من یک نوجوان توطئه نظریه پرداز

تصاویر توسط Chrissie ابوتMy القایی به توطئه تفکر آمد و در پاییز سال اول دبیرستان, زمانی که من هفتمین دوره روز

توسط NEWS-SINGLE در 25 اردیبهشت 1399

تصاویر توسط Chrissie ابوت

My القایی به توطئه تفکر آمد و در پاییز سال اول دبیرستان, زمانی که من هفتمین دوره روزنامه نگاری معلم اختصاص داده شده به سخنرانی روشن فکران. یک گروه نابکار جهانی نخبگان تحت کنترل ما سیاست و اقتصاد ما, او به ما گفت. آنها در ملاقات راز و ابلاغ از طریق نمادها. اعضای خود را شامل رئیس جمهور ایالات متحده مدیران اجرائی مشهور است. آنها همه جا بودند.

او توضیح داد که تمام این soberly در همان راه دیگر معلمان از معدن تا به حال توضیح داد که صندوق بین المللی پول و یا برخی از قوانین ریاضیات: به عنوان ایثار تکه از جهان را زیرساخت است که هر فرد فکر به حال در مورد یادگیری در نهایت. من نمی یاد او را با استفاده از اصطلاح نظریه و یا در غیر این صورت نشان می دهد که این یک رقابت ایده هر چند شاید من باید نوک زمانی که او به عنوان شواهد یک کلیپ از یک, پس از فیلم های اخیر به نام The Matrix. در هر حال من کاملا گرفتار است.

این بود برکلی کالیفرنیا در اضطراب زمان بین 11 سپتامبر و شروع جنگ عراق. جهان شد پر از دشمنان نامرئی و انگیزه های نهان. پیاده رو های دیواری التماس هر کسی که در آن نگاه به تقاضا حقیقت در مورد 9/11 و توقف CHEMTRAILS. محلی شورای شهر تصویب قطعنامه اعلام هوایی بالای سر یک "فضای مبتنی بر سلاح-منطقه آزاد." (این تاثیر نمی گذارد پنتاگون برنامه ریزی تا آنجا که ما می تواند بگوید). رادیو دی جی و دوستان پدر و مادر صحبت می مبهم اما آگاهانه در مورد دیک چنی در منافع مالی یا واقعی دلایل ما از رفتن به جنگ. قبل از فیلتر حباب یک نام و یک آسیب شناسی من در زندگی یک: دولت دروغ نخبگان بودند و تحکیم قدرت بازی در آن تقلب های پارانویا موجه بود. من می دانستم که همه چیز بد بودند و من می دانستم که آنها بد بودند در راه است که تیره و هنوز هم در حال ظهور. این ایده که همه چیز گیج کننده و یا غیر منصفانه و یا مشکوک می تواند نتیجه واقعی توطئهو نه چیزی بیشتر انتزاعی و یا پیچیده احساس برای من جذاب و تقریبا به عنوان محتمل به هر تعداد از کارهای فوق العاده ای من می دانستم که درست باشد. من رفتم از مدرسه به خانه می خوردند یک کاسه ماهی قرمز کراکر در حالی که تماشای اپراو معمولی به اطلاع خانواده من در مورد نظم نوین جهانی بیش از شام.

هنگامی که من به نام پدر و مادر من به تازگی به آنها بخواهید در مورد بیداری من به عنوان یک کودک توطئه نظریه پرداز مادرم را به یاد می آورد واکنش او به عنوان چیزی شبیه به "ژولیده تحمل": "کمی بهت زده اما nonjudgmental." آن 2002; والدین از نوجوانان نیست و در عین حال دارای واژگان نگرانی به فکر کردن در مورد 4Chan یا QAnon یا تیره تر گوشه ق. چرا که آنها وجود نداشت و در عین حال—و نه Facebook و نه توییتر و نه هیچ دیگر ثابت مدرن وب سایت اجتماعی. من بیشتر از اینترنت استفاده می شود برای دانلود Blink-182 آهنگ ها و به روز رسانی من LiveJournal. "من freaked" مادر من به من گفت که از طریق تلفن. "من فقط فکر می کردم مرسی. او در حال یادگیری است که وجود دارد مردم در جهان است که به اعتقاد همه انواع گه."

آن است که پدر و مادر حق به دست بالا گرفتن خود کودک است. حقیقت این است که در 14 من هنوز واقعا درک کنند که معلمان می تواند اشتباه یا چگونه برای جدا کردن اطلاعات خوب از بد است. چه مادر من دیدم as a second-order درس مورد ناشناختنی ویژگی ذهن انسان من تو را دیدم به عنوان یک مقدار ساده تر یک مورد جلسات مخفی و پنهان مثلث.

من به تازگی رها به یاد بگیرند که این همه خیلی معمولی حداقل از رشد و نمو و چشم انداز. "کودکان و نوجوانان می تواند بسیار تحت اللفظی" والری Reyna یک نوجوان روانشناس در دانشگاه کورنل به من گفت. هر کسی که تلاش کرده است به یک مکالمه با یک 4 ساله می داند که این درست کودکان جوانتر اما این پدیده گسترش بیشتر در بزرگسالی نسبت به بسیاری از مردم متوجه است. ما بچه رینا به من گفت ما می توانیم طوطی حقایق—گاهی اوقات حتی آنهایی که پیچیده و گاهی حتی بسیار articulately—اما ما هنوز نمی بینش یا تجربه زندگی به درک پایین خط به معنای.

این است تفاوت بین صدای موج حفظ و درست درک. همچنین تفاوت بین پذیرش در ارزش اسمی است که روشن فکران وجود دارد و درک است که برای آن به وجود بسیاری از چیزهای باور نکردنی نیز باید درست باشد مخصوصا که هزاران یا میلیون ها نفر از مردم را مجبور به نگه داشتن یک راز عظیم در طول قرن ها. "اگر شما آگاهانه درک در مورد جهان چگونه کار می کند, خود را شهود می تواند راهنمای شما" رینا گفت. به این دلیل "بزرگسالان—در کل به طور میانگین بیشتر قادر به دانستن زمانی که چیزی محتمل است." حتی اگر محیط زیست من تا به حال در حال حاضر ساخته شده من بیشتر به توطئه تفکر به نظر می رسد معیوب استخر فیلتر از مغز نوجوانان انجام داده بود من هیچ نفع. "این یک تصادف" رینا گفت: "این فرقه سعی در جذب مردم زمانی که آنها جوان است."

یکs معلوم بودن یک نظریه پرداز توطئه است بسیار سرگرم کننده است. یک دلیل وجود دارد که هر چند بسیار کمی ماده از من بالا-کلاس های مدرسه گیر کرده با من در طول سال ها من به یاد داشته باشید روشن فکران بعد با مستند وضوح. این همان دلیلی است که conspiracism است رونق تقریبا به عنوان طولانی به عنوان عقلانیت است که در طول تاریخ مردم ثابت کرده اند که همواره مایل به upend زندگی خود را بیش از آن: توطئه تفکر فوق العاده فوتی و فوری است. این وعده یک پاسخ به مشکلات به عنوان کوچک به عنوان منقضی شده lightbulbs و به عنوان بزرگ به عنوان ما رادیکال aloneness در جهان است. آن است که بسته بندی خود را در آن منطق و خود تسکین دهنده در اثر آن: آن دنیایی که در آن هیچ چیز اتفاق می افتد حادثه که در آن اخلاق است ساده که در آن هر قطعه از اطلاعات است الهی معنا و هر فرد از سازمان. آن را می سازد یک پازل از توطئه و اعتبار-درام قهرمان از conspiracist. "این پارانویا سخنگوی بیند سرنوشت توطئه آخرالزمانی در شرایط" مورخ ریچارد هافستادر نوشت: در منی خود را 1964 مقاله "این پارانویا سبک در سیاست آمریکا است." "او همیشه منینگ سنگر تمدن است." چه هافستادر کاهش یافته است برای قرار دادن یک انگشت در مست احساس داشتن دانش خودی در مورد سرنوشت جهان یا حداقل باور شما انجام دهد.

"من فکر می کنم شما واقعا هیجان زده بودند به فکر می کنم—و همه ما هیجان زده به فکر می کنم که وجود دارد این است که برخی از راز چیز در رفتن در زیر سطح," من, مادر, به یاد می آورد که "وجود یک حقیقت وجود دارد که در حال انتظار برای کشف شود. و هنگامی که شما آن را کشف همه چیز را حس می کند."

حق با او بود در مورد من و در مورد ما. Conspiracism نقشه بر روی برخی از ما یکی از اساسی ترین عملکرد مغز. "ذهن ما کار به ویژه در راه است که همه ما را پذیرای توطئه تفکر می گوید:" راب Brotherton یک روانشناس و نویسنده از ذهن مشکوک: به همین دلیل اعتقاد ما بر این تئوری های توطئه. "هنگامی که چیزی مبهم در جهان اتفاق می افتد, ما تمایل به فکر می کنم آیا کسی که می خواهید به اتفاق می افتد ؟ این تمایل به فکر می کنم در مورد نیت و یا برای دیدن الگوها و یا تایید تعصب—همه از این نفوذ نه تنها راه ما فکر می کنم در مورد تئوری های توطئه اما راه ما فکر می کنم در مورد جهان هر روز در یک بسیار دنیوی بسیار اساسی حس." آن را وسوسه انگیز به او گفت: من فکر می کنم از تئوری های توطئه به عنوان "یک انحراف روانی, برخی از عجیب و غریب حاشیه چیزی که در واقع آنها ديدبان چگونه ذهن ما کار می کنند."

در طول دهه گذشته یا پس زمینه توطئه روانشناسی دارای بالندگی در کنار عموم علاقه در تئوری های توطئه است. هنوز هم وجود دارد بسیاری از ما در مورد نمی دانم چگونه توطئه تفکر طول می کشد ریشه در ذهن و یا چرا برخی از مردم به نظر می رسد خیلی بیشتر مستعد ابتلا به آن بیش از دیگران است. اما ما می دانیم که به عنوان Brotherton اشاره شد فقط در مورد هر کس که در معرض توطئه تفکر صرف نظر از سن و جنس و درآمد و یا ایدئولوژی سیاسی. "این عجیب و غریب گروه کوچک از مردم در ورقه نازک قلعی کلاه," او گفت:. "یا شما می دانید بیشتر تیز آن را نه فقط در طرف دیگر: جمهوریخواهان اگر شما یک دموکرات یا بالعکس."

فراتر از آن برخی ویژگی های شخصیتی—پارانویا binarism, dispositional بی اعتمادی—می تواند نکته کسی نسبت به توطئه تفکر می تواند به عنوان یکی از شرایط هر دو گسترده و باریک. "مردم کشیده شده به تئوری های توطئه زمانی که آنها می خواهند برای ارضای روحی خاص نیاز دارد که در حال حاضر در حال برآورده نشده می گوید:" کارن داگلاس استاد روانشناسی اجتماعی در دانشگاه کنت. داگلاس مربی Brotherton زمانی که او در مقطع کارشناسی در حال مطالعه توطئه تفکر برای 12 سال است که او تخمین زده است که "احتمالا زمانی که هر روانشناس در حال مطالعه آن است." او نقاط تحقیقات به سه اصلی که شکاف توطئه تفکر می توانید پر کنید. یکی از این نیاز به علم و یقین—"یک epistemic نیاز" او به من گفت که به تازگی بیش از زوم. "شما به دنبال پاسخ. شما می خواهید به درک آنچه در جریان است و یک تئوری توطئه می تواند به شما کمک کند که دانش و اجتناب از عدم اطمینان است."

نیاز دوم وجودی: انسان نیاز به احساس امنیت و کنترل. تئوری های توطئه هستند یک نوع دانش با این حال ضعیف و دانش قدرت است. هنگامی که شما باور یک تئوری توطئه داگلاس گفت: "شما را در درک این مخمصه که شما در آن هستید." در یک سری از مطالعات انجام شده در دانشگاه دانشجویان در سال 2008 آدم Galinsky و Jennifer A. Whitson دریافتند که شرکت کنندگانی که می خواهم خواسته شده است به یاد داشته باشید یک وضعیت که در آن آنها احساس خارج از کنترل شد و پس از آن به احتمال زیاد به درک انواع مختلف "الگوهای وهمی"است که برای پیدا کردن منسجم روابط معنی دار میان اتفاقی: برای دیدن ارقام در پراکنده نقطه به شکل ارتباط بین پدیده های نامربوط به ایجاد خرافات و اعتقاد به توطئه. چند سال بعد در سال 2013 لهستانی مطالعه 200 نفر از دانشجویان دریافتند که زمانی که آنها در حالت بالا موقعیتی اضطراب—انتظار برای شرکت در امتحانات—آنها نیز بیشتر احتمال دارد به توافق با توطئه اظهارات نقاشی بر روی کلیشه های نژادپرستانه در مورد یهودی ها و اعراب.

سوم نیاز داگلاس شناسایی اجتماعی بود. "اگر شما احساس می کنید که شما باید دانش است که مردم دیگر لازم نیست پس از آن شما می توانید احساس یک حس برتری بیش از آن مردم است," او گفت:. "این می تواند افزایش اعتماد به نفس خود را به این احساس که شما منحصر به فرد نسبت به افراد دیگر است." این است که چرا تئوری های توطئه تمایل به سازمان اصل خودی در مقابل بیگانگان: Conspiracism باعث می شود برای یک راه مناسب برای سرزنش افراد دیگر برای مشکلات جهان ارائه می دهد و این جایزه اضافه شده از ساخت conspiracist احساس هوشمند است.

هنگامی که در ترکیب هر سه این نیاز—epistemic وجودی—اجتماعی را برای یک طوفان کامل از توطئه تفکر است. آنها همچنین در توصیف پایه بیماری از دوران نوجوانی. "نوجوانان به ویژه آسیب پذیر" برای پیدا کردن الگوهای که در آن هیچ یک واقعا وجود دارد Galinsky گفت: "از آنجا که بسیاری از چیزهایی که اتفاق می افتد به طور همزمان—بیولوژیکی و اجتماعی است که آنها را کمتر احساس در کنترل است." آنها هولناک با محرک و اسیر توسط هورمون. آنها در حال مرور این روند دردناک انتقال نفوذ بیش از زندگی خود را از پدر و مادر به همسالان. آنها با وسواس اجتماعی سلسله مراتب و آنها achingly آگاه در همه زمان ها چقدر آژانس آنها طمع و کمی آنها.

در 14 من به اندازه کافی برای دیدن خطوط از آنچه در بزرگسالی خواهد بود اما من هنوز هم تا به حال به من اجازه پدر و مادر برای رفتن به سفرهای و طنین انداز محله به پرداخت تلفن به یک خانه سوار از فیلم که همیشه PG-13. من احساس, احساسات من به شدت و به طور مداوم اما من تا به حال هیچ کنترل بیش از آنها را. دانشگاه میامی دانشمند علوم سیاسی جوزف Uscinski علاقه کرد و گفت که تئوری های توطئه هستند برای بازنده—یک راه نسبتا ناتوان به دست گرفتن چیزی از نسبتا قدرتمند است. من یک upper-middle-class سفید نوجوان زندگی در یک برگ کالج شهر; در زمینه جهان من دور از disempowered. اما من هم یک دختر 14 ساله به دختر. متن مهم نیست; هر آنچه که من احساس در هر لحظه داده شده بود به اندازه کافی بزرگ برای محو خورشید است.

(Chrissie ابوت)

من به یاد داشته باشید چه مدت من صادقانه معتقد به روشن فکران و یا دقیقا به همین دلیل من متوقف شده است. هیچ یک شنبه me down مداخله سبک و توضیح داد که این خطا از راه من. (اگر آنها به حال من شک دارم آن را کار کرده اند: روشن فکران مانند بسیاری از توطئه یک قهوه به آن اساطیر این تصور که نیروهای شیطانی اند منافع مقرره در انکار وجود آن و شک در نتیجه نمی توان اعتماد کرد.) اما در طول زمان این ایده به نظر می رسید کمتر و کمتر باور که آیا این واقعیت است که هیچ کس به جز این معلم می خواهد در مورد آن می دانیم. من از روی لئامت دادن به عنوان یک روشن فکران مؤمن واقعی به پایان رسید و در بسیار به همان شیوه من Spice Girls superfandom بود و سال قبل از آن: به آرامی یک وسواس است که تا به حال سازماندهی زندگی من فقط تضعیف دور قبل از من می تواند آن را متوجه شد ترک من.

اما من را رها نمی کند روشن فکران به طور کامل یک بار من می دانستم که بهتر است. به جای من آن را تبدیل به یک بیت. من رفتم ایست برای کالج و خودم را احاطه شده توسط مردم که خواندن Žižek برای لذت بردن و در 19 در حال حاضر مورد علاقه پنیر نرم است. من نا امن دلتنگ و وحشیانه ناراضی; درگیر شدن در دل نیمه conspiracism راه من از telegraphing چه جالب من به یک گروه از مردم بودند که به همراه تمام معنی دار psychographic بردار دقیقا همان است که من اما چه کسی به من بود با این وجود debilitatingly مرعوب. این یک خودآگاه عملکرد من در منطقه ای هویت همان راه فلوریدا بچه ها اصرار بر پوشیدن شورت در طول سال یک دست و پا چلفتی تلاش در حال سرگرم کننده تر از هر کس دیگری اگر من نمی تواند به عنوان هوشمند و یا به عنوان دنیوی.

پس از آن ما را ق و YouTube و Facebook. اینترنت تبدیل شده بود و از اندک مجموعه ای از بدوی استاتیک بیشتر unliked صفحات به جایی است که شما می توانید از دست داده است. از آن آسان—کاملا هیجان انگیز و حتی به صرف یک ساعت یا دو یا شش خیره در روی صفحه نمایش لپ تاپ بر روی کاربران از صفحه ای به صفحه بر روی تابلوهای پیام که در حال حاضر وجود برای خدمت به هر یک خرده فرهنگ یا مجموعه ای از ایده های شما می توانید تصور کنید. من صرف ساعت در سوراخ خرگوش مورد ادعا تناقضات در 9/11 گزارش و یا در مورد Avril Lavigne, داشتن شده است به جای یک بدن دو و یا در مورد چگونه یک نژاد شکل-تغییر lizardlike بیگانگان بود wrested کنترل بیش از زمین با در نظر گرفتن انسان نما اشکال.

در این مرحله conspiracism هنوز نمی تواند آن را تاسیس تعداد بدن. این نظریه احساس بی ضرر سرگرمی برای من و تکرار آنها victimless جرم و جنایت است. و آنها comported با هویت من در نصب و راه اندازی برای خودم. من به عنوان ریاست خوابگاه-اتاق viewings از شل تغییر و spouted پیام هیئت مدیره مزخرف من کمتر احساس مثل من evangelizing و بیشتر شبیه به من گفتن یک داستان ارواح در اطراف آتش اردو, تماشای هر کس را چشم بر من در یک بار. Conspiracism من بود, پارتی, ترفند, من در زندگی واقعی ترول, به عنوان اغوا کننده آن را به عنوان اشتباه بود و در واقع حتی بیشتر اغوا کننده برای آن wrongness. این یک پروکسی برای توجه: من دیده بودم برای خودم که چگونه آن را می تواند فرمان یک اتاق و من عاشق برگزاری است که قدرت در دست من است.

من یک ادم سفیه و احمق است. من هم ظاهرا حتی ویژه اصلی. "تئوری های توطئه می تواند عواقب داشته باشد اما در بسیاری از اوقات آن را فقط به یک نوجوان در اتاق خواب" Brotherton گفت. "شما می دانید کسی shitposting در ق و یا 4Chan فقط برای خنده و یا به افزایش خارج از کسی."

"وسوسه انگیز آن, من فکر می کنم به صورت ساده و فقط می گویند شما می دانید 4 درصد از مردم فکر می کنم ایالات متحده اجرا شده توسط مارمولک, مردم," او ادامه داد. "اما واقعا کار می کنند ؟ یا وجود یک درصد از مردم در آن وجود دارد که فقط سکس با بررسی و یا کسانی که می گویند این علت که فکر می کنم این خنده دار است و یا چون آنها فکر می کنم همه مردم مسئول هستند ؟ آنها لزوما به معنای واقعی کلمه مارمولک. اما شما می دانید من می خواهم به می گویند که من فکر می کنم این درست است در یک استعاری حس. وجود دارد بسیاری از دلایل برای مردم سرگرم کننده تئوری های توطئه نه همه آنها زیرا آنها به معنای واقعی کلمه آن را باور درست باشد" Brotherton گفت. "یکی از ایده های است که می تواند آن را فقط سیگنالینگ چیزی شبیه به خود را گسترده تر جهان بینی."

Birtherism—دروغ که باراک اوباما نبود متولد و شهروند آمریکا شد کمتر در مورد محاسن این مورد از آن را مورد اشاره در این ایده که یک مرد سیاه و سفید تعلق ندارد در کاخ سفید است. 9/11 Truth, جنبش—برای همه آن بحث مفصل از نقطه ذوب فولاد صنعتی—واقعا در مورد انتقال عمیق بی اعتمادی نسبت به دولت است. اصرار که تیرباران های دسته جمعی هستند کاذب-عملیات پرچم جعلی با بحران بازیگران یک پیچ خورده شکل تفسیر در مورد حقوق تفنگ و رسانه ها دارد. این است که چرا مهم نیست که بسیاری از هر یک از این نظریه ها وجود روشن فکران در میان آنها سقوط از هم جدا در زیر حتی feeblest بررسی: جهان بینی دیکته جزئیات, نه راه دیگری در اطراف.

توسط قسمت بعد از من این روشن فکران بود ایستاده در چیزی است که من درک می شود درست در مورد توزیع قدرت و ثروت در جهان است. من دیگر معتقد بودند در آن به معنای واقعی کلمه اما من اعتقاد—هنوز هم باور—استعاره: ثروتمندان و افراد با نفوذ مخفیانه به تصویب نهان نفوذ بیش از بقیه از ما. من واقعا حسرت لحظاتی که من تکرار چیزهایی که من می دانستم که نمی شود درست است اما من نمی پشیمانی تبدیل شدن به وسواس با چیزی که قفل عمیق تر نوع تفکر در مورد سیستمیک بی عدالتی. چرا من ؟ من درست بود! این امر می تواند ساده نشان می دهد که قدرت همیشه در عمل شفافیت سخاوت و ایمان خوب است. گاهی اوقات حتی آشکارا نادرست تئوری های توطئه حاوی کمی از حقیقت است. بار دیگر آنچه به نظر می رسد مانند یک پوچ ساخت معلوم می شود واقعی است.

"واقعی وجود دارد و حتی به ظاهر عجیب و غریب, سایه prototypically دیوانه صدایی تئوری های توطئه" Brotherton گفت. "واقعی وجود دارد سوابق تاریخی برای آن." در همان دبیرستان جایی که من یاد گرفتم در مورد روشن فکران من هم یاد گرفتم در مورد واترگیت, MK-Ultra در ایران-کنترا به سیفلیس در تاسکیگی آزمایش. من نوشت: پایان نامه ارشد من در مورد COINTELPRO های گسترده دولت نظارت تلاشی که صدا مانند خالص پارانویا بود اف بی آی خود را پذیرفته نیست به آن را پس از این واقعیت است. حدود 75 مایل از شمال با پدر و مادرم در خانه نشسته Bohemian Grove که در آن نخبگان جهانی جمع آوری در راز هر ماه جولای و در جایی که دوستان از دوستان گزارش, پیدا کردن کار در تابستان به عنوان NDA محدود تهیه پیشخدمت. بسیاری از سیاسی معاصر پدیده—dark پول gerrymandering دولت جهل دولت شرارت—که یک بار به نظر می رسید مانند سایه توطئه در حال حاضر فقط در واقع تاسیس شده است.

"اگر ما فقط می تواند در جلوگیری از همه از باور هر تئوری توطئه ما خواهد بود از دست دادن چیزی مهم" Brotherton گفت. به می خواهید به بازجویی قدرت را حس درد و رنج و ریشه کن کردن منابع بهره برداری و فریب: هیچ یک از اینها اساسا بد انگیزه. آنها understable در زمینه مات و اغلب بی توجه دولت جهانی-تاریخی تحکیم ثروت و نفوذ و شکسته اطلاعاتی محیط زیست است. اگر رابطه خود را به حقیقت بسیار متفاوت conspiracism و تفکر انتقادی دو امتیاز در همان طیف است.

یکی از مورد علاقه من متفکران در این نقطه است که Uscinski این دانشمند علوم سیاسی که به توسعه این ایده که تئوری های توطئه هستند برای بازنده است. "نظریه پردازان توطئه را می توان تشبیه به بسیاری از چیزهای—gadflies, ناظران, tripwires" او می نویسد: در یک سال 2017 کاغذ. "اما آنها بیشتر شبیه به دفاع وکلا. آنها مخالف مشاور در جنگ ایده های سیاسی که در آن ایجاد شده است دادستان است." در بدترین حالت خود تئوری های توطئه پیشبرد پارانویا و نژاد پرستی و خشونت و مجزا بدبینانه و فردی اوست. اما در بهترین حالت خود آنها یک یادآوری به کسانی که با قدرت و کسانی که بدون آن که کسی در حال تماشای. آنها با ارنج زدن به سمت شفافیت بیشتر, بیشتر, ارتباط, بیشتر صاحبان سهام است. آنها بیش از حد حساس آشکارساز دود: پر سر و صدا و اغلب سمت راست, اما زمانی که آنها ما سپاسگزار چیزی بود که ساخت چنین سر و صدا.

On a اخیر توصیه من به نام دوست من جیک که نشسته چند پا دور از من در آن کلاس نهم کلاس روزنامه نگاری. من می خواستم برای ترمیم سوراخ حافظه من اما من هم می خواستم به دانستن آنچه که او فکر بزرگتر سوالات در ذهن من است. در 15 سال پس از دبیرستان خبر از توطئه تفکر قابل ملاحظه ای افزایش یافته بود. مردم مرده بود. خانواده ها بوده است پاره پاره از هم جدا. موسسات بزرگ آمده بود در معرض خطر است. یک نظریه پرداز توطئه تا به حال به کشته شدن 77 نفر در یک روز تابستان در نروژ به منظور جلب توجه به یک ادعا globalist-عربی طرح به اسلامی سازی اروپا است. دیگری انجام شده بود یک تفنگ به یک پیتزا خانواده مشترک است. در عین حال یکی دیگر از دستگیر شده بود پس از متلک پدر و مادر یکی از دانش آموزان. من می خواستم به می دانم که اگر جیک دیوانه بود که ما یاد گرفته بودم در مورد روشن فکران در مدرسه و اینکه آیا من باید madder. بود در کل این قسمت فقط یک مصنوع از دمدمی برکلی—dumb اما اساسا بی ضرر مانند کوتاه در ماه نوامبر و یا آن را نشان دهنده چیزی شوم چیزی بیشتر شبیه به مسمومیت از ذهن جوان به دست یک قدرت شکل ؟

آن را شوم او فکر نمی کنم. و نه آن را دقیقا بی ضرر است. جیک یک وکیل در حال حاضر, اما قبل از که او از بالا, معلم مدرسه, در یک هرج و مرج شهری مدرسه متفاوت نیست از یکی از ما حضور داشتند. "آنچه پازل من," او گفت:, "این است که زمانی که من یک معلم بودم , از جان گذشته برای اطلاعات بیشتر به مواد با دانش آموزان من. من نمی توانم باور کنم که ما به هدر رفته و حتی یک کلاس صحبت کردن در مورد چیزهای که."

آن را وسوسه انگیز و رایج برای دیدن conspiracism به عنوان یک اطلاعات مشکل یک فکر مشکل رنج برای کسانی که به سادگی نمی دانید بهتر است. اما در صورتی که مورد, ما را ریشه کن آن مدت زمان طولانی پیش. همچنین اختصاص داده شده conspiracism نیاز به مقدار زیادی از قدرت مغز شمرد: جمع آوری و narrativizing شواهد, اما, اشتباه, است "یک مجموعه یکپارچه سازی داده ها است که شناختی effortful" به عنوان Whitson و Galinsky کاغذ قرار می دهد. همچنین من می دانستم که بهتر است.

تراژدی conspiracism نیست که آن را فقدان تفکر اما استفاده نادرست از آن است. این یک حیف و میل درس و همه ما فقط باید زمان زیادی در کلاس درس. من خوشحالم که من شروع به فکر می کنم به شدت در مورد قدرت و ثروت در سن نسبتا جوان اما من مطمئن هستم که آرزو می کنم من می خواهم گرفته کمتر از یک مسیر غیر مستقیم وجود دارد. زمانی که من فکر می کنم من misspent جوانان به عنوان یک conspiracist آن صرف بخشی که به من می شود: تمام کسانی که ساعت در حال تدریس در مورد روشن فکران زمانی که من می شده اند در حال تدریس در مورد روزنامه نگاری و تمام کسانی که ساعت صحبت کردن در مورد سوخت جت و تیرهای فولادی که من می توانستم یادگیری در مورد چیزی به همان اندازه جالب اما واقعی است. تمام کسانی که از مردم در سراسر جهان اتصال نقطه و جستجو برای الگوهای که هیچ کدام وجود دارد. همه سر و صدا تمام never-ending, سوراخ خرگوش همه را گمراه بازجویی. همه که تلف تخیل.

در سال 1971 اقتصاددان و دانشمند کامپیوتر هربرت سیمون چاپ مقاله در موضوع "طراحی سازمان برای اطلاعات غنی جهان است." این یک prescient قطعه از نوشتن و نه فقط به این دلیل که جهان ما بدست unimaginably اطلاعات غنی تر در نیم قرن پس از او آن را تولید. سیمون کار predated اینترنت هیئت مدیره پیام و بی پایان, توییتر, موضوع, اما آن را شناسایی پدیده ای است که احساس آشنا به هر کسی که تا به صرف زمان به دنبال پاسخ در هر دو. "ثروت از اطلاعات" سیمون نوشت: "به معنی کمبود چیزی دیگری: کمبود هر آنچه در آن است که اطلاعات مصرف." اطلاعات او نوشت: "مصرف توجه گیرندگان آن است. از این رو یک ثروت از اطلاعات در ایجاد فقر توجه و نیاز به تخصیص که توجه کارآمد در میان بیش از حد بودن منابع اطلاعاتی که ممکن است مصرف آن است." توجه به منابع کمیاب را از ما فکری اقتصاد و مهم ترین چیزی که هر یک از ما به دور است. و توطئه به من آموخته جوان توجه است ،tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب