چگونه ما می تواند ساخت یک Hardier جهان پس از Coronavirus

نابرابری بدان معنی است که برخی از مردم باید زندگی در نزدیکی منابع آلودگی هوا مانند یک کارخانه فولاد در دیترویت

توسط NEWS-SINGLE در 28 فروردین 1399
A steel mill in Detroit releases pollutants into the air.
نابرابری بدان معنی است که برخی از مردم باید زندگی در نزدیکی منابع آلودگی هوا مانند یک کارخانه فولاد در دیترویت—که به نوبه خود باعث ضعف ریه های خود را و بدان معنی است که آنها نمی توانند مبارزه با COVID-19.عکس از Alamy

Coronavirus همه گیر می داد به خصوص یکی از تکان دهنده ترین چیزی که در مورد جوامع ما و اقتصاد: آنها شده اند عامل بسیار نازک حاشیه. عمارت به نظر می رسد بسیار براق و قابل توجهی در جهان از نقره جت دوخت با هم شهرستانها از قوی آسمان خراش های جهان از افزایش بازار و گوشی های هوشمند اتصال. اما از چند ماه به این بیماری و این همه مغولان از جت های پایه و شهرهای ساکت و بازارهای وضعیتی وخیم. یک صنعت پس از دیگری به سمت ورشکستگی و هیچ کس نمی داند اگر آنها خواهد آمد. به عبارت دیگر, اما, براق آن ممکن است به نظر می رسید آن را بسیار محکم است. برخی از مردم—رئیس جمهور مثلا—فکر می کنم که ما فقط می توانید همه آن را مانند آن بود قبل از اینکه با "انفجار بزرگ" یک بار "نامرئی دشمن" رفته است. اما هر گونه رفاه ساخته شده است در چه آشکارا یک بنیاد متزلزل می گذرد به نظر می رسد Potemkinish رفتن به جلو; ما نمی خواهیم همیشه به احساس به عنوان اگر ما فقط هفته دور از نوعی از هرج و مرج است.

بنابراین اگر ما در حال فکر کردن در مورد ایجاد تمدن در یک hardier و بیشتر انعطاف پذیر, فرم, ما باید به یاد چه بیشتر جای پای پایدار ممکن است مانند نگاه. من فکر می کنم که ما می توانیم درس مهم از پزشکان در برخورد با کروناویروس و این که مربوط به همبودی و یا شرایط اساسی. معلوم می شود جای تعجب نیست که اگر شما به دیابت یا فشار خون و یا سرکوب سیستم ایمنی بدن شما به مراتب بیشتر احتمال دارد به طور قطع توسط COVID-19.

جوامع هم می آیند با شرایط اساسی و دو که امد و شد زیاد سیاره ما در حال حاضر نابرابری و بحران زیست محیطی. آنها هر دو مشخصی در چند دهه گذشته با نتایج غم انگیز است که به طور معمول ماندن درست در زیر سطح احساس اما نه به طور کامل شناخته شده است. اما به عنوان به زودی به عنوان چیز دیگری اشتباه می رود—جدید میکروب راه اندازی یک بیماری همه گیر می گویند—تبدیل شدن آنها کاملا مشهود است. نابرابری در این مثال به این معنی است که مردم را به نگه داشتن کار حتی اگر آنها نیست چون آنها فاقد بیمه سلامت و زندگی روز به روز چک به چک و از این رو آنها می توانند گسترش بیماری است. زیست محیطی بی ثباتی به ویژه همیشه در حال بالا رفتن جیوه بدان معنی است که حتی به عنوان فرمانداران سعی کنید برای کنار آمدن با این بیماری همه گیر آنها باید نگران باشید بیش از حد در مورد چشم انداز از دیگر بهار با سیل عظیم در سراسر غرب میانه و یا چگونه آنها مقابله اگر آتش سوزی فصل از کنترل خارج می شود. ماه گذشته خدمات جنگل ایالات متحده اعلام کرد که با توجه به همه گیر آن است که تعلیق کنترل سوختگی مثلا "یکی از ابزارهای موثر برای افزایش کالیفرنیا تاب آوری در برابر آتش است." خدا نکنه که ما یکی دیگر از بحران بزرگ و یا دو در حالی که این یکی هنوز مشغول us—اما ساده ریاضی به این معنی است که آن را تقریبا اجتناب ناپذیر است.

و البته همه اینها با یک دیگر تعامل: نابرابری بدان معنی است که برخی از مردم باید زندگی در نزدیکی منابع آلودگی هوا که بسیاری از ما نمی توانست تحمل کند که به نوبه خود بدان معنی است که ریه های خود ضعیف هستند که به نوبه خود بدان معنی است که آنها نمی تواند مبارزه با کروناویروس. (آن را نیز بدان معنی است که برخی از همان افراد می تواند عدم دسترسی به مواد غذایی خوب و بیشتر احتمال دارد به دیابت هستند.) و اگر وجود دارد یک آتش سوزی دود هوا را پر می کند و برای هفته ها تضعیف همه ریه ها اما به ویژه کسانی که در پایین نردبان. هنگامی که یک طوفان و مردم نیاز به فرار از استرس و تروما می تواند سازش سیستم ایمنی بدن. به سادگی زندگی می کنند در پایان تیز از نابرابر و نژادپرستانه جامعه همان چیزی را انجام دهید. و غیره در یک سرکش مارپیچی افزایش خطر است.

پس ما باید بازسازی اقتصاد ما, ما نیاز به سعی کنید به مهندس آنجا زیست محیطی ویران و نابرابری به عنوان ما می تواند به همان اندازه خطر به عنوان ما می توانیم. که آسان نخواهد بود اما در حال روشن و واضح مراحل است که کمک خواهد کرد که وجود دارد راه هایی برای ساختار افزایش استفاده از انرژی های تجدید پذیر است که مقابله با نابرابری در همان زمان. بسیار نوشته خواهد شد در مورد چنین طرح هایی در این ماه آمده است, اما در سطح عمیق ترین اصل در اینجا چیزی است که کلید می کنم: از یک جامعه است که باارزش رشد بالای تمام شده است و مایل به بازی های سرعتی و سست عدالت و محیط زیست ما نیاز به شروع با تاکید بر ستبری, سرسختی تابآوری. (و بخش بزرگی از آن توسط عدالت.) در نتیجه جهان نخواهد بود کاملا به عنوان براق اما به نحوی براقیت به نظر می رسد کمتر مهم است در حال حاضر.


عبور از میکروفن

مریم Annaïse Heglar یکی از تازه ترین و مهم ترین صداها در جنبش آب و هوا. او نویسنده-در-اقامت در دانشگاه کلمبیا را زمین موسسه در همکاری با شورای دفاع منابع طبیعی. شخصی, مقالات—که بسیاری از آنها در اطراف تم آب و هوا عدالت—برخی از جذاب ترین نوشتن من می دانم که در یک موضوع است که اغلب الهام بخش earnestness; های اخیر مورد علاقه در سیمی مجله. این مصاحبه شده و تغلیظ شده برای وضوح.

به شما می گویند "حقایق شده اند و در کنار ما برای زمان بسیار طولانی اما ما هنوز هم از دست دادن." چرا ؟

علم در تغییر آب و هوا بوده و شفاف به معنای واقعی کلمه برای چند دهه. به عنوان امی Westervelt است به زیبایی نشان داده شده در پادکست "حفر" فسیلی-سوخت شرکت می دانستم که قبل از هر کس دیگری. جیمز هانسن شهادت قبل از کنگره سی و دو سال پیش. سازمان ملل متحد در چارچوب کنوانسیون تغییرات آب و هوایی (پیش ساز به توافق پاریس) قدمت آن به سال 1992. ما نمی وزش نسیم تا در بحران آب و کمبود اطلاعات و یا حتی برای عدم وضوح ابلاغ اطلاعات است. آنچه انجام شد انجام شد و نه از جهل آن انجام شد از کینه و حرص و آز. اگر همه ما تا به حال به انجام حق دارند حقایق ما می خواهم انجام شده است مدت زمان طولانی پیش.

