در جستجوی داود پادشاه را از دست داد امپراتوری

شواهد زندگی دیوید پراکنده است. او یک امپراتور ؟ محلی پادشاه ؟ و یا به عنوان اسرائیل فینکلشتاین ادعای یک بادیه

توسط NEWS-SINGLE در 3 تیر 1399
archeology
شواهد زندگی دیوید پراکنده است. او یک امپراتور ؟ محلی پادشاه ؟ و یا به عنوان اسرائیل فینکلشتاین ادعای یک بادیه نشین شیخ?تصویر توسط Matteo Berton

بیت المقدس در قرن دهم قبل از میلاد است و نامهربان محل برای کشاورزان اما یک موقعیت استراتژیک برای مردان در اجرا. سکونت انسان در Judean ارتفاعات پراکنده است: پنج هزار نفر را در hamlets از حدود پنجاه خانواده هر یک از. این چشم انداز ناهموار veined با دره و thicketed با اوکس. باران غیر قابل پیش بینی است. به شرق نهفته کویر, سکوت و خالی. به غرب—بزرگ نزدیک هستند با شکوه ناپلئون ادم هرزه شهر-متحده با ساحلی مسیرهای تجاری و شاهزاده خانه. قطع از این دشت ساحلی, زندگی در تپه کشور شدید است. خانه های ساخته شده از unworked سنگ; گوسفند و بز هستند quartered در داخل خانه. وجود ساختمان های عمومی, بدون مزین مبلمان در زیارتگاه ها. باند فراری, بی زمین کارگران و فرارهای مالیاتی روو بیابان Judean. این شورشی باندهای مشاهده شده توسط همسایه مصر به عنوان یک مزاحم و یک تهدید—maraud روستاهای اطراف. آنها را جمع آوری و حفاظت از پول و غارت مردم آن را به زنان خود و گاو خود را. آنها با تهدید و ارعاب فلسطینیان و سپس در یک چرخش ناگهانی ارائه خدمات خود را به یک بی ذوق پادشاه در ازای پناهگاه.

خود را رهبر است زیرک و مدبر انسان از بیت لحم که تصمیم می گیرد که خود مردم هستند که برای بیش از حملات رعد و برق و مزدور نانامی به بازی. او می فرستد و به تار و مار یک پیشرفت نیروی سپس سهام لوت با کوهستانی بزرگان. این برنده بیش از highlanders و در زمان آنها او را سالار جنوبی تپه منطقه است. او طول می کشد بیش از قبیله ای در مرکز الخلیل و بعد از آن قطاری از بیت المقدس یکی دیگر از تپه سنگر. این سالار حرکت خانواده گسترده خود را به اصلی ترین خانه های بیت المقدس ایجاد کرد و حل و فصل در یک خود را—یک قصر برخی ممکن است آن را اگر وجود دارد هیچ چیز عجیب در مورد آن. او قوانین بیش از یک غفلت chiefdom از چوپان و قانون شکنان. نام خود را به دیوید است.

اسرائیل فینکلشتاین دید از داود پادشاه—the vagabond این قاچاقچی—کمک کرد تا حرفه خود را به عنوان برجسته کتاب مقدس شناس. اما زمانی که او شروع به تحقیقات خود را در منطقه او علاقه مند بود و کمتر در کتاب مقدس از در الگوهای مهاجرت. در سال 1993 فینکلشتاین شد تازه شاغل استاد در دانشگاه تل آویو چهل و چهار ساله و شناخته شده به عنوان چیزی از یک پاپ هنر. او در کتابی به نام "زندگی در حاشیه" که در زمان پرسش از زندگی انسان در باستان جنوب خاور نزدیک—به خصوص کنعان سایت از آنچه که در حال حاضر اسرائیل است. فینکلشتاین استدلال کرد که اولین مهاجران آمد وجود دارد به عنوان یک نتیجه از تغییرات داخلی در منطقه; عشایری جوامع شد بیحرکت برای چند نسل طول دوره های تجارت موفق, سپس محل خود را و سپس حل و فصل دوباره. بنی اسرائیل او مدعی شد "از سهام محلی" -- است که بادیه نشین عشایر است.

کتاب مقدس, البته, آن را می گوید متفاوت است. در عهد عتیق داستان کنعان است که در آن عبرانیان به پایان رسید خود مهاجرت و در آن دیوید امن برای مردم خود شکوه پادشاهی. از حدود 1000 سال قبل از میلاد او و پسرش سلیمان حکومت بیش وسیع سلطنت که شامل چهار شکست امپراطوری کشش آنجا شمال رودخانه فرات و تا آنجا در جنوب صحرای نگب. (باستان شناسان استخراج تاریخ از یک کتیبه بر روی یک پورتال دروازه مصر در شهر کرنک که لیست فتوحات نظامی شاه Shoshenq—تصور می شود همان شاه در کتاب مقدس ذکر شده به عنوان Shishak.) ایالات سلطنت آن را به عنوان شناخته شده است, نمایندگی عصر طلایی باستانی اسرائیل; هر چند آن را احتمالا به طول انجامید بیش از یک یا دو نسل آن میراث پافشاری کرده است برای هزاران سال. برای یهودیان فینکلشتاین گفت: من دیوید "نمایانگر حاکمیت ارضی, افسانه امپراتوری." برای مسیحیان او "به طور مستقیم مربوط به عیسی مسیح و تولد مسیحیت." براى او صالح پیغمبر که قبل از محمد. داستان دیوید فینکلشتاین اضافه شده است و مرکزی ترین چیزی که در کتاب مقدس و در فرهنگ ما است."

کتاب مقدس به تصویر می کشد دیوید به عنوان درخشان اما ناقص شکل قادر به خشونت غیر قابل بیان بلکه از ندامت و حساسیت—شاید بشریت اولین ضدقهرمان است. او مسح شده خدا به جای شائول اولین پادشاه اسرائیل که کوتاه قانون مشخص شده بود حملات شورش. دیوید خوش تیپ چوپان; او راه را با چنگ و راه با زنان; او سلنجس کشنده سنگ های غول پیکر. تا کنون این آشنا استعارههای کهن قهرمان. اما دیوید نیز گفت: به آغشته Bathsheba—زن—و فرستاده او شوهر کردن به مرگ در جنگ.

Nadav Na'aman اقتدار در تاریخ یهود و همکار فینکلشتاین را در دانشگاه تل آویو توصیف David داستان به عنوان "فوق العاده داستان است." اما او معتقد است که آن را حاوی دانه از حقیقت حفظ به عنوان داستان به تصویب رسید توسط سنت شفاهی. داستان مثلا اغلب اشاره ادم هرزه شهر Gath که نابود شد در اواخر قرن نهم قبل از میلاد—یک سرنخ به ریشه های خود را.

در این جنگ بیش از چگونه به آشتی مقدس با واقعیت تاریخی داستان دیوید می ایستد در زمین صفر است. هیچ باستان شناسی ثبت ابراهیم یا اسحاق یا یعقوب. هیچ کشتی نوح, هیچ چیز از موسی. جاشوا را آورد پایین walls of Jericho: آنها فرو ریخت قرن ها قبل از آن شاید در زلزله. اما در سال 1993 اسرائیل یک باستان شناس مشغول به کار در نزدیکی مرز سوریه یک قطعه از بازالت از قرن نهم قبل از میلاد با زبان آرامی نوشته که "خانه داود"—اولین مرجع شناخته شده به یکی از کتاب مقدس بنیادی آمار و ارقام. پس داود است و نه فقط یک مرکزی جد در عهد عتیق. او نیز ممکن است تنها یکی است که ما می تواند ثابت کند وجود داشته است. در عین حال برای اثبات آن قطعی خواهد بود فوق العاده دشوار است; اورشلیم از قرن دهم قبل از میلاد توسط یک باستان شناسی درجه اعتبار ساقط است. "من می توانید یک shoebox قرار داده و در داخل همه چیز ما از آن دوره" یووال Gadot یک باستان شناس از دانشگاه تل آویو گفت.

فینکلشتاین تحت فشار قرار دادند تا تحقیقات اسرائیلی ها به خط مقدم علم به کارگیری دقیق سن یابی کربن پرتوزا DNA تجزیه و تحلیل و پردازش تصویر است که می توانید با بررسی سه هزار سال potsherd و تعیین کنید که چگونه بسیاری از باستان کاتبان بودند که در آن ساخت. باستان شناسی آزمایشگاه های اجرا شده توسط دانشگاه تل آویو و موسسه علوم وایزمن استخدام رئیس پزشکی قانونی محقق پلیس اسرائیل. با وجود تکنولوژی پیشرفته این محققان هنوز مشغول سوال که آیا همچنان برای بیش از یک قرن است. از کجا اوایل بنی اسرائیل ظهور? هنگامی که ما برای اولین بار نشانه هایی از متمرکز فرقه تنها با یک الوهیت? بیشتر prosaically اما کمتر به ما میده که دیوید ؟ او قدرتمند شاه شرح داده شده در کتاب مقدس ؟ و یا او به عنوان برخی از باستان شناسان بر این باورند بیش از یک زمان کوچک بدوی شیخ?

ویلیام آلبرایت پدر مقدس, باستان شناسی, به نظر می رسید بیمار-مناسب برای زمینه کار می کنند. متولد در سال 1891 به Methodist مبلغان از آیووا آلبرایت دچار نزدیک بینی شدید—به احتمال زیاد ناشی از تب حصبه در مراحل ابتدایی و یک چپ دست بود که لت و پار در کشاورزی تصادف. در ده هر چند او از بنیاد با هم پول کافی برای خرید یک دو جلد تاریخ بابل و آشور. توسط شانزده او آموزش خود را به زبان عبری. در کالج او مورد مطالعه قرار یونانی, لاتین, اکدی باستانی اتیوپی سریانی و عربی با معافیت برای سفر به نیویورک در جلسات جامعه شرقی آمریکا.

"برای روز پدر, ما به شما یک کراوات کلیپ."
کارتون تام تورو

آلبرایت بود یک مسیحی وفادار و اشتباه از کتاب مقدس بود و پس از آن مورد حمله قرار گرفت. منتقدان عمدتا در اروپا و استدلال کرد که پنج کتاب اول عهد عتیق نوشته شده بود نه در زمان موسی به عنوان کتاب مقدس ادعا می کنند اما توسط نویسندگان کار قرن ها از هم جدا بافی یک درهم آمیخته از قصه های از اوایل Judeans و بعد کشیش و حتی از بابلی اسطوره ها است. برای آلبرایت کتاب مقدس بود و این خلاصه ای از واقعیت قابل اثبات. در سال 1919 او به فلسطین آمدند و شروع به تمیز کاری سرزمین باستانی اسرائیل برای یافته که نشان دادن و historicize کتاب مقدس.

در سال 1936 آلبرایت نام جانشین در فلسطین: نلسون Glueck یک آمریکایی است که گفت: به افتخار حفر "با یک کتاب مقدس در یک دست و یک ماله در دیگر." او به بررسی صدها سایت در Transjordan و شواهد باستان صنعت مس آنقدر گسترده است که او با نام مستعار منطقه "پیتسبورگ فلسطین." با مقایسه potsherds او در آنجا با کسانی که از سایت های دیگر Glueck رشد متقاعد شده است که معادن مورخ قرن دهم قبل از میلاد مقدس باستان شناسان این بود که شبیه به طلا قابل توجه—"نهایی فانتزی" یکی به من گفت.

در نوپای دولت اسرائیل وجود دارد واقعی ارز به تحقیقات است که می تواند نشان می دهد مردم یهودی را اتصال به زمین آبا و اجدادی خود را—به خصوص اگر آن را نادیده گرفته و دیگر مردم زندگی می کنند وجود دارد. دیوید بن گوریون اولین نخست وزیر گفت: "یهودی باستان شناسی حاضر در زمانهای گذشته ما را نشان می دهد و تاریخی ما تداوم در کشور است." ارتش افسانه ای رئیس ستاد Yigael Yadin شد پیشرو در این کشور شناس. در سال 1955 Yadin شروع یک دورهای حفاری شهر باستانی Hazor که در کتاب مقدس توسط جاشوا در فتح کنعان و بعد از آن بازسازی شده و غنی شده توسط سلیمان. Yadin با نزدیک شدن به حفاری مانند یک عملیات نظامی. او شاغل دو صد سنج عمدتا مهاجران از شمال آفریقا و نصب یک شبکه از زمینه تلفن و مینیاتوری راه آهن برای انتقال خاک. مردان خود را کشف شش حفره ای دروازه ساخته شده از ashlar سنگ که نگاه یکسان به یک دروازه که Yadin قبلا کشف شده در مجدو—یکی دیگر از شهرستان و فکر ساخته شده توسط سلیمان. در اینجا بود که شواهدی از یک گراند طراحی Yadin به این نتیجه رسیدند. "هر دو دروازه ساخته شده بودند توسط همان معمار سلطنتی," او نوشت: در سال 1958.

فینکلشتاین و نه ساله بود در آن زمان و عاشقانه از چنین پیدا بود کمک برای الهام بخشیدن به آنچه که یک مورخ به عنوان "محبوب ملی فرقه" باستان شناسی. فرقه گسترش نمی کند به فینکلشتاین ، او مطرح شد در خارج از تل آویو در یک خانواده مرکبات کشاورزان است. پدر او یک ورزشکار با استعداد و او می گوید بزرگ "ماچو" که مهاجرت از اوکراین پیوست در قوانین خود' باغ کسب و کار و رفت و تبدیل به یک موفقیت ورزشی اجرایی است. در سن چهار فینکلشتاین در نظر گرفته شد یک نابغه ریاضی. اما او گفت: "پدر و مادر من آنچه را که شما قرار است به انجام است که برای نشان دادن خاموش مهارت های من با یک خطکش در مقابل از مهمانان است." پدرش می خواست او را به یک فیزیکدان هسته ای و گیج شد تصمیم خود را برای رفتن به باستان شناسی: "تا آخرین روز او نمی توانست درک کنند که چرا کسی به من پرداخت حقوق و دستمزد—'چه کسی مراقبت کنید ؟ چه خوب آن را انجام دهید؟' "

پس از خدمت در نیروی هوایی, فینکلشتاین فرود آمد در سال 1970 در گروه باستان شناسی در تل آویو. میشه درگیر در بحث است. "وجود دارد یک جنگ جهانی در جریان بیش از اینکه ابراهیم بود, تاریخی," او گفت:. "پس از آن وجود دارد یک بحث بیش از فتح کنعان. امروز وجود ندارد. ما می دانیم این چیزها اتفاق نمی افتد. اما این که چگونه از آن همه رفت و—کالباس روش." ترین رویدادهای سرنوشت در کتاب مقدس بودند که افت ارزش دور یکی پس از دیگری. فینکلشتاین در بر داشت آن را آسان به تعجب که آیا هر یک از روایت کتاب مقدس بود بر اساس واقعیت تاریخی است.

توماس Römer رئیس کالج دو فرانس به من گفت که فینکلشتاین توسعه "شهرت به عنوان یکی از نسل جوان بودند که در مورد به چالش کشیدن روش سنتی چگونه اسرائیل انجام شد باستان شناسی." او نیز توسعه داده است شهرت به عنوان یک پلیبوی. "من نیاز به آرام کردن در هر احترام" است که چگونه او آن را قرار می دهد. او ازدواج کرده بود زمانی که او پذیرفته شده و دو سال تدریس در شیکاگو در اواسط دهه هشتاد اما ازدواج فرو ریخت و به زودی پس از بازگشت به خانه خود را. او با همسر دوم خود Joëlle کوهن یک پاریسی émigrée در یک حفاری در جنوب اسرائیل است. سپس او چهل و آرامتر.

پس از سالها تحقیق در ارتفاعات فینکلشتاین می خواستم به یک سایت در زمینهای پست تا ببینید که آیا ساختارهای اجتماعی پدید آمده متفاوت وجود دارد. او تصمیم گرفت مجدو, Yadin قدیمی خاک. آن را "برق از مشرق" فینکلشتاین به من گفت یک بعد از ظهر و چند سال پیش. ما در دفتر کار خود در دانشگاه تل آویو علوم انسانی ساختمان. او تا به حال حل و فصل در یک lime-green صندلی و اشاره برای من به نشستن روی یک نیمکت چوبی daybed. یک دوچرخه برقی است که او "مرسدس بنز" پارک شده بود در یک گوشه. در هفتاد و یک, فینکلشتاین است که شش پا و دو ریشو با یک باریتون و ظریف دست که همیشه به نظر می رسد به انجام نامرئی ارکستر. (من شنیده ام یک سرایدار در پردیس آدرس او را به عنوان "شون کانری.") او سخاوتمندانه, شوخ, وقار بویژه جذاب—و او آن را می داند. "اسرائیل فینکلشتاین است که اسرائیل فینکلشتاین بزرگترین فن" یک محقق به من گفت. بیش از یک بار هنگامی که ما صحبت کرد او در مقایسه با خود به باروخ اسپینوزا "بزرگ یهودی" که در سال 1656 بود طرد برای به چالش کشیدن کتاب مقدس اسلام ، در گفتگو فینکلشتاین اغلب اشاره به خود را به عنوان خود را "برده" "برده وفادار خود" و یا "خود را رنجور برده" است که این اثر عجیب و غریب بیشتر ارتقاء تصویر خود را.

فینکلشتاین یک سال را صرف آماده شدن برای مجدو پدیده هنگامی آشکار بیش از چینه شناسی و زمانی نمودار. بیشتر او جزئیات بیشتری اشتباه او بزرگ شد. Yadin تا به حال مورخ سایت قابل توجه ترین لایه به صلح دوست بار. اما وجود دارد مخدوش شواهد در قالب آثار از یک سقوط کاخ. آثار حک شد با علائم سنگ تراش کاملا شبیه به کسانی که از یک کاخ در این شهر باستانی از کرانه باختری رود اردن—که متقاعد کننده مورخ به یک قرن پس از حضرت سلیمان حکومت. به عنوان فینکلشتاین در نظر گرفته شده در این بازدید یک دوست حفاری در Jezreel دره که در آن بیل به حال متوجه شده است که سفال—burnished با دست و به رنگ قرمز—بود و بسیار شبیه به سرامیک مجدو. اما خود سایت بود از زمان Omrides که حکومت اسرائیل در قرن نهم قبل از میلاد دوباره Yadin دوستیابی به نظر می رسید به یک صد سال است. "اساسا چیزی حس را ندارد," فینکلشتاین به من گفت.

او شروع به فکر می کنم به طور گسترده تر مورد باستانی اسرائیل در ارتباط با محیط اطراف آن است. برای سه قرن قبل از زمان داود فراعنه مصر پادشاهی جدید تا به حال حکومت بر کنعان. اما با قرن دهم قبل از میلاد امپراتوری مصر به حال فروکش کاهش توسط پژمرده منطقه ای خشکسالی است. همان خشکسالی نیز مغلوب امپراتوری هیتی از حال و روز ترکیه و Mycenaean امپراتوری یونان. چه شد شانس که یک امپراتوری را به طور ناگهانی به نظر می رسد در صحنه جهانی و در غفلت ارتفاعات یهودا از تمام مکان ؟ "امپراتوری نیاز به یک سرمایه" فینکلشتاین گفته است. "وجود دارد و تقریبا هیچ چیز در اورشلیم; بسیار کوچک ایجاد کرد. یک امپراتوری نیازهای نیروی انسانی است. وجود دارد هیچ چیز در یهودا چند کوچک و روستاها. یک امپراتوری نیازهای دولت است. هیچ دولت. هیچ scribal فعالیت است. در جایی که امپراتوری؟"

در سال 1996 فینکلشتاین چاپ مقاله در مجله کارشناسی شامبا متوسط عنوان "باستان شناسی ایالات سلطنت: یک دیدگاه جایگزین." به uninitiated استدلال او بود و ویژگی های باریک: این قشر در مجدو که تا به حال به همراه داشت قصر و به یاد ماندنی معماری باید پایین-مورخ قرن نهم قبل از میلاد باید به عنوان قابل مقایسه با لایه ها در سایت های دیگر. در اثر این Finkelstein سلب داود و سلیمان ایالات سلطنت از هر خرابه شهادت به شکوه و جلال و reattributing آن خرابه به Omride پادشاهی شمالی اسرائیل است. عمری است که در کتاب مقدس به عنوان یک حاشیه ای پادشاه اما با توجه به فینکلشتاین که تنها تأکید نویسندگان Judean تعصب. این مدارک باستان شناسی نشان می دهد که عمری را پادشاهی بود غالب قدرت منطقه ای با خانه دیوید خدمت خود را به عنوان رعیت.

"جدید دوستیابی خواستار ارزیابی مجدد اهمیت تاریخی و فرهنگی و فرایندهای سیاسی که در فلسطین در یازدهم-قرن نهم قبل از میلاد" فینکلشتاین نوشت. یک "ارزیابی مجدد" به عبارت دیگر افزایش باستانی اسرائیل است. در یک بعد ضمیمه رفت بیشتر متهم Yadin که در سال 1984 درگذشت و او را همراهی دستیارش بودن گمراه توسط "بی ربط احساسات" با توجه به "عظمت" از اوایل اسرائیل است.

فینکلشتاین فکر کردم که او تا به حال حل و فصل موضوع; علمی جهان را قبول نظریه خود را که به عنوان شناخته شده "پایین گاهشناسی" و در حرکت است. "من ساده لوحانه" او به من گفت. "من نمی دانم که چه نوع از نبرد من خودم به."

فینکلشتاین را کاغذ انداخته تورنت علمی rejoinders. دوست خود را Amihai مزار مشهور استاد باستان شناسی در دانشگاه عبری بیت المقدس نوشت که فینکلشتاین را نتیجه گیری شد, "نارس و غیر قابل قبول است." Amnon بن-Tor نیز از دانشگاه عبری و به عنوان Yadin جانشین او را متهم کرد از به کارگیری یک "استاندارد دوگانه": با استناد به متن کتاب مقدس که در آن او را مناسب و ابراز تأسف می کنند آن استفاده کنید که در آن آن را نداشت.

در سال 1999 از روزنامه اسراییلی "هاآرتص" منتشر شده در صفحه اول داستان در مورد این بحث مرز جدید در باستان شناسی. نوشته شده توسط Ze'ev هرتزوگ همکار فینکلشتاین شده بود با عنوان "کتاب مقدس: هیچ شواهد و مدارک بر روی زمین است." هرزوگ نوشت: "پس از هفتاد سال ویژه حفاری در زمین اسرائیل باستان شناسان پیدا کرده اند: ابراهیم' اعمال افسانه ای هستند که اسرائیل نمی اقامت در مصر و یا خروج آنها نمی تسخیر زمین است. نه وجود دارد هر گونه اشاره ای به امپراتوری داود و سلیمان و نه از منبع اعتقاد به خدا از اسرائیل است. این حقایق شناخته شده اند اما اسرائیلی ها خیره مردم و هیچ کس می خواهد به آن را بشنوند."

برای خودی که هاآرتص مقاله به عنوان خوانده شده مانند یک subtweet از باستان شناسی بخش از بیت المقدس و آن را "لجبازی مردم است." آن سوار گوه بین تل آویو و اورشلیم مدارس که هنوز هم دارای بیست سال بعد. بن-Tor به من گفت: "از آنجا که ما هیچ شواهدی از جزایر و هیچ استقلال چه می گویند در مورد او در تل آویو? 'رئیس.' 'غفلت مرداب.' چه نوع بحث است ؟ ارشد? من می توانم بگو ادم سفیه و احمق است که می آموزد باستان شناسی.' ثابت کند که او یک رئیس! یک صد و پنجاه سال بعد کسی در زبان آرامی هنوز هم مذاکرات در مورد 'خانه دیوید.' که بیش از یک رئیس ندارد؟"

هر زمان که فینکلشتاین تعداد بازدید ایالات متحده با آن نفوذ سنگین غسل او بود ملاقات با تضاد. در یک کنفرانس در سان فرانسیسکو عضو beseeched او "چرا شما گفت این چیزها؟" بسیار در نظر گرفته بولتن مدارس آمریکا تحقیقات شرقی آغاز شد رد مقالات او اما در ادامه به انتشار مخالفان خود. در حقیقت فینکلشتاین گفت: من او را درک می کند و بیداد بیش از ایالات سلطنت. "شرح است از شکوه پادشاهی یک امپراتوری بزرگ نویسندگان در پادشاه را در دادگاه, یک ارتش بزرگ فتوحات نظامی—و سپس کسی مثل من می آید و می گوید:" یک دقیقه صبر کنید. آنها چیزی جز hillbillies که شنبه در اورشلیم در یک قلمرو کوچک و بقیه آن یا الهیات یا ایدئولوژی' " فینکلشتاین گفت. "بنابراین کسی که برای آنها مقدس نشان دهنده کلام خدا views آنچه که من باید بگویم با شوک کامل است."

"من از دست, رئیس, اعتماد به ما برای انجام شغل بزرگ است."
کارتون توسط P. C. Vey

برای چند دهه, اسرائیل, باستان شناسی, آینه سیاست های این کشور: این بازسازی داستان بعید فتح و دیدنی, نظامی گسترش است. فینکلشتاین را باز کرد تا نظم و انضباط به بزرگتر پرسش از چگونه مردم حرکت می کند و می گوید فرم. ویلیام Schniedewind یک استاد مطالعات کتاب مقدس در دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس به من گفت: "او فوق العاده متفکر اصلی و همچنین واقعا درخشان بود. اما او همچنین کسی که در تلاش برای برنده شدن در این بازی از بورس. بنابراین او تخمگذار حقایق بر روی زمین است."

فینکلشتاین نویسنده چندین کتاب از جمله دو انبوه عناوین که او نوشت: با نیل Silberman یک روزنامه نگار و مورخ. این کتاب پیشبرد عقیده خود را که از کتاب مقدس باید درک شود از این منظر نه از حوادث آن را به تصویر می کشد اما از دوره ای که در آن نوشته شده بود. این دوره آغاز می شود حدود 722 قبل از میلاد زمانی که توانا پادشاهی شمالی اسرائیل کاهش یافت و به آشور می روم تنها آن کمتر همسایه جنوبی یهودا. مانند برخی دیگر از علمای فینکلشتاین استدلال می کند که زمانی که آشور را تصرف اسرائیل امواج پناهندگان شروع به سیل یهودا. فقط در چند سال او ادعا میکند اورشلیم جمعیت رشد از یک هزار به دوازده هزار نفر است. این مهاجرت دسته جمعی به ارمغان آورد با آن نیاز به تشکیل یک هویت جمعی حمایت یک "رویای گذشته طلایی—سن واقعی یا فرضی—که اجداد آنها حل و فصل ایمن در به خوبی تعریف شده مناطق و لذت می برد وعده الهی ابدی صلح و رفاه" فینکلشتاین و Silberman نوشتن در "کتاب مقدس کشف" از سال 2001.

که کار کاهش یافت و بیشتر به Josiah مستقیم از نوادگان داوود است که حکومت یهودا در قرن هفتم قبل از میلاد Josiah است شرح داده شده در کتاب مقدس به عنوان saintliest پادشاهان. جای تعجب نیست فینکلشتاین استدلال می کند. هسته اصلی کتاب مقدس تشکیل شده بود در طول زمان خود را به عنوان تلاش برای قرض دادن حکومت خود مشروعیت الهی با بازنویسی داستان از اجداد خود—موسی و یوشع و داوود. "بسیار به تشریح آن بزرگ شخصیت" فینکلشتاین و Silberman نوشتن "به نظر می رسد کشیده شده با Josiah در ذهن داشته باشند."

این باربررسی "کتاب مقدس کشف" ستایش خود را "جسورانه تخیل و منظم تحقیقات است." نه هر کس به توافق رسیدند. ویلیام Dever های دیرین مدیر آلبرایت از موسسه باستان شناسی پژوهش در بیت المقدس نوشت: در باستان شناسی کتاب مقدس نقد و بررسی است که این کتاب "یک باستان شناسی مانیفست نه عاقلانه و متعادل بورس." Dever که هشتاد و شش است swaggering کاریزماتیک و نویسنده پرکار و بیل باستانی اسرائیل و نه بر خلاف فینکلشتاین. برای سال های بسیاری از این دو نفر درگیر در رقابت دوستانه. فینکلشتاین در نظر گرفته Dever کتاب مقدس literalist مبدل به عنوان یک لیبرال; Dever هرگز پذیرفته فینکلشتاین کم گاهشناسی.

زمانی که dever's بررسی "کتاب مقدس کشف" بیرون آمد فینکلشتاین غضبناک. "خشم خود را تمدید نه تنها به Dever اما به من" Hershel شانکس که ویرایش شده است که نقد و بررسی, نوشت, در یک رابطه جنسی-با-ضربه حساب دشمنی در باستان شناسی کتاب مقدس نقد و بررسی. در سال 2002 Dever و فینکلشتاین ملاقات در تورنتو, اتاق هتل, توافق برای قرار دادن اختلافات خود را پشت سر آنها و با امضای نامه ای مشترک ابراز تأسف می کنند که "جدل است که همه بیش از حد اغلب خجالت ما حرفه ای است." فینکلشتاین اشاره نمی کند که او به تازگی با توجه به مصاحبه توصیف Dever به عنوان یک "حسادت علمی انگل" یا این که او تا به حال یک مقاله نوشته شده است که به نام dever's lifework از excavating شهر Gezer یک "افتضاح" و او را متهم کرد از تخریب بخشی از حفاری یک گناه کبیره باستان شناسی. Dever, که گفت که او با استفاده از یک بولدوزر تنها به حذف خاک مانده قبلی بیل عقب نشینی امضای خود را از ایران و گفت شانکس که فینکلشتاین حمله به مبلغ "ترور شخصیت."

یک بار پس از فینکلشتاین به یک سخنرانی Dever به روی صحنه رفت و او را متهم کرد از هل دادن پست-صهیونیسم—ایده نکردم برخی از سمت چپ متمایل اسرائیل مورخان که دولت یهودی در خدمت هدف آن است. Finkelstein affronted. "من نمی یاد شما ایستاده در کنار من وقتی که من بازیگران, رای من در انتخابات گذشته در اسرائیل!" او جامعی. در دهه های اخیر پس از صهیونیسم است گسترش از طریق محافل دانشگاهی و بحث است که آن را الهام بخش باید به ناچار دور برگشت به این کتاب مقدس به طور خاص به اختلاف بین دو اردوگاه مخالف از محققان کتاب مقدس شناخته شده به عنوان maximalists و minimalists. اگر maximalists درمان مقدس به عنوان قابل اثبات واقع minimalists درمان آن را به عنوان داستان: نزدیک اساطیری حساب تشکیل شده بین 500 و 200 قبل از میلاد است که باید درک شود در صرفا ادبی چارچوب است. تردید خود را در اغلب آشکار در علاقه برای ترساندن نقل قول. یک کتاب از سال 1992 با عنوان "در جستجوی 'باستانی اسرائیل است.' "یکی دیگر از پنج سال بعد می پرسد: "می توانید یک تاریخ اسرائیل' بود نوشته شده است؟" به minimalists دیوید بود اختراع و کتیبه تحمل نام او به احتمال زیاد یک جعل. "فقط به عنوان شکسپیر بازی "ژولیوس سزار' doesn't آموزش ما در مورد روم باستان, کتاب مقدس نمی تواند به ما بیاموزد تاریخی حقایق" اسرائیل مورخ شلومو شن و ماسه در مصاحبه ای گفت: از سال 2012 است که در آن او ستایش فینکلشتاین ،

فینکلشتاین که تئوری های تماس برای Davidic داستان به برد نه رها رد پست-صهیونیسم و مینیمالیسم. مانند دور او خرما بخش عمده ای از Deuteronomistic تاریخ (کتاب تثنیه جاشوا قضات سموئیل و پادشاهان) به هشتم و هفتم قرن قبل از میلاد آوردن آن بسیار نزدیک به حوادث است. اما minimalists نمی rile او. این maximalists انجام دهد. "برای من به معنای خواندن نه تنها wrongheaded اما در واقع کاهد از نویسندگان کتاب مقدس," فینکلشتاین به من گفت. "تنها زمانی که شما آنها را بخوانید انتقادی آیا شما را در درک خود را نابغه است." او به خصوص موهن از دانشمندان که مدعی اند باستان شناسی اثبات صحت کتاب مقدس. "فقط به ارائه چند فرسایش sherds و کابوس بحرانی بورس خواهد بود مورد ضرب و شتم کردن او گفت:" در یک سخنرانی در سال 2017. این دیده می شد به عنوان یک آشکاری حمله یک محقق در خاص: یوسف Garfinkel رئیس موسسه باستان شناسی در دانشگاه عبری اورشلیم.

در دهه گذشته به عنوان فینکلشتاین را بازنگری وقایع نگاری باستانی اسرائیل آمده است در زیر آتش Garfinkel پدید آمده است به عنوان برجسته ترین منتقد. گارفينکل است که شصت و سه طاس گرد و ظریف با پوست dimpled چانه و مردمی خوش برخورد به شیوه ای. زمانی که من او را در یک حفاری چند ماه پیش او به من پیشنهاد انجیر خشک و خرما در جشن Tu Bishvat یهودی در سال جدید برای درختان ساخته شده و من قول می دهم که من بازگشت به سایت با بچه ها برای دیدن "آبشارها از شقایقهای" است که در مورد به شکوفه.

حفاری شد از Khirbet al-Ra " در نورد Judean کوهپایه های مرکزی اسرائیل است. معمولا یک باستان شناسی سایت در اسرائیل است که طبقه بندی به صورت یک تلبه معنای تپه تشکیل شده در طول هزاران سال از زندگی انسان و یا یک khirbeعربی برای "خراب کردن" یک جای نسبتا کوتاه مدت قبل از نابودی آن است. فینکلشتاین کشیده شده است به پیچیدگی سابق; Garfinkel دوست دارد به سادگی از دومی است. "تخریب یک تراژدی برای مردم باستان اما برای ما این یک گنج پنهان" او به من گفت.

Khirbet al-Ra را خال خال با درختان بادام و مزارع گندم—سبز افق کشش به سمت شمال به اورشلیم و غرب به سمت دشت های ساحلی. گارفينکل است که "نود درصد خاصی" که آن را نیز در کتاب مقدس شهر Ziklag که در آن دیوید پناه پس از فرار Saul را حسادت. در هفته قبل از دیدار rainstorms تا به حال از طریق کشور ترک این تیم از سی بیل بسیاری از آنها تازه رو دانش آموزان از استرالیا دانشگاه مک کواری به بیکار نشستن به صورت روز در نزدیکی کیبوتص. در حال حاضر آب و هوا روشن بود و آنها بودند و مشتاق. انرژی خود را اختصاص داده بود به یک سیلو در یک گوشه ای از حفاری آن در سال گذشته هیئت تا به حال کشف دو potsherds تحمل یک اسکریپت از پنج نیا-کنعانی نامه.

داوطلبان درمان سیلو مانند شواهد پزشکی قانونی. آنها تمیز آن را با نرم قلم مو و سپس جمع آوری خاک و sifted از آن در مش بزرگ صفحه نمایش. اگر اطراف آن منطقه بود سفت در گل و لای پیچیده کار خود را در آنها مشخص شده هر کوچک مصنوع و سپس برچسب را و مهر و موم آن را دور. یک دانشجو در اولین حفاری اجازه را به جیغ زدن. او تا به حال کشف چهار زیتون چاله است که در حال حاضر می تواند مورد استفاده برای سن یابی کربن پرتوزا. (کوتاه مدت مواد آلی را برای قابل اعتماد ترین نمونه است.) یکی دیگر از داوطلب پوشیدن billowy لباس بیش از sweatpants, trundled با لود چرخ دستی که نزدیک به مخفیگاه آنان ، "آنهایی که جدید می پوشند و خود را از امروز و سقوط فردا" یک بیل به من گفت. "با تجربه تر آنهایی که سرعت خود را دارند."

مانند بسیاری از حفاری های باستان شناسی, سایت شده بود تقسیم متقارن شبکه اما حفاری در سراسر شبکه نبود ، برخی از میادین بودند knee-deep در حالی که دیگران کاهش یافته است, ده فوت زیر زمین است. نه تنها نتیجه نگاه ناهموار—یک توپوگرافی تتریس—اما این بدان معنی است که بیل بودند به معنای واقعی کلمه در دوره های زمانی مختلف. "هلنی," Garfinkel گفت: با اشاره به یک داوطلب. "عصر آهن" او گفت: با اشاره به یکی دیگر. او را تکان داد سر خود را در ظروف سرباز یا مسافر. سپس او alighted چیز دیگری: "ما تا به حال یک بار یک داوطلب از پاپوآ گینه نو!" گارفينکل یک بی حد و حصر به راحتی distractible کنجکاوی و ذهن است که fixates در خارج از مرکز حقایق است. در وسط نشان من اتاق که تیم او کشف او نوسان کردن به یک گفتمان جامع کیفیت از گیاه.

گارفينکل بزرگ شده در یک سکولار خانه در حیفا. او عضو گروه باستان شناسی در اورشلیم در سال 1992 تحقیق پیش از تاریخ و نوشتن کتاب در سفال نوسنگی و ریشه های رقص. در یک کیبوتص در نزدیکی رود اردن او کشف یک کش از مجسمه انسان از هزاره ششم قبل از میلاد است که پس از به نمایش گذاشته شده در موزه لوور و جاهای دیگر. ("گالری 1 در این ملاقات که تمام من," او به من گفت.) او همچنین آورده دو پسر تحت شرایط دشوار. از سال 2004 همسرش, یک پژوهشگر حوزه زنان و جنسیت در تلمود عصر و صرف نصف از هر سال در برلین تدریس در دانشگاه آزاد. در سال 2007 Garfinkel تغییر تخصص: توجه به کمبود کتاب مقدس باستان شناسان در دانشگاه عبری او تصمیم گرفت برای تغییر از ماقبل تاریخ به "گذشته" را به عنوان او آن قرار داده است. برای که او نیاز به یک حفاری.

به عنوان Garfinkel گذشته خود با تاخت و تاز به عصر آهن فینکلشتاین نظریه پایدار آن ضربه خوردند. در شرق بیت المقدس یک باستان شناس به نام ایلات مزار کشف بنیاد دیوار بزرگ عمومی ساختمان در شیب است که فرود از کوه معبد. که شیب شناخته شده بود و از اوایل نوزده-صدها نفر به عنوان شهر داود سایت از کتاب مقدس سرمایه است. محل آن منظمی مربوط با یک آیه در کتاب ساموئل که توصیف یک کاخ که شاه از لاستیک ساخته دیوید. کاخ شده است بنا در نزدیکی ارگ—و مزار است پیدا شد و هم مرز با یک پا-دیوار سنگی به اعتقاد بسیاری از باستان شناسان به بخشی از آن ارگ.

آن را تقریبا غیر ممکن است برای تاریخ قطعی: بیت المقدس بوده است و ساکنان تقریبا به طور مداوم به مدت سه هزار سال با هر نسل ساختمان بالای یکی قبل از. اما مزار ساختار ایجاد آنچه شناخته شده به عنوان یک باستان شناسی ساندویچ; سفال ذرات به طور مستقیم در بالای آن بودند مورخ قرن نهم قبل از میلاد و کسانی که زیر آن بودند مورخ قرن یازدهم قبل از میلاد مزار به این نتیجه رسیدند که ساختار ساخته شده در قرن دهم قبل از میلاد و گفت در مطبوعات عبری "من پیدا کرده اند کاخ داود پادشاه!"

"آینه آینه بر روی دیوار که به اشیاء بی جان بیشتر از همه؟"
کارتون توسط امی Hwang

او اعلام درو فوری رساند. فینکلشتاین و سه همکارانش نوشت: یک برش takedown در تل آویو, کارشناسی, مجله باستان شناسی که فینکلشتاین ویرایشهای برای دانشگاه تل آویو. ("دشمنان ما با ما تماس بگیرید پراودا" او با افتخار می گوید.) آنها ادعا کرد که در و دیوار آن مزار تا به حال کاوش های باستان شناسی نشان داده چند مرحله از ساخت و ساز, هیچ کدام سرچشمه زمانی که او ادعا کرد که آنها انجام داد. "او می گوید: این ساختمان با شکوه از قرن دهم و آن را در کاخ شاه داود" فینکلشتاین گفت: من به تازگی. "نه یک کلمه در این جمله درست است." در عین حال دیگر باستان شناسان یافت مزار کشف jolting. پس از چند دهه که در آن به نظر می رسد که هیچ شواهدی از ایالات سلطنت در حال حاضر وجود دارد و حداقل امکان از چیزی.

گارفينکل به دنبال این بحث از حاشیه و بی تاب برای پیوستن به در. "فکر کردم چه بزرگترین فکری سهم از اسرائیل به جهان فرهنگ ؟ کتاب مقدس" او به من گفت. یک روز یک دانش آموز خود را که مشغول به کار برای اسرائیل آثار قدرت او نزدیک پس از کلاس و توصیف امیدوار کننده سایت. شناخته شده به عنوان Khirbet Qeiyafa آن شکوه اما رها خراب بیست کیلومتری غرب بیت المقدس حلقه دار توسط چه ظاهر می شود غنی شده دیوار. گارفينکل و دانش آموز, Sa مى كند Ganor تصمیم به انجام یک آزمایش حفاری. ظرف مدت ده روز به آنها رسیده بود یک لایه حاوی سرامیک است که می تواند به تاریخ به عصر آهن. "اما چگونه باستان?" گارفينکل به یاد می آورد تفکر است. "قرن دهم? قرن نهم?"

زیر سال, آن را تا به حال روشن شده است که آنها کشف یک شهرستان به خاک سپرده شد. "کتاب مقدس Pompeii" Garfinkel آن را به نام. آنها موفق به جمع آوری سوخته زیتون چاله از سایت پنج که فرستاده شد به دانشگاه آکسفورد برای دوستیابی. "من می دانستم که داود پادشاه—که همه از آن ممکن است حل شود توسط یک تعداد انگشت شماری از چاله" Garfinkel به من گفت. غلبه بر اعصاب او به طور تصادفی حمل کارت اعتباری خود را به آزمایشگاه در بسته حاوی چاله. اگر نتایج آمد نشان 850 B. C., او گفت:, "من می خواهم که دریافت دکترای افتخاری از دانشگاه تل آویو." آنها با اشاره به محدوده تاریخ از بین 1050 و 970 B. C. یکنوع بازی شبیه لوتو.

حتی Garfinkel منتقدان استقبال کشف خود را با هیبت. "قبل از بازدید از آنجا به خودم گفتم" نه راه است این سایت از قرن دهم,' " فینکلشتاین به من گفت. "و آن است. او آن ثابت شده است." اما Qeiyafa بخشی از دیوید پادشاهی به عنوان Garfinkel ادعا ؟ پس از به دنبال در استحکامات فینکلشتاین تصمیم گرفت که آنها نمی تواند ساخته شده توسط دیوید و شاید باید نسبت به یک پادشاه در شمال اسرائیل است. دیگر دانشمندان نشان می دهد که سایت بی ذوق به دلیل نزدیکی نسبت به ساحل. هنوز هم دیگران گفت که آن ساخته شده بود نه توسط Judeans اما توسط کنعانیان که به نظر می رسید را بیشتر حس جغرافیایی. به عنوان Nadav Na'aman از دانشگاه تل آویو گفت: "بار اثبات بر او نشان می دهد که آن را نمی کنعانی."

گارفينکل رد این مفاهیم. Qeiyafa بیش از حد دور به یک پاسگاه در شمال انگلستان. سایت آشکارا رایگان از استخوان خوک حاکم کردن گوشت خوک-غذا خوردن فلسطینیان ، ویژگی های ساختاری—چهار حفره ای casemate دیوار دو شهر دروازه و یک تصویر روشن بین خصوصی و عمومی توابع—شد او استدلال می کند که "طرح" برای چه شد Judean معماری.

در عین حال Garfinkel توافق با فینکلشتاین که دیوید سرزمین بود به احتمال زیاد کوچک شاید تنها الخلیل بیت المقدس و Qeiyafa که او به عنوان کتاب مقدس شهر شا'arayim. این عهد چگونه تثبیت فینکلشتاین نظریه تبدیل شده است به: بحث در حال حاضر بیش از چند دهه و چند کیلومتر مربع است. کالباس برش کاغذ-نازک است.

اما در آن فضای تنگ ، Garfinkel استدلال دیوید رهبری بی سابقه ای سیاسی تغییر و تحول است. در یک منطقه احاطه شده توسط autonomous city-states او به آرامی به شکل یک پادشاهی. او می سازد یک شهر ایجاد یک سیستم مالیاتی پرورش یک دادگاه کاتبان. به مشورت مشروعیت او به ارمغان می آورد یک اثر شناخته شده به عنوان تابوت عهد به اورشلیم که در آن کمک می کند تا به لنگر متمرکز فرقه است. او پسر وی رونمایی از یک کاخ به اندازه کافی بزرگ برای ذخیره ارزش یک سال از روغن و شراب و یک معبد ساخته شده از لبنان سرو تزیین شده با طلا.

"دیوید بزرگترین نابغه که تا کنون زندگی می کردند بین دریای مدیترانه و رود اردن" Garfinkel به من گفت. "پس چه کار می کنن ؟ آنها در آمده و پاک کردن او را. در یک هزار سال هیچ کس نمی خواهد می دانم که Garfinkel یا فینکلشتاین یا minimalists هستند اما همه آنها را می دانم که دیوید است." گارفينکل به نام کشف خود را از Qeiyafa "مرگ ضربه به minimalists." در سخنرانی های خود از سایت او گرفته برای جمله عکس از یک گورستان بیان کرد که او "به خاک سپرده شد" فینکلشتاین نظریه.

بن-Tor از دانشگاه عبری است که از Garfinkel را به من هشدار داد که این نوع متلک الهام گرفته نمى شود. "هنگامی که شما به تل آویو و ذکر یوسی Garfinkel نام, آنها, سنگ, شما," او گفت:. او نبود اشتباه دقیقا. ادد Lipschits یک پروفسور باستان شناسی است که همکاری با فینکلشتاین قطع من قبل از من به پایان رسید گفت: Garfinkel نام. "یوسی Garfinkel است prehistorian که تا به حال در برخورد با این دوره قبل از او به آن بدون درک واقعی," او گفت:. فینکلشتاین متهم Garfinkel از حفاری بیش از حد عجله—قدیمی بولدوزر استدلال—و از ساده انگارانه خواندن متون کتاب مقدس. "من از یک نسل است که مراقبت زیادی در مورد چگونه به اسرائیل و مردم یهودی درک" او به من گفت. "زمانی که من نشستن در یک کنفرانس در خارج از کشور, و او به روی صحنه می رود و می گوید بدوی چیزهایی که من می خواهم بمیرم از خجالت."

این موضوع از بودجه کمک نمی کند. در حفر گذشته اسرائیل باستان شناسان در حال دردناکی آگاه از آینده: خود را حفاری بستگی دارد اهدا کنندگان که منافع اغلب دروغ خارج از تحقیقات علمی. بسیاری از آنها مذهبی و titillated چشم انداز اثبات کلمه نوشته شده است; دیگران جناح راست و قصد توجیه یهودی ادعا به زمین بیشتر اسرائیل است. برخی هر دو. Schniedewind از U. C. L. A., به من گفت که Garfinkel را حفاری "شده اند منی اما تفاسیر گاهی اوقات یک کمی . . . خوب منظورم این است که شما نیاز به پول،"

گارفينکل تحقیقات پشتیبانی شده توسط یک فرانسوی در الجزایر متولد اسرائیل به نام مادلین Mumcuoglu که ثروت از هومیوپاتی درمان سرد. او در حال حاضر یک محقق در دانشگاه عبری موسسه باستان شناسی و همکار نویسنده با Garfinkel از یک کتاب به نام "معبد سلیمان و کاخ." "آنچه که من را مجذوب این است که اگر من می تواند از نظر علمی ثابت کند که یک مورد یا یک کلمه در کتاب مقدس دقیق است" او به من گفت وقتی که من او را ملاقات کرد در حفاری. گارفينکل اول فصل در Qeiyafa بود تحت یک سازمان به نام بنیاد سنگ که مدیر در یک زندگی غرب بانک حل و فصل و که افتخار استفاده از تاریخ به اطلاع "هویت یهودی است." گارفينکل به من گفت که اسرائیل باستان شناسان "دو بزرگ وزن بر روی شانه های ما. یکی این است که کتاب مقدس یک نسخه خطی مذهبی—میلیاردها نفر از مردم بر این باورند که کلام خدا." او اذعان کرد "می تواند ایستادن در راه عینیت." دیگر وزن, او گفت:, "این است که وضعیت کنونی سیاسی است."

شهر داود در شرق اورشلیم است که هر دو یک راه حل و یک سایت حفاری یک خمیازه, پیچ و خم از سنگ و پله ها که اجرای زیر فلسطینی روستای سیلوان. وجود بیش از سی هزار از سایت های باستان شناسی در اسرائیل و یک کشور به اندازه نیوجرسی—اما هیچ کدام به عنوان طلبه و مبارزه به عنوان کسانی که در اورشلیم که در آن تاریخ دین و سیاست هستند و منحصر به فرد سخت برای جدا کردن.

در یک خوشبو روز در ماه مارس کودکان عرب tricycled در امتداد نرده های فلزی راه راه در حالی که در طرف دیگر دانش آموزان از آلمان trowelled زمین و پنجاه متر زیر. اسرائیل فینکلشتاین مانور ماشین خود را به یک نقطه باریک این سایت متعلق به بیل به عنوان یک صدای ناهنجار و خشن از شاخ blared پشت سر او. (پارکینگ در این شهر ورزش شدید است.) "چه کمپرسی" او بیدارم و سپس به سرعت افزود: "مهم و جالب محل—اما چه کمپرسی." او بیرون رفتم. آخه برای یک لحظه توسط midmorning خورشید او را برداشته ژاکت ترمه و آن را در اطراف خود را دور کمر باریک. (یک تنیس آسیب در سال گذشته تبدیل او به پیلاتیز.) سپس او beelined به حفاری بازدید کننده مرکز خرید یک بلیط و smirked در بروشور. آن را بخوانید "شهر داود است. که در آن همه آغاز شد."

در اوایل دهه نود کمی شناخته شده سازمان به نام Elad شروع به خرید و توقیف خانه های خانواده های فلسطینی در سیلوان و نصب خانواده های یهودی را در خود جای. فلسطینی و شاهدان می گویند که این سازمان به رهبری یک فرمانده سابق و یشیوا معلم به نام داود بود'eri استفاده تهدیدات اسناد جعلی و تقلبی اظهارات در این فرآیند است. (Elad منکر هر گونه تخلف با اشاره به پیروزی های اخیر در اسرائیل در دادگاه است.) فینکلشتاین گفت: من از بود'eri "او به نظر می رسد مانند یک چترباز از دهه پنجاه با tzitzit"—نماز منگوله—"و صندل اما او بسیار پیچیده است." یک بار بود'eri تاسیس خود, او شروع به حفاری در زیر خانه های روستا. "در برخی از نقطه این رسیده دادگاه" بود'eri گفت: یک گروه از بازدید کنندگان به سایت در سال 2008. "قاضی از من پرسید" چگونه می تواند به شما حفاری در زیر خانه های خود را؟' من به او گفتم "من حفاری در زیر خانه های خود را ؟ داود پادشاه حفر شده در زیر خانه های خود را! من فقط تمیز کردن.' "گروه فوران در خنده.

پس از آن دولت اسرائیل داده بود Elad حقوقی مالکیت حدود یک چهارم از سیلوان زمین و اهدا گروه یک قرارداد برای توسعه شهر داود به عنوان یک پارک ملی است. تحت نخست وزیری بنیامین نتانیاهو Elad تبدیل به حامی اصلی کاوشهای باستانشناسی در شرق اورشلیم ، آن را بازسازی و باز به آرایه ای از آثار باستانی: یک Herodian استخر آب تونل ساخته شده اعتقاد بر این توسط حزقیا پادشاه سنگ های بزرگ و ساختار است که ایلات مزار کاوش های باستان شناسی. وجود دارد سه فعال حفاری که در آن تماشاگران می توانید مشاهده باستان شناسی کار از سیستم عامل مطرح. در سال گذشته بیش از یک میلیون نفر بازدید این سایت.

فینکلشتاین اشیاء به سیاسی سایت اما او اعتبار Elad با ساخت باستان شناسی در دسترس است. "اگر شما به اجازه دولت آن را گرفته اند و چهار صد سال" او گفت: ما به عنوان فرود پله مزار را ساختار. "این چیزهای شگفت انگیز. آنها افشای تاریخچه بیت المقدس. پس O. K. آنها را دستور کار خود را, اما آنها نمی دخالت در تحقیقات است." در دهه هشتاد فینکلشتاین led حفاری شهر باستانی شیله در کرانه اما او پس از اجتناب باستان شناسی در سرزمین های اشغالی. هنوز هم او می گوید: "بیت المقدس نیست نابلس" و اضافه کرد "من نمی بینم هر دلیلی از جمله قوانین بین المللی برای متوقف کردن تحقیقات اسرائیلی در اورشلیم."

فلسطینی ها آن را متفاوت ببینند. آنها از نظر شرق بیت المقدس به عنوان پایتخت خود را از دولت آینده و استدلال می کنند که Elad ساخته شده پارتیشن غیر ممکن است. "مهاجر گروه در اورشلیم آنها در کنترل" جواد Siyam که تاسیس یک مرکز اطلاعات مستقر در سیلوان گفته است. سال گذشته پس از سه دهه نبرد قانونی اورشلیم دستور دادگاه Siyam خانواده از خانه خود و مهاجران از Elad نقل مکان کرد.

کارتون چارلی Hankin

یووال Gadot که سر بزرگترین فعال حفاری در شهر داود دفاع از کار خود را. "تصور کنید رفتن به آتن و آنچه شما مشاهده می کنید خانه های مردم نیست آکروپلیس" او به من گفت. اما Yonathan Mizrachi مدیر یک گروه از باستان شناسان که در مخالفت با حفاری در زمین های اشغالی گفت که Elad است که تقریبا چهار هزار سال دیگر مردم, تاریخچه به تمرکز به طور انحصاری در کتاب مقدس است. "Elad متوجه شدم پیش که باستان شناسی است که قوی ترین بلیط آنها برای توجیه یهودی حل و فصل" او به من گفت. او با انتقاد نه تنها سازمان و حامیان آن در دولت بلکه محققان دانشگاه تل آویو که او با توجه به همدستی در تخمگذار زباله به این منطقه است. "تحقیقات خود را محدود کند و ما راه گذشته این محدودیت" او به من گفت.

هر چند فینکلشتاین می بیند هیچ اخلاقی مانعی برای حفاری در شهر داود او می گوید که آن را نمی ممکن است از لحاظ فنی صحبت بود شهر داود در همه. مشابه بیش Gadot حفاری, او به من گفت: "من یک بیزانس ساختمان, من روم ویلای من دیدن خانه از دوم معبد دوره است." چه او نمی دیدن شواهدی از یک کاخ یا معبد و یا یک غنی دیوار و یا یک نوشته و یا قابل توجهی سفال—هر آنچه از اوایل عصر آهن دوره از ایالات سلطنت.

او همچنین نمی دیدن مدارک و شواهد از یک تلفناین تپه که در آن پادشاهان باستان اقامت داشته است. "از کجا است؟" سپس cheekily او گیر کردن انگشت اشاره و با اشاره شمال. در چند سال گذشته فینکلشتاین تبدیل شده قانع نظریه منتشر شده توسط آلمانی کتاب مقدس محقق ارنست اکسل کناف در سال 2000 که استدلال می کند که کتاب مقدس اورشلیم واقع شده در بالای معبد کوه جنش سایت در یهودیت و خانه را به دو نفر از جنش سایت در اسلام: از مسجد الاقصی و طلا دربسته در محیط گنبد از سنگ است. در سال 2011 کاغذ فینکلشتاین و دو شرکت از نویسندگان پیشنهاد شده است که در طول دوره گسترش شهر سرریز جنوب نسبت به آنچه در حال حاضر شناخته شده به عنوان شهر دوید. اما مرکز آن—بیش از یک روستا chiefdom در قرن دهم قبل از میلاد—ایستاده در بالا ترین نقطه کوه خود را.

گذشته از فینکلشتاین و نویسندگان تقریبا هیچ کس قبول این ایده. برای یک چیز, کوه معبد است که به دور از آب اصلی منبع مستند بهار نهفته است که به طور مستقیم در زیر خط الراس از شهر داود. اما نه'aman به من گفت که او تا به حال به تازگی آموخته کوچک خاک رس و سفال یافت شده در پای کوه معبد که شامل رسوب از رود نیل. آن را به نظر می رسد که بخشی از مکاتبات بین حاکمان مصر و کنعان در قرن چهاردهم قبل از میلاد چگونه سفال وجود دارد اگر نه با غلت را از سلطنتی center توسط شناور این نظریه فینکلشتاین است جالب اینجاست که کمک maximalists آمده تا با یک توضیح برای کمبود شواهد از ایالات سلطنت: در قرن اول میلاد هیرودیس بزرگ ساخته شده است یک ماموت ترکیب در کوه معبد و هر چه تا به حال ایستاده بود قبل از وارد شد. "در وارونه نوع منطق است که بزرگترین ناجی بیت المقدس" او از من پرسید. "خود را پر از بدبختی برده!"

هنوز هیچ راهی برای اثبات یا رد—نظریه خود را. معبد کوه حفاظت شده توسط قانون اسرائیل به عنوان یک مکان مقدس که به وضوح مانع حفاری. هر گونه تلاش برای برهم زدن سایت های پیچیده امنیتی شده اند که در اثر از سال 1967 منجر به خشونت های جدی است. در اوایل سال جاری فینکلشتاین به نظر می رسد در اسرائیل پادکست در مورد کتاب مقدس که در آن او خود را در حال رشد اعتقاد است که کوه معبد یک بار قرار دارد دیوید رویال شهرستان. "تصور کنید اگر شما می تواند حفاری وجود دارد" میزبان به او گفت. "چگونه به سرعت شما را با عجله به بیرون از استودیو و برود؟" فینکلشتاین deadpanned: "من با عجله از, استودیو, سر به فرودگاه و کشور را ترک کنند. چون شما می دانید چه این تلاش منجر به."

دیگری وجود دارد که توضیحی برای عدم تعیین محل خرابه های دیوید کاخ: او تا به حال هرگز یک. در این نسخه از داستان به شهری فلسطینیان فوق العاده ای حل و فصل از چادر نشينان گل رز با دیوید به عنوان آن nomad پادشاه. از غربت سرمایه او نظارت یک وب سایت تجارت روابط کشیده است که از اردن به قبرس و فراتر از آن—و همچنین اعمال مالیات بر همسایه مردم راه اندازی لوی نقاط در امتداد مسیرهای تجاری و تهدید جنگ اگر مردان خود را نمی پرداخت می شود. درون چادر شهرستان ثروت خود را آشکار شد در جشن مناقصه ها و گوساله ها و سخت پوستان و بريدن از دریای مدیترانه رسیده انگور و پسته. خود را حاکم نخبگان در لباس پوشیدن بهترین لباس های ساخته شده با جوش woad برگ و madder ریشه به تولید رنگ های خیره کننده cerulean و یاقوت. آن همه شکوه و غیر قابل انکار شاهوار—اما هیچ یک از آن دائمی و در عرض چند نسل هر اثری از بین رفته بود.

اساس خیلی از این ثروت یک تئوری دارای معدن بود. نزدیک به نوک جنوبی اسرائیل واقع در وسعت بزرگ از Arabah دره هستند باستانی معادن Timna. در سریع شب من بود و از فرودگاه محلی توسط قرض بن یوسف نرم-سخن شناس از دانشگاه تل آویو که منجر به یک سفر در این منطقه است. آن روز او بوده است پس از حفر اولین نور و مشخصه ضرب و شتم خود را قاب کوچک بیش از خم چرخ. به عنوان ما را از طریق خالی جاده کویر باد لگد تا کمی شن و ماسه مکش. در غیر این صورت آن را آرام بود—آنقدر آرام که کل ولی به نظر می رسید به همهمه. "وجود دارد هیچ چیز در اینجا" بن یوسف اعتراف کرد. جز این است که برای چه او را آورده بود اینجا: برخی از ده هزار تن از باستان مس سرباره.

بن یوسف تمرکز متالورژی "دمای کوره که نوع از چیزی" را به عنوان او آن قرار داده است. اما در چهل و یک, او نیز متعلق به نسل جوان از باستان شناسان غرق در فوکو و انسان شناسی اجتماعی. او معتقد است که تولید مس دارای کلید برای باز کردن حقیقت در مورد داود و سلیمان را به پادشاهی.

Timna نشسته در دره که در سی سالگی نلسون Glueck اعلام کرد که او تا به حال یافت سلیمان معادن. سه دهه بعد Glueck را دیرین دستیار تخریب نظریه خود را با کشف یک مصری حرم قدمت آن به قرن چهاردهم قبل از میلاد پس از آن باستان شناسان را نسبت محلی صنعت مس جدید پادشاهی امپراتوری مصر یک روایت آنقدر شایع است که در Timna اردوگاه ما بودند استقبال cutouts از کلئوپاترا نگاه-alikes: دراز کف دست, تزیینات مو.

هنوز بن یوسف همراه با مربی خود توماس لوی از دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو است و توانسته است به حل و فصل از طریق پیشرفته سن یابی کربن پرتوزا که تولید مس رونق در منطقه بین یازدهم و نهم قرن قبل از میلاد—طولانی پس از مصر خارج کرد. بن یوسف صفات شکوفایی این صنعت به Edomites شرح داده شده در کتاب مقدس به عنوان فرزندان عیسو و بعد از آن به عنوان اتباع داود پادشاه را.

در ماه اکتبر گذشته بیست سال پس از "هاآرتص" اعلام کرده بود در آن صفحه بود که "هیچ مدرکی" برای کتاب مقدس, بن یوسف به چاپ مقاله—همچنین در صفحه اول روزنامه "هاآرتص"—به چالش کشیدن است که تصور شود. در آن او استدلال کرد که برخی از جوامع باستان ممکن است نامرئی به باستان شناسان اما با این وجود ممکن است ایجاد کرده اند پیچیده ساختارهای اجتماعی. در ساخت خود را در مورد بن یوسف کشید در یکی از اولین باستان شناسان برای توصیف "نامرئی جوامع": اسرائیل فینکلشتاین در کتاب خود "زندگی در حاشیه." اما بن یوسف معتقد است که فینکلشتاین "از دست رفته" و شاید blinkered خود تجربه تاریخی بدوی قبایل سینا.

بادیه که اطلاع باستان شناسان " تفکر در باستان اسرائیل "ساده" بن یوسف گفت: "هیچ سلسله مراتب و هیچ قانون و اگر شما سفر را از طریق شما تا به حال به آنها پرداخت baksheesh." اما نمونه هایی هم وجود دارد در طول تاریخ از مجتمع عشایری جوامع است. فقط نگاه چنگیز خان بن یوسف استدلال کرد. و یا برای که ماده در تپه مس-تولید باقی مانده است که ما رانندگی را از طریق. چنین تلاش مورد نیاز یک سلسله مراتب از کارگران معدن smelters و صادرکنندگان و یک ساختار سیاسی به اندازه کافی قدرتمند برای حفظ صلح آمیز تجارت در منطقه است. ایشان بود و باستانی "دره سیلیکون" را به عنوان مالیات به من گفت. چرا که این عشایر بودند اما آنها را پشت سر بگذارید قابل توجهی نشانه هایی از سکونت و یا ثروت مادی. "به عنوان باستان شناسان ما نمی دانم در مورد هر یک از این بود آنها نمی درگیر در تولید مس," بن یوسف گفت. اگر باستان شناسی تقریبا از دست رفته Edomite پادشاهی های باستانی پادشاهی ممکن است آن را از دست رفته ؟

در سپیده دم صبح روز بعد برخی از دو دوجین بیل سوار در وانت باستان ذوب سایت در نزدیکی یک منطقه شناخته شده به عنوان برده' تپه. وجود دارد که آنها پراکنده هل دادن چرخ در سراسر زمین بی ثمر سیاه شدن توسط سرباره و لکه لکه با چاله. آن را مانند حفر در ماه. در حالی که اکثر حفاری باید به اعماق زمین در Timna های باستان شناسی پیدا شده است سمت راست وجود دارد در باز در قالب سرباره و ذغال سنگ ذغال سنگ—کوه ها و کوه های آن است. "وجود دارد تنها یک دنباله بالا رفتن که در آن دو الاغ می تواند هر یک از دیگر" بن یوسف توضیح داد که ما کاکل بردگان تپه. من نمی تواند مقاومت در برابر اهدای یک سوخته ذره از زمین. سه هزار سال است. من نمی دانم که آیا به جیب این و یا آن بازگشت و پس از من از آن برگزار شد در مشت من در حالی که ما صحبت کرد.

گفتگو به زودی تبدیل به داود راهزن رهبر مقدس چوپان تبدیل پادشاه. بن یوسف معتقد است که Edomite پادشاهی نشده اند ممکن است تنها مسئول مرفه مس تجارت: داود و سلیمان ممکن است ریاست آن است. چگونه دیگری را برای توضیح رونق در صنعت در قرن دهم قبل از میلاد? "مقیاس تولید به ما می گوید که چیزی بزرگتر از چند قبایل در اینجا," او گفت:. به نظر دیوید به عنوان یک حاشیه بدوی شیخ اشتباه خواهد بود بن-یوسف فکر می کند. به طوری که نگه داشتن نفس ما نشانه هایی از خود اسراف پادشاهی. "اگر او از یک عشایری پس زمینه آن معنی نیست که اولین چیزی که او می خواهد انجام دهید این است که ساخت یک سنگ بزرگ کاخ" بن یوسف گفت. "چرا او؟" ♦tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن