وودرو ویلسون مورد آنفولانزا و چگونه بیماری های همه گیر تاریخ تغییر

ویتوریو اورلاندو, David Lloyd George, Georges Clemenceau و وودرو ویلسون دیدار به بحث در مورد معاهده ورسای که د

توسط NEWS-SINGLE در 29 فروردین 1399
Vittorio Orlando David LloydGeorge Georges Clemenceau and Woodrow Wilson sitting in a room
ویتوریو اورلاندو, David Lloyd George, Georges Clemenceau و وودرو ویلسون دیدار به بحث در مورد معاهده ورسای که در طی آن Wilson بیمار شد با آنفلوآنزای 1918.عکس از Bettmann / گتی

در شب از 3 آوریل سال 1919 در پاریس رئیس جمهور وودرو ویلسون شروع به سرفه; او به زودی به تب و قادر به حرکت می کند. او قرارداد چه تا به حال تبدیل شدن به شناخته شده به عنوان آنفولانزای اسپانیایی رئیس جمهور پزشک نوشت محرمانه به کاخ سفید و آن را به حال ساخته شده ویلسون "به شدت بیمار است." پس از آن از آنفلوانزا تا به حال rampaged در سراسر جهان برای بیش از یک سال بود در راه خود را به کشتن حداقل بیست میلیون نفر از جمله حداقل شش صد هزار آمریکایی است. ویلسون در پاریس برای پیمان مذاکرات پس از پایان جنگ جهانی اول که به دنبال شکل های پس از جنگ جهانی نظم و حل و فصل وضعیت آلمان را شکست داد. او بیمار شد و در یک لحظه تعیین کننده ساخت ویروس موذی بازیگر در یک قرن بیستم را مهم ترین قسمت از به قدرت بزرگ جهانی ،

چگونه یک بیماری همه گیر تغییر تاریخ ؟ به تصرف خود در مقیاس زندگی از دست داد و اقتصاد در هم شکسته و ملی mobilizations اغلب مورد نیاز آن مشترک تبدیل شده است به مقایسه این فاجعه به یک جنگ علیه "نامرئی دشمن." این است که ترجیح استعاره از دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن یک self-تلفظ "زمان جنگ رئیس جمهور" و همچنین بسیاری دیگر از رهبران ملی که در حال مبارزه به جلو در این روز از COVID-19. در عین حال در میان سایر کاستی جنگ استعاره موفق به ضبط و صمیمی شخصیت شدید و مسری بیماری و چگونگی اثر آن بر رفتار فرد اغلب می تواند ظریف و دشوار است برای اندازه گیری.

در روز قبل از ویلسون بود زده او استدلال کرده بود شور و حرارت با نخست وزیر Georges Clemenceau و نخست وزیر بریتانیا دیوید لوید جورج در مورد قیمت در خاک و غرامت است که آلمان باید برای پرداخت به عنوان متجاوز در جنگ. Wilson فکر می کردم که متفقین باید آسان در آلمان نوپای پس از جنگ جمهوری و اولویت بندی خود آرمانی, پیش-از-آن-زمان پروژه لیگ برتر از سازمان ملل و روشنفکر اصول خودمختاری در میان مردم که او را ترویج. اما فرانسه تا به حال دو بار تحمل اشغال آلمان در طول قبلی نیم قرن Clemenceau به دنبال چه عمومی فرانسه را دیدم به عنوان یک فقط و محتاطانه رزولوشن: دهها میلیارد دلار برای بازسازی فرانسه به همراه بافر در مناطق شرقی این کشور مرزی از جمله اشغال توسط نیروهای فرانسوی از آلمان راینلاند.

آوریل ویلسون و Clemenceau استدلال کرده بود خود را به دو طرف تشدید بست. زمانی که Clemenceau آموخته که ویلسون مریض بود او خواسته لوید جورج "آیا شما می دانید که خود دکتر ؟ نمی تواند شما را دور او و رشوه او را؟"

ویلسون منزوی در دوران بهبودی خود را در هتل du Prince Murat ظریف خانه شهر در هشتم Arrondissement به زودی به نظر می رسد تغییر تقلا خود را با آنفولانزا. او با وسواس "چیز خنده دار" را به عنوان یک دستیار آن قرار داده است. او تثبیت شده بر روی مبلمان در خانه آمد و به این باور است که او را احاطه کرده بود, فرانسوی, جاسوس. "ما می تواند اما گمان است که چیزی عجیب و غریب اتفاق می افتد در ذهن خود" ایروین هوور رئیس جمهور رئیس usher گفت. "یک چیز قطعی است: او هرگز همان بعد از این کمی املا از بیماری است." هوور اظهارات در حال بازگو توسط مورخ John Barry در "بزرگ آنفلوانزا" خود را با شکوه روایت از این بیماری همه گیر از سال 1918 و 1919. بری با اشاره ویلسون گزارش سردرگمی را می توان یک عارضه شدید آنفلوانزا است.

در طول هفته دوم مارس یک خسته Wilson داد تا بسیاری از خواسته که او تا به حال شده است با فشار دادن Clemenceau برای دیدار با. رئیس جمهور پذیرفته demilitarization راینلند و اشغال فرانسه به مدت حداقل پانزده سال همراه با یک باز روند برای محاسبه آلمان غرامت لایحه. در قضاوت مارگارت مک میلان نویسنده "پاریس 1919: شش ماه است که جهان را تغییر داد" یک حساب معتبر از پس از جنگ مذاکرات Clemenceau به طور ناگهانی در بر داشت خود را با "بهترین معامله ممکن است برای فرانسه است." Infamously دستاورد بود وابسته به 'پیروس' یکی است. معاهده ورسای به امضا رسید و در 28 ژوئن 1919 و آن را تصویب ویلسون امتیازات ثابت می شود یک راه حل خیلی سخت و طاقت فرسا به آلمانی ها که آن را تبدیل به یک تحریک آمیز باعث احیا ناسیونالیسم آلمانی در طول نوزده-بیست سالگی و سی سالگی و در نهایت وحدت باعث از آدولف هیتلر.

بری نظر در کتاب خود که آیا ویلسون ممکن است یک قوی تر و سرسخت مذاکره در پاریس اگر او تا به حال قرارداد آنفولانزا و اینکه آیا این تاریخچه از بیست سالگی و سی سالگی در اروپا تبدیل شده است ممکن متفاوت است. او مناسب تردید از جمله counterfactual گمانه زنی; ما نمی دانیم چه چیزی ممکن است اتفاق افتاده اگر Wilson باقی مانده بود سالم و قوی تنها "آنچه اتفاق افتاد" به عنوان او می نویسد. "آنفلوانزا آیا اعتصاب ویلسون. آنفلوانزا را تضعیف او را از نظر جسمی. . . . دقیقا در مهم ترین نقطه از مذاکرات است." نازیسم را در پیروزی بر آلمان باعث شد خیلی بیشتر از این مقاومت از معاهده ورسای و در عین حال می تواند وجود داشته باشد شکی نیست که این پیمان را مجازات از نظر جمله بسیار قابل رویت اشغال فرانسه از خاک آلمان, آیا کمک به هیتلر به بسیج و روایت آلمانی نارضایتی. لوید جورج که تا به حال مخالف, در حال اشغال فرانسه, بعد به این نتیجه رسیدند در خاطرات است که "نفرت انگیز همراه از جمله یک شغل از شهرهای . . . تا به حال بسیار به کار با شیوع شدید از احساسات میهنی در آلمان پیدا کرد که بیان آن در نازیسم."

ویلسون که از آنفلوانزا اما دچار یک سکته مغزی شدید شش ماه بعد بود و ناتوان از طریق باقی مانده از ریاست جمهوری خود. او باید به عنوان یک thoroughgoing شکست به عنوان یک بیماری همه گیر در زمان رئیس جمهور. در علاوه بر این به افتضاح ورسای او هرگز پس از صحبت علنی در مورد آنفولانزا به عنوان آن را نابود ایالات متحده است. او آنقدر باریک و تحولات متمرکز بر جنگ آمریکا بسیج که او تولید شده "یک نوع خشمگین عدم تحمل" برای هر موضوع دیگر از حکومت بری گفت: من و او در سرکوب مخالفان در ایالات متحده در راه است که "فراتر رفت و هر چیزی که دیده می شود در دوره مک کارتی و یا هر زمان دیگر." او افزود: "بسیار شبیه تهمت او را تحمل نمی کند انتقاد از دوست یا دشمن. حتی اگر یک دوست که هر فاصله از او تبعید آن شخص است. همه این باعث می شود ویلسون سکوت کامل در همه گیری قابل فهم تنها در یک زمینه: او را به انجام هیچ چیز به او منحرف و یا ملت از تلاش های جنگی. تمرکز خود را مطلق—وجود دارد و هیچ چیز دیگری."

این مایه تاسف بود که ویلسون کاهش یافت به طوری بیمار در پاریس; ما می توانید به راحتی ببخشد سستی در اجرای ورسای اما نه خود را ضبط طولانی مدت بی تفاوتی و قبل از آن به درد و رنج در خانه در میان شهروندان که او را انتخاب و یا اعتقادات نژادپرستانه که به رهبری او را به حمایت از تبعیض نژادی نهادینه شده. در حال حاضر به نظر می رسد سخت به قاضی که ارائه بیشتر رکورد ریاست جمهوری شکست در طول یک بیماری همه گیر: Wilson سکوت و یا مغلوب ساختن پیشی جستن مبالغه خود تناقض و خود ارتقاء. آن را ممکن است تا حدودی فقط بد شانس که دو تا از بدترین بیماری های همه گیر برای حمله به ایالات متحده در صد سال گذشته منطبق با شرایط دو رئیس جمهور تا به سادگی آمادگی برای مسئولیت های خود را. در عین حال این خرس بازتاب که حتی یک قرن پیش به عنوان واضح است امروز نیاز کشور به یک رئیس جمهور حداقل به عنوان مطلع و متعهد به صدا علوم و بهداشت عمومی به دیپلماسی و دفاع ملی.


راهنمای Coronavirus

  • چگونه برای عمل اجتماعی فاصله از پاسخ به یک بیمار همخانه به جوانب مثبت و منفی از سفارش غذا.
  • چگونه coronavirus رفتار در داخل یک بیمار است.
  • می تواند به بازماندگان کمک به درمان این بیماری و نجات اقتصاد ؟
  • طولانی جنگهای صلیبی از Dr. Anthony Fauci عفونی-بیماری کارشناس دوخته بین دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و مردم آمریکا است.
  • موفقیت هنگ کنگ و سنگاپور در جلوگیری از گسترش دارای درس برای, چگونه برای مهار آن در ایالات متحده است.
  • Coronavirus است به احتمال زیاد به گسترش بیش از یک سال قبل از واکسن است که به طور گسترده ای در دسترس است.
  • با هر ویروس جدید ما درهم برای یک درمان جدید. می تواند ما را در تهیه داروهای ضدویروس برای مبارزه با بعد جهانی بحران ؟
  • چگونه بیماری های همه گیر را رو عمومی-بهداشت نوآوری prefigured انقلاب و دوباره ترسیم نقشه های.
  • آنچه به عنوان خوانده شده, تماشای طبخ و گوش دادن به تحت coronavirus قرنطینه.


tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im
آخرین مطالب