مردم احساس به عنوان اگر آنها نمی تواند شرکت در مبارزه به خاطر آنها از نظر علمی شیب دار. چه چیزی شما را به آنها بگویید?

آنچه من به آنها این است که "دختر من نه!" اما شما نمی نیاز به یک پس زمینه های علمی و یا تمایل به بخشی از جنبش آب و هوا و یا گفتگو. این است که در مورد علم است; آن را در مورد عدالت است. علم ثابت می کند به شدت از بی عدالتی اما این کل داستان است. وجود دارد یک محل برای هر کس در جنبش آب و هوا از آنجا که هر کس حتی کوچکترین کودک نو پا را درک مفهوم "نه عادلانه."

همه همیشه از من میپرسد: "آنچه که من باید انجام دهند به عنوان یک فرد؟" اما این است که حتی راه حق به قاب سوال ؟

من که سوال تمام وقت بیش از حد و این واقعا خسته کننده است. به عنوان من استدلال می کنند در مقاله من اگر شما آماده برای فارغ التحصیل فراتر از چیزهایی است که همه باید انجام دهند—مانند برش کربن خود و رای گیری برای آب و هوا و نشان دادن به تظاهرات و سپس شما به نقطه که در آن شما آماده برای تبدیل شدن به یک باحسن نیت آب و هوا فرد است. که بدان معنی است که شما در گذشته one-size-fits-all فعالیت. از آن زمان خود را برای فعالیت به قالب به شما و فقط شما می توانید انجام دهید که. هیچ کس گفت: گرتا [Thunberg] به اعتصاب هیچکس به جیمی و نادیا [نوجوان-سن آب و هوا فعالان جیمی Margolin و نادیا Nazar] برای کمک به شروع ساعت صفر. آنها فقط آن را انجام داد. هیچ کس به من گفت که به نوشتن در واقع بسیاری از مردم به من گفت نه! زیادی وجود دارد که باید انجام شود بر آب و هوا و آنقدر که مردم در حال حاضر با آن درگیر فکر نمی. زیادی وجود دارد اتاق را برای ایده های جدید و صداهای جدید, بنابراین اگر شما یک یا مشتاق آب و هوا شخص شما حق در زمان است. این سوال بهتر خواهد بود "چه می توانم انجام دهم؟" حتی یک سوال بهتر خواهد بود "چگونه شما پیدا کردن تو رفتگی در دیوار خود را در آب و هوا?" و سپس به پاسخ آن و حک کردن تو رفتگی در دیوار خود را.


آب و هوا در مدرسه

به عنوان روز زمین نزدیک دنیس هیز که رهبری اصلی رعایت در سال 1970 میلادی می نویسد: در سیاتل تایمز در مورد آنچه تا به حال بوده است این طرح به صورت یک توده پنجاهمین سالگرد بعد از عمل در هفته آینده. فعالیت های در جریان خواهد بود آنلاین در عوض در EarthDayLive اما هیز اشاره می کند که ما یک شانس واقعی برای نشان دادن تعهد ما در نوامبر 3rd. مقاله خود را با ارزش است به دنبال در برای بزرگ, عکس تنهایی, اما او می افزاید: یک کنار که من نمی دانم: تنها چند روز پس از, اصلی, اعتراض, که در آن برخی از بیست میلیون آمریکایی شرکت, تشدید جنگ در کامبوج و تیراندازی در ایالت کنت سوار آن را از اخبار است.

قطع جنگل های بارانی است یک ایده بد به دلیل آن کمک می کند تا خراب آب و هوا. آن را نیز افزایش می دهد شانس است که بیماری را از حیوانات به انسان, با توجه به جدید استنفورد مطالعه است. جانباز نویسنده دیوید Quammen تقطیر برخی از کسانی که درس در یک مصاحبه جدید بر اساس کتاب خود "سرريز" از سال 2012. من اعتراف می کنم که من تا به حال هیچ ایده که یکی از چهار گونه پستاندار در سیاره ما شد یک خفاش.

این بار یک مغموم قطعه در نپالی آب و هوا مهاجران ترک خانه خود را در روستاها به دلیل هیمالیا خشکسالی است. به گفته یک مقام رسمی در جریان حملات شدید آب و سراسر منطقه را تهدید می کند به "معکوس و تضعیف دهه توسعه و دستاوردهای بالقوه تضعیف تمام تلاش های ما برای ریشه کن کردن فقر است."

رتبه بندی

رئیس جمهور تهمت نگه می دارد به عقب مقررات زیست محیطی, اما یکی از چند لنت نقره ای به بی کفایتی این دولت است که آن را غالبا مدیریت rollbacks با همان تخت-footedness که آن را به ارمغان می آورد, می گویند در گذشته ، این به این معنی است که دادگاه ها اغلب واژگون ایشان در هفته گذشته در ایالات متحده دادگاه تجدید نظر برای دی سی مدار ترمیم مقررات ممنوع است که کسب و کار با استفاده از مواد شیمیایی در سیستم های تبرید که منجر به تغییر آب و هوا.

در کانزاس (از همه جا) یک قاضی منصوب سابق راست فرماندار سم براون بک (همه مردم) حکم داد که آب و برق نمی تواند مردم هزینه ماهانه هزینه بیشتر برای قرار دادن پانل های خورشیدی در پشت بام خود را. اضافه—شبیه به برنامه های قرار داده در محل در سراسر کشور توسط آب و برق که ترس از این که سریع از انرژی خورشیدی را تضعیف درآمد خود را در برخی موارد و تمدید زمان آن طول می کشد برای ساکنان به پرداخت کردن سیستم های خود را از سیزده سال به سی و نه. که قاضی بود منصوب از یک ضد زیست محیطی فرماندار باعث می شود حکم "تقریبا یک گیلاس در بالا بستنی بستنی و مغز گردو" را به عنوان یک مدافع آن قرار داده است.

گرم کردن

جودی Twedt یک دکترای خود را در دانشگاه واشنگتن موفق به قرار دادن Keeling منحنی افزایش دی اکسید کربن به موسیقی—"آن می شود screechy در پایان" او اذعان می کند که این اعداد را نگه دارید در حال افزایش است. در اینجا یک مصاحبه کوتاه با او و او TEDx بحث و صفحه اصلی که در آن شما می توانید نمره او ساخته شده از ثبت اطلاعات از ذوب یخ دریا است.


راهنمای Coronavirus

  • چگونه برای عمل اجتماعی فاصله از پاسخ به یک بیمار همخانه به جوانب مثبت و منفی از سفارش غذا.
  • چگونه coronavirus رفتار در داخل یک بیمار است.
  • می تواند به بازماندگان کمک به درمان این بیماری و نجات اقتصاد ؟
  • آنچه در آن به معنی برای مهار و کاهش شیوع کروناویروس.
  • موفقیت هنگ کنگ و سنگاپور در جلوگیری از گسترش دارای درس برای, چگونه برای مهار آن در ایالات متحده است.
  • Coronavirus است به احتمال زیاد به گسترش بیش از یک سال قبل از واکسن است که به طور گسترده ای در دسترس است.
  • با هر ویروس جدید ما درهم برای یک درمان جدید. می تواند ما را در تهیه داروهای ضدویروس برای مبارزه با بعد جهانی بحران ؟
  • چگونه بیماری های همه گیر را رو عمومی-بهداشت نوآوری prefigured انقلاب و دوباره ترسیم نقشه های.
  • آنچه به عنوان خوانده شده, تماشای طبخ و گوش دادن به تحت coronavirus قرنطینه.


tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن