جاناتان Haidt در تلاش است به درمان امریکا بخش

ایده های روانشناس سهام افکار خود را در گیر قطبش و سیاست است. راب کیم / گتی / اطلس Over دهه گذشته ه

توسط NEWS-SINGLE در 4 خرداد 1399
راب کیم / گتی / اطلس

Over دهه گذشته هیچ یکی اضافه کرده است بیشتر به درک من از ما چگونه فکر می کنم در مورد بحث و مناظره, سیاست و دین از جاناتان Haidt.

من برای اولین بار در ارتباط با Haidt در سال 2012 پس از من نوشت: یک پست وبلاگ برای تفسیر بر اساس مصاحبه ای که در آن Haidt مورد بحث کتاب خود صالح ذهن: چرا خوب مردم تقسیم سیاست و دین. "این بسیار آسان است به نقطه ضعف استدلال و ریا و استانداردهای دوگانه از کسانی که من با آنها اختلاف نظر دارند" نوشتم. "این بسیار سخت تر به آنها را در خودم." من پس از آن مطرح شده یک سری از سوالات: چگونه باز ما را به اجبار به شواهد جدید و برگزاری نظرات ما به پالایش و بازنگری? ما چگونه واکنش نشان می دهند زمانی که ما استدلال به نظر می رسد در حال سقوط از هم جدا ؟ و چه مراحل می تواند ما را به اطمینان حاصل شود که ما نمی عایق خودمان را به نقطه ای که ما بی تفاوت نسبت به حقایق است که چالش ما جهان بینی?

این سوالات حق داشتند در wheelhouse از Haidt که توماس کولی استاد اخلاقی رهبری در دانشگاه نیویورک استرن دانشکده کسب و کار. او نوشت: من دلگرم کننده توجه داشته باشید پس از مقاله من منتشر شد; دو سال بعد ما ملاقات در فرد برای اولین بار.

Haidt نوشتن و مصاحبه ها و گفتگوهای ما باید روشن برای من که چرا ما آنقدر وسوسه به اطراف خودمان را فقط با افراد همفکر و کاریکاتور کسانی که ما با آنها اختلاف نظر دارند. او به من کمک کرد تا درک کنند که چرا فکری, صداقت است بنابراین گریزان چرا ما بخش اجرا آنقدر عمیق و چه مراحل ما نیاز به غلبه بر نفرت و بیزاری که مشخصه خیلی از سیاست مدرن. او همچنین یک مدل از آنچه در آن به معنی یک روشنفکر عمومی.

در طول سال آشنایی ما رشد کرده به یک دوستی و اعتماد من Haidt برای ایجاد حس از زمان که در آن ما زندگی می کنند. بنابراین در میان این عمیقا بی قراری لحظه در زندگی آمریکایی هنگامی که ما در حال برخورد با هر دو قطبش و یک بیماری همه گیر من رسیده به او.

منشروع به مصاحبه با پرسیدن Haidt به تأمل در آنچه COVID-19 آشکار است در مورد جامعه آمریکا که آیا این امر در قرعه کشی ما را به هم نزدیک و یا فشار ما دورتر از هم جدا, و چگونه ما ممکن است اهرم این لحظه بیشتر به همبستگی اجتماعی و انسجام. بهترین راه برای رویکرد به این سوال او پاسخ داد این است که نگاهی به مسیر دموکراسی آمریکایی در دهه گذشته و نیم یا بیشتر.

در اطراف 2008, Haidt شد به طور فزاینده ای نگران چه از لحاظ سیاسی قطبی امریکا تبدیل شد و قطبش فقط بدتر شده بیش از گذشته ده سال. "من و بعد فورا رفت واز و بیشتر و بیشتر احساس خطر هر سال پس از آن" او به من گفت: "و متعددی وجود دارد که روند بسیار نگران کننده" از جمله ظهور "خلقی دو قطبی" یا متقابل تنفر و نفرت سیاسی طرف احساس می کند دیگر. "هنگامی که وجود دارد بسیار نفرت دموکراسی نمی تواند درست کار می کنند," او گفت:. "شما نمی توانید سازش. شما دقیقا همان موقعیتی است که بنیانگذاران ترسید که [جیمز] مدیسون مورد نوشت: در Federalist 10 است که جناح است که مردم به مراقبت بیشتر در مورد شکست طرف دیگر از آنها در مورد منافع مشترک است."

برای برخی از زمان در حال حاضر Haidt شده است و گفت که اگر روند کنونی ادامه, ایالات متحده ممکن است به نحوی از هم جدا آمده—اما او همیشه می افزاید که روند هرگز ادامه برای همیشه لطفا برای. همه چیز تغییر گاهی بهتر و گاهی بدتر; شما نمی توانید فقط قیاس از زمان حال است. "هنگامی که COVID-19 بحران در ابتدا من خیلی خوش بینانه است که مهم نیست چقدر بد همه چیز وجود دارد یک شانس واقعی این می تواند پرتاب ما را از مسیر رو به پایین با ما در" او گفت:. "وجود دارد یک شانس واقعی که این می تواند تنظیم مجدد را فشار دهید. به طوری که در این چارچوب است که من را به تمام فکر من در مورد پیامدهای این بحران برای کشور است که ما به رهبری در یک جهت و یک مقدار زیادی است که رفتن به تغییر دهید. و بنابراین من امیدوار تر در حال حاضر از من بود—اما این است که می گویند خیلی."

رسانه های اجتماعی اساسا به یک بلند گو حرف زدن به افراط و, پس از آن بسیار سخت به دانستن آنچه که اکثر مردم واقعا فکر می کنم. "و هنگامی که شما در نگاه افرادی که بلندترین در توییتر و جاهای دیگر آن را کاملا روشن است که این بیماری همه گیر در حال تبدیل به یک فرهنگ-جنگ مسئله که در آن مردم در سمت چپ دیدن آنچه که آنها می خواهند برای دیدن و مردم در حق دیدن آنچه که آنها می خواهند برای دیدن."

اما Haidt با اشاره به این که نظرسنجی های مختلفی از جمله یکی در مه بیشتر در مشترک نشان می دهد که این بیماری همه گیر است که با داشتن این نوع از وحدت اثر است که عمده بحران دارند. احساسات نسبت دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن تقریبا کاملا قطبی به عنوان انتظار می رود. اما در دیگر پرسش مهم وجود دارد که خیلی قطبش. برای مثال 90 درصد از آمریکایی ها بر این باورند که "ما همه در آن با هم" نسبت به 63 درصد در پاییز سال 2018 است. سهم از آمریکایی ها که توصیف این کشور به عنوان "متحد" رشد کرده است از 4 درصد در سال 2018 به 32 درصد امروز در حالی که درصد از آمریکایی ها که این کشور به عنوان "بسیار تقسیم شده" است کاهش یافته و از 62 درصد به فقط 22 درصد است. سایر نظرسنجی ها نشان می دهد که شکاف میان جمهوری خواهان و دموکرات ها در شبکههای اجتماعی-فاصله اقدامات نیست که بزرگ است.

"هنگامی که ما در داستان های اخلاقی زیبایی در مقابل اهل سنت, آن را قطعا به نظر می رسد مانند وجود دارد به مراتب بیشتر داستان های اخلاقی زیبایی وجود دارد از اخلاقی شرارت" Haidt گفت. "بنابراین آنچه که من فکر می کنم که اتفاق می افتد این است که بیشتر و فعال سیاسی آمریکایی ها فقط ترکیب این به خود موجود و فرهنگ جنگ اما اکثر آمریکایی ها به نظر می رسد موجی از احساسات مشترک از نفع اجتماعی احساس. ما همه در حال رفتن از طریق تجربه های مشابه در همان زمان است که به ندرت اتفاق افتاده است قبل از. بنابراین من هنوز هم امیدوار."

امیدوار, اما نه ساده لوحانه است. بعد از همه لحاظ تاریخی بیماری های همه گیر تمایل به تقسیم جوامع از هم جدا به جای آنها را با هم از آنها ترکیب انزوا و ترس از دیگران است. و سپس شما اضافه مغلوب ساختن پیشی جستن به مخلوط.

از من خواسته Haidt چگونه یک کشور می تواند متحد در مواجهه با یک بیماری همه گیر با یک رئیس جمهور مانند تهمت است که پس عمدا تفرقه. او پاسخ داد: به عنوان او اغلب پاسخ پرسش های از این نوع با ساخت اولین مشاهده در مورد طبیعت انسان است.

مردم بسیار خوب به دنبال خود بهره Haidt گفت: اما آنها همچنین قادر به فراموش باریک خود به خود علاقه و بزرگتر ادغام شدند. "با این حال آنها بسیار با احتیاط مورد استفاده قرار گیرد" او افزود: "بنابراین ما همیشه به دنبال نشانه هایی است که رهبر است, صادق است و نه خود aggrandizer است بهره برداری از ما." رهبران که ایجاد یک حس است که ما همه در این با هم نشان دهد و اخلاقی رهبری می تواند به ما کمک کند غلبه بر تفاوت های ما و متحد ما است.

نه تا 45 جمهور. "روانشناسان صحبت کردم که قبل از مغلوب ساختن پیشی جستن انتخاب شد اکثریت گفت که تشخیص آنها را بر اساس آنچه که آنها را دیدم که اختلال شخصیت خودشیفتگی," Haidt گفت. "و من فکر می کنم ما دیده ایم که به طور مداوم از خود انتخابات است که او تمایل به همه چیز را در مورد او. و به طوری که تقریبا مخالف رهبری اخلاقی که در آن نیاز به در مورد تیم ما و منافع مشترک. من نمی بینم بسیاری از شانس ما واقعا با هم آمدن و غلبه بر تفاوت های ما قبل از انتخابات. و یا اساسا به عنوان طولانی به عنوان برگ برنده در دفتر."

پس چه Haidt امید ؟ سیاسی معادل نیوتن قانون سوم: برای هر عمل وجود دارد یک واکنش برابر و مخالف. Haidt قرار داده و آن را این راه: "از آنجایی که ما در حال حاضر می بینیم نشانه هایی است که اکثر آمریکایی ها خسته از این فرهنگ جنگ [امید من این است] که در این سال یا سال آینده خواهد بود به نوعی یک گودال ناامیدی و یا یک گودال تاریکی—و سپس ما را از آن پدیدار شود."

او ادامه داد: "من نیاز به عنوان خوانده شده تا در مورد نحوه مذهبی جنگ به پایان رسید در اروپا و اما دوم من - یا thirdhand درک است که آن نیست که اروپایی ها به برخی عمیقا روشنفکر نمایش; آنها فقط خسته شدم و آنها متوجه شدم, شما می دانید, ما باید برای جلوگیری از این. و به طوری که در واقع منبع اصلی من از امید که همه چیز خیلی بد و در حال حاضر این واقعیت است که ما حتی نمی تواند مقابله با یک بیماری همه گیر از آنجا که از ما میکنند. ما نمی توانیم به اشتراک گذاری حقایق ما نمی توانیم به اشتراک گذاری استراتژی های ما نمی تواند هماهنگ رفتار ما قطبش. من فکر می کنم این تبدیل خواهد شد به طور فزاینده ای روشن است."

JONATHAN دیوید HAIDT متولد 56 سال پیش در شهر نیویورک مطرح شد در سکرسدل در یک لیبرال یهودی ، (پدر و مادر خود بود که اولین نسل از خانواده خود را به دنیا آمد و در آمریکا; پدربزرگ و مادربزرگ او متولد شده در روسیه و لهستان به ایالات متحده نقل مکان به عنوان نوجوانان و مشغول به کار در صنعت پوشاک.) او "بسیار جذب," او گفت:, و با عشق به علم است. او شروع به شناسایی به عنوان یک بیخدا در زمان او بود 15.

او در رشته فلسفه در دانشگاه ییل که در آن او به من گفت: "در این زمانه بسیار بسیار سیاسی مترقی ضد جمهوری خواه ضد ریگان. و بنابراین من بسیار اخلاقی بسیار صالح خود. من فکر می کنم من عصبانی بود در سراسر '80s, یا حداقل در یک نوع کم عمق سیاسی در راه است. و بنابراین من فکر می کنم من یک شخص بسیار جالب فکری یا اخلاقی در طول دهه 80 و در طول جوان-بزرگسالان سال است."

در سال 1992 Haidt دریافت دکترای خود را در رشته روانشناسی در دانشگاه پنسیلوانیا که در آن او مواجه می شوند چند تن از اساتید که تا به حال چیزهای جالب برای گفتن در مورد اخلاق که او گفت: "مرا به فکر می کنم بسیار گسترده تر اخلاقی دامنه." اما آن سال بلافاصله پس از Haidt زمان در دانشگاه پنسیلوانیا که تحول. او صرف دو سال در دانشگاه شیکاگو همکاری با ریچارد Shweder یک انسان شناس که خود را فوق دکتری پژوهش های مشاور. Shweder یک شعار: اگر کسی ادعا میکند آن سعی در انکار آن را و ببینید که اگر آن را حس می کند. اگر کسی آن را انکار می کند را امتحان کنید, ادعا آن را و ببینید که اگر آن را حس می کند. "این یک راه عالی برای غلبه بر تایید تعصب و سعی کنید ایده های جدید," Haidt به من گفت. "ریچارد Shweder به طور خاص فقط منفجر ذهن من باز." تجربه "واقعا تغییر من و من آماده به گام از من قبل سیاست قبلی من moralism من قبل از خود عدالت."

در حالی که او در شیکاگو Haidt دریافت کمک هزینه تحصیلی به مطالعه اخلاق در هند. در سپتامبر سال 1993 او در سفر به Bhubaneswar در ایالت اوریسا که در آن, در میان چیزهای دیگر او آموخته قدرت آداب و رسوم و تعهد خود را به خلوص مذهبی به عنوان یک راه برای گره جوامع با یکدیگر است. در حالی که در هند Haidt "واقعا سعی کردم به درک یک فرهنگ بسیار متفاوت از خود من و در این فرآیند برای اولین بار من قادر به نگاه در انجیلی محافظه کار و مسیحیت را به عنوان یک نیروی متخاصم به من به عنوان یک بیخدا جهان وطنی و یک یهودی اما به عنوان یک اخلاقی جامعه در تلاش برای برخی از فضائل و من می توانم درک این فضایل و من می توانم احترام کسانی که فضائل. آن است که ترکیبی که واقعا خشک شده و من از خشم و خصومت و من فکر می کنم به من کمک کرد فقط به گوش دادن به مردم و سعی کنید به نقشه از آنچه [آنها] برای هدف. آیا فضائل آنها در حال تلاش برای القای? آنچه که در چشم انداز خوب است که آنها به دنبال? بدون این که ماه یا بدون آن دوره من فکر نمی کنم من تا کنون نوشته اند صالح ذهن شده است و یا استفاده زیادی در مطالعه فرهنگ جنگ است."

ثانیهAIDT خود در نظر گرفته یک حزبی لیبرال از طریق اواسط 2000s اما یک لحظه کلیدی رخ داده در یک کتابفروشی در شهر نیویورک فقط یک ماه پس از جان کری را شکست شده بود توسط جورج دبلیو بوش است.

در آماده سازی برای آموزش فارغ التحصیل سمینار در بهار 2005 سیاسی روانشناسی Haidt خواندن یک مقاله مقدماتی توسط مورخ جری مولر در یک کتاب مولر ویرایش محافظه کاری: گلچین اجتماعی و اندیشه سیاسی از دیوید هیوم به در حال حاضر. ناگهان همه از یک دنیای جدید باز. Haidt کشف کرد که محافظه کاران تا به حال برخی از بینش های مهم برای ارائه در طبیعت انسان و ارزش نهاد و اهمیت اخلاقی سرمایه است. او احساس محافظه کاری ارائه شده مهم متعادل به افراط progressivism. وی همچنین با قدردانی از شجره محافظه کاری از نوشتههای افرادی مانند ادموند برک در قرن 18 به Thomas Sowell در 20. (Haidt به من گفت که او در نظر گرفته خود را به عنوان یک میانه رو درگیر شدن با بازدید از چند طرف به منظور درک مسائل است. اما او یک میانه رو که تنها رای دموکرات ها چرا که او فکر می کند که حزب جمهوری خواه شده است در یک حالت اخلاقی و فلسفی کاهش برای سال های بسیاری است.)

Haidt با ابراز تاسف از وضعیت معاصر سیاست آمریکا اعتقاد داشتند که در هر دو سمت راست و چپ ما شاهد پوپولیسم است که در پاسخ به مشکلات واقعی اما در illiberal راه. "حق" او گفت: "پوپولیسم وجود دارد واقعا به صراحت بیگانه و اغلب به صراحت نژادپرستانه ... من فکر می کنم ما دیدن رشته های پوپولیسم در سمت راست هستند که استبدادی که من می گویند ناسازگار با تحمل کثرت گرا باز کردن دموکراسی است."

به دنبال در جهت دیگر Haidt می گوید: "ما messed تا کلمه لیبرال و ما از آن استفاده می شود فقط به معنی" باقی مانده است.' من همیشه خودم را به عنوان یک لیبرال از جان استوارت میل ، من معتقدم در یک جامعه است که ساختار را به افراد حداکثر آزادی برای ساخت زندگی است که آنها می خواهند به زندگی می کنند. ما با استفاده از حداقل محدودیت برای ما ارزش باز بودن و خلاقیت و حقوق فردی است. ما در تلاش برای به حداکثر رساندن آزادی مذهبی, اقتصادی, آزادی, آزادی وجدان و آزادی بیان. که ایده آل من یک جامعه و این که چرا من خودم را یک لیبرال."

اما در سمت چپ Haidt گفت: "شده است وجود دارد یک حرکت ساخته شده است که چیز دیگری مقدس است که با تمرکز بر آزادی, اما این است که به جای متمرکز بر ظلم و ستم و قربانی و قربانی. و هنگامی که شما در رسیدن به یک چارچوب از دیدن شهروندان خود را به عنوان خوب در مقابل بد خود را بر اساس گروه این نوع از یک تصویر آینه استبدادی پوپولیسم در سمت راست. هر جنبش است که تعیین ارزش اخلاقی به افراد فقط با نگاه کردن به آنها یک حرکت من می خواهم هیچ بخشی از."

Haidt در رفت: "من فکر می کنم این یک نکته بسیار مهم برای ما به همه نگه داشتن در ذهن است که چپ و راست در این کشور لزوما لیبرال و محافظه کار کنه. در سمت چپ آن را واقعا روشن است که عناصر وجود دارد که بسیاری از ما به نظر بسیار illiberal; و در سمت راست آن سخت است برای دیدن چگونه مغلوب ساختن پیشی جستن و بسیاری از حامیان او هستند محافظه کاران که هر گونه لینک وجه به ادموند برک. آن را بسیار سخت برای من که برای دیدن. شما می دانید, من دوست دارم به زندگی در یک کشور با درست لیبرالها و درست محافظه کاران است که در تعامل با یکدیگر است. که من فکر می کنم بسیار مولد اختلاف است. اما این illiberalism در هر طرف است که ما سیاست خیلی زشت من باور دارم."

SHIFTING از سیاست به دین من گفت Haidt که توجه خود را به طور کلی خلق و خوی—او یک مرد که جوایز معرفت شناختی فروتنی—من آن را تعجب آور است که او در نظر گرفته خود را یک بیخدا البته یک کم وات یکی به جای agnostic. من از او پرسیدم که چرا او به عنوان یک بیخدا.

"من فکر می کنم از خودم به عنوان یک بیخدا فقط معنی من باور نمی کنم که خدا وجود است اما آن را بخشی از هویت من است که من فکر می کنم که" Haidt گفت. "در اینجا چیزی است که من می گویند به همراه است که: من یک بیخدا که معتقد است که دین بخشی از طبیعت انسان است که به طور کلی خوب بخشی از طبیعت انسان و یک بخش ضروری که ما که هستیم و چگونه شد که ما متمدن گونه است." او اضافه کرد که او بسیار تحت تاثیر جامعه شناسی ادبیات در اثر دین حداقل در ایالات متحده و به خصوص یک کتاب توسط رابرت پوتنام و دیوید کمپبل آمریکا فضل: چگونه دین تقسیم و ما را متحد می سازد.

"این بسیار روشن است که اگر شما بخشی از یک جامعه مذهبی [در امریکا] شما تولید بیشتر سرمایه اجتماعی شما بیشتر نفع اجتماعی," Haidt توضیح داد. "من حدس می زنم من افتاده به نقش یک ملحد که مخالف یک بیخدا. در واقع من به برخی از استدلال با ملحدان جدید من به خاطر دفاع از دین در برابر برخی از هزینه های خود را."

Haidt دعوت شده به صحبت های مختلف مسیحی سازمان ها و دانشگاه ها و "یک نقطه اشتراک است." "من همیشه به جلو است که من یک بیخدا," او توضیح داد: "اما من به آنها می گویند: من با شما موافقم که خدا وجود است-به شکل سوراخ در قلب همه." این خط نشان دهنده احساسات بیان شده توسط سنت آگوستین و بلز پاسکال در Pensées. "من و شما اختلاف نظر در مورد چگونگی آن وجود دارد. من یک طبیعت; من معتقدم که ما تکامل یافته به مذهبی باشد. بخشی از انسان بودن است و اعتقاد به خدایان و پرستش و داشتن یک حس مقدس است. و من فکر می کنم ما نیاز داریم یک سوراخ در قلب ما اعتقاد من وجود دارد به تکامل آن وجود دارد به طور طبیعی آن است که به طور موثر توسط خدا برای اکثر مردم است. می توان آن را با چیزهای دیگر. اما من فکر می کنم آن را باید با چیزی—و اگر شما ترک آن را خالی [مردم] آیا فقط احساس پوچی. جامعه ای که هیچ حس مقدس است که در آن شما باید تعداد زیادی از آنومی, normlessness تنهایی ناامیدی."

منN اواخر 1990s, مارتین سلیگمن, معمولا در نظر گرفته بنیانگذار روانشناسی مثبت استدلال کرد که روانشناسی تمرکز بی اندازه از مقدار توجه در سمت تاریک از طبیعت انسان و ذهن انسان. او بر این باور است که این مورد نیاز به نوبه خود بیشتر توجه خود را به آنچه باعث می شود برای یک عاطفی سالم و رضایت بخش در زندگی به چه چیزی منجر به شکوفایی انسان به چه چیزی باعث زندگی ارزش زندگی است. بنابراین از من خواست Haidt یک تحسین سلیگمن کار در مورد روانشناسی خوشبختی است که این موضوع از Haidt را در سال 2006 کتاب شادی فرضیه: پیدا کردن مدرن حقیقت در حکمت باستانی. به طور خاص, من نپرسید در مورد نقش اساسی روابط در تعقیب خوشبختی.

Haidt به من گفت: شواهد ما نشان می دهد که "هنگامی که ما چه می خواهیم, ما به سرعت انطباق با آن است. رضایت بسیار کوتاه زندگی می کردند جای تعجب کوتاه زندگی می کردند و ما در واقع بیشتر شادی را از پیشرفت به سوی اهداف ما از ما از دستیابی به آنها را." او در ادامه به استدلال می کنند که "تجدد به ما داده است فوق العاده ثروت اتاق خصوصی توانایی به تنهایی برای همیشه اگر ما می خواهیم. و آنچه که ما پیدا کردن بیشتر از ما پیشرفت, افزایش گرسنگی معنوی. ما شاهد افزایش نرخ افسردگی به تدریج پس از جنگ جهانی دوم است. وجود دارد چیزی است که نه کاملا رضایت بخش در مورد مدرنیته و زندگی مدرن است. من فکر می کنم آن را همه آغاز می شود به حس را هنگامی که شما را در درک که ما تکامل به عنوان فوق العاده موجودات اجتماعی با نیاز به بخشی از یک جامعه است. ما رابطهای موجودات; ما به روابط خوب بین [خودمان] و دیگران. هیچ مردی یک جزیره است. ما واقعا نمی تواند شاد باشد به تنهایی. ما نیاز به روابط خوب خوشحال می شود."

Haidt گفت: ما نیز در راستای بهره وری—که ما لذت بردن از ساخت چیزی اتفاق می افتد در جهان است. "شما ببینید این حتی از نوزادان," او گفت:. "یک کودک که در می یابد که با حرکت سر او می تواند یک تلفن همراه حرکت آن را خطر ناک." بنابراین ما باید به حق روابط بین خودمان و دیگران را بین خودمان و کار ما است.

"ما باید به برخی از حس است که ما در حال پیشرفت هستیم, ما در حال انجام چیزی است که ما در حال کمک چیزی است که ما در حال ساخت چیزی است." این مسابقات Haidt به من گفت: آنچه فروید این گزارش گفت: وقتی از او خواسته شد در مورد آنچه منجر به سلامت روان: "Lieben und arbeiten"—عشق و کار.

اما یکی دیگر منطقه Haidt ذکر شده در زمینه شادی: معنی و هدف. "کسانی که در پیدا کردن یک راه به بخشی از چیزی بزرگتر از خودشان هستند که بخشی از یک نجیب جامعه است که به دنبال برخی از مثبت و فضیلت پایان این ما به ارمغان می آورد به بالاترین سطح از انسان رضایت به این معنا که زندگی ما معنی دار ارزش زندگی. من فکر می کنم مردم مذهبی و اعضای فعال جامعه مذهبی یک زمان بسیار آسان تر از آن است ... و برای ملحدان یا سکولار مردم سخت تر است. این کمک می کند تا توضیح دهد که یکی از شایع یافته در روانشناسی مثبت که به طور کلی در افرادی که بخشی از یک جامعه مذهبی شادتر از افرادی که نیست."

Haidt ادامه داد: "از عمده نظریه های اخلاقی, من فکر می کنم فضیلت اخلاق در واقع منطبق با طبیعت انسان بهترین و من فکر می کنم منجر به شاد ترین زندگی است."

یکS او نوشتن صالح ذهن و کشف چگونه آموزندگی آن را به خواندن محافظه کار روشنفکران Haidt گفت: "من احساس می ذهن من بود و باز از آنجا که من در معرض نظر دیگر که من را رد کرده بود برای تمام زندگی من در حالی که وجود دارد افزایش شدت از فرهنگ آمریکایی جنگ بود و آن را واقعا موثر بر من در زمینه روانشناسی اجتماعی. من شروع به توجه است که هر گونه بحث و گفتگو در مورد جنسیت و یا مسائل همجنسگرایان و یا مسابقه وجود دارد در درون یک جامعه از دانشگاهیان و جامعه از اساتید که در طول زندگی حرفه ای من بوده است قادر به صحبت در مورد همه چیز—به طور ناگهانی آن را مانند وجود دارد نیروی جدید زمینه در آینده و آن را احساس مثل شما نمی توانید کشف که. شما نمی توانید می گویند که. شما نمی توانید بالا بردن متناوب تفسیر این مجموعه داده. وجود دارد تنها یک راه برای تفسیر این همبستگی."

آن را به عبارت دیگر یک رویکرد کاملا بر خلاف آنچه که مربی خود را در دانشگاه شیکاگو بود به او آموخت. "این بود که شخصا برای من ناراحت کننده است." "من می دانم که ما نمی توانیم با قرار دادن ایده ها و فرضیه های خارج از محدوده. ما باید قادر به صحبت کردن در مورد حقایق و داده ها و افزایش متناوب فرضیه است."

بنابراین زمانی که Haidt بود که پس از آن تدریس در دانشگاه ویرجینیا دعوت شد به یک سخنرانی در نشست سالانه روانشناسان اجتماعی در سال 2011 او با عنوان آن "آینده ای روشن از پست حزبی روانشناسی اجتماعی." Haidt پیش بینی آینده ای که در آن دانشگاه ها استقبال می طیف وسیع تری از ایده ها.

"من متمرکز به طور کامل در کیفیت علم ما," او گفت:. "اگر ما می خواهیم روانشناسی به بزرگ ما باید به کار شامل جایگزین ایده چرا که آنها خوب برای ما است. چرا که آنها شکستن ما را تایید تعصب آنها شکستن ما ارتدکسی و groupthink و من گفت: ما نیاز به محافظه کاران به ویژه در روانشناسی اجتماعی و به من نشان داد که ما تا به حال تنها کسی است که من قادر به پیدا کردن."

خارج از این بحث در نهایت ظهور گمراه آکادمی که تاسیس شد در سال 2015 توسط Haidt کریس مارتین و نیکلاس Rosenkranz. آن را تبدیل به یک سازمان مهم متشکل از تقریبا 4000 و اساتید و مدیران و دانش آموزان که متعهد به ترویج باز پرس و جو دیدگاه تنوع و سازنده اختلاف نظر در آموزش عالی است. که تعهد واجد شرایط به عنوان بحث امروز در آکادمی.

Haidt توصیف به نظر من خیلی بیشتر رادیکال مقابله و فرهنگ در دانشگاه بوجود آمده است که در دهه گذشته یک موضوع او به کاوش در این Altantic در "نیمپز کردن با آب گرم آمریکا ذهن" مقاله نوشت و هم با گرگ Lukianoff. "مشکل بسیار جدی تر از آنجا که در حال حاضر فشار بر اساتید و دانشجویان فشار به ماندن در درون" Haidt به من گفت. "آنها یک کلمه در سوئد åsiktskorridorبه 'نظر راهرو" آنها را از آن تماس بگیرید: "اینجا جایی است که نظرات خود را مجاز می شود. شما می توانید گام خارج است.'" گمراه آکادمی بخشی از یک جنبش به مردم اجازه می دهد به خارج از گام های باریک نظر راهرو به چالش تعصبات و برآمد, و برای بازگشت به آکادمی به یکی از هسته آن اهداف است.

از من خواسته Haidt به من توضیح دهد که دقیقا به همین دلیل آن مهم است که ما پیشداوری و تعصبات چالش کشیده می شود. "اگر شما واقعا می خواهید برای پیدا کردن حقیقت—اگر شما یک دانشمند و یا اگر شما در حال کار در, می گویند این آژانس اطلاعاتی وزارت دفاع که در آن کار شما این است که واقعا برای پیدا کردن حقیقت—شما باید برای غلبه بر هر فرد ترجیح داده راه تفکر است که پیدا کردن شواهد برای چرا حق با من" او پاسخ داد. "شما باید برای غلبه بر آن و تنها راه شناخته شده برای غلبه بر تایید تعصب است که با افراد دیگر. شده است وجود دارد پژوهش تلاش برای آموزش مردم به سوال فرضیات خود را. هیچ کس را در بر داشت یک راه است. آن را بسیار سخت برای آموزش مردم به انجام این کار است. تنها راه برای انجام آن این است که کسی که نمی اشتراک خود را تایید تعصب تعامل با شما. همین دلیل است که کلیسای کاتولیک ایجاد مدافع شیطان. آنها به معنای واقعی کلمه گفت: "شغل شما این است برای پیدا کردن دلایل که چرا ما در اشتباه هستید.'"

اشاره کردم به Haidt که در تجربه من این باعث می شود یک تفاوت بزرگ اگر شما می توانید ایجاد یک احترام و حتی گاهی ارتباط با افرادی که با شما مخالف است که اجازه می دهد تا افراد به نقد دیگر بدون احساس است که هر کدام از شما مورد حمله قرار گرفت. هنگامی که ما احساس ما تحت حمله زره بالا می رود; تمایل به گوش دادن به دیدگاه دیگران پایین می رود. اگر شما لازم نیست که یک رابطه شخصی با کسی که من گفتم و شما سعی می کنید برای شرکت در دقیق بحث به خصوص در این hyper-قطبی سیاسی آن اغلب مانند تیراندازی بورس در برابر یک دیوار آجری است. استدلال فقط گزاف گویی کردن.

Haidt به توافق رسیدند. "رابطه مهم تر از پیام. به همین دلیل است که دانشگاه به خصوص یکی است که شامل یک تنوع از ديدگاه می تواند بسیار قدرتمند—از آنجا که شما را کشت این روابط در یک جامعه است که می گوید: کار ما این است که برای برنده شدن ندارد کار ما این است که به یاد بگیرند. به همین دلیل اینترنت و به خصوص توییتر بدترین مکان برای این, دلیل این که شما لازم نیست که روابط و مردم در حال تلاش برای نشان می دهد چگونه هوشمند هستند. آنها در حال تلاش برای نشان دادن چگونه اختصاص داده شده به آنها را به تیم خود است. بنابراین این نوع از مشارکت سیاسی نوع میدان عمومی که ما از رسانه های اجتماعی به طور کلی وحشتناک است. و دوباره همین دلیل است که من دوست دارم دانشگاه های بسیار و این چیزی است که آن را برای من بود. این بار من به یاد داشته باشید بسیاری هستند که اعتقادات من خرد شد و من نشان داده شد راه های جدید فکر می کنم و یا اینکه راه های جدید فکر می کنم.

"آیا کسی واقعا فکر می کنم ما در حال رفتن به پیروزی مردم با توهین به آنها و spouting نفرت نسبت به آنها را؟," او اضافه شده است. "و یا در حال رفتن به برنده شدن در آنها را با گوش دادن یک, به عنوان افراد بشر به بشر آمریکایی به آمریکا؟"

یکT نتیجه گیری از مصاحبه ما من خواسته Haidt آنچه که او امیدوار است برای کمک به مردم درک آنچه که او امیدوار است برای انتقال فکری و اخلاقی به دیگران است.

"برای کمک به مردم به قدم خود را اخلاقی ماتریس و روشن کردن خود را اخلاقی محکومیت خود شهروندان" او به من گفت. "درس از بسیاری از سنت های کهن و از روانشناسی اجتماعی است که ما باید آهسته تر به قضاوت و سریعتر را ببخشند. شما نمی تواند نفرت و یادگیری در همان زمان."

برای بخشی از من, که من فکر می کنم در مورد آنچه Haidt در تلاش است برای رسیدن به ذهن من می رود به یکی از بهترین سخنرانی های سیاسی آمریکا در تاریخ است. آن تحویل داده شد extemporaneously توسط رابرت کندی در شب 4 آوریل سال 1968 پس از مارتین لوتر کینگ جونیور ترور شد. صحبت کردن به یک شوکه شده و جمعیت عزادار در Indianapolis, کندی خواست شنوندگان خود را نمی تواند پر از نفرت یا بی اعتمادی.

"آنچه ما نیاز داریم در ایالات متحده است بخش" کندی گفت. "آنچه ما نیاز داریم در ایالات متحده است و نه نفرت; آنچه ما نیاز داریم در ایالات متحده است و نه خشونت و یا بی قانونی; اما عشق و معرفت و محبت نسبت به یکدیگر و احساس عدالت نسبت به کسانی که هنوز هم رنج می برند در داخل کشور ما است."

و پس از آن کندی در این گفت: "اجازه دهید ما خودمان را اختصاص به آنچه یونانیان نوشت: تا چند سال پیش: اهلی savageness و آرام زندگی این جهان است."

در زمینه خود در راه خود Jonathan Haidt در تلاش است برای التیام بخش های ما و خلق و خوی برخی از نفرت به افزایش ما عقل و درک و به اصرار ما را به نشان می دهد کمی بیشتر شفقت نسبت به یک دیگر. مانند یونانیان باستان که برای اولین بار به ما, آکادمی او در تلاش است تا این جهان را کمی کمتر وحشی, کمی ملایم تر.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.ly
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن