چگونه میکروب نوشتن تاریخ

ایده های آفت ترک جوامع به طور دائم تغییر—اغلب در راه تعجب آور. پزشکان درمان آنفلوانزا بیمار در نیرو

توسط NEWS-SINGLE در 18 اردیبهشت 1399
پزشکان درمان آنفلوانزا بیمار در نیروی دریایی ایالات متحده بیمارستان در نیواورلئان در طول سال 1918 بیماری همه گیر. (MPI / گتی ایماژ)

منn سال 2008 یک جوان اقتصاددان به نام کریگ Garthwaite رفت و به دنبال افراد بیمار. او آنها را در بر داشت در ملی سلامت مصاحبه بررسی. انجام سالانه توسط اداره آمار ایالات متحده پس از سال 1957 این NHIS قدیمی ترین و بزرگترین در ادامه تلاش برای پیگیری آمریکایی' سلامت. بررسی می پرسد نمونه بزرگی از شهروندان که آیا آن را به انواع بیماری ها از جمله دیابت و اختلالات کلیه و انواع مختلفی از بیماری های قلبی. Garthwaite به دنبال خاص زیر مجموعه ای از پاسخ دهندگان: افراد متولد اکتبر 1918 و ژوئن سال 1919.

کسانی که ماه شد ارتفاع و بلافاصله پس از این جهان بدترین تا کنون همه گیر آنفلوآنزا. اگر چه اطلاعات پزشکی را از زمان بسیار اندک بود و قطعی آن حمله به طور کلی داده اند در کانزاس در ماه مارس سال 1918 به عنوان ایالات متحده بود پله تا دخالت خود در جنگ جهانی اول. در سراسیمگی از زمان جنگ تبلیغاتی آمریکا و دولت های اروپایی عنوان بیماری همه گیر است که به کمک آن گسترش یافته است. برآورد نهایی تلفات طیف وسیعی از 17 میلیون به 100 میلیون بسته به مفروضات در مورد تعداد uncounted قربانیان. تقریبا 700000 نفر در حال فکر به مرگ در ایالات متحده—به عنوان یک جمعیت داشته و جمعیت آن معادل بیش از 2 میلیون نفر از مردم امروز است.

قابل توجه این فاجعه چپ چند قابل مشاهده آثار در فرهنگ آمریکایی است. همینگوی, فالکنر فیتزجرالد و دوس پاسوس را دیدم آن را وحشتناک جلوه های دست اول اما تقریبا هرگز ذکر آن را در کار خود را. نه آنفولانزا تاثیر سیاست های آمریکا—کنگره حتی نمی تخصیص پول اضافی برای آنفولانزا تحقیقات پس از آن.

فقط چند دهه پس از همه گیر آمریکایی-تاریخچه کتاب های درسی توسط برجسته امثال Arthur M. شلسینگر جونیور, ریچارد هافستادر, هنری استیل Commager و ساموئل الیوت موریسون گفت: نه یک کلمه در مورد آن. اول تاریخ سال 1918 آنفولانزا نیست منتشر شده تا سال 1976—من درو برخی از بالاتر از آن است. نوشته شده توسط اواخر آلفرد W. کرازبی کتاب است به نام امریکا را فراموش کرده همه گیر.

آمریکایی ها ممکن است فراموش کرده اند 1918 همه گیر اما آیا آنها را فراموش نکنید. Garthwaite همسان NHIS پاسخ دهندگان' شرایط بهداشتی به تاریخ زمانی که مادران آنها بودند احتمالا در معرض آنفولانزا. مادرانی که مریض شدم در اولین ماه از بارداری او کشف کرده بود بچه ها که 60 یا 70 سال بعد بودند غیر منتظره ای به احتمال زیاد به دیابت; مادران مبتلا در پایان بارداری تمایل به تحمل کودکان در معرض ابتلا به بیماری کلیوی. وسط ماه بود و در ارتباط با بیماری های قلبی.

مطالعات دیگر نشان داد و نتایج متفاوتی دارد. کودکان متولد شده در طی این بیماری همه گیر به رشد کوتاه تر فقیرتر کمتر تحصیل کرده بزرگسالان با نرخ بالاتر از ناتوانی جسمی از یک انتظار می رود. شانس هستند که هیچ یک از Garthwaite آنفولانزا بچه ها همیشه می دانستم که در مورد سایه همه گیر بازیگران بیش از زندگی خود را. اما آنها زندگی پارازیت به یک حقیقت: بیماری های همه گیر—حتی آنهایی که فراموش شده—اند در دراز مدت, قدرتمند, aftereffects.

برجسته مورخان می تواند بخشیده شود برای عبور از این حقیقت است. مدرن ترین مردم فرض کنیم که ما گونه کنترل سرنوشت خود را. ما مسئول هستید! ما فکر می کنیم. پس از همه, آیا این قابلیت ها می باشد. بودن مردم مدرن و مورخان را به حال مشکل به عنوان یک حرفه, واقعا که پذیرش بی مخ بسته های RNA و DNA می واژگون شدن انسان سازمانی در چند هفته یا چند ماه.

این تشنج تغییرات اجتماعی از 1920s—دیوانگی از حدس و گمان های مالی تجدید حیات کو کلاکس کلان این انفجار از Dionysian فرهنگ عامه (جاز flappers, speakeasies)—به راحتی نسبت به جنگ, ابتکار کارگردانی شده و انجام شده توسط انسان و نه به نابینایان اقدامات میکروارگانیسم ها. اما میکروارگانیسم ها به احتمال زیاد به کشته شدن بیشتر مردم از جنگ بود. و اثرات آنها نیست محدود به اروپا جبهه, اما در سراسر جهان در حال تخلیه خیابان های شهر و پر شدن گورستان در شش قاره.

بر خلاف جنگ آنفلوآنزا غیر قابل درک بود—ویروس آنفلوانزا نیست حتی شناسایی تا سال 1931. آن را الهام گرفته از ترس از مهاجران و خارجی ها و خشم خود را نسبت به سیاستمداران که بازی کردن ویروس. مانند جنگ انفلوانزا (و سل که پس از آن آمار بسیاری از افراد مبتلا به آنفولانزا) کشته مردان بیشتر از زنان حملات جنسی نسبت برای سال پس از آن. می توان مطمئن بود که متعاقب آن تغییرات ناگهانی در نقش های جنسیتی تا به حال هیچ چیزی برای انجام با ویروس ؟

ما احتمالا هرگز رها کردن جنگ و آنفولانزا. اما یکی از راه های به طور خلاصه تاثیر این بیماری همه گیر است که می گویند که آن قدر بود که در همان محله که به عنوان "جنگ برای پایان همه جنگ."

هیچ کس نمی تواند پیش بینی عواقب ناشی از امروز coronavirus بیماری همه گیر. اما تاریخ می توانید به ما بگویید که کمی در مورد چه نوع از چشم انداز ما در حال نزدیک شدن است.

در نظر گرفتن مرگ سیاه. فراگیر از طریق اروپا از حدود سال 1347 تا 1350 طاعون کشته جایی بین یک سوم تا نیمی از اروپا است. در انگلستان بسیاری از مردم کشته شدند که مردم نمی صعود به آن به قبل از طاعون در سطح تقریبا 400 سال است.

1918 influenza poster
یک پوستر از سال 1918 می پرسد Chicagoans به خود قرنطینه در صورتی که علائم آنفولانزا. برای اطلاعات بیشتر نگاه کنید به "نمی تف! همه گیر پوستر از طریق سال است." (حسن نیت ارائه میدهد کتابخانه ملی پزشکی)

با عرضه کارگران اروپا به طور ناگهانی کاهش می یابد و تقاضا برای نیروی کار نسبتا بدون تغییر در قرون وسطی مالکان در بر داشت خود را در یک ترشی: آنها می توانند خود را ترک دانه به پوسیدگی در این زمینه و یا آنها می تواند رها از همه حس درست و غلط و افزایش دستمزدها به اندازه کافی برای جذب کمیاب کارگران است. در شمال ایتالیا صاحبخانه تمایل به افزایش دستمزدها که پرورش توسعه طبقه متوسط است. در جنوب ایتالیا اشراف تصویب احکام دهقانان جلوگیری از ترک را بهتر ارائه می دهد. برخی از مورخان تاریخ جدایی در اقبال از دو نیمه از ایتالیا—غنی, شمال, جنوب فقیر—به این تصمیم گیری.

هنگامی که مرگ سیاه شروع انگلیسی Plantagenets بودند در میانه یک کارزار وحشیانه به تسخیر فرانسه. جمعیت به معنای ضرر و زیان این افزایش در هزینه های پیاده نظام که کل شرکت foundered. انگلیسی اشراف را اشغال نمی کنند, فرانسوی, châteaus. به جای آنها در خانه مانده و سعی کردم به زور خود را farmhands به قبول دستمزد پایین تر. نتیجه دهقانان' شورش 1381 حدود سرنگون انگلیسی تاج. King Richard II دقت برنده شد اما سلطنت توانایی تحمیل مالیات و نتیجه آن خواهد شد به طور دائم تضعیف شده است.

هیچ کس فکر می کند coronavirus را بکشند در هر نقطه در نزدیکی به عنوان بسیاری از مردم که مرگ سیاه بود. کمبود نیروی کار با توجه به اجساد ستون در خیابان ها باعث خواهد شد که حقوق و دستمزد به افزایش است. حتی پس از این ویروس جدید شده است یک شوک به جامعه است. طاعون زده اروپا که استفاده گسترده مرگ و میر ناشی از بیماری مسری به ویژه در میان کودکان است. Coronavirus است که هدف قرار دادن جوامع که در نظر گرفته مرگبار شیوع به عنوان چیزهایی از گذشته مانند whalebone کرست و کاسه کلاه.

زمانی که من به دانشگاه رفت و در سال 1970 premed دانش آموزان انجام شده در اطراف یک کتاب درسی شرکت نوشته شده توسط برنده جایزه نوبل virologist Macfarlane Burnet. "محتمل ترین پیش بینی در مورد آینده از بیماری های عفونی" این sunnily نتیجه "است که از آن خواهد شد بسیار کسل کننده است." چنین خوش بینی بود و نه استثنایی. چند سال بعد, Robert G. Petersdorf آینده رئیس جمهور از انجمن آمریکایی کالج پزشکی فکر این محصول در حال حاضر از M. D. s به دنبال صدور گواهینامه در بیماری های عفونی و گفت: "من تصور نمی نیاز به 309 بیشتر عفونی-بیماری کارشناسان مگر اینکه آنها وقت خود را صرف کشت هر یک از دیگر."

زمانی که ایدز به دنیا آمد, بیماری, محققان, تجدید, با صدای بلند هشدار جدید بیماری های همه گیر. روزنامه نگاران نوشت: کتاب با عناوین مانند آمدن طاعون و سرريز: حیوانات عفونت و آینده بشر همه گیر. اما بسیاری از nonscientists در زمان این هشدارها به قلب است. مردم آمریکا است و نه لذت آن تعجب هنگام ورود دوباره به جهان سرایت و قرنطینه—و این ناخشنودی به نظر می رسد به احتمال زیاد به عواقب.

دانشمندان به مدت طولانی فرض شده است که بسیار مخربی از هنجارهای توسط Black Death اولین گام در این مسیر است که منجر به رنسانس و اصلاحات. نه دولت و نه کلیسا می تواند توضیح دهد که طاعون و یا ارائه یک درمان تئوری می رود و منجر به یک بحران در اعتقاد. سکولار و رهبران مذهبی درگذشت درست مثل مردم عادی—مرگ سیاه کشته اسقف اعظم کانتربری توماس Bradwardine صرف 40 روز پس از او به عهده گرفت ، مردم به دنبال منابع جدید قدرت پیدا کردن آنها را از طریق تجربه شخصی مستقیم با جهان و با خدا.

به حدی همه از این است که قطعا درست است. طاعون در امواج آمد و پس از هر موج پزشکان و روحانیون و chroniclers گمانه زنی در مورد علل و توصیف درمان آنها می خواهم دیده می شود مستقر شده اند. به عنوان دانشگاه گلاسکو مورخ Samuel K. Cohn جونیور نشان داده است اوایل ادعا می کند در مورد طاعون منشاء استناد "سیل مارها و وزغ است که ذوب برف کوه های سیاه و دود سمی دود پر سر و صدا رعد و برق, رعد و برق پیچ و مهره, hailstones و هشت پا کرم ها که به کشته شدن با بوی بد." برخی از نویسندگان سرزنش پور: خود باروری خود را احتیاطی خود را دارند. دیگران اشاره انگشتان دست در آن همیشه در حال آماده اروپایی, جن یهودی.

برای نجات خود از این بیماری ترس اروپایی ها به دنبال حمایت از آسمانها, مشهورترین, مصرف کردن لباس های خود را در گروه و قابل توجه یکی دیگر با شلاق و چوب. تصاویر نیمه برهنه flagellants باید از مونتی پایتون تبدیل به یک طنز گیره. به مراتب کمتر خنده دار بود همراه با سیل ضد سامی خشونت است. به عنوان آن را از طریق آلمان, سوئیس, فرانسه, اسپانیا و کشورهای پایین سمت چپ آن پشت یک دنباله از مورد ضرب و شتم اجساد سوخته و خانه های.

در عرض چند دهه کوهن نوشت هیستری داد راه را برای هوشیار مشاهده است. پزشکی دستگاه متوقف اشاره به حروف ربط از زحل و تجویز بیشتر زمینی درمان: پماد, گیاهان دارویی برای لنکینگ جوش. حتی روحانی نوشته متمرکز تجربی. "خدا بود و نه ذکر" کوهن اشاره کرد. قتل عام یهودیان عمدتا متوقف شده است.

از آن آسان است برای دیدن این به عنوان یک آرامبخش مثل عقلانیت برنده شدن بیش از موتورهای شایعه و تعصب و خرافات در نهایت منجر به رنسانس و روشنگری. اما درس تر به نظر می رسد که انسان در مقابله با حوادث غیر منتظره شرکت در مسابقه برای توضیح—و در نتیجه می تواند عواقب که موج برای چند دهه و یا قرن ها.

همانطور که من نوشتن این مسابقه برای توضیح به خوبی در راه است—دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن مقصر است یا باراک اوباما و یا مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری و یا چین یا ایالات متحده نظامی biowarfare آزمایش یا بیل گیتس. هیچ کس هنوز به استناد هشت پا کرم ها. اما در عصر ما از رسانه های اجتماعی موتورهای شایعه و تعصب و خرافات ممکن است حتی قدرت بیشتری از آنها را در عصر سیاه و مرگ.

کریستف کلمب سفر به آمریکا تنظیم کردن بدترین فاجعه جمعیتی در تاریخ است. بومی جوامع از آمریکا تا به حال چند واگير—هیچ آبله هیچ سرخک, هیچ, وبا هیچ حصبه هیچ مالاریا هیچ طاعون. زمانی که اروپایی ها وارد این بیماری به نیمکره غربی این بود که اگر همه درد و رنج و مرگ این بیماری باعث شده بود تا در اروپا در طول قبلی هزاره بودند فشرده به حدود 150 سال است.

جایی بین دو سوم و نه دهم مردم در آمریکا درگذشت. بسیاری بعد از مهاجران اروپایی مثل من بی حد و حصر-بزرگ-پدربزرگ و مادربزرگ به اعتقاد آنها در آینده به یک بیابان خالی. اما زمین خالی نیست; آن را به حال شده است خالی—جهان از دست دادن شامل یک تغییر از زمان.

وجود ندارد و این بیماری دشوار است تصور کنید که چگونه گروه های کوچک و ضعیف مجهز اروپا در پایان بسیار طولانی زنجیره تامین می تواند جان سالم به در برد و حتی رونق در بیگانه اکوسیستم از آمریکا است. "من به طور کامل پشتیبانی ممنوعیت سفر از اروپا برای جلوگیری از گسترش بیماری های عفونی," چروکی روزنامه نگار ربکا ناگل اظهار داشت: رئیس جمهور پس از مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام کرد طرح خود را به انجام این کار. "من فقط فکر می کنم آن را 528 سال خیلی دیر است."

برای بومی آمریکایی, شیوع بیماری عصر به طول انجامید برای قرن ها به عنوان پیامدهای آن. جدا هاوایی تا به حال تقریبا هیچ باکتریایی یا ویروسی بیماری تا 1778 زمانی که سلیمان شد "کشف" توسط کاپیتان جیمز کوک. جزایر یاد گرفتم بی رحمانه حقایق از سرایت به سرعت که توسط 1806 محلی رهبران بودند امتناع از اجازه اروپایی کشتی ها به اسکله اگر آنها تا به حال افراد بیمار در هیئت مدیره. با اینحال هاوایی پادشاه و ملکه از سفر خود را تمیز سلیمان به لندن که چاه مستراح از بیماری پس از رسیدن در ماه مه سال 1824. ماه ژوئیه آنها مرده بودند—سرخک.

Kamehameha دوم و Kamāmalu رفته بود به بریتانیا برای مذاکره یک اتحاد علیه ایالات متحده که آنها به درستی بر این باور بود طرح های خود به ملت است. مرگ و میر خود را سوراخ کردی مذاکرات و خود را جانشین 12-year-old King Kamehameha سوم نمی تواند سر آنها. نتایج تغییر جزایر' سیاسی سرنوشت. مصمم توسط انگلیسی ها نیروی دریایی ایالات متحده ضمیمه هاوایی در سال 1898. مورخان به ندرت با اشاره به ارتباط بین سرخک و ریاست جمهوری باراک اوباما.

به عنوان یک قاعده شیوع ایجاد آنچه محققان یک منحنی U شکل" مرگ و مير بالا و نرخ مرگ و میر در میان بسیار جوان و بسیار پایین تر از نرخ در میان کار-سنی بزرگسالان است. (1918 آنفولانزا یک استثنا بود; نامتناسب تعداد 20-چیزی جان سپردند.) برای مردم بومی این منحنی U شکل بود که به عنوان ویرانگر به محض از دست دادن زندگی است. به عنوان یک بومی باستان شناس هنگامی که آن را به من, شیوع همزمان با محرم خود ملت از آن در آینده و گذشته آن: سابق با کشتن تمام کودکان; دوم با کشتن همه بزرگان بودند که آن را پر از عقل و تجربه است.

به دلایلی که هنوز ناشناخته منحنی U شکل اعمال نمی شود امروز coronavirus. این ویروس تا حد زیادی (نه کاملا) قطعات یدکی و اهداف ، داستان وحشتناک از آن فراگیر از طریق خانه های سالمندان تقویت این تصور به خصوص اگر مثل من از دست داده اید نسبی در یک. نتیجه این خواهد بود, در میان چیزهای دیگر, آزمون چقدر معاصر ایالات متحده در جامعه ارزش افراد مسن.

تا کنون شواهد نشان می دهد: نه خیلی. سرعت که با صاحب نظران ظهور را پیشنهاد می کنیم که ایالات متحده می تواند به راحتی تحمل کند قایق از مرده oldsters از انقباض اقتصادی نشان می دهد که مخزن از قدردانی برای امروز بزرگان است که به عنوان عمیق به عنوان یک بار بود است. این تغییر ممکن است منعکس کننده دیگر: امروز را به طور معمول بزرگتر از قدیمی گذشته زمانی که دهانه های زندگی شد کوتاه تر و بیشتر احتمال دارد بازنشسته می شود.

گذشته جوامع سوگواری از دست دادن حافظه جمعی ناشی از همه گیر. ما ممکن است حداقل در ابتدا.

من هیچ ایده چه چیزی نهایی اثر از coronavirus را در این کشور اما من امیدوارم که آنها را مانند کسانی که از سال 2003 شیوع بیماری سارس در هنگ کنگ است. که اپیدمی که به کشته شدن حدود 300 نفر متوقف شد تنها توسط قهرمانانه جمعی تلاش. (به عنوان یک درصد از جمعیت معادل آمریکا مرگ و میر خواهد بود در حدود 15000 نفر.)

هر کس در هنگ کنگ می داند شهرستان dodged گلوله. یا در هر حال به نظر می رسد که زمانی که من دیدن. من کار من گرفته وجود دارد و در, از سال 1992. در یک شهر که یک بار resounded با سیگاری سرفه های مردم در حال حاضر به بیمارستان ماسک در اولین نشانه از یک سرماخوردگی است. همه جا نشانه ها—در آسانسور هتل در راحتی-فروشگاه درب در اتاق انتظار—توصیف چگونه اغلب مکان های خود را ضد عفونی هستند. یک تعداد از مردم می پوشند, بیمارستان, دستکش, برای خدمت به مواد غذایی دسته مقالات و حتی با فشار دکمه های آسانسور. در من باقی می ماند, اخبار تلویزیون به نظر می رسد همیشه به پوشش بیماری شیوع در مکان های از راه دور به عنوان اگر در تلاش برای نگه داشتن بیننده در حالت آماده باش است.

این اقدامات ممکن است نشان می دهد یک جامعه در چنگال ترس است. اما ماسک و علائم و دستکش به نظر می رسد بیشتر شبیه به "باغ پیروزی" در خانواده های جبهه متری در طول جنگ جهانی دوم—شاد اطلاعیه از مردم انجام بخشی خود را. مهم ترین هنگ کنگ ممکن است شامل COVID-19 سریع تر از هر جای دیگر در جهان است.

آخرین باری که من رفتم در آنجا بود که در پاییز گذشته را دموکراسی تظاهرات. در یک نقطه من پیدا کردم خودم را در نزدیکی یک دانشگاه در مرکز ناآرامی. تقریبا هیچ کس خارج بود و مغازه ها بسته شد. وجود دارد مقدار زیادی از زباله بر روی زمین و دود در هوا. که من ایستاده بود وجود دارد befuddled, یک مرد بود یک فروشگاه و کشید داخل. "پلیس های آینده" او گفت:. "بسیار خطرناک است!" در داخل یک مقطع از هنگ کنگ شهروندان—جوان و پیر, کفش ورزشی و salaryman کفش کاملا چند موقت در ماسک. من تشکر مالک برای نجات من از آنچه که می توانست ناخوشایند روبرو می شوند. "ما همه اینجا با هم" کسی گفت.

بعد آن را به من رخ داده است که ممکن است میراث هنگ کنگ موفقیت با سارس است که شهروندان خود را به نظر می رسد برای قرار دادن ایمان به اقدام جمعی از آنها استفاده می شود. من ملاقات بسیاری از مردم وجود دارد که بر این باورند که اعضای جامعه خود را می تواند با هم کار کنند برای خوب بیشتر—به عنوان آنها در سرکوب سارس و با شانس نگه داشتن انجام با COVID-19. این احتمالا ساده و بی تکلف از من به امید که با موفقیت حاوی coronavirus خواهد بیان برخی از همان ایمان در ایالات متحده, اما من به هر حال.


حمایت مالی برای این مقاله ارائه شده بود HHMI وزارت علوم و آموزش و پرورش. به نظر می رسد در ماه ژوئن 2020 نسخه قابل چاپ با تیتر "چگونه میکروب نوشتن تاریخ است."

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن