چگونه N. B. A. تغییر کرده است از "اردن قوانین"

عکس توسط Jonathan Daniel / گتیدر ماه نوامبر سال 1991 زمانی که شیکاگو بولز شد در دومین قهرمانی فصل از دهه نگار

توسط NEWS-SINGLE در 31 تیر 1399
عکس توسط Jonathan Daniel / گتی

در ماه نوامبر سال 1991 زمانی که شیکاگو بولز شد در دومین قهرمانی فصل از دهه نگار Sam Smith منتشر شده "اردن قوانین" خودی حساب فصل قبل که در اردن برنده اول خود را حلقه. کتاب مستند ستاره بیش از حد رقابتی شخصیت و غالبا خارج از قرار دادن خودخواه رفتار است. اسمیت تا به حال بسیاری از سال را صرف نوشتن برای بخش ورزشی از شیکاگو تریبیونو پخش کتاب داستان های متعددی در مورد اردن بود که تا آن زمان تنها گردش از طریق شایعات و شایعات بی اساس. "اردن قوانین" معروف شد به یک نگاه صاف و پوست کنده در یکی از معروف ترین ورزشکاران در ایالات متحده است. اسمیت در ادامه به نوشتن دو کتاب در مورد اردن: "آمدن" و "هیچ بعدی."

ساینده رفتار در اصل وقایع در "اردن قوانین" تبدیل به یک موضوع گفتگو دوباره در این بهار که ESPN منتشر شد "آخرین رقص" ده-بخش مجموعه مستند در مورد زندگی اردن و حرفه ای. این سری که وارد Netflix در جولای 19th نمی کند در حال حاضر اردن به عنوان بی عیب و نقص, اما از آن ساخته شده بود با نظارت: اردن به فیلمسازان حقوق انحصاری برای چندین دهه تصویری و او فرصت داده شد به نکاتی در قسمت.

من به تازگی صحبت با تلفن با اسمیت که در حال حاضر برای می نویسد: Bulls.com رسمی شیکاگو بولز وب سایت. تازه ترین کتاب او این است که "کار سخت: نبرد که Birthed میلیارد دلار NBA." در طول مکالمه ما که ویرایش شده برای طول و وضوح مورد بحث ما ارتباط خود را با اردن بیش از سه دهه گذشته مشکلات خود را با این مستند و این که آیا یک کتاب مانند "اردن قوانین" می تواند نوشته شده است.

آیا شما هر گونه نقش در ساخت این مستند ؟

دیگر از مصاحبه دیگر از مبلمان ، من در اطراف اساسا از طریق اردن در کل حرفه ای, بنابراین من حدس می زنم آنها تا به حال به اطراف به من در نهایت. من مطمئن بود که آنها را هر چند.

آیا شما با شنیدن هر چیزی از مدیر در مورد آنچه اردن در مورد احساس خود را در حال مصاحبه?

من می دانستم که آنها انجام می دهند این مصاحبه بیش از بیش از یک سال که خوب بود. من تا به حال نوشته شده و سه کتاب او [گذشته بود که] "هیچ بعدی"—به عنوان مراجعه کننده به این ایده که وجود دارد کوبه [برایانت] و LeBron [جیمز] و این همه "بعد Jordans." من فقط می خواستم به این مورد که هیچ بعدی اردن—این است که در گذشته در قالب به دلیل تاثیر او در جهان و جامعه و فراتر از بسکتبال. که او نه تنها یک بازیکن بسکتبال است. او تاثیر گذار به عنوان آنها می گویند این روز است.

در نظر بودن و تاثیر گذار در صورتی که کلمه ما قصد داریم به استفاده از, من فکر می کنم LeBron مشابه در برخی از راه.

هیچ. من فکر نمی کنم در همه. من دیده ام هرگز کسی پرش در آگهی های بازرگانی گفت: "می خواهم LeBron." بدیهی است که آن را تجاری و بازاریابی و اما اردن تغییر زیادی در جهان و جامعه بلند, کوتاه, از, اصلاح کرده, سر, و, بدیهی است, کفش ورزشی. این کفش یک انقلاب است. هیچ کس فکر می کردم که کفش می تواند یک بیانیه مد در اوایل نوزده-دهه هشتاد. هیچ کس فکر آن مهم است اگر شما نام یک بازیکن در یک کفش کتانی.

بیل والتون می گوید این داستان: نایک به او آمد و گفت: "ما می خواهم به تولید این کفش کتانی لایحه والتون کفش کتانی." و بیل گفت: "چه کسی می خواهد به خرید کفش از آنجا که نام من در آن است ؟ این مسخره است." اردن می آید و تایید آن. من به یاد داشته باشید دوستان من خواهد بود در روسیه, و آنها به من به خانه فرستاد این عروسک های تودرتو—بولز با اردن و Pippen—چیزهایی که شما هرگز در هر نقطه دیگری است. و شما نمی بینید که با LeBron. LeBron یک شکل و یک بازیکن بزرگ است و او دارای نفوذ در جامعه است اما این چیزی را تغییر دهید. هیچ کس چیزی را تغییر به دلیل LeBron James.

آنچه در مورد راه هایی که در آن مردم دیدن ورزشکاران و ورزشکاران باید قدرت در ورزش به خصوص در بسکتبال ؟ به اصطلاح بازیکن-توانمندسازی عصر.

بله در بسکتبال. و به همین دلیل من می گویند وجود دارد همیشه بچه ها در بسکتبال—اگر شما می خواهید به بحث در مورد که هیچ کس آن را تغییر بیش از پژمردگی [چمبرلین]. اردن در حال نفوذ در جامعه است. من قصد ندارم به کاهش LeBron. من فکر می کنم LeBron ، من عاشق LeBron. من فکر می کنم او یک شخصیت بزرگ.

ما رو از خط خارج, اما من تا به حال از شما خواسته اگر شما شنیده ام که اردن ناراحت بود در مورد شما—

آره. من تا به حال مضطرب تاریخ با مایکل در طول سال. آن خوب بود. مایکل یک میلیاردر تبدیل شد و من انجام همان کار است. من خوشحال هستم و من خوشحال با آنچه که من انجام. و من خوش شانس می شود قادر به ادامه نوشتن در مورد بسکتبال و N. B. A. نه مثل من مانع مایکل با توجه به موفقیت مالی. اما "اردن قوانین" بود و پر دردسر را به او در زمان و بحث برانگیز است. من استفاده می شود به داشتن یک رابطه خوب با او قبل از این کتاب بیرون آمد. من یک دوست نزدیک اما ما شوخی می زمانی که من در اطراف این تیم است. ما سفر تجاری با هم و همه آن نوع از مسائل.

هنگامی که او آمد به N. B. A. در سال 1995 او خوب بود. او بدست می خواهم یک مقدار زیادی از سیستم خود بازی بیس بال, و همه, و من تا به حال یک زن و شوهر از یک در یک مصاحبه اما آن نوع از حرفه ای بازو طول رابطه است. و من او را چند بار در شارلوت وقتی که من سفر کرد با گاو نر در سال های اخیر است. و او خواهد گفت: "هی چه میکنی؟" این نوع از مسائل.

به هر حال من شنیده ام آنها می خواهم انجام می شود بسیاری از این مصاحبه. و مردم دوستانه من با مثل فیل جکسون خواهد به من می گویند "هی, من این مصاحبه برای این اردن چیز. آیا شما?" من فکر کردم خوب, هی, آنها فقط پرش من است. و خوب است. من نمی باید در آن است. من می خواهم انجام می شود به اندازه کافی اردن. من واقعا در حال حرکت بود ، در واقع رفتن به عقب, من نمی خواهم بگویم آن دردناک بود و همه اما من adjudicated این سی سال پیش. من نمی خواهید برای رفتن از طریق آن دوباره.

سپس من یک تماس از مدیر و گفت: "هی می نشستن ؟ ما در حال انجام این کار است." من به مردم بگویید من صرف یک حرفه ای درخواست مردم سوالات و درخواست های خود را برای زمان پس از آن خواهد بود نامناسب برای من می گویند "من مشغول هستم" یا "من نمی خواهم به آن را انجام دهد." بنابراین من می توانم این چیزها.

