ایران نمی تواند رسیدگی به Coronavirus

ایده های دولت حاضر به اعمال قرنطينه و تشویق مردم به بازدید از شهر قم مرکز شیوع. وانا نیوز / رویترز

توسط NEWS-SINGLE در 8 اسفند 1398
وانا نیوز / رویترز

تصویر زیر مقدس اما unhygienic صحنه: زائران از دوازده کشور همگرا در یک شهر کوچک. آنها در تنگ هتل ها با استفاده از جمعی از توالت و خوردن وعده های غذایی با هم. به صورت اصلی خود مراسم آنها همگرا در آرامگاه یک زن با یک مرد مقدس و به آنها نزدیک تر احساس می کنند با افزایش شدت غم و اندوه بیش از مرگ او و مرگ او قوم و خویش. غم یک فرمان: هر اشک, با توجه به یک سنت تبدیل خواهد شد در زندگی پس از مرگ به مروارید و یک فرشته را جبران کند و آنها را برای خود اشک با یک سطل آب مروارید خواهد شد که نشانه هایی از خود گذشتگی زمانی که آنها می رسند در دروازه بهشت. اما در حال حاضر مایعات بدن در حال جریان پاک و دور از گاهی با دست خالی و جمعیت متراکم تر شدن. یک قفس فلزی در اطراف آرامگاه خود و هنگامی که گریه زائران رسیدن به آن, آنها مشبک انگشتان خود را با آن میله و بسیاری از مطبوعات چهره خود را در برابر آن مه پاش تا براق فلزی با نفس خود را. برخی از معطل دقیقه, برخی برای ثانیه است. در یک روز هزاران عبور از طریق همان فضای تنگ—و تنفس در هوا لمس کردن همان سطوح تجاری جدید و عجیب و غریب بیماری است.

شهر قم, ایران و دو روز پیش یک محلی سلامت رسمی اعلام شده در تلویزیون ایران که coronavirus سوختن بود از طریق جامعه است. وضعیت او گفت: ترسناک است. ایران ادعا می کند که در سراسر کشور و 26 نفر کشته شده اند از بیماری کروناویروس (شناخته شده به عنوان COVID-19) از مجموع 245 عفونت. همه اذعان دارند که قم مرکز عفونت, اما بسیاری از شک و تردید که اعداد دقیق هستند. یک مقام دیگر عضو مجلس ایران از قم گفت: هفته گذشته که شهرستان خود را در حال حاضر از دست داده و 50 نفر به COVID-19. این رقم با فرض آن را دقیق نشان می دهد که اگر COVID-19 است که به عنوان کشنده در ایران به عنوان آن را در جای دیگر می کشد و 2.3 درصد از قربانیان آن یکی دیگر از 2000 نفر به این بیماری در قم به تنهایی.

آن را دشوار است به گزافه گویی چه فاجعه ای این اعداد بیان—نه فقط برای ایران بلکه برای همه است. قم یک صندلی از شیعه یادگیری معنوی omphalos از ایران و به عنوان یک نتیجه آن تساوی مومن از سراسر شیعیان جهان است. من برفلد لبنان و روحانی در پاراگوئه برای این اطلس در سال 2009; قبلی خود نشانی تا به حال شده است در یک حوزه علمیه در قم. در خیابان های قم می شنوید فارسی گفتاری در بسیاری از لهجه ها از جمله تاجیکستان و افغانستان. در برخی از رستوران های, سرور, شما آدرس در زبان عربی و پوستر از محمد صدر محترم عراق حضرت آیت الله نگاه شما به خوردن کباب. قم احساس می کند مانند یک شیعه دیزنی لند پر جاذبه های مذهبی (با تنقلات برای فروش بین ایستگاه) و این مقایسه ممکن است بهترین راه برای آمریکایی ها به درک جاذبه این شیوع. اگر چه ما در بر داشت که هزاران نفر از مردم در دیزنی جهان همه حال بسیار مسری گاهی اوقات بیماری کشنده—و گردشگران بوده است آمدن و رفتن بازگشت به خانه خود را در شهرستان برای هفته ؟

Zeynep Tufekci نوشته است در مورد مزایا و معایب استبداد در برخورد با یک فاجعه بود. چین می تواند قفل کردن یک شهر quarantining ده ها میلیون ها نفر در یک زمان و در آن می توانید مارشال بالای آن کارشناسان اجازه می دهد آنها را برای به راه انداختن یک کمپین علیه این بیماری با قدرت مطلق از سزار. اما آن را نمی توانید سود خود را از مزایای اعتماد عمومی از جمله شفاف و صادقانه حساب از این بیماری و عوارض آن. در ایران به نظر می رسد که دولت تمام معایب یک جامعه غیرآزاد و هیچ یک از جبران مزایای. سازمان دیده بان این باور نکردنی ویدئو در پس طنز و هولناک از بالا ايراني, سلامت, رسمی, ایرج Harirchi اطمینان عمومی است که در این وضعیت است که خطاب در حالی که عرق کردن و سرفه در همکاران و مخاطبان خود را به خاطر او است قرارداد coronavirus:

و نه او تنها top رسمی به آلوده شده اند: امروز, معصومه ابتکار, معاون رئیس جمهوری اسلامی ایران و به شدت بی رحمانه اعضای این گروه از ایرانیان برگزار شد که دیپلمات های ایالات متحده گروگانگیری در سال 1979 اعلام کرد که او هم به این بیماری است. با توجه به گزارش های او به ملاقات با رئیس جمهور ایران حسن روحانی و کابینه اش فقط دیروز به طور بالقوه در معرض تمام اعضای ارشد رهبری ایران به این بیماری است.

Harirchi اظهار داشت که دولت حاضر به اعمال قرنطينه چرا که آنها premodern و بی اثر است. محمد سعیدی از حرم در قم و نماینده این کشور, رهبر, نه تنها مخالف قرنطینه اما التماس مردم برای بازدید از حرم آن را "محل شفا است."

در برخی از نقطه بی کفایتی و بد تبدیل شدن به غیر قابل تشخیص. من احساس می کنم مثل ما گذشت این مرحله چندین بار در چند سال گذشته و رهبری ایران به طور خاص نگه می دارد و عبور از آن را بیش از و بیش مانند یک ماشین فرمول 1 انجام دور. ماه گذشته تصادفی سقوط یک هواپیمای غیر نظامی در معرض یک فرم کشنده بی کفایتی و پس از یک تلاش نافرجام برای پوشش آن است. ایرانیان قابل درک هستند در ابتدا به تعجب که آیا این فاجعه شبیه یک تراژدی بدگویی بی کفایتی که در حال گسترش است فراتر از دولت توانایی داشته باشد.

قرنطینه اقدامات است که ایران را رد کرده است ناقص است و آنها را به قم ناعادلانه. اما وضعیت کنونی از آنچه به نظر می رسد تقریبا غیر قابل کنترل پاتوژن گسترش شتاب گیر و در حال حاضر با ارزش ترین کالا است زمان زمان به ذخایر پزشکی بهبود تشخیص و درمان و آموزش جهان چگونه واکنش نشان می دهند به یک طاعون است که ممکن است کشتن میلیون ها نفر. قرنطینه در چین به نظر می رسد خرید ما زمان است. عدم وجود یک ایران است و هزینه های آن را دور.

قرنطینه است از کلمه ایتالیایی برای 40 چرا که در طول شیوع مرگ سیاه, کشتی, ورود به ونیز تا به حال به صبر 40 روز قبل از ملوانان و کالا می تواند به ساحل می آیند. (سیاه و سفید مرگ مشکوکی به اندازه کافی به نظر می رسد که اولین جای پا در هیچ یک دیگر از استان هوبی چین همچنین کانون COVID-19. آن را کشته و حدود یک سوم از جمعیت اروپا می باشد.) چهل روز است که یک مدت زمان طولانی بیش از هر یک از قرنطينه در حال حاضر در حال تحمیل شده بر افراد سفر از شیوع سایت.

اما هر مقدار از انتظار می تواند استرس زا حتی در یک محل بسیار بیشتر شایستگی اجرا از ایران. در اوایل این ماه برای من هنگ کنگ. همه عینک ماسک. در هیچ یک از شلوغ به فضای شخصی در اتوبوس و یا در باریک عابر کوچه. مغازه آمد بیرون هر سه ماهه ساعت یا بیشتر به پاک کردن دستگیره های درب و درب buzzers از مغازه های خود را در مورد آخرین مشتری کرده و ذرات ویروسی. بار حاوی coronavirus احساس جمعی و سنگین است. هنگ کنگ دارای یک حس قوی از هویت و مسئولیت است که تا به حال آن را نگه داشته عاقل. من می تواند فقط چند روز از آن. تنها در نیمه های شب وقتی که من می دانستم که من روبرو می شوند هیچ کس از نزدیک, آیا من احساس راحت—و نه مانند برخی از نوع هنجار نقض هیولا—راه رفتن در اطراف با صورت در معرض هوا.

ایرانیان تحت استرس بسیار زیاد در حال حاضر از اقتصادی و سیاسی و نظامی ، آنها نه اعتماد خود را به دولت. استرس روزانه را از نگرانی به معنای واقعی کلمه هر چند دقیقه که آیا شما به طور تصادفی به کشتن خود را با چیدن بینی خود را و یا باز کردن یک درب ممکن است ثابت کند additively بیش از حد برای یک جامعه به خرس. اصرار بازديد به قم, من, ترس واکنشی است از یک دولت است که در گذشته به رسمیت شناخته شده و محدودیت های خود را دارد و در برخی از سطح آغوش ویروس. این واکنش تا حد زیادی افزایش شانس که شما خواهد شد به زودی در آغوش آن را بیش از حد.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن