چگونه "Starship Troopers" هم راستا با ما لحظه ای از آمریکا شکست

برای بسیاری از Paul Verhoeven را فرقه کلاسیک فیلم بشریت در هر ممکن است جنبه های خود را به الاغ لگد.عکس از Alam

توسط NEWS-SINGLE در 16 تیر 1399
The battlefield in Starship Troopers
برای بسیاری از Paul Verhoeven را فرقه کلاسیک فیلم بشریت در هر ممکن است جنبه های خود را به الاغ لگد.عکس از Alamy

روشن شده در این دهه گذشته از انحطاط کاهش قوی نهادی خشونت و شایع بد طعم است که آمریکا زندگی گیر کرده است در جایی در داخل Paul Verhoeven سینمایی جهان است. در خونین, طنز, علمی تخیلی, فیلم های ساخته شده است که نام خود را با مخاطبان Verhoeven برخورد در یک فوق العاده نچسب چشم انداز آینده یکی دو luridly مبتکر و دقیق در مورد که در آن نه تخیلی. "پلیس آهنی" از سال 1987 مجموعه در اینده دیترویت است که خوشدل اغراق نگرانی از ریگان-دوران زندگی شهری: دفتر برج هستند و حتی بیشتر جدا شده و خود را به اتاق بیشتر گستاخی sociopathic; محبوب فرهنگ یک تیک یا دو وحشی و leering; پلیس بیشتر برتری دارند و خیابان بیشتر ungovernable. "Total Recall" منتشر شده در سال 1990 و با اقتباس از یک داستان کوتاه توسط Philip K. Dick, می کند از ویژگی های انسان, زندگی در مریخ, یک شرکت خصوصی است که ایمپلنت های قرار دادی خاطرات مشتریان خود و بی تدبیر سه-breasted فضا, فاحشه, اما چشم انداز خود را از 2084 است که در جهات دیگر آشنا. مریخ, کثیف, خشونت آمیز و نابرابر و مستعمره است نظارت های خصوصی امنیتی نیروی سرمایهداری است که بنا کردن یک انحصار اکسیژن خود را. چند مدیران که باید صرف به همان اندازه صفحه نمایش زمان در آینده گرفته اند که بی وقفه تار نمایی از چشم انداز.

که در آن "پلیس آهنی" و "Total Recall" وجود داشته باشد در کثیف, شلوغ, خطرناک آتی است که نگاه و احساس مانند تخریب نسخه های در حال حاضر اهانت آمیز در حال حاضر Verhoeven عجیب و غریب شاهکار "Starship Troopers" از سال 1997 است که در دور روز بیست و سوم قرن—و آن را به سرعت پدیدار طولانی پس از پایان تاریخ است. "این سال ما به بررسی شکست دموکراسی چگونه دانشمندان علوم اجتماعی به ارمغان آورد ما جهان را در آستانه هرج و مرج" Rasczak یک معلم تاریخ (بازی های برگزار شده توسط Verhoeven مورد علاقه Michael Ironside) بارکس در دانش آموزان دبيرستانی در صحنه های اولیه. "ما در مورد جانبازان و چگونه آنها را در زمان کنترل و تحمیل ثبات است که به طول انجامید برای نسل های پس از." Rasczak خود یک ریخت جانباز به عنوان تمام هموطنان, معلمان, و کار خود را برای هدایت دانش آموزان خود را به سمت بهره گرفتن در یک کهکشان گسترده جنگ علیه یک گونه از غول کشنده اشکال. در این جهان بشریت است تقسیم به "شهروندان" و "شهروندان"; تنها شهروندان دارای حق رای و شهروندی را می توان به دست آورد و تنها از طریق "خدمات فدرال" در ارتش. "چیزی داده است و هیچ ارزش" Rasczak توضیح می دهد. "هنگامی که شما رای شما اعمال قدرت سیاسی. شما با استفاده از زور. و نیروی دوستان من از خشونت—مقام عالی که از آن همه مقامات دیگر مشتق." زندگی روزانه در فدراسیون ممکن است پاک تر و روشن تر از هر یک از Verhoeven دیگر قراردادهای اما هر ابهام شده است آواره از certitudes, coercions و doublespeak بی پایان, کلی جنگ است.

به دفاع از فدراسیون برخی مشکوکی فیلم به دنبال بچه خود را پشت سر بگذارد راحت فضا-بورژوایی جوانان برای یک شانس برای کسب تابعیت و لذت بردن از برخی از ماجراهای کشتن اشکالات در یک سیاره دور. ما در دیدار با آنها را در پایان روز مدرسه خود را در بوئنوس آیرس و دیدن خود را در عرصه بازی های فوتبال و براق حافظه های فوق: ستاره گیرنده گسترده جانی (Casper Van Dien) پیروز شدن بر کارمن (دنیس ریچاردز) که علاقه مند به رقیب ستاره فوتبال و افزایش flyboy Zander (Patrick Muldoon); سرگیجه (Dina Meyer) تیم کارفرمایی دارای یک تلافی یا عمل متقابل له در جانی; Carl (نیل پاتریک هریس) یک جیک جیک روشن فکر که همچنین ممکن است روانی باشد. همه زیبا و خودخواه و عمدتا افتضاح به هر یک از دیگر هر دو در فکر راه هایی است که نوجوانان و چون خود را در جامعه طراحی شده است به کانال آنها به سمت awfulness. هر یک از آنها را پیدا خواهد کرد یک راه برای خدمت به استعمار جنگ: جانی و سرگیجه پیوستن به تلفن همراه پیاده نظام (که در آن یک گروهبان مته استقبال سرگیجه به واحد با فشار دادن زانو خود را به گلو او تا زمانی که او می افتد ناخودآگاه); کارمن و Zander برنده لکه در مدرسه پرواز; کارل هدیه اجازه می دهد تا او را به ناپدید می شوند به اطلاعات نظامی.

فدراسیون است, به ظاهر همه از دست دادن دائمی جنگ و خیلی از "Starship Troopers" داده شده است به تماشای نوجوانان به عنوان آنها مبارزه و مرگ برای شود. یکی از Verhoeven را هدف اصلی است برای به تصویر کشیدن جامعه ای که تثبیت در نیروی چپ آن preening ساده لوحانه و تناقض ضعیف است. این دولت آشکار به عنوان بی ستون از cultishly احترام و بینهایت مجهز خشونت کارگران که می دانند چگونه به انجام تنها یک چیز و یک فرهنگ وجود دارد که به طور انحصاری برای جشن تلاش های خود را. اگر آن را نگران کننده برای تشخیص شباهت بین فاسد آتی از "پلیس آهنی" و "فراخوان ها" و فرهنگی خود ما لحظه وحشتناک است چگونه آشنا به thudding رزمی بیت از "Starship Troopers" هستند معاصر به گوش. این یک کمدی ،

"این یک ساده لوحانه داستان: جوان مردم به مبارزه با اشکالات" Verhoeven گفت: نگهبان در سال 2018 طولانی پس از این فیلم که با ملاقات و متحیر و بیشتر واکنش های منفی بر آزادی قرار گرفته بودند پر ارزیابی و تبدیل شدن به یک فرقه کلاسیک. اد Neumeier, فیلمنامه از "ال" اقتباس "Starship Troopers" از سال 1959 رمان علمی تخیلی به همین نام توسط Robert A. Heinlein; کتابی که مدیر در بر داشت "نظامی اگر نه fascistic," اختصاص داده شده بود "به همه sergeants anywhen که زحمت کشیده اند به مردان را از پسران است." Verhoeven گفت: امپراتوریدر سال 2014 است که او نمی تواند به پایان خواندن آن است. با استثنای احتمالی Mary Harron آمریکایی "روانی" آن را سخت به فکر می کنم از یک فیلم اقتباسی است که بیشتر سرمایه گذاری در رد و satirizing منبع آن است. ضد فاشیسم "Starship Troopers" و خورنده است و بی رحم اما Verhoeven پیشرفت استدلال خود را با ساخت آن هر فریم پرخرج, overbearingly فاشیستی. (زمانی که استودیو مدیران شکایت کرده است که این فدراسیون بنر "یک پرچم نازی" Verhoeven به آنها اطمینان: "نه . . . آن را به طور کامل از رنگ های مختلف است.") فیلم بزرگترین خنده آمد از پس ultra-گور جنگ-فیلم کنوانسیون به ترین آنها وحشی و غیر منطقی نتیجه گیری اما کل پروژه است که با آب و تاب و قرار دادن طراحی شده توسط. دیگر جنگ ها فیلم ها سعی کنید به برخی از بینندگان بشریت به چسبیدن به. Verhoeven ارائه می دهد تنها محض سطوح و یک مشت گره کرده پس از دیگری.

و صفحه نمایش—تعداد زیادی از صفحه نمایش. فدرال شبکه تهوع سنایی غزنوی با فاکس نیوز که débuted سیزده ماه قبل از "Starship Troopers" وارد تئاتر. هر دستگاه-anniversary تکه از رسانه ها در همه جا تبلیغ شبکه به پایان می رسد با کلمات "آیا می خواهید بیشتر بدانید؟" (بیش از YouTube الگوریتم اذیت بپرسید.) برنامه نویسی است که گوش خراش و شنگول در ستایش سربازان و بیشتر سرسخت در آن جنون villainizing دشمن است. بحث شکل بازی دعوا در دادگاه فدرال شبکه گشوده همراه آشنا می تپد. هنگامی که یک دانشمند نشان می دهد که عنکبوتیان دشمن قادر به فکر او priggish مخاطب blusters, "حشرات با هوش ؟ آیا شما تا کنون ملاقات کرد ؟ من نمی توانم باور کنم که من از شنیدن این مزخرف است." با ارائه شواهدی وجود دارد که "مغز اشکالات" ممکن است اطلاع رسانی اقدامات حشرات پیاده نظام است که تا به حال فقط تخریب اولین انسان توهین آمیز در برابر آنها تعظیم بسته-ضد-کارشناس pouts, "من پیدا کردن این ایده از یک اشکال است که فکر می کند توهین آمیز." این فیلم اوج-از-همچنین انواع لولا در اشکالات دولت از ذهن است. زمانی که جانی اسکادران avenges افتاده دوستان داشتن رابطه جنسی با یک حمله قهرمانانه در اشکال دژ کارل در حال حاضر kitted در S. S.-افسر لباس شاهانه یا فاخر با استفاده از خود فدراسیون-honed قدرت روانی معلوم است که بشریت عنکبوتیان دشمنان در حال حاضر از ترس. هر کس به سلامتی.

اگر چه فیل Tippett جلوه های بصری ارائه برخی از به یاد ماندنی موجودات—عنکبوتیان حمله ناگهانی skittering انبوهی یا فوران از طریق شن و ماسه و یا با خشونت ادا کردن خارج از ضربان دار آبی مثانه—فیلم گسترده تر loathsomeness مسطح تاثیر قابل توجهی است. تلفن همراه پیاده نظام استراتژی مقدار به انفجار دور در های بی پایان ژیان امواج از عنکبوتیان چرا که رهبران آنها همواره دست کم گرفتن دشمن و به خاطر آن تمام فضای grunts که تا کنون آموزش داده شده است را انجام دهید. در این مبارزه نیست و بسیار سرگرم کننده به تماشای—عمدا آن را به نظر می رسد. "با یک عنوان مانند Starship Troopersمردم انتظار جدید جنگ ستارگان," Verhoeven گفت: نگهبان. "آنها که نه واقعا: آن گیر کرده در گلو خود را. آن گفت: "در اینجا خود را به قهرمانان و قهرمانان خود را, اما راه آنها فاشیست.' "Verhoeven قرض از Leni Riefenstahl را تبلیغات نازی ها مستند "المپیا" و "پیروزی اراده" نه فقط در تک تک لحظات و عکس های, بلکه در آنچه برتر است و آنچه باقی مانده است. این فیلم را پوشش می دهد Susan Sontag لیست حاکم فتیش نازیسم از او 1975 مقاله "جذاب فاشیسم" ("فرقه زیبایی بت سازی از شجاعت انحلال بیگانگی در نشئه احساسات جامعه; رد از عقل") بلکه slyly نقش تا چه از دست رفته در جای دیگر. زمانی که جانی برنده یک تمرین آموزشی در بوت کمپ Verhoeven نشان می دهد او پیروزمندانه با تکان دادن پرچم در یک نور پس زمینه کم زاویه شات و سپس مسابقات آن را از دیگری دور تر زاویه. اولین شات startlingly به خوبی تکرار Riefenstahl پیکرنگاری. دوم این است که فقط یک مربع-جاوید جوان, سوار کار ماهر, در یک پلت فرم فریاد.

برای بسیاری از "Starship Troopers," بشریت در هر ممکن است جنبه های خود را به الاغ لگد. یک فرهنگ است که reveres و ارتباط برقرار منحصرا از طریق خشونت—فرهنگ بسیار بسیار شبیه به یک است که در پاسخ به تظاهرات مسالمت آمیز با بی رویه خشونت پلیس یا که همه گیر استراتژی است که به "تسلط" یک unreasoning ویروس را نگه می دارد در حال اجرا را به خود تحمیل محدودیت. یک بار دیگر در حال حاضر گرفتار کرده است تا به Verhoeven اسید چشم انداز آینده. این یک تحقق است که هر کسی که در این فیلم می توانید بیان و یا حتی به ظاهر روند اما شکست ساده است: جامعه خود را به سمت چپ خود یک راه حل برای هر مشکل و آن کار نمی کند.

دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن نیست خالی سیاست آمریکا از همه چیز اما خشونت; او فقط آنچه باقی مانده بود پس از آن. او بیشتر یک نماد آمریکایی شکست از نویسنده آن. جهان از "Starship Troopers" هم راستا با ما لحظه ای در آن اسراف و خشونت و بیشتر از همه در بودن خیلی بی اراده بازگشتی. در پایان فیلم بازماندگان انسان از اشکال محاصره تبدیل به قهرمانان از یک بمب افکن نظامی-آگهی استخدام. یک چلپ چلوپ از روی صفحه متن به سلامتی, "آنها را به مبارزه . . . و آنها را به نفع خود!" دوم وعده زاید است. همه که سمت چپ را به نفع خود است که این شانس را به مبارزه بیشتر و به مبارزه با تحقق است که مبارزه خود را تبدیل به نقطه است.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب