوید: Ying-yi هنگ, یک روانشناس و بازاریابی استاد در دانشگاه چینی هنگ کنگ. در حالی که برخی از هنگ Kongers احترام چینی فرهنگ و سنت این touchstones ارائه هیچ دلبستگی برای بسیاری از ساکنان. چین به آنها کمونیست دولت نقطه مقابل هنگ کنگ ارزش. در این دیدگاه هنگ Kongers گرامی انتخاب باز انتخابات, آزادی های فردی و یک سیستم حقوقی است که محافظت از این حقوق.

مفهوم میهن پرستی است که به ویژه پیچیده اینجا. هنگ کنگ بخشی از چین است و در حالی که هنگ Kongers حمل گذرنامه جداگانه زندگی می کنند و تحت های مختلف رژیم حقوقی آنها توسط قانون شهروندان چینی. در عین حال خود را از تعلقات ملی بوده است سیال. این قابل فهم است که با توجه به باز تاریخچه شهر محل نسل از سرزمین اصلی ساکنان و پناهندگان را از طریق مسیر به یک زندگی بهتر در جایی دیگر. در طول دهه 1960 به عنوان چین ساییده شده میان فرهنگی انقلاب هنگ Kongers جلب اعتماد به نفس خود را از اقتصاد و فرهنگ هنری. ساکنان شناسایی خود را به عنوان متفاوت—و نه انگلیسی, چینی نیست اما هنگ Konger. که هویت همچنان برای بسیاری از شهروندان صرفه جویی برای سال منتهی به سال 2008 زمانی که غرور در پکن به عنوان میزبان المپیک دعوت قدردانی برای چین است.

زمانی که بازی به این نتیجه رسیدند با این حال محققان متوجه شده است که بیشتر هنگ Kongers ابراز تردید حتی تنفر نسبت به چینی شهروندی است. که در ابتدا دوخته بر عوامل اقتصادی به عنوان بسیاری از مردم محلی مقصر اصلی ورود برای ربودن مسکن عمومی و شکافها. در عوض محققان H. Christoph Steinhardt و لیندا Che-lan Li نتیجه بعد از خرد 16 سال از رای گیری داده به این نتیجه رسیدند که انتخاب برای شناسایی به عنوان چینی در ارتباط با اعتماد به دولت مرکزی است. هنگ کنگ از ساکنان آنها یافت نمی بسیار بیشتر تبدیل دلار هنگ کنگ به عنوان کمتر ، مردم ابراز احساسات که با مقاومت در برابر این کشور سیاسی و فرهنگی نمادها—اکثر تیز آن سرود ملی.

زمانی که بریتانیا دست هنگ کنگ به چین سربازان انگلیسی راهپیمایی پس از نهایی یادداشت "خدا ملکه را حفظ کند." خود را از همتایان چینی غاز-پا در ادای احترام به "ماه مارس از داوطلبان" به چین پنج-ستاره دار پرچم افزایش یافت. این بمب افکن آهنگ شروع کردن به عنوان یک فیلم نمره که محبوبیت به دست آورد از طریق توده آواز خواندن-پابه شبیه به چگونه "شکوه" به اشتراک گذاشته شده در هنگ کنگ شنوایی غنی مراکز خرید. هنگ Kongers هرگز در زمان به پکن لحن حتی اگر آن را پخش شبانه در تلویزیون های محلی. یک دلیل بزرگ است زیرا آن را خوانده است در ماندارین نمی هنگ کنگ زبان کانتونی.

پس از 2014 یک کمپین موفق به دستیابی به انتخابات دموکراتیک در شهر رهبر بسیاری از طرفداران فوتبال را به طور معمول jeered زمانی که چینی سرود ملی ایفا کرده است در محلی استادیوم. در سال 2018 پکن دستور داد که دلار هنگ کنگ تصویب یک قانون نیاز به آهنگ به بازی می شود و در همه مجالس رسمی و به آواز با عزت. قبل از قانونگذاران می تواند عمل کند اما لام تحت فشار قرار دادند لایحه اجازه می دهد تا قضایی به فرهنگ جامعه تبدیل چین است. برخی از ساکنان در اینجا در حال حاضر حساس به پکن encroachments. گزارش های رسانه ها از دستگیری در شمال مرز بین هنگ کنگ و سرزمین اصلی دامن زد اضطراب. چشم انداز یک قانون جدید است که می تواند اجازه می دهد چین به dragoon مظنون در سرزمین اصلی زندانها تقویت ترس بیشتر است.

برایان Fong دولتی استاد در آموزش و پرورش دانشگاه هنگ کنگ theorizes که دلار هنگ کنگ یک بی وطن و ملت یک جامعه است که ادعا می کند حق خود را به حکومت خود یک فلسفه مشترک توسط برخی از Quebecois, کاتالونیا و اسکاتلندی. زیرساخت های هنگ کنگ جدایی از چین به رسمیت شناخته شده توسط جامعه بین المللی از طریق خاک گذرنامه (که پیشنهاد متفاوت ویزا از چین) است ارز خود را (که معامله متفاوت از چین) و دادگاه های آن و آداب و رسوم و قوانین تجارت. او یک wonkier بحث از علوم سیاسی بندیکت اندرسون نظریه که یک ملت این است که تصور جامعه با "عمیق افقی رفاقت" که اعضای آن باید با میل و رغبت قربانی خود را. برای دیدن جمعیت کثیری در خیابان های هنگ کنگ در سال گذشته صلح آمیز تاکید گرفتگی خیابان ها, پشتیبان گیری frontliners در ماسک که در برابر گلوله های گاز اشک آور و, بله, پرتاب کوکتل مولوتف به دیدن اندرسون کلمات به زندگی می آیند.

"جلال" رونمایی شد به بسیاری از جهان در 8 سپتامبر طی یک راهپیمایی با اهتزاز پرچم آمریکا. (دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به زودی ثبت نام در قانون که مجازات مقامات چینی که نقض هنگ Kongers' حقوق مدنی.) به عنوان یکی از معترضان برگزار شد یک بلند گو حرف زدن در بالاترین نقطهء کشتی, یک ماسک بر روی صورت خود یک باند و در پایین پای راست که در آن او شده است می خواهم امضاء توسط اشک آور و گاز سیلندر صدها نفر سنگ همراه است. این آهنگساز که برای اولین بار ارسال شده آهنگ موسیقی ورق در ق-مثل هیئت مدیره هنوز هم محدودیتهای خود را چه دو دقیقه خلقت آغاز شده است. "اگر کسی خواستار آن سرود از این کمپین و یا غیر رسمی سرود از هنگ کنگ این توافق در میان عموم من به احترام آن" توماس به من گفت. نه این که او به دفاع از ایده او اضافه شده است. (توماس حاضر به فاش کردن نام خانوادگی خود را پس زمینه خود را alma mater حتی سن و سال او. او نگران است که دولت می تواند متهم کسی است که ارسال شده به نت موسیقی از اخلال دولت هر چند وکلا باید به او اطمینان داد در غیر این صورت.)

در حال حاضر زمانی که ساکنان به کمربند از "جلال" بسیاری از به نظر می رسد به بیان ایده ها—استقلال و انقلاب—که آنها طولانی پناه اما جرأت نه مطلق ،

این آهنگ جلو را شگفت زده کرده است حتی سخت ترین ساکنان از جمله گوردون Mathews, یک استاد مردم شناسی در دانشگاه چینی هنگ کنگ است که مورد مطالعه قرار هنگ Kongers' اوراق قرضه با بریتانیا و چین است. او به این نتیجه رسیدند پیش که دلار هنگ Kongers حال وابستگی اقتصاد نه یک دولت است. شنیدن ساکنان پاسخ به "افتخار" ساخته شده است او را منعکس شهر چگونه تغییر کرده است. "این آهنگ واقعا یک حس ملی" Mathews به من گفت. هنگ کنگ او ادامه داد: "تا به حال یک حس از کشور قبل از و در حال حاضر آن را ندارد. و این فوق العاده است."

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب