این است که دولت عربستان در توطئه علیه دیگر مستقر در ایالات متحده منتقد?

علی Soufan یک تزئین جانباز ایالات متحده در اجرای قانون تبدیل شده است هدف از تند و تیز اجتماعی-کمپین رسانه ای.ع

توسط NEWS-SINGLE در 26 تیر 1399
علی Soufan یک تزئین جانباز ایالات متحده در اجرای قانون تبدیل شده است هدف از تند و تیز اجتماعی-کمپین رسانه ای.عکس های آنتونیو المس / نگهبان / eyevine / Redux

در اوایل ممکن است مقامات با C. I. A. رسیده به علی Soufan سابق F. B. I. عامل است که در خدمت به عنوان یک محقق سرب در ماه های قبل از 11 سپتامبر حملات به می گویند که آنها آموخته بود که القاعده بودند توطئه علیه او. مقامات خواسته Soufan نه به فاش کردن جزئیات بسیاری از, اما, او به من گفت: "اطلاعات خاص به اندازه کافی است که آنها احساس کردند که آنها تا به حال به من اطلاع."

دو هفته بعد Soufan زندگی می کند که در منطقه نیویورک شد هدف از تلخ کمپین در رسانه های اجتماعی. کمپین تقویت شده با عضو شورای نظارت مدت و رباتها, ویژه, شوم, اظهارات. "آقای علی" یک کاربر توییتر نوشت: "خودتان را مرده, شروع از پایان." Soufan آورده مواد به F. B. I. مقامات که باز یک تحقیق. کارشناسان امنیت سایبر استخدام Soufan ترسیم حداقل بخشی از مبارزات انتخاباتی به یک مقام رسمی در دولت عربستان. مبارزات انتخاباتی به نظر می رسد که درگیر برخی از همان کسانی که تا به حال هدفمند جمال Khashoggi عربستان مخالف واشنگتن پست مقاله نویس و ویرجینیا ساکن بود که به قتل رسیده توسط عربستان عامل هوش در ماه اکتبر 2018.

Soufan است بدون دشمنان است. او شده است یک دشمن دیرین از القاعده. به عنوان یک F. B. I. عامل او را دنبال کرد که در حمله به سفارتخانه های آمریکا در کنیا و تانزانیا و U. S. S. کول در یمن. او همچنین به بررسی حلقه از توطئه گران که در نهایت با حمله به مرکز تجارت جهانی و پنتاگون در سال 2001. تلاش های خود را به دست آورده او F. B. I. مدیر جایزه برای برتری داده شده در هر سال به اداره برجسته عوامل است. Soufan را پیگیری 9/11 پلاتر تصویر کشیده است در Hulu مجموعه تلویزیونی "بلندی برج." "او یک قهرمان ملی" بروس ریدل سابق C. I. A. تحلیلگر که در حال حاضر یک محقق در موسسه بروکینگز به من گفت.

Soufan را نیز به دست آورده خشم دولت عربستان. پس از خروج از دفتر در سال 2005 او آغاز شده Soufan گروه امنیتی-مشورتی شرکت در نیویورک است. شرکت او اجرا می شود یک آکادمی آموزش پلیس و نیروهای اطلاعاتی در قطر همسایه و تلخ رقیب عربستان سعودی است. در ژانویه گذشته هنگامی که معاون رئیس جمهور مایک پنس در توییتی یک پیام است که مقصر ایران 9/11 حملات Soufan در پاسخ با اشاره به این که پانزده نفر از نوزده هواپیماربایان بودند از عربستان سعودی است. دولت سعودی بارها disclaimed هر گونه مسئولیت این حملات اما آن را دارای سابقه ای طولانی در همدستی با القاعده. خانواده های قربانیان 11 سپتامبر حملات تحت پیگرد دولت ریاض به اتهام کمک به هواپیماربایان.

Soufan همچنین می دانستند Khashoggi یک مخالف نوشت که یک سری از ستون محکم برای این پست در مورد عربستان سعودی است. در ماه اکتبر 2018, Khashoggi به قتل رسید و تجزیه در داخل کنسولگری عربستان در استانبول. هیچ اثری از او یافت نشده است اما C. I. A. منعقد کرده است با "متوسط به بالا" اعتماد به نفس است که ترور شد و به دستور محمد بن سلمان پادشاه عربستان ولیعهد. پس از Khashoggi مرگ Soufan کمک کرد برگزاری مراسم یادبود برای او در کاپیتول هیل بود که با حضور چند ایالات متحده آمریکا با سناتورها و اعضای کنگره است.

وقتی اجتماعی-کمپین رسانه ای آغاز شد Soufan خواسته خود شرکت امنیت سایبر تیم به تحقیق او همچنین استخدام کارشناسان خارجی به آنها توصیه می کنند. آنها مشخص شد که این تلاش آغاز شده توسط Hussain al-Khala ' یک خود اعلام کرد عربستان روزنامه نگار. او ادعا کرد که در میان چیزهای دیگر که Soufan زمانی که او یک F. B. I. عامل شکنجه یک مظنون القاعده عمل به نام علی-ماری. (Soufan این را انکار می کند. او با اشاره به امتناع از شکنجه یک القاعده مظنون ابو Zubaydah در سال 2002 و بعد از شهادت قبل از کنگره در مورد ناکارآمدی C. I. A. روش.)

در یکی دیگر از پست توییتر, al-Khala ' نوشت که Soufan شرکت وارد شده بود به یک اتحاد با قطر به بدگویی عربستان سعودی و Soufan داده شده بود قطر تابعیت. (Soufan با این نسخهها کار در قطر را انکار می کند اما داشتن تابعیت.) "هدف آن" al-Khala ' گفت: از Soufan شرکت "است که به تبرئه قطر از حمایت از تروریسم است." کسانی که مدعی بودند را بازتوییت کرد هزاران بار با یک لژیون از رباتها و حساب های جعلی تنظیم صحنه برای بیشتر حملات. "پایان خود را خواهد شد در یک زباله آشغال در قطر" یک نفر در توییتر نوشت. "به امید خدا."

عمیق تر Soufan و تیم خود را حفر بیشتر نگران کننده جزئیات به نظر می رسد. Khashoggi نیز شده بود هدف از تند و تیز اجتماعی-کمپین رسانه ای—که al-Khala ' کمک بکشاند. در ماه های قبل از کشتار al-Khala ' نوشته شده مشابه سری توییتهایی دربارهی Khashoggi که بسیاری از آنها شد را بازتوییت کرد توسط رباتها و حساب های تایید نشده. "وجود دارد هیچ کس بزرگتر از میهن جمال" او نوشت. همانطور که در Soufan مورد نسبتا اهلی نقد دعوت شدید تر حمله. "خودتان را مرده" یک مرد توییتی در Khashoggi در دسامبر 2017.

ماه گذشته یک مورد دیگر آمده: عمر عبدالعزیز یک جوان فعال سعودی زندگی در مونترال گفت: نگهبان است که پلیس کانادا تا به حال به او هشدار عربستان به هدف قرار دادن او را. عبدالعزیز منتقد برجسته رژیم سعودی یک دوست و همکار از Khashoggi است.

تهدیدات علیه Khashoggi, Soufan و عبدالعزیز خرس شباهت قابل توجه. عبارات "آغاز پایان" "خودتان را مرده" و "پایان خود را در یک زباله آشغال" به نظر می رسد در توییتهایی دربارهی هر سه. این نوع از عبارات غیر معمول نیست در توییتر مبادلات در جهان عرب و نه در حال Khashoggi, Soufan و عبدالعزیز تنها اهداف pro-عربستان عضو شورای نظارت مدت. هنوز Soufan نگران است که بیش از همه الگو نشان می دهد که او یک هدف است. "جمال بود به قتل رساندند توسط عربستان عملیات" او گفت:. "تهدید در برابر عمر تایید شده است توسط مقامات کانادایی به طور مستقیم مرتبط به عربستان سعودی است. به نظر می رسد بسیار بعید است که تهدید علیه من خواهد متصل نمی شود به عنوان به خوبی."

که Khala'? این حساب توییتر به نام او تایید شده است بنابراین او به احتمال زیاد یک ربات نیست اما حساب خود را قبول نمی کند پیام های مستقیم. (من قادر به تماس با او.) او اجرا می شود یک یوتیوب برنامه ای به نام "آل Jamra" یا "داغ زغال سنگ" که پخش نرم افزار-شبکه تبلیغات.

مقامات در سفارت عربستان در واشنگتن نمی, پاسخ به سوالات. اما در دسامبر 2019 توییتر اعلام کرد که آن را به حال فسخ پنجاه و نه صد و بیست و نه حساب است که بخشی از "قابل توجه دولت حمایت اطلاعات عملیات در توییتر منشاء آن در عربستان سعودی است." توییتر گفت که حساب های بسیاری از که خودکار, تجاوز به شرکت "پلت فرم دستکاری سیاست." سوابق نشان می دهد که حداقل پنج نفر از آنها تا به حال تعامل با Khashoggi حساب قبل از قتل او. Soufan تیم نیز شناسایی سی و هفت حساب که بازتوییت یا دوست game, موارد مهم از هر دو Khashoggi و Soufan. "اینها نشانه های کلاسیک از یک دولت-پشتیبانی از کمپین" Zachary Schwitzky یکی از کارشناسان آنها Soufan استخدام به بررسی داده گفت:.

در همان زمان, جزییات القاعده طرح افشا شده توسط C. I. A. به نظر می رسد برای مطابقت با کسانی که در اجتماعی-کمپین رسانه ای. مقامات آژانس گفت Soufan که او می تواند هدف قرار داده در حالی که او در قطر; توییتهایی هدف او گفت: همین. C. I. A. گفت که این طرح به نظر می رسد انگیزه های زمان خود را در F. B. I. و ادامه کار در عملیات مسائل; توییت پیشنهاد همان است. "این کمپین دروغ استفاده نادرست روایات و خطرناک تصاویر در مورد من که به طور مستقیم در تراز وسط قرار دارد با عناصر تهدید" Soufan گفت.

شاید قانع کننده ترین شواهد ویدئویی ارسال شده در مارس که تقویت این ادعا که Soufan شکنجه القاعده مظنون است. این تصویری که مشاهده شده است بیش از یک صد هزار بار اشاره به "آمریکایی-لبنان محقق مسئول سپتامبر بمب گذاری تحقیقات" که "سعی کردم با همه او می تواند برای محکوم کردن عربستان سعودی برای کسانی که وقایع و شکست خورده در حال حاضر دارای تابعیت قطر و در دوحه." ویدیو اعتبار آن می گویند که تولید شده توسط Ali Dahgish که صفحه مربوط به شناسایی او به عنوان یک کارمند از عربستان وزارت آموزش و پرورش. Dahgish نیز کمک به توییتر کمپین علیه دو زن در الجزیره و روزنامه نگاران که به انتقاد از دولت سعودی برای Khashoggi کشته شدند. (الجزیره متعلق به دولت قطر است.)

زمانی که Dahgish ارسال شده از ویدئو در توییتر او پیشنهاد کرد که Soufan شد coöperating با آمریکا 9/11 قربانیان در شکایت علیه دولت عربستان. "در هر حال حاضر و پس از آن الجزیره می آید تا با یک منبع آشکار به بیرون درز اسناد و مدارک اثبات دخالت مقامات عربستان در حوادث 11 سپتامبر," او نوشت. Dahgish تشکر al-Khala ' از "داغ زغال سنگ" برای کشف ارتباط. (Soufan می گوید که او با کمک شاکیان که جیمز Kreindler یکی از آنها منجر وکلا را تایید می کند.)

این ویدئو جالب است برای یکی دیگر از دلیل: این ترجمه با تایید نظرات توسط Hamad al-Mazrouei یک مشاور محمد بن زاید—de-facto رهبر امارات متحده عربی و یک متحد نزدیک M. B. S. Mazrouei نیز ارسال شده چند توییتهایی انتقاد Khashoggi در ماه قبل از مرگ او از جمله یکی که خواندن "خدا را رها کنند یک ریش بزی که سزاوار تیغ."

Soufan اذعان دارد که شواهد قطعی نیست. اما دولت عربستان با وجود سیل از تبلیغات منفی که به دنبال Khashoggi را قتل ظاهرا ادامه داد: تلاش برای مجازات منتقدان در خارج از کشور. در واشنگتن پست مقاله نویس دیوید ایگناتیوس گزارش داد که مقامات عربستان را دستگیر کرده و یک پسر و یک دختر سعد Aljabri یک ارشد سابق اطلاعات عربستان افسر در تبعید زندگی در تورنتو در یک تلاش آشکار برای وادار کردن او به بازگشت به خانه به صورت بازداشت.

Soufan بر خلاف Aljabri است که یک شهروند آمریکایی و یک تزئین جانباز ایالات متحده در اجرای قانون. برای عربستان سعودی برای حمله به او به طور مستقیم خواهد بود بی سابقه ای عمل کرد. نگرانی او این است که با توجه به رژیم تاریخ با القاعده شبه نظامیان می تواند تلاش برای کشتن او در قطر—و این حمله می تواند به مرگ تهدید کاشته شده در رسانه های اجتماعی. "آن را نمی خواهد اولین بار یک دولت بازیگر با استفاده از داعش و یا تروریست ها به انجام کار کثیف خود," او گفت:.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب