چگونه Coronavirus را آزمایش کرده است چین سیستم اطلاعات کنترل

در ووهان ورزشگاه تبدیل شده است به یک موقت بیمارستان در پاسخ به شیوع کروناویروس.عکس از چین روزانه / ایسناFacebo

توسط NEWS-SINGLE در 19 بهمن 1398
A worker sets up beds at the Hongshan Stadium.
در ووهان ورزشگاه تبدیل شده است به یک موقت بیمارستان در پاسخ به شیوع کروناویروس.عکس از چین روزانه / ایسنا

حدود 5 P. M. on December 30th, Li Wenliang یک چشم پزشک در ووهان مرکزی بیمارستان messaged خود را در کالج همکلاسی های گروه در WeChat. او به آنها گفت که "هفت تایید موارد سارس" در قرنطینه در بیمارستان و سپس به دنبال با یک تصحیح: آن نامشخص coronavirus که بعدها معروف شد به عنوان 2019-nCoV. لی مجاز نیست برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات, اما, او می خواست برای هشدار دادن به همکلاسی های سابق خود—عمدتا همکار-پزشکان—به طوری که آنها می دانند برای محافظت از خود. از او خواست که آنها را برای به اشتراک گذاشتن اخبار در خارج از گروه اما به زودی چت در حال گسترش—از طریق تصویر با لی نام متصل—در طول و فراتر از هوبئی استان که ووهان پایتخت است. Li تحریک شده بود اما درک.

هشت ساعت بعد در یک سی در صبح Li دریافت یک تماس تلفنی و احضار او به دفاتر شهرداری کمیسیون بهداشت که در آن مافوق خود بودند حضور اورژانس کنفرانس وجود دارد در بیمارستان رهبری در مورد سوال او در مورد WeChat پیام. بعد از آن روز در حالی که در محل کار Li نامیده می شد به "بازرسی بخش"—در اصل یک بازوی سیاسی از بیمارستان که نگرانی های خود را با سیاسی تجاوزات به عنوان مخالف به آنهایی که حرفه ای—برای بیشتر انضباطی جلسات. در ژانویه 3rd, لی ایستگاه پلیس محلی به نام و آگاهانه او است که او نیاز به ثبت نام و اثر انگشت یک اندرز نامه برای گسترش "نادرست گفتار." در ضمن دوربین مدار بسته اولیه شبکه دولتی بود گزارش داد که پلیس تماس گرفته بودند هشت نفر در ووهان که به گسترش شایعات در مورد جدید سارس-مانند فشار ذات الریه. "اینترنت است نه یک زمین خارج از قانون" به ایستگاه هشدار داد بینندگان خود را.

هفته بعد Li درمان یک گلوکوم بیمار که به نظر می رسد به یک "ناشناس ذات الریه." او تا به حال تب و سی تی اسکن نشان داد که ثبتشده ضایعات در ریه ها او را شناخته شده به عنوان زمین-شیشه opacities. چند تا از بیمار و اعضای خانواده آغاز شده بود نشان دادن علائم شبیه به او. در ژانویه 10th, Li شروع به سرفه; او زد تب روز بعد و در بیمارستان بستری شد و داده شد تشخیص coronavirus. عموم مردم بود و هنوز هم تا حد زیادی غافل از هر outbreak.

آن را تا ژانویه 20th که رئیس جمهور چین با صدور بیانیه ای در coronavirus تعهد به "قاطعانه جلوگیری از گسترش این بیماری همه گیر." با توجه به WeChat که آهنگ کاربردهای کلمات کلیدی بر روی پلت فرم شاخص اشاره از "ذات الریه" و "کوروناویروس" در پایین هزاران نفر فقط یک زن و شوهر از روز قبل از یازدهم اعلام; سپس آنها سر به فلک کشید به بیش از دو صد میلیون در هر. در ژانویه 21st, روزنامه مردم روزانهیک ارگان رسمی حزب کمونیست چین گزارش داد دو صد و هفده موارد تایید شده در ووهان پکن و گوانگدونگ استان است که این ویروس گسترش یافته بود به ژاپن و تایلند و کره. آن پنج روز قبل از سال جدید قمری و میلیون ها برنامه ریزی شد در سفر خانه و یا در راه خود را در حال حاضر. در ژانویه 23rd, رسانه های دولتی به نام همه خانواده های چینی برای لغو تجمع و دولت قرار می گیرد ووهان در مستند توقف تمام قطارها و پرواز های از شهرستان. به زودی محدودیت های مشابه قرار داده شد در بیش از یک دوجین شهرهای اطراف آن محدود کردن جنبش از برخی از سی و پنج میلیون نفر است. مردم بود خواست تا در خانه بماند.

لی گفت: داستان خود را به صورت ناشناس به پکن جوانان روزانهیک حزب وابسته به روزنامه منتشر شده که حساب خود را در ژانویه 27 و حذف آن حدود یک ساعت بعد. روز بعد چینی دیوان عالی کشور به چاپ مقاله در آن WeChat حساب پاکسازی هشت unnamed "يوحنا" در ووهان از هر خطا. "اگر چه جدید کروناویروس است سارساطلاعات آنها توزیع شده بود به طور کامل ساخته شده تا" دادگاه نوشت. "حال عمومی این شنیده 'شایعه' در زمان و از ترس از آمريکاشروع به پوشیدن ماسک پاکسازی خود و خودداری از رفتن به حیات وحش بازارهای آن ممکن است مفید برای پیشگیری و کنترل این بیماری همه گیر." یک مقام رسمی از چین مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری بعد ارائه ستایش عمومی برای "خبرچین" به عنوان آنها در حال حاضر به نام. در ژانویه 31st, پکن بر اساس مجله Caixin زد Li داستان با استفاده از نام واقعی او. "یک جامعه سالم نباید تنها یک صدای" او گفت Caixin.

Li Wenliang یک چشم پزشک در ووهان بیمارستان مرکزی هشدار داد دیگران در مورد کوروناویروس در WeChat. او از عوارض ناشی از کروناویروس در فوریه 6th.عکس از گتی

در شب فوریه 6th, Li درگذشت از عوارض ناشی از کوروناویروس. او یکی از 31,261 مورد تأیید و 637 مرگ و میر به تاریخ, با توجه به رسمی شمارش. پارتی رسانه ها از جمله جهانی باراعلام Li مرگ است. بعد از آن شب اما عبارت "Li Wenliang هنوز در حال نجات" شروع به روند در Weibo; داستان هایی که لی قرار داده شده بود در " سنگ شکن های حمایت از زندگی (E. C. M. O.) ساعت پس از قلب خود را متوقف کرده بود. بیمارستان و رسانه های دولتی تلفظ او را مرده دوباره صبح جمعه. حدود 1 A. M. در فوریه 7th, تغییرات مختلفی از هشتگ "ما خواهان آزادی بیان"—یک عبارت که قبلا غیر قابل تصور در اینترنت چینی—تا به حال به نظر می رسد در بیش از ده هزار پست در Weibo و بعد فورا رفت واز بود میلیون ها نفر از نمایش ها. همچنین روند شد به نقل از HBO سریال "چرنوبیل" ("هر دروغ ما بگویید وارده به عنوان یک بدهی به حقیقت است. دیر یا زود که بدهی پرداخت شده است") و شعر از "Les Misérables" ("آیا می شنوید مردم آواز خواندن, آواز خواندن, آهنگ مردان عصبانی"). قبل از سپیده دم در چین تمام نسخه های از این هشتگ و همچنین بسیاری از بحث های مفصل از لی مرگ از بین رفته بود از Weibo. در جای خود یک پیام می گوید: "با توجه به قوانین مربوطه و مقررات و سیاست های, صفحه یافت نمی شود."

به دلیل سنگین سانسور و تنگ بالا به پایین کنترل اطلاعات مردم در چین در حال معتاد به محتاط و غیر سیاسی در رفتار آنلاین. اما coronavirus به نظر می رسید به تضعیف است که مطبوع است. افرادی مانند Li احساس فوریت برای به اشتراک گذاشتن آنچه که آنها می دانستند و رسانه های خبری به همین ترتیب احساس جسارت به گزارش از اطلاعات است که مردم خواستار شد و در سرپیچی از دولت و دستگاه تبلیغاتی که تنش مثبت—و با شکست آن تعبیری—در تمام زمانها.

پس از رئیس جمهور یازدهم بیانیه در ژانویه 20th, WeChat ریخته و فورا با اطلاعات شایعات و تئوریهای توطئه که coronavirus پخش شد توسط مارها; که دولت آمریکا تا به حال توسعه یافته این ویروس به عنوان یک سلاح بیولوژیکی است که می تواند مانع با آنتی بیوتیک و یا پیچ امین الدوله یا ادرار. انواع حساب در WeChat منتشر شده ووهان خاطرات و مصاحبه کارشناسان از جمله هنگ کنگ اپیدمیولوژی که در مقامات در ووهان به "رسیدن به پایین از چه بدترین سناریو." Caixinشناخته شده برای آن توانمند گزارش های تحقیقی, اعزام پنج کارکنان خبرنگاران و دو کارورزان به ووهان قبل از حمل و نقل ممنوعیت در زمان نگه دارید; ضعف با ترافیک آن برنامه اخبار سقوط کرد و چندین بار در طول بیست و چهار ساعت است. (آخرین آخر هفته Caixin هفتگی منتشر مسئله اختصاص داده شده به آن ووهان پوشش آنلاین, اما نمی تواند توزیع مجلات چاپ با توجه به نامشخص "مسائل فنی است.")

"در چند سال گذشته پس از یازدهم شروع به تنظیم اینترنت و اطلاعات کنترل و سرکوب جامعه مدنی—از جمله بسیاری از کاربران تایید شده با موارد زیر وجود دارد شده اند کمتر و کمتر صدای که سوال یا انتقاد از دولت و کمتر و کمتر بحث از امور عمومی" شیائو Qiang مدیر Counter-قدرت آزمایشگاه در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی که مطالعات دیجیتال آزادی و سانسور به من گفت. "این اولین بار است که در مقیاس بزرگ فوران نظرات پس از آن."

ویدئوها منتشر شده در Weibo و WeChat نمایش مفتضحانه شلوغ بیمارستان لابی و overworked پزشکان در کشورهای آشکار عاطفی شکست. در Weibo مردم ارسال شده پریشان حساب بیمار و اعضای خانواده است که می تواند به دست آوردن ورود به بیمارستان و یا به دست آوردن یک کیت تست برای 2019-nCoV; التماس برای کمک به بسیاری از آنها نوشته شده شماره تلفن خود را. هنگ کنگ مبتنی بر دیجیتال خروجی Initium رسانه و چین, عصر ایران, در میان دیگران منتشر پرده مصاحبه با پزشکان در ووهان. چینی اپیدیولوژی مقالات منتشر شده در مجله لانست, The New England Journal of Medicine, و پلت فرم رایگان bioRxiv آشکار اطلاعات است که شامل ژنوم ویروس و اوایل انتقال پویایی است. (برخی از این گزارش قانع بسیاری که چین مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آگاه بود از طبیعت شیوع هفته قبل از ژانویه 20th.) داستان از هوبئی استان پیشنهاد کرد که ووهان صلیب سرخ شد نادرست کمکهای مالی به عنوان در یک ویدئو که ظاهرا نشان داد که مقام های محلی absconding با یک جعبه فولاد ماسک—بسیار در پی پس از کالا. شهروندان چینی و چینی در خارج از کشور به سرعت سازمان خود را از طریق گروه های چت, فارغ التحصیلان شبکه و سیستم عامل های دیگر به ارائه کمک های مالی و داوطلب خدمات.

"اگر مردم به اندازه کافی عصبانی آنها نمی خواهید به لمس برخی موضوعات چون آنها اولویت بندی ایمنی" Fang Kecheng دستیار استاد ارتباطات در دانشگاه چینی هنگ کنگ گفت. "اما مردم واقعا عصبانی در حال حاضر. و هنگامی که هر کس در همان صفحه آنها احساس امنیت—صدای انتقاد نمی ایستادگی کردن بسیار دیگر." نیش به طور کلی بدبین در مورد وضعیت روزنامه نگاری در چین با توجه به کاهش صنعت چاپ کشور و فشار از سانسور دولتی اما او خوشحال بود برای دیدن اوایل گزارش در ووهان. "من شگفت زده برای دیدن یک تعداد انگشت شماری از کیفیت این رسانه ها تا به حال از این ظرفیت برای ارسال حرفه ای روزنامه نگاران برای پوشش چیزی شبیه به این" Fang گفت. "مردم در تلاش بودند خود را به از طریق شکستن سانسور."

اگر چه این های اخیر موج نسبتا رایگان گزارش و اطلاعات به اشتراک گذاری شده است قابل توجه آن است نه تغییر سیستم اطلاعات کنترل در چین—و نه آن را به طور موقت تحت الشعاع آن است. شیائو به من گفت که درجه ارز باز شد و با توجه به حجم گسترده از پاسخ به شیوع و نه به هر گونه آرامش از سانسور. "این بازرسان در حال پیشرفته و تهاجمی است. ما شاهد بسیاری از پست ها که حذف شد به زودی پس از ارسال" شیائو گفت. شیائو آزمایشگاه مانیتور گسترده V. P. N. قطع در چین که تمایل به اتفاق می افتد در طول سیاسی دوره حساس; در سراسر کشور V. P. N. وقفه آغاز شد در آستانه سال جدید قمری به طول انجامید و حدود چهل و هشت ساعت. (آخرین اختلال در این مقیاس رخ داده است در ماه اکتبر شیائو گفت: در طول جشن برای هفتادمین سالگرد تاسیس دولت کمونیستی.)

سانسور اینترنت در چین دو لایه است. اولین اکثر سیستم عامل ها مانند WeChat و Douyin—چینی آنالوگ به Infinite—باید خودکار سانسور پروتکل به روی صفحه نمایش از "کلمات حساس"; آنها همچنین با استفاده از انسان محتوای مدیران که در عمل با توجه به دولت-دستورالعمل صادر شده. سپس یک بار یک پست است که اگر آن را می رسد مخاطبان بزرگ و یک دولت سانسور اشیاء به محتوای آن پلت فرم ممکن است نیاز به حذف پست و یا محدود کردن توزیع آن.

در پی شیوع کروناویروس است و سخت تر برای بازرسان در هر کدام از این مراحل به رسم یک خط بین چه چیزی مجاز است و چه چیزی نیست. در ماه ژانویه روزانه مردم راه اندازی یک خواننده نظرسنجی در ووهان بیماری همه گیر است که به حالت تعلیق در آمد توسط پلت فرم نظر سنجی Wenjuan زینگ با توجه به آن شامل "کلمات حساس." اجتماعی-رسانه های ویرایشگر در مردم روزانه با انتقاد از تصمیم گیری در WeChat, درخواست, "چه چیزی اشتباه است با این پلت فرم است ؟ آیا یک کلمه حساس یا نه من نمی دانم بهتر از شما انجام دهد؟"

Guo Jing یک مددکار اجتماعی که از نقل مکان به ووهان در ماه نوامبر برای کار, شروع یک مجله روزانه است که او شده است در به اشتراک گذاری در Weibo و WeChat. او اولین ورود در Weibo به اشتراک گذاشته بود هزاران بار اما او زیر به روز رسانی تنها با دریافت ده ها تن از سهام هر یک از. او به من گفت که در حالی که او نمی تواند دریافت درخواست دوستان در WeChat و او نیز مظنون است که Weibo محدود دید از پست های خود را. (Weibo الگوریتم شفاف نیست; برخی از پست ها به نظر می رسد به نظر می رسد تنها در صورتی پیرو می رود به یک کاربر در صفحه پروفایل.) در WeChat زن جوان دیگر به اشتراک گذاشته شده داستان کوتاه مراسم با پدرش که مبتلا به کروناویروس پس از پرستاری زن مادر مرگ او حساب ویروسی رفت و اگر چه WeChat نمی کردن فایل های مسدود شده در آن از مشترک بودن با استناد به یک غیر اختصاصی نقض کاربر قوانین.

چن Qiushi یک وکیل در پکن آغاز ساخت فیلم در سال 2016 بیشتر به معرفی اصطلاحات حقوقی به مخاطبان غیر روحانی. اما او به زودی متوجه شد که او علاقه مند به اظهار نظر در امور اجتماعی و در ماه اوت گذشته, او در سفر به هنگ کنگ برای پوشش افزایش تظاهرات. "پس از من رفت و به هنگ کنگ" چن به من گفت: "من تمام حساب های اجتماعی رسانه ای بمباران شد"—زبان عامیانه برای "ناپدید شد". او از دست داده بیش از یک میلیون و نیم پیروان و چهار صد فیلم در Douyin; او نه ذخیره آنها را به یک دیسک سخت.

او با استفاده از V. P. N. برای بازدید از سایت های مانند توییتر و یوتیوب که در چین مسدود, به طوری که او می تواند به عنوان خوانده شده اخبار سانسور; که چگونه او آموخته از شیوع کروناویروس. سفر او به ووهان در ژانویه 24th, روز پس از این مستند به عنوان او گفت: "شاهد برای خودم." در ووهان چن سوار موتورگازی خود را به بیمارستان ها و سوپر مارکت ها دفن مرکز و بیمارستان ساخت و ساز سایت, گزارش در مورد آنچه او می بیند و ضبط مکالمات او با ساکنان محلی از جمله در یک مورد یک سوگوار در خانواده است. او یک مرد عمل است و یکی از نوع در ووهان. او تولید کرده است بیست و ویدئوها تا کنون و آنچه که فقدان آنها در حرفه ای لهستانی آنها را در فوریت و متن. چند تا از آنها را دریافت کرده اند بیش از یک میلیون بازدید بسیاری از آنها از بینندگان با استفاده از V. P. N.

در یک ویدئو چن بازدید موقت قرنطینه مرکز بود که در حال راه اندازی در داخل نمایشگاه center; کارگران مشغول خاموش-بارگذاری منابع از اتوبوس و خطوط porta-potties قابل مشاهده بودند. در داخل این تاسیسات کارگران مورد ساختمان تقسیم و یک دوجین یا بیشتر تخت در حال حاضر در محل. چن گفت: بینندگان که آن را به نظر می رسد کمتر از یک قرنطینه تسهیلات از یک سرپناه موقت و او را مورد سوال که آیا راه اندازی خواهد تنها منجر به عفونت متقاطع—یک نگرانی است که بسیاری از ناظران مطرح کرده اند پس.

این روزها چن به من گفت: "من احساس مخلوطی از احساسات: ترس و خشم و غم و اندوه و از دست رفته خانواده من است." وقتی که من او را خواسته آنچه او برنامه ریزی شده به انجام بعدی او گفت: "من نمی تونم از ووهان, بنابراین من فقط به خاطر گزارش." چن که ماند در تماس مداوم با دوستان خود و ارسال ویدئوها روزانه پس از او وارد شده در ووهان دو هفته پیش گفته مادرش که او در بازدید از یک جدید قرنطینه مرکز در روز پنج شنبه شب. خانواده و دوستان خود شنیده ام و نه از او پس از آن.

در Fang را مشاهده آن بود گفتن که رسانه های دولتی را در بخش های مختلف شده است وجود ندارد و از تلاش برای گزارش هر دو انسان درد و رنج ناشی از شیوع کروناویروس و اداری شکست که مرکب است که رنج می برند. وی با ذکر روزانه مردم و همچنین انتخاب دولت-اجرای آژانس خبری که هر دو باید ادارات در ووهان. "محلی خود خبرنگاران باید بدانید که این شهر بسیار خوب است و می توانید در عمق بررسی وجود دارد" Fang گفت. "اما ما نمی دیده می شود هر یک از آن."

یک روزنامه نگار در دهه بیست سالگی به من گفت که او احساس یک نوع جدید از فضای باز در هفته یا بیشتر پس از یازدهم بیانیه در ژانویه 20, زمانی که خشم و ناامیدی چرخش در اطراف دولت را از دست داده و از شیوع بیشتر شدید. با اولین روز از ماه فوریه با این حال او گفت که یک آشنا فشار آغاز شده بود به فرود. "ویراستاران ما گفتن است به تمرکز بیشتر در مورد 'انرژی مثبت' و مثبت داستان," او گفت:, و اضافه کرد که خبرنگاران خواسته شد برای دور ماندن از موضوعات خاص از جمله ووهان صلیب سرخ. به تازگی یک همکار گزارش داد, داستان, در بیماران مبتلا جدی بیماری های مزمن که در تلاش برای به دست آوردن دسترسی به درمان کشته شد.

یک پزشک آماده برای ورود به جداسازی بخش در یک بیمارستان در ووهان.عکس از چین روزانه / ایسنا

به تازگی یک مشترک خودداری کنند در رسانه های دولتی است "ووهان Jiayou" و یا "تشویق برای ووهان." این رسانه ها تماس با وقوع "جنگ بدون gunsmoke" و جشن پزشکان "در خط مقدم است." بایدو چین اصلی موتور جستجوی آگهی های اخبار آن بخش با عناوین مانند "ما هیچ راهی برای بازگشت تنها شرکت امیدوار است." در Weibo معمولی روند هشتگهای شامل "در سراسر کشور صورت تولید بیش از بیست میلیون و یک روز" و قلب گرم شدن حکایات مانند "جینان مرد تخلیه 300 کیلو ضد عفونی کننده و فقط سمت چپ." نظامی به رهبری عملیات آغاز شد در ووهان برای ساخت یک جفت جدید بیمارستان که به نام آتش خدا کوه و رعد و برق خدا کوه به منظور جذب coronavirus بیماران; دوربین مدار بسته راه اندازی یک جریان زنده از ساخت و ساز.

رسانه های دولتی استخدام زبان است که "حفظ واضح و روشن فضای مجازی" Guobin یانگ, یک استاد جامعه شناسی و معاصر چین در دانشگاه پنسیلوانیا به من گفت. "این است که سانسور اینترنت در نام مدنیت." او اشاره کرد که اگر چه چینی دیوان عالی کشور پاک ووهان "يوحنا با" تصمیم خود را نه لزوما حمایت از جریان آزاد اطلاعات است. در آن بیانیه دادگاه بر اهمیت کلی هوشیاری در برابر شایعات به ویژه کسانی است که می تواند منجر به "اختلالات اجتماعی"; این خدمات عبارتند از شایعاتی که "تهمت به دولت برای عدم توانایی در کنترل این بیماری همه گیر" و "ساخت اطلاعات در مورد بیمارستان از دست دادن کنترل این بیماری همه گیر."

در تصمیم دادگاه "می گوید که شما نمی توانید تنبیه این هشت نفر است. آن را نیز مجددا این قانون که شما نمی توانید گسترش شایعات" یانگ گفت. "اما چه شایعه و چه چیزی نیست ؟ که هنوز هم تا به عمومی امنیت مردم را به تصمیم می گیرید. اغلب در این نوع از وضعیت حتی مقامات نمی دانید که چه نوع از سیگنال برای ارسال. بنابراین یک روش امن تر است برای ارسال یک سیگنال مثبت و سپس یک سیگنال منفی."

در فوریه 3, رئیس جمهور یازدهم خواسته مقامات برای تقویت "هدایت افکار عمومی" و "متحد کردن مردم آنلاین و آفلاین در داخل و خارج از کشور در مورد مسائل بزرگ و کوچک است." روز بعد مرکزی گروه تبلیغات ارسال صدها نفر از خبرنگاران به ووهان. پس از یازدهم را اعلام وقوع حداقل سه صد و پنجاه و بیشتر مردم در چین شده اند مواخذه و یا بازداشت توسط پلیس برای "پخش شایعات" در مورد کوروناویروس.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im
آخرین مطالب