چگونه به قتل هری پاتر

تکنولوژی در "deathfic," نویسندگان از فن داستان پیدا کردن غیر منتظره راحتی در کشتار های مورد علاقه خود را ش

توسط NEWS-SINGLE در 1 اسفند 1398
RobinOlimb / گتی / اطلس

هنگامی که راشل بود و در حال رشد در شمال ایالت نیویورک او آنچه که او خواستار "یک خزنده فرزند دختر"—یکی از مستعد ابتلا به وحشی گریه jags که اغلب گیج ، راشل نیز مانند چیزی نزدیک به تمام آمریکایی 13 ساله در اوایل aughts یک طرفداران سرسخت هری پاتر. او خواندن کتاب بدیهی است. و هنگامی که او خسته بود کسانی که او تبدیل به اینترنت که در آن او در بر داشت یک ظاهر بی پایان عرضه داستان در مورد هری پاتر شخصیت های نوشته شده توسط طرفداران مثل خودش.

به زودی, راشل شد خواندن داستان است که در آن شخصیت, آیا چیزهایی را که هرگز در کتاب و یا که در آن شخصیت خود را در شرایط وحشتناک. (حتی وحشتناک تر اینکه مجبور به رهبری یک جادویی ارتش به عنوان نوجوانان است.) یک شب او به یک داستان در مورد nerd-قهرمان هرمیون گرنجر (یک جادوگر دنیا به غیر جادوگر پدر و مادر) در حال سقوط در عشق با über-بور تبه کار Draco Malfoy (که پدر و مادر متعلق به دنیای جادوگری معادل Ku Klux Klan). این جفت ارز غیر کانن داستان عشق افراشتند به آرامی و سوزن بیش از هزاران نفر از کلمات و سپس تبر کاهش یافته است—به معنای واقعی کلمه. زمانی که Malfoy پدر متوجه شدم که هرمیون باردار بود او سر بریده پسر خود را. پایان داستان.

"من sobbed برای مانند یک ساعت مستقیم" راشل می گوید. "من غرق شد. کاملا غرق." (راشل خواسته بود شناسایی شده توسط تنها برای اولین بار از نام برای او جدا آنلاین فن فعالیت از زندگی حرفه ای او.)

حافظه خنده دار است به او در حال حاضر او مطمئن است که داستان خاص بود ضعیف نوشته شده است, دانستن او نمی باید طعم فهیم به عنوان یک معلم مدرسه ابتدایی. اما 16 سال بعد در حال حاضر زندگی در لس آنجلس, Rachel هنوز هم می رود حاضر به دوباره ایجاد کنید که احساس عاطفی تخریب. او همچنان به خواندن فن داستان و او را کشیده به خصوص ریسک بالا رده در جهان از فن ایجاد ادبیات: deathfic نوع فن داستانی که در آن یک شخصیت محبوب می میرد به طور معمول در یک راه است که به عنوان دردناک برای خواننده به عنوان امکان پذیر است. "گاهی اوقات من فقط در خلق و خوی برای سوراخ کردن و خواندن انگیزترین چیزی که من می توانید پیدا کردن در اینترنت" راشل می گوید.

کمیت مقدار deathfic آنلاین در دسترس است دشوار است. آن بالا میآید در مکان های شگفت انگیز جمع به بخش نظر بر مبهم و فن صفحات و گاهی اوقات نوشته شده—فلش-داستان سبک—کاملا در دسته یک پست وبلاگ Tumblr. کاربر-تولید-داستان سیستم عامل مانند Wattpad Archive of Our Own و FanFiction.Net تعداد deathfic نوشته است که در صدها هزار نفر. این سایت بپرسید نویسندگان به برچسب این داستان با شخصیت "مرگ" هشدارها و نویسندگان نیز تمایل به برچسب آنها را با یادداشت های از قبیل "چرا من این کار را برای خودم" و "چرا من نوشتن این."

پایه فرض از عشق است که شخص شما عشق ورزیدن است نه کسی که شما می خواهم به تماشای مرگ. احتمالا شما نیز خواهد بود و تنها معمار که فرد مرگ است. اما به deathfic نویسندگان این ژانر نیست در مورد داشتن نوعی از بیمار کنترل بر زندگی شخص دیگری. آن را در مورد یک نوع مختلف از کنترل ها در کامپیوتر است.


وجود دارد deathfic برای تقریبا هر شخصیت داستانی و زندگی واقعی افراد مشهور شما می توانید تصور کنید. شما می توانید پیدا کردن داستان است که در آن ریحانا می میرد و دوباره متولد شده است به عنوان یک, مدرن, مسیح, و صدها نفر در آن اعضای K-pop supergroup BTS امد و شد زیاد یک دیگر به عنوان زیبا ارواح. این را می توان به "crack" داستان است که در آن نویسندگان و آشکارا در تلاش برای ایجاد عجیب ترین داستانی واقعی آنها می توانید تصور کنید. BuzzFeed, مثلا, مستند ظهور جاستین بیبر deathfic که شامل عجایب حوادث و maimings از همه نوع. آنها همچنین می توانند زیبا و اندیشمندانه reworkings آشنا داستان به عنوان مورد با یکی از محبوب ترین deathfics از همه هم شرلوک هلمز داستان به نام "به تنهایی در آب" است که بیش از 200 ، 000 بازدید.

برخی از fandoms باید غلظت های بالاتر از deathfic بیش از دیگران است. تلویزیون را نشان می دهد فوقالعاده و خانهبه ویژه تمایل به الهام واقعا تاریک ، اما تقریبا هر واقعی یا خیالی بت کشته می شود در برخی از نقطه: اوایل aughts کانال دیزنی شخصیت کارتونی کیم ممکن است و بازیگر بریتانیایی تام Hiddleston. میزبان از برادر من برادر من و من پادکست و Kyle از جنوب پارک. بازیکن تنیس رافائل نادال شخصیت اصلی در ایالات متحده آمریکا را سفید یقهچند نفر از اعضای پاپ-پانک band My Chemical Romance و در و در.

تعمیم در مورد جمعیت بیشتر علاقه مند در deathfic نیز دشوار است. نویسندگان برجسته در بزرگترین مخازن تمایل به استفاده از نام مستعار. اما فن داستان به طور کلی همواره به شدت زن—یک FanFiction.Net نظرسنجی از سال 2010 در بر داشت که 80 درصد از کاربران خود را شناسایی به عنوان زنان است. و فرم فن داستان محبوب ترین است با نسل هایی که آنلاین قبل از اینکه وبلاگ Tumblr. (مانند راشل زنان در اواخر 20s یا مسن تر است.)

زمانی که deathfic خوانندگان چت با هر یک از دیگر آنها bubbliest مزدوران شما تا کنون به عنوان خوانده شده. در نظر موضوعات و یا "درخواست" پست برای داستان در وبلاگ Tumblr و LiveJournal, آنها, آزار دادن یکدیگر در مورد پیچ خورده و ارائه effusive با تشکر از دوستان که آیا "بتا" می خواند از ویرانگر به خصوص کار می کند. آنها مشتاق به توصیه های خود را بر اساس دانش دائره المعارف از هزاران موجود در داستان است. "من به دنبال شکسته شود امشب" یک پوستر نوشت: در LiveJournal گروه اختصاص داده شده به مافوق طبیعی fic درخواست. "اشک من به تکه های مردم است."

برخی از نویسندگان از deathfic—به خصوص کسانی که طرفداران سری است که در حال حاضر معمولا کشتن شخصیت های مانند مارول—بیا به نوع به ایجاد یک نوع مرثیه یا به یک شخصیت محبوب عزاداری تجاری که در روایت ندارد ، دیگر نویسندگان مرتب کردن بر اساس تجربیات خود را از زندگی است. راشل زمانی هری پاتر فن می نویسد خود deathfic در حال حاضر به خواندن آن. بسیاری از محبوب ترین داستان ها در مورد ام تی وی سریال Teen Wolf, و در یکی راشل کشته شدن یک شخصیت مادر است. "مادر من در بیمارستان در زمان," او به یاد می آورد. "من به طور خاص از طریق آن احساسات است."

با وجود این انگیزه, هدف از غم سازگار است. در Rachel محبوب ترین deathfic نوجوان گرگ, بهترین دوست, Stiles می میرد از سرطان است. که یکی راشل می گوید الهام گرفته شده بود توسط یکی دیگر Teen Wolf deathfic که تا به حال شده است به طور گسترده ای مورد ستایش بودن فوق العاده غم انگیز اما این است که او نمی پیدا کردن غم در همه. "I was so mad," او می گوید. "این من و گریه!" او صرف دو ماه نوشتن یک داستان با هدف شکستن خود قلب است. "من به پایان رسید تا گریه وقتی که من به پایان رسید آن را" راشل می گوید. "من بسیار افتخار می کنم."


به دنبال در deathfic به عنوان یک چیز عجیب و غریب سرگرمی آسان خواهد بود. اما در میان نویسندگان و خوانندگان از فن داستان ارزش قضاوت در مورد آنچه واجد شرایط به عنوان "عجیب و غریب" بر دوش دارد با دهه از تاریخ pathologizing از fandom و محدودیت در بیان آن. در بایگانی خود ما گفتگو در مورد آزادی بیان باید پختند برای سال. این سایت دارای یک اخلاق "حداکثر شمول" آن سیاست و سوء استفاده از صندلی گفت: آستانه در سال 2018 که بدان معنی است که آن را اجازه می دهد تا داستان که شامل تجاوز به عنف و زنای با محارم و خشونت گرافیک از جمله عصری بسیار دقیق خودکشی fic.

این یک بحث برانگیز موقعیت. مقدار زیادی از نویسندگان فکر نمی کنم که پاسخها از خود ما و سیستم عامل های دیگر را به اندازه کافی به وزش مطالب و پیدا کردن تسبیح از خودکشی در سایت های قابل توجهی نوجوان usership نگران کننده است. در همان زمان در حالی که جنبه های خاصی از deathfic کاملا مدرن در راه است منتشر همکاری و مصرف—داستان شده اند تاریک برای سنین.

"کنجکاو ذهن مسیحیان اولیه نگه داشته و درخواست چه بود معنای مرگ عیسی" در کتاب مقدس مورخ Kasper فرض لارسن به من گفت. او با اشاره به تکراری انجیل نوشته شده است پس از مرگ عیسی به عنوان یک شکل از فن داستان, زیرا آنها پر در شکاف است که مردم نا امید شده بودند ، "چه عیسی را رستاخیز چگونه است ؟ قدیمی انجیل همین حالا به ما بگویید که, اما انجیل پیتر [نشان می دهد] بزرگ کیهانی تکان دادن جهان" لارسن گفت. انگیزه روم سیاستمدار که دستور داد عیسی را اعدام شدند کاوش در انجیل نیقودیموس که همچنین در پاسخ به این سوال که از چه عیسی مسیح در طول سه روز بین مرگ و قیامت (او به موعظه در جهنم است.) "مردم به دنبال غلبه بر ضربه با گفتن داستان در مورد آن" لارسن اضافه شده است.

برخی از قدیمیترین deathfic بر روی اینترنت منتشر شده بود در مورد فرودو بگینز که عیسی مانند شهید در ارباب حلقه ها. این داستان تمایل به طولانی و پر پیچ و دادن فرودو زمان کافی برای تامل اهمیت خود را در زندگی و معنای خود را از مرگ. "عبور به غرب" یکی به خصوص انجام فرودو deathfic از سال 2003 نشان می دهد او تعجب "اگر فراتر از مرگ وجود دارد سر و صدا. صدای امواج توفنده در برابر ناهموار صخره های دور و خاموش است." آن را بسیار متفاوت از گزیده دانشمندان از طولانی novelistic مریم باکره deathfic پنجم-قرن نویسنده آن ناشناخته است اما که به طور گسترده ای منتشر شده است که کلیسا ساخته شده تلاش های هماهنگ به مهر آن را. "مردم می دانند [مریم] باید فوت کرده اند بنابراین آنها گفت: "من خوب قهرمانانه نسخه از چگونه او درگذشت'" فیلیپ جنکینز یک استاد تاریخ در دانشگاه به من گفت.

برای خوانندگان و نویسندگان deathfic خود موجود در رابطه با شخصیت است که به کشته شدن مجموعه سهام برای یک چالش برانگیز تجربه عاطفی. "هدف از deathfic است که برای ایجاد یک پس زمینه عاطفی که در آن در حال سقوط از شخصیت بازدید ما راست صفحه اصلی و حس از دست دادن واقعی است" یک LiveJournal کاربری که دوست داشت برای کشتن بتمن نوشت: در سال 2007. اکثر نویسندگان صحبت من با تکرار این احساسات است که نقطه خود را به قتل عزیزان این است که برای ایجاد یک محیط کنترل شده برای افزایش احساس. در این راه deathfic به نظر می رسد یخ داخل تفریحی خواندن: این فروند در سیستم و پس از آن اجازه می دهد تا آسان خروج. شما همیشه می توانید دوباره به یک جهان که در آن Frodo—یا جاستین بیبر, که برای ماده—نه درگذشت horrifically.

مانند تمام ادبیات deathfic یک راه برای مردم را به کاوش خود را از کنجکاوی در مورد آنچه احساسات ما قادر هستید از ما چگونه می توان با از دست دادن و این که آیا زندگی ما معنی. اما deathfic خود را متمایز با وعده کنترل و یا انتخاب به صورت انتخابی صرفنظر کردن از آن است. آن را به عنوان روانی کثیف به عنوان هر نوع دیگر artform اما آغشته تیره تر با آن صراحت در مورد آنچه در آن انجام شده است: به دنبال لرزش در ویرانی دستکاری و یا هر دو.

راشل می گوید نوشتن خوب deathfic می تواند ماه ها طول بکشد که باعث می شود آن را یک کار از عشق تا آنجا که ترور. هنگامی که خوانندگان نظر در داستان های او گفت: آنها شکست در کار یا گریه در مورد پاراگراف خاص او toiled بیش از, او می گوید آن را "به خوبی می دانم که من قادر به نوشتن چیزی است که می تواند بر کسی که از لحاظ عاطفی." نظرات به دنبال یک الگوی مشابه: چگونه می تواند به شما انجام این کار به من ؟ سپس برخی از شکل از شما بسیار سپاسگزارم. و یا به عنوان یک خواننده قرار داده و آن را: "چشمان من کاملا قرمز و متورم و من مجبور به ترک این اتاق بروید و هق هق بدون بیدار شدن همه ... آن را زیبا!!"

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن