John Lewis میراث و امریکا رستگاری

تصویر توسط João Fazendaجان رابرت لوئیس متولد شد و در سال 1940 در نزدیکی کمربند سیاه شهر تروی, Alabama. پدر و م

توسط NEWS-SINGLE در 28 تیر 1399
protest
تصویر توسط João Fazenda

جان رابرت لوئیس متولد شد و در سال 1940 در نزدیکی کمربند سیاه شهر تروی, Alabama. پدر و مادر او بودند sharecroppers و او گذراندن روزهای یکشنبه با جد بزرگ بود که دنیا را به بردگی و شنیدن در مورد lynchings از مردان و زنان بودند که هنوز هم یک امری عادی در منطقه است. زمانی که لوئیس بود چند ماه, مدیر یک مزرعه مرغ به نام جسی Thornton بدون محاکمه اعدام شد حدود بیست مایل پایین جاده در شهر Lynn. او جرم بود و با اشاره به یک افسر پلیس توسط نام خود را نه به عنوان "آقا." اراذل و اوباش دنبال تورنتون سنگسار و او را به گلوله بست و سپس ریخته بدن خود را در یک باتلاق; آن پیدا شده بود و یک هفته بعد, احاطه شده توسط کرکسهای.

این داستان ها و واقعیت های Jim Crow-دوران تبعیض نژادی باعث لوئیس برای تبدیل شدن به یک آمریکایی مخالف. غرق در تعالیم کلیسای خود را و رادیو خطبه مارتین لوتر کینگ جونیور او در سمت چپ صفحه اصلی به صورت Nashville به مطالعه الهیات و تاکتیک های مقاومت بدون خشونت. شاه به طعنه او را به عنوان "پسر از تروی" جوانترین چهره در خط مقدم این جنبش است. در یک زندگی حرفه ای طولانی به عنوان یک فعال لوئیس دستگیر شد چهل و پنج بار و بارها و بارها مورد ضرب و شتم توسط پلیس و با supremacists ترین معروف در سلما در 7 مارس 1965—یکشنبه خونین—که او کمک کرد تا منجر شش صد مردم در راهپیمایی برای رأی است. پس از آنها تا به حال مسالمت آمیز عبور از روی یک پل, آلاباما, سربازان حمله با استفاده از گاز اشک آور باشگاه و bullwhips. در لحظات خود را شارژ لوئیس دراز ناخودآگاه خود جمجمه شکسته. او بعدها گفت: "من فکر می کردم من که قرار بود به مرگ."

بیش از حد اغلب در این کشور پیشرفت ظاهری است که از خط خارج معکوس یا غرق. یکشنبه خونین به طور مستقیم منجر به تصویب قانون حق رای--و در عین حال سرکوب سیاه رای یک ستون از امروز حزب جمهوری خواه استراتژی است. انتخابات اولین آفریقایی-آمریکایی رئیس جمهور بود و پس از bigot در حال اجرا برای انتخابات و در حال حاضر reëlection بر روی یک پلت فرم نژادپرستی و تنفر. قتل جسی Thornton آن پژواک در قتل جورج فلوید Breonna تیلور و بسیاری دیگر. در واقع, در این روز, این پل که در آن لوئیس تقریبا از دست داده و زندگی خود را به افتخار ادموند Pettus یک سناتور ایالات متحده بود که مؤتلفه افسر و یک Grand اژدها, آلاباما, Ku Klux Klan.

و غیره وجود دارد که لوئیس که روز جمعه درگذشت, در سن هشتاد و ممکن است وسوسه احساس در زمان بدهید تا به راه است. اما آن را احتمالا خود را برجسته ترین ویژگی است که او همیشه حاضر ناامیدی; با چشمان باز او اذعان تاریک ترین فصل از تاریخ آمریکا و در عین حال اصرار داشت که تغییر همیشه ممکن است. به تازگی او در بخشی زوم تاون هال با باراک اوباما و یک گروه از فعالان و به آنها گفت که او تا به حال شده است با الهام از این هفته از تظاهرات برای عدالت نژادی در سراسر کشور است. معترضان گفت: خواهد "از گرو در اوردن روح از امریکا و حرکت و نزدیک به یک جامعه در صلح با خود."

مخالفت یک جزء ضروری از آمریکا داستان و آمریکا در آینده است. در آن روح هفته آینده موضوع نیویورکر خواهد شد از ویژگی های پروفیل, گزارش, مقالات, داستان و شعر از آرشیو در این موضوع است. برخی از چهره های نوشته شده در مورد اینجا بودند و مخالفان در عرصه عمومی مانند دکتر شاه مارگارت فولر و سزار چاوز است که مجموعه ای را برای جنگ نظم نژادپرستی و زن ستیزی و بهره برداری. نفر دیگر هنرمندان مانند Langston Hughes و تونی موریسون که ارائه چشم انداز و زبان به درک ما مخمصه و شاید به کمک آن تبدیل شده است. و سپس کسانی هستند مانند دانشمند جیمز هانسن که شجاعت است به اصرار بر اعتبار واقع زمانی که عمدی جهل می تواند منجر به فاجعه گرم شدن سیاره—یا به گسترش یک ویروس مرگبار است. همه آنها استقامت در برابر موانع بی شماری حتی به عنوان آنها می دانستند که آنها ممکن است زندگی خود را برای دیدن اساسی ترین تلاش به این نتیجه رسیدند. ♦tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب