جویس کارول اوتس را "ورزش" قطعی مطالعه از آمریکا مشهور

در "بلوند" جویس کارول اوتس تساوی در سنت ادبی از افسانه و رمان گوتیک به التماس کردن یک داستان تخیلی مرلین مونرو

توسط NEWS-SINGLE در 25 فروردین 1399
Marilyn Monroe
در "بلوند" جویس کارول اوتس تساوی در سنت ادبی از افسانه و رمان گوتیک به التماس کردن یک داستان تخیلی مرلین مونرو.عکس حوا آرنولد / مگنوم

منتشر شده در سال 2000 جویس کارول اوتس را "ورزش" تصور می شد در یک مقیاس بزرگ با استفاده از افسانه ای مرلین مونرو به عنوان نماد قرن بیستم آمریکا است. رمان باز می شود با یک نفس مقدمه مورخ 3 اوت 1962, روز مونرو قبل از مرگ به عنوان یک نوجوان در سن رسول دوچرخه سرعت در هوای گرگ و میش از طریق L. A. ترافیک با تحویل ویژه برای

"MM" مستاجر
12305 پنجم هلنا درایو
برنتوود کالیفرنیا, ایالات متحده آمریکا
"زمین است."

او "مرگ-در-یک-عجله بسر می رسانید. مرگ با عصبانیت رکاب زدن" و همچنین مرگ پيامبر از امیلی دیکنسون, شعر که با مهربانی متوقف می شود برای بی قراری کسی که نمی توانید صبر کنید برای او. با این توهم عبور Oates می کشد ما را به یک کتاب در مورد سرنوشت یک ستاره زن در هالیوود جهان از آینه دود و سایه یک جهان که در آن زنان بدن به کالاهای معامله شده که لذت و سود است. در او جاه طلبانه ترین رمان Oates بطرز عجیبی کانال مونرو صدای درونی و خواسته که ستاره بود با توجه به شناخت و محبت و احترام.

اوتس برای اولین بار تا به حال این ایده برای این کتاب وقتی که او را دیدم یک عکس از یک تابشی پانزده ساله نورما جین بیکر هنوز به دنبال هر چیزی شبیه مرلین مونرو برنده شدن در یک مسابقه زیبایی در کالیفرنیا در سال 1941 با یک تاج گل مصنوعی در مجعد, موهای قهوه ای و یک دختر وار locket در اطراف گردن او. Oates با شناسایی نورما جین بی گناهی او به عنوان او به یاد می آورد در مصاحبه ای با شرح حال گرگ جانسون: "من احساس یک حس فوری از چیزی شبیه به رسمیت شناختن این جوان امیدوارم لبخند دختر, بسیار, آمریکایی یادآور شد من با قدرت از دختران از دوران کودکی من برخی از آنها را از خانه ها شکسته شد." چنین دختران بسیاری از آنها او تا به حال شناخته شده است در حال رشد در روستایی در شمال ایالت نیویورک در حال تبدیل شدن به شخصیت در داستان کوتاه و رمان که در آن رویاهای خود را معمولا به شکست است. در ابتدا Oates برنامه ریزی شده برای نوشتن یک رمان در مورد دگردیسی عادی دبیرستان دختر به یک ستاره از دست می دهد که نام واقعی او است و با توجه به نام استودیو است که معدوم کردن تاریخ و هویت. این کتاب به پایان رسید با کلمات "مرلین مونرو." اما به عنوان Oates تماشا همه مونرو, فیلم, آموخته, مطلب در مورد هوش و شوخ طبعی خود را تعيين دیده می شود به عنوان یک بازیگر جدی و تقاطع حرفه ای خود را با چند رشته از اواسط قرن بیستم فرهنگ آمریکایی—ورزشی, دین, جرم, تئاتر و سیاست—او متوجه شد که او نیاز به یک بزرگتر داستانی فرم برای کشف یک زن بود که خیلی بیشتر از یک قربانی است.

در سال 2015 اوتس گفت: Nikolas چارلز یک روزنامه نگار از زمان مجله که به عنوان کتاب تکامل و رشد بیش از دو سال تحقیق و نوشتن او "نیمه جدی" فکر می کنم مونرو "به عنوان موبی دیک قدرتمند گالوانیزه تصویر که در مورد حماسه ممکن است ساخته شده با هزاران سطوح معنا و اهمیت است." ساختمان رمان حماسی در اطراف یک زن اجازه دهید به تنهایی یک ستاره از فرهنگ عامه شایعات و فن مجلات و جسورانه بود انجام اما Oates دیدم عمیقی جنبه مونرو داستان ساخته شده است که آن را ممکن است به فکر می کنم او به طور جدی به عنوان غم انگیز و نماینده آمریکا ، و در کلمات یک داور که نمی دانم ملویل شده بود یکی از Oates مدل های, او موفق شد به طور کامل: "ورزش درست است اسطوره ای فوران چاه نفت در آن مرلین است که همه چیز و هیچ چیز—یک نهنگ سفید از اهمیت ایستاده نه برای نابینایان قدرت طبیعت است اما برای نابینایان قدرت استادی."

اسطوره مرلین مونرو ویژه به دلیل آن ترکیبی از سه زنانه personae. برای اولین بار وجود دارد نورما جین بیکر های سالم و طبیعی با ساده آسیب های قلبی. فرزند نامشروع در حال رشد در یک یتیم خانه ها و خانه ها پرورش او مشتاق برای, پدر, خانواده, آموزش, عاشقانه, پول, و, امنیت و او اولین خاطرات از نشستن ربودهشده در تئاتر, کلیسای, هالیوود, که در آن او می رود به پرستش ستاره ها به جای پرستاران.

دوم شخصیت است, Marilyn Monroe, the pinup, بمب, نماد رابطه جنسی و فیلم الهه. او مصنوعی ایجاد استودیو هالیوود سیستم با یک "sexy murmurous" نام و whispery, babyish, صدای. شهوت انگیز و اغوا کننده, زیبایی های طبیعی خود را تبدیل با پرانتز, پراکسید, مژه های دروغین روشن-رژ لب قرمز, تنگ, لباس و لرزان stilettos طلسم جنسی است که آن را سخت را برای او به اجرا دور مرلین است که همه بدن. در عین حال متناقض نما در پشت آن پر زرق و برق پر زرق و برق تصویر مرلین خرس شرم و خود-نفرت از زندگی در یک بدن زن در فرهنگ زن ستیز: ترس از نجس; انزجار با تمایلات جنسی خود را; یک عمر از گرفتگی های قاعدگی, پزشك زنان, مشکلات, سقط جنین و سقط جنین.

سوم, شخصیت, از, است, نماد, خالص و دست نخورده موجود از پری قصه های مذهبی و مثلها. در فرهنگ عامه و تبلیغات او می ایستد بالای کلاس مرتب و ضد زنگ هستی که Oates تماس "blond زندگی است." شما لازم نیست که به دنیا آمد بور. Blondness قابل دسترسی است اما این نمی تواند تضمین بی عیب و نقص زندگی است. مورد نظر و پرستش به عنوان یک تصویر ایده آل از زیبایی سفید و کلاس ورزش است با این وجود منفور و پلید به عنوان یک فاحشه در پورنوگرافی و فانتزی.

اوتس در بر داشت خودش وسواس پیچیده معما از مرلین مونرو. "ورزش" گسترش به طولانی ترین رمان و, در واقع, اصلی مقاله است که تقریبا دو برابر زمانی که این کتاب منتشر شده. به عنوان Oates می نویسد در کپی رایت صفحه "ورزش" است و نه یک بیوگرافی از مونرو و یا حتی یک زندگینامه رمان است که به دنبال حقایق تاریخی با موضوع زندگی است. در واقع مونرو ده ها تن از biographers باید مخالف در مورد بسیاری از حقایق اساسی زندگی خود را. "ورزش" یک اثر داستانی و تخیل و Oates پخش با rearranges و اختراع جزئیات مونرو زندگی به منظور رسیدن به عمیق تر شاعرانه و حقیقت معنوی. او متراکم و conflates حوادث در یک فرایند او خواستار "تقطیر" به طوری که در محل های متعدد خانواده ها عاشقان پزشکی, بحران, و صفحه نمایش, اجرای او "به بررسی تنها یک انتخاب نمادین چند." در همان زمان Oates توسعه و تسهيل پس زمینه تم ذاتی در مونرو داستان از جمله رشد لس آنجلس, تاریخ, فیلم خانه سازمان ملل-فعالیت های کمیته آمریکایی را شکار ساحره برای کمونیست ها در صنعت فیلم و لیست سیاه. هر یک از این خطوط داستان می تواند یک رمان را در خود دارد اما مانند فصل cetology و صید نهنگ در "موبی دیک" آنها بالا بردن کیفیت حماسه از رمان.

از صدها نفر از شخصیت های که به نظر می رسد در این کتاب برخی از آنها شناسایی می شوند نام های واقعی از جمله سفید پوست, آرایش هنرمند که ایجاد و نگهداری مونرو را یاد نگاه اگر چه نام نیز جالب اینجاست که نشان می دهد سفید پوست, پلاتین موهای عروسک او گردد. دیگران از جمله دو گی پسران هالیوود, Cass, چاپلین و Edward G. Robinson, جونیور در حال اختراع شده است. مونرو معروف شوهران داده می شود تمثیلی نام—سابق-ورزشکار و نمایشنامه نویس—و شخصیت های داستانی به جای پرتره از Joe DiMaggio و آرتور میلر. به طور مشابه قطعاتی از اشعار امیلی دیکنسون, W. B. Yeats و جورج هربرت به نظر می رسد همراه با بیت شعر منسوب به نورما جین که Oates تشکیل شده خودش است.

دو تم اصلی کمک به ساختار گسترده رفت و برگشت از روایت جزئیات. این اولین بار است که بازیگری را به عنوان یک استعاره حرفه و شغل. اوتس به نقل از کلاسیک دستنامه اقدام توسط Konstantin Stanislavsky و خود را شاگرد مایکل چخوف بود که برادرزاده نمایشنامه نویس. (مونرو عکس شد مطالعه چخوف کتاب "برای این بازیگر است.") در میان epigraphs است و عبور از "این بازیگر آزادی" توسط مایکل گلدمن: "سرپرست منطقه یک فضای مقدس . . . که در آن بازیگر می میرند." (Goldman یک درام است که نظریه پرداز و محقق و Oates اختصاصی "ورزش" به او و همسر رمان نویس و فیلمنامه النور rock health.) اوتس نیز به نقل از این نسخهها کار بر روی بازیگری است که او اختراع کرده است که اجازه می دهد او برای تاکید بر تفاوت های بین فردی تعهد خواستار تئاتر یک هنر به آن مونرو آرزو و جمعی فرایند که در آن مدیر و سردبیر طراح صحنه و لباس و فیلمبرداری در حال همکاری سازندگان. مونرو تلاش می کند به شدت از عملکرد مرحله به بیشتر ویژگی های متوسط صفحه نمایش.

اوتس نیز به خود جلب کرد در سنت ادبی از افسانه و رمان گوتیک. در سال 1997 مقاله در پری قصه های او یادداشت خود را محدود مشاهده از زن جاه طلبی و راه آنها ترویج ساده تحقق آرزو. رقابت بین زنان است که ذاتی در بسیاری از توطئه: "در اکثریت بزرگی از قصه به یک قهرمان . . . نیاز شدید جوانان و زیبایی فیزیکی; آن را نمی خواهد به اندازه کافی برای صرفا زیبا یکی باید 'بزرگترین زیبایی در انگلستان'—'منصفانه در زمین.' "اما این قصه نیز ارائه "یک incalculably غنی انبار . . . تصاویر گسترده Sargasso Sea از تخیل."

برای تلفن های موبایل است که نسخه ای از پری داستان عاشقانه از نمایشگاه شاهزاده خانم و خوش تیپ Dark Prince طرح از اول فیلم نورما جین را می بیند و دوره ای از زندگی خود را. او اولین عامل I. E. Shinn می گوید که به یک ستاره به معنی رقابت: "باید منصفانه شاهزاده والا بالاتر از بقیه است." سمت تاریک از موفق نمایشگاه شاهزاده خانم است که از مطالعه خارج شدند گدا قبل از ازدواج, the outsider تلاش ناامیدانه برای شکستن در. علاوه بر این در گوتیک نسخه از افسانه تاریکی شاهزاده قدرتمند است که زندانی شاهزاده خانم در یک قلعه خالی از سکنه. استودیو مخفف این خوفناک فضا به عنوان نورما جین با این نسخهها کار راه خود را از طریق یک سیستم اجرا شده توسط ظالم چپاولگر مردان او باید افزایش رضایت و خدمت می کنند. بودن "مرتب برای ستاره شدن,' " اوتس می نویسد: "یک گونه از حیوانات تولید مثل پرورش است." در آن سطوح پایین تر استودیو کارکنان توسط کارکنان که مانند افسانه gargoyles و عضو شورای نظارت مدت. I. E. Shinn است که Rumpelstiltskin در مقایسه با "زشت کوتوله کوچک که تدریس میلر به چرخش طلا از کاه است." فراتر از دیوار استودیو در حال مغ: مشاوره شایعات نویسندگان برای فن مجلات و شایعات. آنها شبه مذهبی از کلیسای هالیوود, اما, نیز, مانند جادوگران بد از افسانه ها آنها "وجود دارد در تولد ستاره و . . . وجود دارد در حال مرگ است."

این تم ها با هم می آیند در یک فصل به نام "مرغ مگس خوار," نقل به عنوان نورما جین خاطرات سپتامبر سال 1947 زمانی که او بیست و یک و به عنوان اولین فیلم او استماع در استودیو. او تنها دختر در کلاس بازیگری دعوت به استماع و برای دیدار با تهیه کننده آقای Z و او فکر می کند آن را به دلیل استعداد خود را شناخته شده است. او نیز دعوت شده به آقای الف معروف aviary که او معتقد است مجموعه ای زیبا از پرندگان گرمسیری; اما هنگامی که او می رود به اتاق او می بیند به جای آن مجموعه ای از مرده پر پرندگان در مورد شیشه ای. "همه پرندگان مرده زن هستند" او فکر می کند; "چیزی است که وجود دارد زن بودن مرده است." آقای الف به سرعت طول می کشد او را به آپارتمان خصوصی خود را پشت در اتاق که در آن او سفارشات خود را برای دریافت بر روی یک فرش خز و وحشیانه تجاوز ، نورما جین سعی می کند به توجیه آنچه اتفاق افتاده است: "او بی رحمانه مرد من باور دارم اما یکی از عادت به گرفتن راه خود را از دوره & احاطه شده توسط 'مردم' باید وجود داشته باشد وسوسه به بی رحمانه هنگامی که شما هستند احاطه شده توسط چنین و آنها انقباض غیر ارادی ماهیچه . . . قبل از اینکه شما در وحشت از هوی و هوس خود را."

و در درد او می شود تا برای رفتن به استماع. اما تجاوز به عنف بود و او می شود ، چه مانده است برای آنها را به او را به یک نام جدید. این فصل به پایان می رسد با نشئه وحشتناک, اعلام rebirth: "زندگی جدید من! زندگی جدید من آغاز شده است! امروز آن را شروع! . . . آن را تنها در حال حاضر شروع من بیست و یک ساله و من با مرلین مونرو."

زمانی که "ورزش" منتشر شد و در سال 2000 آن را نامزد دریافت جوایز ادبی و به طور گسترده ای مورد بررسی به عنوان اوتس را شاهکار. اما آن را نیز به نام lurid غیر عادی و شدید. داریل D. Zanuck, مدل برای آقای Z به نام شده بود بدبینانه درنده جنسی—اما این فقط شایعه. خوانندگان "ورزش" امروز این را تشخیص دهد که در جهنمی صحنه تجاوز یک اسکریپت از روی نیمکت ریخته گری از Harvey Weinstein و دیگر هالیوود مقتدر, که سال ها از تعرض و آزار و سوء استفاده و تجاوز جنسی مشتاق هنرپیشه آورده بودند به نور در سال 2017, زمانی که شاکیان جلو آمد به ایجاد [#MeToo جنبش](https://www.newyorker.com/tag/me-too).

ما می دانیم که از اولین جملات این رمان و همچنین تمام کتاب ها و فیلم هایی که ساخته شده اند در مورد او که مرلین مونرو داستان به پایان رسید و با مرگ او در سن سی و شش یک مرگ تبدیل شده است که بخشی از افسانه است. "بلوند" هم نوشته شده است و در مورد اقتباس شده برای صفحه نمایش. فقط چند سال پیش آن را هنوز هم می تواند به عنوان خوانده شده sensationalizing داستان مونرو است. در حال حاضر آن را باید به عنوان پرشور و نبوی دفاع.

این گزیده ای کشیده شده است از بیستم-نسخه سالگرد "ورزش" توسط جویس کارول اوتس است که در ماه آوریل از Ecco.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن