نحوه آشنایی شد بازار

اقیانوس اطلس

همیشه از آخرین رابطه به پایان رسید و این گذشته اسد, لیز شده است و آگاهانه در تلاش برای درمان, دوستیابی به عنوان یک “بازی اعداد است.” توسط 30 ساله آلاسکا خود پذیرش آن نبوده است رفتن ،

لیز در جریان بوده است Tinder تاریخ غالبا گاهی اوقات چند بار در هفته—یکی از قطعنامه های سال جدید بود برای رفتن بر روی هر تاریخ از او دعوت شد ، اما لیز که خواسته می شود که تنها با نام به منظور جلوگیری از آزار و اذیت نمی تواند فرار از احساس غیرشخصی کار عملی جدا از کل پیگیری.

“مثل” اگر این را به خوبی نمی وجود دارد 20 سایر بچه ها که مانند شما در صندوق پستی من.’ و من مطمئن هستم که آنها احساس به همان شیوه—که وجود دارد 20 سایر دختران که مایل به قطع و یا هر آنچه که” او گفت:. “مردم دیده می شود به عنوان کالا به عنوان مخالف به افراد است.”

این قابل فهم است که کسی مثل لیز ممکن است درونی این ایده که قدمت بازی احتمالات و یا نسبت یا یک بازار که در آن افراد مجرد فقط باید برای نگه داشتن خرید تا زمانی که آنها پیدا کردن “یکی”. این ایده که یک استخر قدمت می توان تجزیه و تحلیل به عنوان یک بازار یا یک اقتصاد است که هر دو به تازگی محبوب و بسیار قدیمی: برای مردم شده اند توصیف تازگی تک افراد به عنوان “پشت بازار” و تجزیه و تحلیل دوستیابی از نظر عرضه و تقاضا است. در سال 1960 این Motown عمل معجزات ثبت شده “در اطراف مغازه” یک جلف نوای ایده چک کردن و تلاش بر روی یک دسته از شرکای جدید قبل از ساخت یک “معامله.” اقتصاد گری بکر که بعدها به برنده جایزه نوبل شروع به استفاده از اصول اقتصادی برای ازدواج و نرخ طلاق در اوایل 1970s. اخیرا مجموعهای از بازار فکر دوستیابی کتاب مربیگری مجرد چگونه به مهر و موم عاشقانه معامله و نرم افزار دوستیابی که به سرعت در حال تبدیل شدن به حالت du jour برای مردم تنها به دیدار با یکدیگر ایجاد رابطه جنسی و عاشقانه و حتی بیشتر خواهم خرید.

این تصادف مایه تاسف است که خوب تنظیم تجزیه و تحلیل از قدمت این بازی اعداد و ساده از آن آزمون و خطا در فرایند خرید در اطراف صورت گرفته است که قدمت تعریف گسترش یافته از “جستجو برای مناسب ازدواج شریک زندگی” به چیزی قطعا بیشتر مبهم است. در ضمن تکنولوژی پدید آمده که این بازار بیشتر قابل رویت تر از همیشه برای فرد به طور متوسط تشویق ظالم ذهن-مجموعه ای از تعیین “هدف” ارزش به شرکای بالقوه و به خودمان—با توجه به کمی راه است که چارچوب ممکن است weaponized. این ایده که یک جمعیت از مردم تنها می توان تجزیه و تحلیل مانند یک بازار ممکن است مفید باشد به حدی برای جامعه شناسان و اقتصاددانان اما گسترده تصویب آن توسط مردم تنها خود را می تواند در نتیجه یک منحرف چشم انداز در عشق.


Moira Weigel, نویسنده کار و عشق: اختراع دوستیابیاستدلال می کند که قدمت به عنوان ما آن را می دانم—افراد مجرد بیرون رفتن با هم به رستوران ها, میله, فیلم, و تجاری دیگر یا semicommercial فضاهای—آمد در اواخر قرن 19. “تقریبا در همه جا برای بسیاری از تاریخ بشر معاشقه تحت نظارت بود. و آن را در فضاهای غیرتجاری: در خانه و در کنیسه” او در مصاحبه ای گفت:. “جایی که در آن افراد دیگر بودند ، چه قدمت است که در آن طول می کشد که روند بیرون از خانه و خارج از نظارت است و بیشتر فضاهای غیرتجاری به سینما و سالن رقص.” مدرن آشنایی او با اشاره همواره در واقع فرایند پیدا کردن عشق در قلمرو تجارت—و آن را ممکن است برای مفاهیم اقتصادی به نفوذ در.

این نرم افزار از عرضه-و-تقاضا مفهوم Weigel گفت: ممکن است به تصویر در اواخر قرن 19 زمانی که شهرهای آمریکا شد انفجار در جمعیت. “وجود دارد احتمالا مانند پنج نفر سن خود را در [وطن خود]” او به من گفت. “سپس شما را در حرکت به شهر دلیل این که شما نیاز به پول بیشتر و کمک به حمایت از خانواده خود را, و شما می بینید صدها نفر از مردم در هر روز است.” هنگامی که وجود دارد اعداد بزرگتر از شرکای بالقوه در بازی, او گفت:, آن را بسیار بیشتر احتمال دارد که مردم شروع به فکر می کنم در مورد قدمت از نظر احتمالات و شانس.

اوا Illouz استاد جامعه شناسی در دانشگاه عبری در اورشلیم که نوشته است در مورد کاربرد اصول اقتصادی به رمان موافق است که قدمت شروع به درک به عنوان یک بازار به عنوان آیین معاشقه چپ خصوصی حوزه اما او فکر می کند این قیاس کاملا متبلور زمانی که انقلاب جنسی اواسط قرن 20 کمک به حل بسیاری از طولانی سنت ها و تابوها در اطراف که می تواند و یا باید تاریخ آنها. مردم شروع ارزیابی برای خود چه هزینه و یا مزایای خاصی مشارکت ممکن است تصمیم گیری استفاده می شود که به یک خانواده است نه فرد. “چه شما مردم جلسه هر یک از دیگر به طور مستقیم است که دقیقا وضعیت بازار,” او گفت:. “همه به دنبال همه در یک راه است.”

در دوران مدرن به نظر می رسد محتمل است که راه مردم در حال حاضر فروشگاه آنلاین برای محصولات در بازار مجازی جایی که آنها به راحتی می توانید فیلتر کردن ویژگی های آنها انجام دهید و نمی خواهید به تحت تاثیر قرار راه مردم “فروشگاه” برای همکاران به خصوص در نرم افزار دوستیابی که اغلب اجازه می دهد که همان نوع از فیلترینگ. اقتصاد رفتاری محقق و دوستیابی مربی لوگان Ury در مصاحبه ای گفت که بسیاری از مردم تنها او کار می کند با شرکت در آنچه که او خواستار “relationshopping.”

“مردم به خصوص آنها به عنوان مسن تر واقعا می دانم که تنظیمات خود را. به طوری که آنها فکر می کنم که آنها می دانند چه می خواهند” Ury گفت:—و عطف به ماسبق اضافه شده علامت نقل قول در اطراف کلمات “می دانم آنها چه می خواهند.” “کسانی که چیزهایی مثل” من می خواهم یک سر سرخ, که بیش از 5’7″ یا ” من می خواهم یک مرد یهودی که حداقل دارای مدرک کارشناسی ارشد.'” به طوری که آنها را در ورود به بازار دیجیتال و شروع به محدود کردن گزینه های خود را. “آنها برای یک شریک راه است که آنها را در فروشگاه برای یک دوربین یا بلوتوث, هدفون,” او گفت:.

اما Ury رفت و در وجود یک نقص کشنده در این منطق: هیچ کس نمی داند آنچه که آنها می خواهند تا آنجا که آنها بر این باورند که آنها می دانند چه می خواهند. واقعی عاشقانه شیمی فرار است و سخت به پیش بینی آن می توانید صدای ترق و تروق بین دو نفر با هیچ چیز مشترک و موفق به تحقق در آنچه به نظر می رسد بر روی کاغذ مانند یک بازی کامل است. Ury اغلب خودش را می یابد مربیگری او مشتریان خود را به گسترش جستجوها و جدا کردن خود از آنها دقت گردد “چک لیست.”

این واقعیت است که انسان-به-انسان منطبق هستند و کمتر قابل پیش بینی از مصرف کننده-به-بازی خوب است فقط یک مشکل با بازار استعاره; دیگری است که قدمت نه یک بار معامله. بیایید می گویند شما در بازار برای یک جارو برقی—یکی دیگر از تلاش که در آن شما ممکن است سرمایه گذاری قابل توجهی در زمان یادگیری در مورد و وزن گزینه های خود را در جستجوی بهترین جا برای نیازهای شما. شما در اطراف مغازه و سپس شما یکی را انتخاب کنید و آن را خرید و مگر اینکه آن را می شکند که جارو برقی خود را برای آینده قابل پیش بینی. شما به احتمال زیاد نمی خواهد ادامه تلاش جدید خلاء و یا به دست آوردن یک دوم و سوم خود را به عنوان “غیر اصلی” خلاء. در دوستیابی به خصوص در سال های اخیر نقطه نیست همیشه انحصار تداوم و یا حتی نوع رابطه دراز مدت ممکن است با یک خلاء است. با ظهور “تاسیسات فرهنگ” و عادی سازی polyamory و روابط باز آن را کاملا معمول است برای مردم را به دنبال مشارکت که لزوما آنها را مانع از به دنبال دیگر مشارکت بعد از آن یا در علاوه بر این. این باعث می شود عرضه و تقاضا کمی سخت تر به تجزیه. با توجه به این که ازدواج خیلی بیشتر معمولا به درک به معنی یک رابطه مربوط به یک به یک انحصار و تداوم این ایده از یک بازار یا اقتصاد نقشه خیلی بیشتر پاک بر روی ازدواج از قدمت.

بازار استعاره نیز نتواند به حساب چه بسیاری از نام تجاری به طور مستقیم می دانم: که در بازار برای یک مدت زمان طولانی و یا خاموش بودن بازار و سپس به عقب و سپس دوباره—می توانید تغییر دهید که چگونه یک فرد در تعامل با بازار است. بدیهی است که این امر تاثیر نمی گذارد مواد خوب در راه همان است. خانواده ها بارها و بارها حرکت از خانه به عنوان مثال نمی گذارد خانه’ احساسات اما از ریخته شدن بیش از و بیش از یک سری از دختر ممکن است تغییر نگرش یک فرد نسبت به پیدا کردن یک شریک جدید. اساسا ایده در مورد بازار که repurposed از اقتصاد مواد کالا به خوبی کار نمی کنند هنگامی که به موجودات که دارای احساسات است. و یا به عنوان Moira Weigel قرار داده و آن را “تقریبا مثل انسان نیست در واقع کالاها است.”


زمانی که منطق بازار اعمال می شود به دنبال یک شریک و نتواندمردم می توانید شروع به احساس فریب خورده. این می تواند باعث تلخی و سرخوردگی و یا بدتر. “آنها یک عبارت در اینجا که در آن آنها می گویند شانس هستند خوب است اما کالاهای عجیب و غریب” لیز گفت: از آنجا که در آلاسکا در کل در حال حاضر وجود دارد مردان بیشتر از زنان و در برنامه های اختلاف است و حتی واضح تر. او تخمین می زند که او می شود از 10 بار به عنوان بسیاری از پیام های که به طور متوسط در شهر. “این نوع از کج شانس به نفع من,” او گفت:. “اما آه خدای من, من همچنین دریافت مقدار زیادی از سوء استفاده است.”

به تازگی لیز همسان با یک مرد در آتش زنه که او را دعوت به خانه اش در 11 p. m. هنگامی که او کاهش یافته است, او گفت, او به نام او 83 بار بعد که شب بین ساعت 1 صبح و ساعت 5 و هنگامی که او در نهایت جواب داد و از او خواست برای متوقف کردن او به نام او “سگ ماده” و گفت که او “تدریس یک درس است.” آن ترسناک بود اما لیز گفت: او شوکه شده به عنوان او تا به حال مقدار زیادی از تعامل با مردانی که “متلاطم نهفته خشم” در مورد راه رفتن چیزهایی برای آنها در بازار قدمت. با وجود دریافت 83 تلفن تماس در چهار ساعت لیز دلسوز بود به سمت مرد. “در یک نقطه خاص,” او گفت: “آن را طاقت فرسا می شود به بازیگران خود را خالص و بیش از بیش و دریافت بسیار کمی.”

این واکنش خشونت آمیز به شکست است و همچنین در مکالمات در مورد “جنسی ارزش بازار”—یک اصطلاح بسیار محبوب در ق آن است که گاهی اوقات به صورت مختصر به عنوان “SMV”—که معمولا شامل شکایات که زنان عینی overvaluing خود را در بازار و تحقیر مردان آنها باید تلاش برای تاریخ.

منطق ناراحت کننده است اما روشن است: (لرزان) بنیادی ایده سرمایهداری است که بازار خواند بی طرفانه و درست است که آن مکانیسم عرضه و تقاضا و ارزش ارز تضمین کند که همه چیز عادلانه است. آن را خطرناک استعاره به درخواست روابط انسانی به دلیل معرفی این ایده که قدمت باید “عادلانه” پس از آن به معرفی این ایده که وجود دارد این است که کسی که مسئول است که این ناعادلانه است. زمانی که بازار منطق شکسته شدن آن باید به معنی کسی است که فارغ از قوانین. و در فضاهای آنلاین و جمعیتی از مردان دگرجنسگرا به جنس مخالف در زنان متهم شده اند با بخش عمده ای از این جنایات است.

“نمونه clean-cut, خوب صحبت, سخت کوش, احترام نر” است که باعث می شود شش ارقام باید یک “مغناطیس برای زنان” کسی که اظهار داشت به تازگی در یک موضوع ارسال شده در tech-محور فروم Hacker News. اما به جای پوستر ادعا کرد این فرضی است و در واقع لعنت به این دلیل که منطقه خلیج یکی از بدترین “مرد و زن نسبت میان تنها.” پاسخ به طور مشابه ناراضی و تحلیلی برخی با این استدلال که جنس درجه مهم نیست چرا که زنان تنها, تاریخ, مردان قد بلند که “بالا بگیر” و آنها “بسیار گزینشی” از مردان است. “این می تواند تایید عملا در هر برنامه آشنایی با چند ساعت اطلاعات” یک دیدگاه نوشته.

اقتصادی استعاره ارائه زبان مکالمات در ق با عنوان “افکار در مورد آنچه می تواند انجام شود برای تنظیم بازار دوستیابی” و برای subreddit نام sarcastically “هستند که در آن همه خوب است ؟” با اعلام هدف از “افشای” تمام زنانی که “بی دلیل استانداردهای” و ارائه “کمی به هیچ ارزش خود را دارند.” (در واقعا افراطی پایان برخی از نشان می دهد که دولت باید اختصاص دختر به هر مردی که می خواهد یک.) است که در همه می گویند که مردان دگرجنسگرا هستند و آنهایی که تنها به فکر این است: در 54,000-عضو subreddit r/FemaleDatingStrategy اول “اصل” ذکر شده در آن ایدئولوژی رسمی است “یک ارزش است.” گروه کتاب است که هزاران نفر از کلمات و همچنین تاکید می کند که “به زنان ما باید این مسئولیت را به ظالم در ارزیابی ما از مردان است.”


طراحی و بازاریابی برنامه آشنایی بیشتر تشویق سرد شانس-رویکرد مبتنی بر عشق است. در حالی که آنها قطعا ایجاد شده در این نقطه هزاران نفر اگر نه میلیون ها نفر از موفق, روابط آنها را تشدید نیز برای برخی از مردان احساس خود را که آنها به ناحق نامرئی به زنان است.

مردان بیشتر از زنان به طور چشمگیری در نرم افزار دوستیابی; این یک واقعیت است. یک سال 2016 ادبیات نقد و بررسی همچنین نشان داد که مردان بیشتر کاربران فعال این برنامه—هر دو در مقدار زمان صرف آنها را بر روی آنها و تعداد تعاملات آنها تلاش. تجربه خود را از گرفتن به عنوان بسیاری از مسابقات و یا پیام اعداد می گویند واقعی است.

اما مجموعه داده های در دسترس ساخته شده توسط این نرم افزار می توانید خود بود در اختیار داشت نگران کننده راه توسط افرادی که بر این باورند که شماره های در حال کار در برابر آنها. یک پس-حذف 2017 پست وبلاگ در دوستیابی برنامه لولا وب سایت رسمی توضیح داد که یک آزمایش انجام شده توسط یک لولا مهندس آویو Goldgeier. با استفاده از ضريب جينی مشترک اندازه گیری نابرابری درآمد در کشور و شمارش “لایک” به عنوان درآمد Goldgeier مشخص شد که مردان بسیار بالاتر است (بدتر) ضريب جينی از زنان است. با این نتایج Goldgeier در مقایسه با “زن دوستیابی اقتصاد” به اروپای غربی و “نر دوستیابی اقتصاد” به آفریقای جنوبی. این بدیهی است که یک چیز پوچ برای انتشار در وبلاگ شرکت اما نه فقط به خاطر تجزیه و تحلیل است تا به سادگی اتهامی و ضعیف استدلال. آن را نیز یک طاس رو که پذیرش نویسنده—و احتمالا این شرکت با او صحبت می کند برای این است که فکر کردن در مورد مردم به عنوان مجموعه ای از اعداد است.

در یک پس-deleted 2009 وبلاگ رسمی پست OkCupid کارمند تجزیه و تحلیل داده ها نشان داد زنان امتیاز مردان به عنوان “بدتر-به دنبال از میان” 80 درصد از زمان و نتیجه گیری “زنان OkCupid ما بنیانگذاران سایت به شما می گویم: ouch! تناقض به نظر می رسد این زنان نه مردان که باید استانداردهای غیر واقعی برای جنس مخالف.” این پست بیش از یک دهه بعد است اشاره شده در مردان-حقوق یا مردان-بهره subreddits به عنوان “بدنام” و “همه ما آن را می دانم.”

حتی بدون این خزنده پست های وبلاگ دوستیابی نرم افزار می تواند به تقویت احساس سرخوردگی با قدمت ساخت آن را به نظر می رسد به عنوان اگر آن را می شود بسیار ساده تر است. استنفورد اقتصاددان آلوین راث معتقد است که آتش زنه است که مانند بورس نیویورک یک “ضخیم” بازار ” که در آن تعداد زیادی از مردم در حال تلاش برای تکمیل معاملات که مشکل اصلی با نرم افزار دوستیابی است که به سادگی تراکم. به او این ایده از یک قدمت بازار جدید نیست در همه. “شما همیشه خواندن هر یک از رمان های جین آستن؟” “غرور و تعصب بسیار بازار گرا رمان. توپ به اینترنت از روز است. شما رفت و خود را نشان داد.”

نام تجاری باید—یا به نظر می رسد که—بسیاری گزینه های بیشتر در یک برنامه دوستیابی در سال 2020 از آنها را در یک استانی رقص در مناطق روستایی انگلستان در 1790s که خوب است تا زمانی که آن را بد. مغز انسان مجهز به پردازش و پاسخ به صورت جداگانه به هزاران نفر از پروفیل اما در آن طول می کشد تنها چند ساعت در یک برنامه دوستیابی برای توسعه روانی اکتشافی برای مرتب سازی مردم را به دسته گسترده ای. در این راه مردم می توانند به راحتی تبدیل به دیده می شود به عنوان کالا—تعویض محصولات در دسترس برای خرید و یا تجارت است. “آنچه اینترنت نرم افزار انجام دهید این است که آنها را قادر می سازد شما برای دیدن, برای اولین بار در تاریخ بازار ممکن است شرکای” Illouz این دانشگاه عبری استاد جامعه شناسی گفت. یا آن را می سازد یک dater فکر می کنم آنها می توانید ببینید بازار که واقعا همه آنها را می بینید همان چیزی است که یک الگوریتم آنها را نشان می دهد.


این ایده از قدمت بازار جذاب است چرا که بازار چیزی است که یک فرد می تواند درک کنید و سعی کنید برای دستکاری. اما جزئی با ورودی—با ارسال پیامهای رفتن در تاریخ روشن نیست و دوباره روشن نمی پارامترهای جستجو و یا حتی در حال حرکت به یک شهر بهتری نسبت—لزوما رفتن به کمک به هر کسی موفق است که بازار در راه است که به آنها معنی دار.

سال گذشته محققان در دانشگاه ایالتی اوهایو به بررسی ارتباط بین تنهایی و اجباری با استفاده از نرم افزار دوستیابی—مصاحبه با دانش آموزان کالج که صرف بالاتر از متوسط زمان کشیدن—و وحشتناک یک حلقه بازخورد: این تنهاتر شما بیشتر سرسختانه شما به دنبال یک شریک و بیشتر به نتایج منفی شما به احتمال زیاد با آن مواجه و بیشتر بیگانه از مردم دیگر شما احساس خواهد شد. این اتفاق برای مردان و زنان در راه همان است.

“ما هیچ آماری تفاوت های جنسیتی در همه” سرب نویسنده کتی Coduto گفت: در یک ایمیل. “مانند نه حتی حاشیه قابل توجه است.”

وجود دارد ممکن است همیشه بوده و قدمت بازار اما امروز مردم باور است که آنها می توانید آن را ببینید و آن را توصیف و کنترل جای خود را در آن بسیار قوی است. و راه ما صحبت می شود راه ما فکر می کنم و همچنین به عنوان یک لعاب به پنهان راه ما احساس می کنیم. کسی که اشاره دارد به دنبال یک شریک زندگی به عنوان یک بازی اعداد را صدا خونسردی آگاه و عملی و راهنمای خود را به یک شانس مبتنی بر رویکرد برای دوستیابی. اما آنها همچنین ممکن است سرکوب هر صادقانه بیان از شدت تنهایی انسان و یا تمایل است که باعث می شود آنها را در حفظ و انجام محاسبات ریاضی است.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>