چگونه Coronavirus اتحادش را تغییر چینی رستوران کسب و کار

تاریخی محله منهتن است که خانه را به بیش از سه هزار کسب و کارهای کوچک بسیاری از آنها از eateries شده اند که ضرب

توسط NEWS-SINGLE در 7 مرداد 1399

تاریخی محله منهتن است که خانه را به بیش از سه هزار کسب و کارهای کوچک بسیاری از آنها از eateries شده اند که ضربه سخت به خصوص در طول بیماری همه گیر.

Once upon a time, من سوار مترو برای تقریبا یک ساعت در سرد بعد از ظهر شنبه—it must have been اوایل ماه مارس به یک دیر ناهار در یک کانتونی رستوران کردن کانال خیابان. آن را زیبا و قدیمی از مد افتاده محل با چرم faux صندلی چوبی و صفحه نمایش. پیشخدمت مودبانه دور مانده که من dawdled تحصیل منو به عنوان اگر من در تلاش بودند تا نقطه خطا. من به پایان رسید تا سفارش چند چیز من همیشه دریافت: سیر هم بزنید سرخ شده در روغن کاهو و کالاماری سوخاری پوشش داده شده در نمک و فلفل. این آخرین بار بود من خوردم در چینی.

بیش از چهار ماه به قرنطینه من اغلب خودم فکر کردن در مورد که وعده غذایی و بسیاری دیگر من لذت می برد در چینی. در داخل سالن بزرگ جینگ Fong, دوستان, خانواده, و غریبه ها به اشتراک گذاشته شده در دور جداول زیر استادانه درست لوستر و کمتر بیمار مشتریان مثل خودم تعقیب پس از پیشخدمت هل دادن تار-مجموع چرخ دستی های برای پیگیری کردن پای مرغ یا دقیق نوع پیراشکی که ما ولع مصرف. در قابلمه داغ, رستوران ها, تحریک و هوا بوی فلفل قرمز-فلفل روغن مصرانه خواست تا گرما گرم و نرم است که می تواند درایو دور تقلا از تنهایی. در خیابان, فروشنده, فروش, روشن سرخالو تند و تیز دورین و سنگین mangosteens در مش شبکه و ظروف پلاستیکی ارائه شده کمی گرمسیری شیرینی شما می توانید صفحه اصلی را به رغبت قبل از سفر بعدی خود را.

رستوران و مواد غذایی و نانوایی قلب منهتن چینی—یکی از قدیمی ترین در کشور یک جامعه است که قدمت آن به هجده دهه هفتاد. آنها به مدت طولانی تغذیه نیویورکی با گسترده غذاهای از شمال غربی چین لانژو-سبک دست کشیده و رشته به مالزی Hainanese مرغ با برنج. این کسب و کار نیز برای بسیاری از مهاجران چینی و خانواده های آنها راه زندگی: مردم از تمام جنبه های زندگی به امریکا و ان سو حرکت کردن در اطراف Chinatowns در سراسر کشور شستن ظروف و یا ارائه وعده های غذایی رویای داشتن رستوران خود را در یک روز.

پس از coronavirus شکست این بهار کاهش ترافیک پا از گردشگران و ساکنان ضربه Chinatowns به خصوص سخت است. رئیس جمهور تهمت اصرار در تماس با بیماری "چینی ویروس" و نژادپرستی به صراحت هدف قرار دادن کره در حال افزایش بوده است. "برخی از سالمندان می ترسند برای رفتن به فروشگاه مواد غذایی" ولینگتون چن مدیر اجرایی محله چینی ها مشارکت می گوید نیویورکردر ویدئو بالا. اما در میان همه این چالش بسیاری از چینی کسب و کار در حال آماده سازی برای بازگشایی شده است. در این ویدئو سرآشپزها و صاحبان کسب و کار به اشتراک گذاشتن دیدگاه های خود را در مورد چگونه همه گیر اتحادش را تغییر محله و چگونه آنها در حال برنامه ریزی برای انطباق و تکامل است.

از ماه مارس بسیاری از رستوران ها باید تعطیل و یا چرخد و به بایگانی اطلاعات و تحویل. جدید چینی-زبان برنامه پاندا گرسنه محبوبیت در تحویل ظروف چینی و دسر های مختلف از بخش نیویورک. اما به برخی از این فرد تجربه ناهار خوری در یک رستوران غیر قابل تعویض است. چن Lieh تنگ, آشپز در سفید-سفره Hwa یوان سیچوان شده است شک و تردید از تحویل نرم افزار; او ترجیح می دهند برای مشتریان خود را به خوردن غذاهای مانند یک امضا پخته ماهی با سس لوبیا و یا سرد و کنجد نودل که پدرش معرفی به آمریکا کام—در رستوران به درستی روکش و تقبل قایق از آب عبور در سراسر شهر و در یک کیسه پلاستیکی نوسانی از یک دوچرخه فرمان. اما حتی تنگ است تطبیق: رستوران خود را در حال حاضر ارائه تحویل در چندین برنامه. در این ویدئو می بینیم او را به دقت آبپاش یک چاشنی زدن به یک takeout ظرف. احساسات مشهود است صدای او هنگامی که او در مورد چالش های همه گیر آورده برای کسب و کار خود و معشوق خود جامعه است. "محله چینی ها بسیار زیبا" او می گوید: یک مشت تکان دادن در هوا. "شهر نیویورک نیست متعلق به New York," او می افزاید: اصرار کسانی که قدرت به شکل شهر را بازگشایی و بازیابی برای حفظ محله منحصر به فرد اهمیت داشته باشید. "متعلق به تمام جهان است. تاریخچه آن."tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de