اردن گفت: هرگز یک کلمه به من در مورد "اردن قوانین است." هرگز یک بار در سی سال است. در پایان مصاحبه به من گفت: "هی من چیزی بگویید. آیا شما به درخواست مایکل اجازه صحبت کردن به من؟" و نوع stammered کمی. و او گفت: "ما در واقع از او بخواهید اگر آن را O. K." و من گفتم: "چه می گفت؟" او گفت: "من اهمیتی نمی دهد که شما را به صحبت کنید." راه من آن را درک است که او نمی گویند که آیا آنها می تواند یا نمی تواند. آنها مطمئن نبودند که آیا آنها باید.

آن مدیر که گفت این ؟

آره فکر کنم. اما من نمی دانم که من در صحبت کردن به. همیشه وجود دارد یک دسته از بچه ها که می آیند و انجام این کارها; آن را همیشه مانند شش نفر. و من نمی دانم آنها چه کسانی بودند. من هرگز از آنها شنیده و یا صحبت به آنها را قبل از.

من خواندن کتاب خود را به عنوان استدلال که اردن استقبال از تیم مفاهیم مفید بود به او در نهایت برنده شدن در حالی که به نظر می رسید مانند مستند بود با این استدلال که اردن بیش از حد رقابت بود و اساسا همه چیز در مورد برنده شدن است. آیا کسانی که به نظر می رسد مختلف پایان نامه به شما ؟

که یک نکته جالب. من تا به حال در مورد آن فکر که در راه است. من فکر وجود دارد یک زن و شوهر از تیم گرا اتفاقاتی که اعتبار فیل جکسون باور است که اردن تا به حال به ادغام خود را در میان این تیم است. زمانی که او برای اولین بار ملاقات مایکل به عنوان یک دستیار در گاو, او گفت:, "شما نمی تواند به ثمر رساند قهرمان و برنده عنوان." مایکل در ابتدا جرم بود. بنابراین فیل در تلاش بود تا او را همراه و آن را به پایان رسید تا این صحنه بزرگ که در آنها ذکر در این فیلم مستند و من در مورد نوشت: در "اردن قوانین" فیل گفت: "چه کسی باز می شود؟" و Paxson باعث می شود بنابراین او می شود ،

من فکر کردم این مستند بیشتر بود "بر اساس یک داستان واقعی است." من فکر می کنم وجود دارد کمی از درام را در آن قرار دهید. آن بود که مایکل داستان. نبود یک روزنامه نگاری مستند نفسه. و آن را نمی باید. او گفت: هرگز داستان خود را قبل از. مردم هرگز شنیده و آن را از نقطه نظر خود را و آنچه در آن بود.

آیا شما احساس می کنید مانند شما او را درک بهتر از آن ؟

هیچ. من درک او. و بسیاری از آنچه آنها دراماتیزه در این مستند بود به خاطر داستان. اگر شما را به یک جمله در مورد چگونگی اردن فریاد زد این پسر و یا ضربه این مرد آن را برای تلفن های موبایل مانند او معنی و یک پسر قلدر و یا هر چیز دیگری. من فکر می کنم آنها تا برخی از کسانی که همه چیز در این فیلم مستند است.

اما من فکر می کنم این مستند از دست رفته است که نقطه با اردن است. او برنده مسابقات قهرمانی ملی با کارولینای شمالی رفت و به بازی های المپیک و برنده مدال طلا. او فراتر از هر کس دیگری. تا او را از آمدن به N. B. A. آماده را به نفع خود. او آماده است به دست کشیدن [لری] پرنده و سحر و جادو [Johnson]. اما [گاو رهبری] تصمیم به منفجر کردن تیم و شروع به بازسازی با مایکل به عنوان مرد جلو—Mick Jagger بدون سنگ نورد در پس زمینه.

بنابراین اردن کشیده این بچه ها و او جاروب در هر سری حذفی. و در حال حاضر او را در چهار یا پنج سال به کار خود را و آنها را در این نوزادان که در حال نابالغ [Scottie] Pippen و [هوراس] عطا کند. او فقط در حال رشد بسیار نا امید رقابت با پرنده و سحر و جادو از یک روز زمانی که این سازمان علاقه مند بود در رقابت با گروه بعدی از بچه ها. و من فکر می کنم که همیشه منبع اردن رفتار است که او برخی از مرتب کردن بر اساس از غول یا پهلوان پنبه که او فقط تا سرخوردگی خود را در درایو رقابتی بلکه آنچه که در پشت صحنه.

یک چیز در مورد این مستند است که من کاملا درک است که آن را ارائه او را به عنوان به عنوان رقابتی ترین فرد روی زمین بلکه ارائه او را به عنوان مایل به بازنشستگی پس از سال 1998 حداقل تا زمانی که او آمد به جادوگران چند سال بعد. چرا شما فکر می کنید او به سمت چپ و آیا شما فکر می کنم این مستند رو که درست است ؟

هیچ. که این یکی از چیزهایی بود. همه دیدگاه های مختلف از همه چیز. به همین دلیل در این کارآگاه تلویزیون را نشان می دهد آنها به مصاحبه و هشت شاهد است. و این چیزی است که روزنامه نگاری است. شما می توانید بپرسید نه یک فرد. همه همیشه قهرمان از خود داستان.

مبارزه با Steve Kerr, پیتزا مسمومیت با من مهربان بود از مثل هر که مایکل داستان او اجازه دهید نگه داشتن آن. اما پس از آن زمانی که او در پایان گفت [مستند] که او می خواست دوباره [برای فصل 1999] و آن را به فرصت دیگری بود که فقط بیش از حد. که به نظر من هیچ. من به چیزی می گویند در اینجا. چرا که واقعا نادرست است. او می تواند دوباره. او نمی خواهید به بازگشت. او تا به حال مقدار زیادی از شانس به عقب می آیند.

مایکل جردن است چنین یک چهره مستقل. او می تواند برای هر کسی در هر زمان. او آنقدر سوخته از آن فصل. او را دیدم چه می گذرد. این تیم به طور کامل فاسد شده در زیر او. در سی و پنج سال سن داشتن از دست رفته یک بازی برای سه سال و نیم بود که یک دوره قابل توجهی از قوام و بازی او فقط خسته و غرق شده است.

آیا شما فکر می کنم یک کتاب مثل مال شما می تواند نوشته شود در حال حاضر ؟

وجود دارد بزرگ روزنامه نگاران در حال حاضر چه کسی می تواند نوشتن یک کتاب است که می خواهم. آنها فقط می تونم دسترسی است که من تا به حال. هر بار شما برگردید به تاریخ شما نمی توانید حروف مانند جفرسون و آدامز نوشتن شد به هر یک از دیگر را نجات داد. ما در حال رفتن به قادر به ذخیره تمام ایمیل و تاریخ در حال رفتن به آنها را. من تعبیه شده بود اساسا با این تیم است. ما با هم سفر تجاری. N. B. A. حکومت پس از آن شما تا به حال برای یک هواپیما با دوازده کلاس اول کرسی و فهرست دوازده بازیکن است. بنابراین من نشسته در مربی و من نشستم و مربیان.

ما همه در همان هتل. ماریوت بود ارتقا دهید. ما می تواند در فرودگاه وسبک یا تعطیلات کاروانهایی و چیزهای مانند هر چیز دیگری. اتوبوس های تیم بودند باز به رسانه ها. شما فقط می تواند راه رفتن بر روی اتوبوس تیم و نشستن با کسی که شما احساس بود حاضر به نشستن با شما, اگر آنها می خواستند. مایکل در آن زمان تا به حال یک زن و شوهر از رفقا از کارولینای شمالی است. او استفاده می شود برای دیدار با آنها را در جاده ها گهگاه اما اگر آنها را نشان نمی دهد تا او بپرسید من یا یکی از همکاران من برای آمدن به اتاق آویزان کردن برخی از کارت های بازی. یا پینگ پنگ چرا که او می خواهم یک جدول فرستاده است.

که دیگر وجود ندارد. این بچه ها در حال حاضر مانند آنها به خود آنها علامت های تجاری. آنها با استخدام کل کارکنان. این نوع از ثروت وجود ندارد ،

آره من تا به حال فوق العاده ای دسترسی است که دیگر وجود ندارد, در هر صورت. شما می توانید توسعه روابط است. رسانه ها هنوز هم در توسعه روابط است. اما این مردان و زنانی که انجام این کار در حال حاضر به تولید چیزی مانند هر دو ساعت. من را دیگر تماس. من می خواهم چک در همه چیز. من می اویختن با بازیکنان. گاو تمرین در بهداشت عمومی باشگاه. من پیوست آن را به عنوان یک عضو. به طوری که آنها خواهد وزنه پس از عمل من خواهد بود در کنار آنها. من نمی وزنه, اما من می تواند نشستن با آنها. در حال حاضر همه چیز است و حفظ حریم خصوصی. اتاق قفل بود و فقط باز است.

برای 7 P. M. بازی اردن خواهد آمد در مثل, 3 , P. M. یا چیزی, بنابراین من می خواهم وجود دارد و فقط بحث با او را برای سه ساعت است. در حال حاضر شما تا ده دقیقه با بچه ها در صورتی که. LeBron جشن گرفته بودن یکی از چند در کل لیگ چه کسی بیرون می آید قبل از بازی می دهد و رسانه ها در پنج دقیقه. اردن به همه سه ساعت است.

چگونه می توانم به شما تعادل مستقل روزنامه نگاری و کار برای Bulls.com که بخشی از یک تیم ؟

آن را به یک تعادل. آن را کمی متفاوت باشد. وجود دارد که به برخی از حذفیات. گاو من آنها را به مقدار زیادی از اعتبار و این یک فرصت خوبی است برای من چون من قطعا نمی خواهد که بسیاری از فرصت ها. کسب و کار آمریکا است که علاقه مند در افراد مسن است. بنابراین من بسیار خوش شانس می شود قادر به ادامه نوشتن در مورد N. B. A. و یک تیم به عنوان من به هفتاد در حال حاضر. [Bulls رئیس] جری رینسدرف درگیر شد با M. L. B. سایت و بیس بال. آنها اولین, اینترنت, سایت های, واقعا, ورزشی شد که بسیار موفق است. و من فکر می کنم او را درک در مورد بعضی از استقلال است. بنابراین من به عنوان مستقل است. من یک گاو کارمند. من اصلا دسترسی به خریداران هر یک متفاوت تر از هر رسانه. من نه در عمل. من همان قوانین به عنوان بقیه از رسانه ها.

و آنها نمی سانسور آنچه به شما می گویند—

هیچ. شده اند وجود دارد چند من قصد ندارم به آن را در وب سایت خود را. و من فقط آن را ارسال کنید. من می خواهم بگویم شاید یک یا دو بار در دوازده سال از آنها استفاده نشده چیزی که من آنها را فرستاده. وجود دارد برخی از خودسانسوری در حال حاضر, اما یک چیزی که من همیشه انجام می شود حتی زمانی که من برای شیکاگو تریبیونبود من هرگز لابی برای کسی که به از دست دادن کار خود را. من نمی خواهم که در ورزش که در آن مردم رسانه ها گفت: "این مرد باید اخراج می شود." که کسی دیگری را به تصمیم بگیرد که آیا کسی باید کار خود را. و یک کار مقدس است چیزی. و این نه جای من تصمیم می گیرید که کسی باید از دست دادن روش خود را از درآمد و رفاه است. من هرگز انجام نداده است. من دوم-حدس می زنم مربی و دوم-حدس می زنم برخی از چیزهایی که آنها انجام می دهند اما زمانی که آن را فقط در مورد بازی من احساس می کنم آن را عادلانه بازی. در حال حاضر من قصد دارم به نوشتن یک داستان است که می گوید آنها باید صاحب فروش و یا چیزی شبیه به آن. بدیهی است که آنها در حال رفتن به استفاده از آن. اما زمانی که من مشغول به کار بود برای تریبون—این هیچ راز بزرگ به خصوص در رسانه ها در حال حاضر با خیلی شرکت کنترل وجود دارد برخی از موضوعاتی که خارج از محدوده است که اگر شما نوشتن برخی از مسائل حتی در یک روزنامه آن را نمی ممکن است در هر دو.

چه شما فکر می کنم از پرتره از Scottie Pippen در این فیلم مستند و چگونه می توانم شما را در ارتباط خود با اردن در حال حاضر ؟

من فکر نمی کنم رابطه آنها خوب است در حال حاضر. من می دانم که Scottie صدمه دیده بود توسط تجسم خود را. او صدمه دیده بود به اعتقاد من زمانی که مایکل گفت که او خودخواه هنگامی که او نشسته.

من فکر می کنم او بود شاید ناراحت نیست شاید صدمه دیده است. چون من فکر می کنم او ارزش مایکل. من فکر می کنم او در مایکل عروسی کردم وقتی که او دوباره ازدواج کرد. به طوری که آنها همیشه به حال یک دوسوگرا رابطه که Scottie خواهد بود مایکل را به دلیل بدیهی است که در اطراف مایکل ویژه می درخشد روشن تر اما Scottie دیدم هرگز خود را به عنوان یک sycophant. و مایکل تمایل به درمان مردم در اطراف او به عنوان شاید نه بندگان اما یاران. و اسکاتی خواهد خشمگین, در زمان, مایکل درمان او را به عنوان کمتر از یک برابر است. من فکر می کنم او منحرف و عقب در ارتباط است. و من فکر می کنم با این فیلم مستند خود را چیزی است که احتمالا به رانش دور کمی است. اما من می توانم ببینم او را به آینده را دوباره و دوباره.

N. B. A. کمیسر آدم نقره ای همراه با دیگر مردم به صحبت در مورد بازیکنان سلامت لیگ و یکی از چیزهایی که آنها مورد بحث است که بچه ها نمی برقراری ارتباط با یکدیگر به عنوان یک تیم در راه آنها استفاده می شود که نزدیکی از بازیکنان نیست و آنچه در آن یک بار بود. رفتن به عقب و خواندن کتاب خود را و تماشای این مستند آن قابل توجه بود برای من که در برخی از راه آن احساس می کند مانند آن را راست. در همان زمان وجود دارد همه این دعوا در عمل و مشت پرتاب می شود و این همه منفعل-تهاجمی چیزهای که من فکر می کنم احتمالا فراتر از آنچه است که عمدتا در رفتن در حال حاضر حداقل تا آنجا که ما می دانیم. چگونه شما مقایسه دوره?

من فکر می کنم [این روابط] دور تر از آنجا که بازیکنان را به استخدام خود, دوستان, در واقع. در حال حاضر بسیاری از بازیکنان می آیند آنقدر جوان است که اغلب مادران خود و یا اعضای خانواده خواهد آمد با آنها زندگی می کنند. آنها بسیار بیشتر زمانی که آنها به N. B. A. سپس. مایکل جردن به دانشگاه رفت و به مدت سه سال. در حال حاضر این امر می تواند غیر قابل تصور است که کسی از مایکل جردن استعداد خواهد بود در کالج برای سه سال. که یکی از عوامل است.

دیگر Phil Jackson. یکی از نقاط قوت خود را که اغلب نادیده گرفته شده و یا مورد بی توجهی قرار گرفته بود و این توانایی او را به یک گروه با هم. او در جماعت. پدر و مادر او بودند پنطیکاستی وزیران. بنابراین او تحت درمان تیم خود را مانند یک جماعت و با ترکیبی از آگاه بودن از نیازهای فردی در حالی که همچنین ترویج و تجلیل از این گروه است. من در بسیاری از جلسات یوگا, اما من می خواهم در اتوبوس ما خواهد بود و در مثل سیاتل. و او را "ما در حال رفتن به پورتلند." هر کس دیگری به پرواز در آمد. او گفت: "ما در حال رفتن به گرفتن اتوبوس, چون من می خواهم به شما بچه ها برای دیدن آنچه که روستا های حومه شهر زیبا تا اینجا." بنابراین ما در حال گرفتن یک اتوبوس از سیاتل ما در حال پیاده شدن داشتن به خوردن.

او که در تگزاس است. ما را به انجام این کار زمانی که ما در هیوستون و سن آنتونیو. ما که درایو ما می کردن ما با هم ناهار جایی دیدار با مردم. او را به انجام این کارها در همه زمان ها و بازیکنان را حس بودن بخشی از چیزی است. هیچ چیز مانند آن وجود دارد دیگر. آنها باید خود را به مربیان و آنها را به کارکنان خود و آنها حتی نمی خواهید به کار کردن با این تیم نیمی از زمان.

و بسیاری از این اقتصاد است. آنها لازم نیست که. آنها می توانید به استطاعت. مانند ما گفت: آنها در وبلاگ خود آنها مردم خود را با نوشتن داستان های خود را و تبدیل شدن آنها به این باور نکردنی مستقل شرکت های بزرگ. این بچه ها به ارزش صدها میلیون دلار است. شما نمی توانید از تکراری چه در رفت و سپس بازگشت.tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب