چگونه J. K. Rowling شد ولدمورت

جهانی واکنش در برابر هری پاتر خالق رو به رشد است درد او fandom. PictureLux / هالیوود بایگانی / Alamy

توسط NEWS-SINGLE در 16 تیر 1399
PictureLux / هالیوود بایگانی / Alamy

آن را گرفته شده از دو دهه اما من در نهایت آماده به اعتراف است که من جهان را بیشتر آزار دهنده است. من پدر و مادر کاتولیک و من استفاده می شود به لذت در peppering آنها را با trollish سوالات ترجیحا چند ساعت به یک ماشین سفر. "چرا توده خدمات اشاره به خدا به عنوان 'او' و 'پدر'?" مورد علاقه بود. "آیا خدا یک کروموزوم Y ، آیا خدا مانند بیضه?" من آشکارا بی اعتنا درباره استحاله که میزبان وقف و با توجه به کاتولیک دکترین به معنای واقعی کلمه تبدیل می شود از صرف نان به بدن مسیح است. "اما تمام اتم های یکسان باقی بماند!" من اصرار دارند. "است که باعث می شود هیچ حس!"

پدر و مادر من مزاج من اما قابل پیش بینی پیدا نکردم پاسخ خود را رضایت بخش. متوجه می شوند که خود را دانای مطلق پدر و مادر هستند و در واقع فقط به طور منظم ناقص انسان است که بخش مهمی از رشد است. پس از یادگیری است که ارزش آنها متفاوت از شما—که آنها محصولات خاص زمان و مکان است. ایده ها و اعتقادات است که آنها را قبول بدون سوال را هیچ حس به شما و بالعکس. به عنوان قرن 20 به پایان رسید در لیبرال غرب اصول فمینیسم انکار ناپذیر به نظر می رسید به من: البته من رفتن به دانشگاه و گرفتن یک کار. یک خانواده می آیند و بعد از آن اگر در همه. (مادر من در مقابل او اولین فرزند در 25.) حقوق همجنسگرایان بودند همان: چرا بر روی زمین نمی تواند دو مرد ازدواج ؟ در 20s, وقتی که خدا توهم بیرون آمد من آن را بلافاصله. من افتخار می کنم به خودم یک بیخدا. دین چیزی جز یک ابزار مردسالار ظلم و ستم.

جوان Millennials—کسانی که متولد شده در حدود سال 1990 همان زمان به عنوان هری پاتر's سرب بازیگران دنیل رادکلیف و اما واتسون—احساس فقط به عنوان به شدت مورد فراجنسیتی حقوق. برای بسیاری از آنها این است که اجتماعی-عدالت علت خود نسل انقلابی. آنها تفاوت کمی بین این اعتراضات برخی از جناح چپ فمینیست به این ایده است که افراد به تنهایی تصمیم جنسیت خود را و کسانی که از محافظه کاران اجتماعی: هر دو گروه ارتجاعی هستند به دام افتاده در مفاهیم منسوخ شده از آنچه در آن به معنی یک مرد یا یک زن.

و وای تسلط هری پاتر fandom یک جامعه به اندازه کافی بزرگ به کلکسیون صدها هزار قطعه از فن داستان. پس از آن تعجب آور است که دو فن سایت چکه کن دیگ و MuggleNet باید فاصله خود را از این کتاب نویسنده, J. K. Rowling, پس از او استدلال ماه گذشته که "زن" باید باقی می ماند بیولوژیکی دسته. این دو سایت در هفته گذشته اعلام کرد که آنها را حذف عکس از سایت های خود را متوقف لینک دادن به وب سایت خود را و نوشتن در مورد او دیگر تلاش و برچسب پست توییتر که شامل اخبار مربوط به او را با هشتگ #JKR بنابراین کاربران می توانید فیلتر کردن محتوا و تحریک از رسانه اجتماعی خوردها. برای حفظ عشق خود را از هری پاترآن طرفداران باید پاک نویسنده آن است. رولینگ مثل ولدمورت است خیلی بد است که حتی ذکر او نقض یک تابو: او که باید نمی توان نام برد. (دامبلدور را نه تایید کرده اند که از این عمل. به عنوان او می گوید هری در این سنگ جادو "همیشه استفاده از نام مناسب برای همه چیز. ترس از یک نام را افزایش می دهد ترس از چیزی که به خودی خود.")

چه می توانید برای حساب کاربری سطح از خشم در حال حاضر در جهت رولینگ? اگر یک هشتم کتاب هری پاتر بودند منتشر شود ما می توانیم آن هری پاتر و میل از جان برای همه چیز ساده. طرفداران در حال کشف است که کسی که آنها پس از درمان به عنوان دانای کل کسی که آنها را دوست داشت با یک وحشی, ملکی, کودکانه, عشق, کاملا متفاوت فرد با ارزش های متفاوت از خود را دارند.

آن است که تقریبا یک کلیشه در این مرحله توجه داشته باشید که دمای هزاره است که اهمیت حیاتی تا نشانگر بزرگسالی آهسته تر از پدر و مادر خود بود. (مادر من چند سال پیش: "من هنوز هم فکر می کنم شما به من عزیزم. اما زمانی که من سن شما بودم من تا به حال سه فرزند." من هیچ است.) وسط کلاس بچه های متولد بعد از سال 1990 نوعی که پدر و مادر آنها را خریداری کتاب و فیلم, بلیط وارد نیروی کار در postcrash دهه که راحت زندگی بزرگسالی شروع به نظر می رسد مانند یک رویای غیر قابل حصول. بسیاری از این نسل بزرگ شده در کنار هری پاتر و بسیاری از نگه داشته و حمل و نقل هری و دراکو به 20s خود را در بین Instagram پست های در مورد چگونه "adulting"—پخت و پز غذا می گویند و یا انجام لباس های شسته شده—سخت بود. و آنها کاملا اشتباه است چرا که adulting برای آنها بود سخت: بسیاری از, روشن, کتاب عشق فارغ التحصیلان دانشگاه که می تواند انتظار می رود به راه رفتن به امن شغل های 10 سال قبل شد و به جای آن به دام افتاده در متزلزل و کار کوچک آپارتمان. می خواهید برای خرید یک خانه در یک شهر بزرگ? موفق باشید برای صرفه جویی در مصرف پرداخت. می خواهید برای شروع به صرفه جویی به یک حقوق بازنشستگی ؟ شما نیاز به اشتغال پایدار است.

مشکل از adulting نیز شامل این اذعان که مردم خطاپذیر و جهان پیچیده است. پدر و مادر و قهرمانان باید سر از خاک رس است. تماس با آن از دست دادن جوانی و آرمان گرایی و یا تماس با آن عمل گرایی آن چیزی است که به ما اجازه می دهد برای زنده ماندن در دنیای بزرگسالان. و این مبارزه رو به هری پاتر طرفداران. آنها به مدت طولانی متنفر رولینگ ادامه داد: دخالت در Potter جهان که آلوده خود را بکر خاطرات دوران کودکی کار کند. وجود ناآرامی زمانی که او تنها به صورت گذشته نگر اصلی کتاب بیشتر فراگیر—اعلام کرد که دامبلدور همجنسگرا بود و زمانی که او اشاره شده "بومی آمریکا جادوگران" در یک داستان در Pottermore. هر دو حوادث مجبور طرفداران به مقابله با این واقعیت است که این مجموعه محصول بریتانیا در '90s در یک زمان و مکان که مقبول فرضیات متفاوت از کسانی که از اینجا و اکنون. اولین کتاب منتشر شده در سال 1997 زمانی که انگلیسی فرهنگ عامه بود startlingly سفید, قانونی کردن ازدواج همجنس بیش از یک دهه دور و کشور محبوب ترین روزنامه انجام یک عکس از یک زن بی انتها در آن سوم صفحه در هر روز است. در زمان پاتر کتاب—با خود گرد و شخصیت زن و رد خود را از این ایده از اشراف بودند مترقی است. در حال حاضر آنها تاریخی هستند.

هکتار از هری پاتر فن داستان اجازه داده اند آن هزاره مخاطبان به بازنویسی داستان های متناسب با ارزش های خود را کاهش ناراحتی خود (در حالی که هنوز luxuriating در حسرت تنظیم انگلیسی خصوصی-مدرسه سیستم یک موسسه طراحی شده برای تداوم نخبه گرایی). رولینگ جدیدتر کار در Potter جهان آنها را به یاد که هیچ کدام از این canon—که در زبان اینترنت خود را fave مشکل ساز است. این فن خالق ارتباط است peculiarly, مدرن, یک مخلوطی از حق و صمیمیت: در طول عمر Enid Blyton و Roald Dahl بودند نه مشکل مصرف شورش بر نظرات شخصی و یا خود را plotlines. (دال به تاریخچه ساخت اظهارات ضد یهودی و Blyton کتاب در حال مطالعات در گاه به گاه نژادپرستی.) آنها زندگی نمی کنند به اندازه کافی بلند به شکایات در مورد سفیدی و فشار از خود کتاب و یا ناراحت خوانندگان خود را با unguarded توییتهایی.

رولینگ دیدگاه جنسیتی اگر چه دلسوز هستند بدون شک به چالش کشیدن گرامی باورهای او هزاره fandom. او در پست پرسش در مورد خشونت جنسی زود گذر و آب و هوا از ارعاب را احاطه کرده است که بحث از این موضوع است. او استدلال کرد که تجربه خود را از خشونت آموخته بود او ارزش تک جنس فضاهای اما همچنین نوشت: در مورد او همدردی برای تغییر جنسیت قربانیان. این شمارش به صورت کمی به منتقدان او. در رواجریون اسمیت مشخص نویسنده پست با عنوان "یک حرکت از لفظی احساسات معمولا محدود به کسانی که بلند, کون فروپاشی متون از سابق خود را." در VoxAja رومانو نام آن را "عمیقا مضر قطعه از نوشتن سرند شده با دست-wringing اساس استدلال در مورد خیلی بد ترانس زنان منسوخ علم و انحصاری ديدگاه. به خصوص برش بود که مقاله خود محوری." رومانو که با استفاده از هر دو آنها و او به عنوان ضمایر بازگو چگونه او تا به حال برداشته رولینگ کتاب از قفسه قادر به آشتی دادن او پاتر fandom و nonbinary هویت.

این قابل فهم است که مردم تغییر جنسیت احساس خسته و مورد آزار و اذیت; هویت خود و بدن خود شده اند اجباری به یک فرهنگ جنگ. بسیاری از فمینیست های که پشتیبانی رولینگ احساس همان. اما آتش بس امکان پذیر نیست و بدون مواجهه و حل سوالات رولینگ مطرح شده. به جای احترام بحث هر چند ما واتسون که بازی هرمیون گرنجر ارائه خالی pieties: "من می خواهم ترانس پیروان بدانید که من و بسیاری از مردم دیگر در سراسر جهان ببینید شما احترام شما و عشق شما چه کسی هستید." رادکلیف بیانیه طولانی تر بود, اما همچنین ارائه مشاوره برای مرور این حقوقی و فرهنگی بیشه. "تغییر جنسیت زنان, زنان," او نوشت. "روشن است که ما نیاز به انجام بیشتر برای حمایت از تغییر جنسیت و غیر دودویی مردم باطل هویت خود را و باعث آسیب بیشتر است."

برخی از رسانه اجتماعی در واکنش به کی رولینگ شده است باطل و بسیاری از خشم پست ها نشان داده اند قابل توجه عدم علاقه در افشای تجاوز جنسی. احساسات صدمه دیده اند ساختگی رولینگ صدمات فیزیکی. اعتراف به این که رولینگ انداز را تحت تاثیر قرار وضعیت او به عنوان یک بازمانده از خشونت مردان—و اعتراف به این که بسیاری از زنان تجربه مشابه—پیچیده آسان بخش ظالم و مظلوم. "قربانی سرزنش" تابو است در میان فعالان پیشرو اما تا سوال کسی هویت جنسیتی. به جای مواجه شدن هر چند این جنگ ساخته شده بود به سادگی ناپدید می شوند.

دوباره, این بخشی از یک میل برای جهان به ساده. نسل هزاره رشد کرده است تا در یک جهان از دستاوردهای '80s, هنگامی که یک رنگین کمان ائتلاف عجیب و غریب فعالان فمینیست و چپ-هافبک کنار در زمان استقرار و راست مذهبی: ایدز denialists گلف-باشگاه sexists تبعیض نژادی هواداران و televangelists رجزخوانی در مورد سدوم. خطوط نیست که به راحتی کشیده شده در حال حاضر و مدرن چپ می یابد آن را سخت به تجزیه درگیری بین دو گروه مظلوم مانند مسلمان محافظه کار پدر و مادر و جامعه پسند برنامههای درسی.

خیلی از فن تفسیر زیر رولینگ مقاله با تمرکز بر آنچه که هری پاتر سری بود "واقعا در مورد" و این که آیا نویسنده آن خیانت کرده طبق آن اصول است. به خارج از این بحث می تواند به نظر می رسد عجیب و غریب—بحث در مورد فاشیسم و اصلاح نژاد بازی کرد و با اشاره به اجنه و Polyjuice معجون—اما آنها بازتابی از چگونه عمیقا برخی از Millennials شده اند شکل رولینگ جهان است. این احساسی سنتز خواننده و نویسنده اتفاق می افتد تنها با کتاب عشق ما هنگامی که ما جوان هستند. (من غمگین هستم اما به طرز عجیبی رها که خود من محبوب تری Pratchett است با خیال راحت مرده است.) در Leaky Cauldron, یک دیدگاه در برابر استدلال ارائه "بررسی پوشش خبری در راه وزارت و اخبار رسانه ها را در نور از ولدمورت بازگشت." دیگری پاسخ داد که ولدمورت شرور و اهریمن mudbloods و muggles نه وارث جادوگری توانایی: "حدس بزن چه کسی دیگری است اهریمنی مردم برای داشتن صحیح خون می شود که آنها می گویند آنها هستند؟" رولینگ به طرفداران این ابزار استفاده می کنند به فکر کردن در مورد جهان است. در حال حاضر آنها نیاز به unstitch خود را از جهان و کشف که در آن هری پاتر به پایان می رسد و آنها آغاز خواهد شد. این یک آچار حداقل به عنوان بزرگ به عنوان ترک خانه.

همانطور که برای من این روزها بیشتر وجود دارد مملو ماشین سفر با پدر و مادر من. من هنوز یک بیخدا, اما من در حال حاضر آنچه که من می توانم پس از آن که دین خود هدایت آنها به سمت اخلاقی در زندگی است. زمانی که من در حال رشد بود تا آنها داوطلب در آشپزخانه سوپ و ما میز شام کریسمس اغلب به حال یک صندلی برای کسی که در غیر این صورت باید به تنهایی بوده است. در چند ماه گذشته من مادر رنجدیده بیش از او به طور منظم بازدیدکننده داشته است به بیمار و در حال مرگ در بیمارستان نگران او ممکن است به ارمغان بیاورد COVID-19 به این بخش است. (هرگز به ذهن این واقعیت است که او 75.)

سوالات من در مورد پدر و مادرم باورها هنوز هم مشروع: نباید تابو به آنها را بپرسید. من انتقادات از دین سازمان یافته هستند بیش از حد. اما شما نمی توانید زندگی می کنند دکترین در هزینه بشریت است. Adulting سخت است چرا که جهان نیست دامبلدور ارتش در مقابل مرگ خواران و رولینگ نیست بدل به ولدمورت یک شبه. شما ممکن است مخالف با آنچه که او می نویسد در مورد رابطه جنسی و جنسیتی, اما او هنوز هم نادر ثروتش بچند میلیون برسد که پرداخت مالیات بر همان نرخ به عنوان من و شما یک مبارز خستگی ناپذیر برای پدر و مادر تنها بنیانگذار یک موسسه خیریه به فراغت کودکان از زندگی در پرورشگاه ها و زن که پاسخ به همه گیر شد و به دور £1 میلیون.

کسانی که احساس رد و گیجی که باید به دنبال راحتی در شخصیت حقیقی است اخلاقی مرکز Potterverse. آن را هرگز هری پسر اتفاق افتاده است که به زندگی می کنند که شانس همیشه نگه می دارد که اشتباهات جزئی هستند. آن است که سوروس اسنیپ بود که بدبختی ساخته شده توسط Harry پدر و در زمان آن را در هری که عاشق هری و خیانت دوستان خود که بازخرید خود را با نظر اخلاقی منفور عمل می کنند. یک پسر قلدر قربانی یک تبه کار و یک قهرمان: یک انسان.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب