خطرات ناشی از اغراق چینی قدرت

جهانی با چین, چیز, نیست, همیشه به عنوان آنها به نظر می رسد. شاتر; Paul Spella / اطلس Coronavirus هم

توسط NEWS-SINGLE در 27 خرداد 1399
شاتر; Paul Spella / اطلس

Coronavirus همه گیر به نظر می رسد به سیمان مفهوم است که چین در حال جایگزین شدن ایالات متحده به عنوان برتر جهان ابرقدرت اقتصادی.

ما باید انتظار هر چیزی دیگری است ؟ پس از همه, به عنوان عقل متعارف می رود, چینی ها همه چیز را; آمریکایی ها فقط بسته به آمازون جعبه. پکن نقش بازی طولانی; ما نمی تواند فکر می کنم فراتر از انتخابات آینده و یا درآمد سه ماهه گزارش. چین پایین ترک خورده سخت دست به گریبان با کروناویروس و در حال حاضر به نظر می رسد در ترمیم; ایالات متحده آمریکا است که هنوز هم بیحال به عنوان مرگ و میر مانت و ضد نژادپرستی تظاهرات گرفتن کشور است.

شاید نه: با چین, چیز, نیست, همیشه آنچه به نظر می رسد. بسیاری از آشکار چینی نقاط قوت—از جمله آموزش و پرورش تولید و تکنولوژی—نمی کاملا به عنوان قوی به عنوان بسیاری از آمریکایی ها بر این باورند. و نه در چین و شانس بیش از ایالات متحده چیزی است که سیاست گذاران و صاحب نظران در واشنگتن باید نگه دارید در ذهن آنها به عنوان اخم بیش از پکن ظاهرا در حال رشد ممکن است.

افزایش چین شده است که اغلب به عنوان یک ناگزیری تاریخی: منحط امریکا کشیده به نقطه شکستن آن تعهدات جهانی و خسته از آن ابرقدرت بار خود را بیشتر متمرکز و سازمان یافته و با انگیزه بالا و وارد است. Pax Americana ملحق خواهد شد Pax Britannica و Pax Romana در زباله دانی تاریخ است. ری Dalio بنیانگذار صندوق های تامینی بریج همکاران قرار داده شده است ظهور چین در طولانی تثبیت چرخه قدرت های جهانی مقایسه آن صعود امروز به افزایش بریتانیا پس از انقلاب صنعتی و جمهوری هلندی که به ایجاد یک seaborne امپراتوری در قرن 17th.

چینی تبلیغات دستگاه تقویت این درک از آمریکا کاهش است. در میان همه گیر و اعتراض رسانه های چینی را در تقابل پکن (ظاهرا) ویروس برتر-تکنیک های مبارزه با enfeebled پاسخ از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت این ادعا که چینی حکومت نسبت به دموکراسی آمریکایی. اضافه کردن در التهاب ناشی از مرگ جورج فلوید های جهانی باریک حزب کمونیست–اجرا روزنامه نوشت که "تحلیلگران چینی" شد و هشدار داد که "ایالات متحده تبدیل به یک" دولت شکست خورده.'"

مورخان و روزنامهنگاران و کارشناسان پیش بینی شده است ایالات متحده' مرگ برای چند دهه. در سال 1980 ژاپن به نظر می رسید به مقصد رسیدن آمریکا به عنوان اقتصاد برتر دنیا رو بسیار شبیه چین امروز توسط دولت به رهبری سیاست های اقتصادی تلقی نسبت به آمریکا بی بند و مداخله داری. اما ژاپن ندارد موجو بسیاری معتقد بودند: اقتصاد آن هرگز به طور کامل بهبود از یک فاجعه بار بحران مالی در اوایل '90s و شیوه های کسب و کار یک بار در نظر گرفته جهان فروشان امروز تمسخر.

آیا چین بهتر است ؟ مطمئن شوید که آن را تقریبا به طور قطع ادامه خواهد داد برای به دست آوردن ثروت و نفوذ است. اما برای تبدیل شدن به شماره 1, پکن باید غلبه بر موانع و حتی بالاتر از ژاپن در حالی که آمریکا حفظ کرده است یک میزبان از مزایای که اغلب نادیده گرفته شده و یا جنبهی.

فراموش شده است و عظیم الجثه رهبری ایالات متحده هنوز هم نگه می دارد فقط در مورد هر اندازه حتی پس از چین چهار دهه از hypersonic رشد اقتصادی است. کل خروجی از اقتصاد ایالات متحده $بود 20.5 تریلیون دلار در سال 2018 به طور قابل توجهی بزرگتر از چین $13.6 هزار میلیارد. محاسبه در هر فرد بر اساس فاصله است و حتی بیشتر خودنمایی میکند.

اما این شاخص نمی گرفتن میزان واقعی آمریکایی لبه. درک قیچی یک محقق در موسسه انترپرایز آمریکا (AEI) استدلال می کند که خیلی بهتر مقايسه است از ثروت ملی—ارزش املاک و مستغلات و سهام و دارایی های دیگر—به دلیل آن تجمع می یابد در طول زمان است. توسط این متریک آمریکایی ها باقی می ماند به طور قابل توجهی بهتر از چینی است. در یک برآورد آمریکا ثروت خانواده بود $106 تریلیون دلار در اواسط سال 2019 قیچی که در گزارش اخیر در مقایسه با حدود 64 تریلیون دلار برای چین است.

و نه چین به چالش کشیدن آمریکا در هسته امور مالی جهانی است. حتی اگر به اندازه چینی بازارهای سهام همچنان به تورم کنترل خارجی سهم مالکیت و مرزی جریان سرمایه را تنزل آنها به بین المللی حاشیه. در زمان استرس مانند coronavirus همه گیر جهانی سرمایه گذاران نمی فرار به چینی اوراق قرضه به عنوان یک پناهگاه امن اما به گنجينه ایالات متحده. و با وجود این نگرانی مداوم در مورد چین ارز سیزده اولویت دلار شدیدا موفق renminbi کمی باقی مانده بازیکن: با توجه به داده ها از خدمات مالی شبکه سویفت, renminbi استفاده شد در دوام 1 درصد از پرداخت های بین المللی در ماه آوریل در مقایسه با دلار آمریکا را 48 درصد سهم است.

حتی در جایی که چین دارای یک لبه آن را به عنوان غالب به عنوان آن را برای اولین بار به نظر می رسد. ما فرض می کنیم آمریکایی ها را ندارد هر چیزی چون "ساخته شده در چین" برچسب است تا در همه جا. چین را به حساب 28 درصد از تولید جهانی در سال 2018 با توجه به داده های سازمان ملل متحد. اما ایالات متحده آمریکا است که هیچ صنعتی دولا دولا راه رفتن با نزدیک به 17 درصد سهم تقریبا سه گانه که از آلمان vaunted کارخانه. آمریکا نیز تمایل به تولید بسیار مهندسی محصولات مانند هواپیما و تراشه است که دشوار است برای چین به تکرار. پکن به شدت سرمایه گذاری در توسعه یک جت تجاری برای رقابت با بوئینگ و ایرباس, اما این پروژه دچار تاخیر طولانی و شرم آور مشکلات فنی. و نه چین بیشتر اقتصاد رقابتی برای تولید: هزینه های عملیاتی یک عاملy در آمریکا و چین هستند تقریبا معادل زیرا کارگران آمریکایی به مراتب سازنده تر از همتایان چینی خود را.

آمریکا دست بالا نگه می دارد در چیزی حتی بیشتر مهم: فن آوری است. وجود دارد صحبت از یک "تکنولوژی جنگ" بین ایالات متحده و چین به پکن سیاست گذاران با عجله به ایجاد رقبای جهانی در همه چیز از وسایل نقلیه الکتریکی به 5G مخابرات سیستم. اما در لحظه ای که "جنگ" است که به سختی یک زد و خورد: با وجود یک ربع قرن تلاش و پشتیبانی مالی دولت چین نیمه هادی شرکت ها تاخیر و بد خود را پشت سر آمریکا رقبا در طراحی و دانش. "چین است و هنوز هم به دور از دستیابی به هر چیزی به طور کلی استقلال و یا حتی رهبری در هر بخش از بخش" مطالعه انجام شده توسط مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی مطالعات به این نتیجه رسیدند. ایالات متحده tech غول مانند Facebook, حروف الفبا و توییتر واقعا شرکت های جهانی جذب کاربران از هر گوشه ای از سیاره خود را از همتایان چینی—شرکت های مانند Tencent Baidu و سینا Weibo—تلاش برای گسترش فراتر از مرز چین. حتی در مناطقی که چینی ها در حال ساخت گام های بزرگ آنها را ترک نمی ایالات متحده در گرد و غبار. در حالی که چین excelling در قرار دادن هوش مصنوعی به استفاده تجاری ایالات متحده است که هنوز هم بهتر است در حال توسعه ابزارهای نظریه ها و تراشه های است که قدرت هوش مصنوعی و کامپیوتر آن را به کار.

چین ممکن است دریابید که ابتلا به این است که سخت به انجام است. دانش آموزان خود شده اند سیل به دانشگاه های ایالات متحده به یک دلیل: چین سیستم آموزش عالی در مقایسه با ضعیف با همتای آمریکایی. در یک رتبه بندی از بهترین دانشگاه ها برای اولین بار, چینی, ورود دانشگاه شهر پکن نمی کند به نظر می رسد تا زمانی که شماره 92—پس از 50 آمریکایی هستند. اساتید و دانشجویان چینی در دانشگاه مجاز نیست به صحبت می کنند و نوشتن یا مطالعه آزادانه ، یک شاخص جدید از آزادی علمی منتشر شده در ماه مارس رتبه چین در پشت چنین paragons فکری باز بودن به عنوان کوبا و ایران.

همه این به این معنی چین است که در معرض سقوط به "درآمد متوسط دام." که در آن بسیاری از بالا و رشد اقتصادهای نوظهور تمایل به پایان: پس از رسیدن به یک سطح راحت از درآمد آنها غرفه و تلاش برای جهش به صفوف جهان پیشرفته ترین اقتصاد برگزار شد به عدم توانایی خود را برای تبدیل شدن به سازنده تر و نوآورانه. تنها تعداد انگشت شماری از کشورهای در حال توسعه از جمله کره جنوبی و سنگاپور موفق شده اند که پرش در زمان های اخیر.

نشانه های وجود دارد که چین می تواند در گیر این دام. دست سنگین دولت در اقتصاد چین—یک منبع حسادت برای بسیاری از سیاست ایالات متحده سازان—ممکن است با کشیدن آن را. بوروکرات مستقیم بانک وام یارانه ها و دیگر منابع به شدت پف کرده و ناکارآمد شرکت های دولتی از دست دادن-ساخت "زامبی ها" شرکت های بی فایده پروژه های زیربنایی گردآوری یک برنامه به طور بالقوه بی ثبات کوهی از بدهی و کشتن بسیار مورد نیاز بهره وری. اضافه کردن در یک کاهش نیروی کار—خرید اینترنتی از سیاست تک فرزندی—ناکافی نظام رفاه و اتلاف زده بخش املاک و چین ممکن است در ابتدا برای بحران اقتصادی به همان اندازه به عنوان پیروزی.

البته هیچ یک از این بدان معنی است که چین نه یک تهدید برای ایالات متحده—از لحاظ استراتژیک و ایدئولوژیک. پکن ادامه خواهد داد به گسترش نفوذ سیاسی و گوشت گاو تا آن قابلیت های نظامی. اما جاه طلبی های بزرگ خود می تواند صالح اگر آن معجزه اقتصادی دچار تزلزل.

اقتصادی و چالش های پیش روی چین ممکن است پیامدهایی برای سیاست ایالات متحده. جای نگرانی زیادی در مورد آنچه در پکن به واشنگتن ممکن است بهتر است با تمرکز بر خانه مقابل آمریکا و افزایش مزایای بیش از چین, توسط, مثلا, تقویت سیستم آموزش و پرورش و سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه است.

"چین است رفتن به جابجایی ایالات متحده آمریکا به عنوان غالب اقتصادی قدرت ؟ نه" AEI را قیچی به من گفت. "اگر ما در رسیدگی به خود ما سیاست درستی چینی نمی تواند گرفتن ما."

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب