گوش دادن: چیزهایی که می توانید تغییر دهید و در یک لحظه

سلامت درسهایی از خط مقدم از ایدز در آخرین قسمت از این فاصله اجتماعی , پادکست, James Hamblin و کاترین

توسط NEWS-SINGLE در 16 اردیبهشت 1399

در آخرین قسمت از این فاصله اجتماعی , پادکست, James Hamblin و کاترین چاه پیوست گرگ Gonsalves, یک دانشگاه ییل اپیدمیولوژی و بیماری ایدز فعال که توصیف تجربه خود را مبارزه با ایدز در 1980s و '90s و مفاهیم برای امروز.

گوش دادن به قسمت در اینجا:

مشترک شدن فاصله اجتماعی در اپل پادکست, Spotify و یا یکی دیگر از پادکست پلت فرم برای دریافت قسمت های جدید را به عنوان به زودی به عنوان آنها منتشر شده است.


آنچه در زیر یک ویرایش و فشرده متن مکالمه خود را.

کاترین چاه: ما یک سوال از یک شنونده در مورد چیزی که شناور در اطراف و من در واقع بسیار کنجکاو در مورد به عنوان به خوبی. تد می نویسد: "در هفته های اخیر بوده است وجود دارد بسیاری از داستان در مورد COVID-19 که نگاهی به HIV به عنوان یک نوع از همسر-خواهر و روایت. برای بیشتر قسمت ها از من متنفر بودم این داستان چون آنها درمان HIV مانند گذشته طاعون که تنها نهفته سفید, شهری, طبقه, گی مردان است. آنچه که من مواجه می شوند این است که یک جریان اصلی در نگاه جرم در اطراف COVID-19 و چگونه است که مربوط است به اطلاع HIV جرم."

ما نیاز به یک متخصص برای این یکی. گرگ می تواند شما خودتان را معرفی کنید?

گرگ Gonsalves: My name is گرگ جلسه شرکت کردند. من استادیار اپیدمیولوژی در دانشگاه ییل دانشکده بهداشت عمومی.

جیمز Hamblin: چه شد شما اول افکار هنگامی که داستان های جدید coronavirus COVID-19 شروع به ظاهر در ژانویه است ؟

Gonsalves: فکر می کردم که خوب وجود دارد مقدار زیادی از اطلاعات است. وحشت نکنید. هیچ کس انتظار دارد که در سراسر جهان همه گیر. چه جالب این است که بسیاری از فعالان ایدز شروع به افزایش کرده است. وجود دارد یک COVID-19 گروه کاری در شهر نیویورک است که بسیاری از فعالان که که در اوایل ایدز پاسخ. بسیاری از پزشکان و دانشمندان از آن زمان بیش از حد. این اتفاق در طول ابولا در سال 2014 و 2015 بیش از حد در اطراف بهداشت و درمان-مراقبت-کارگر قرنطينه در ایالات متحده آمریکا ایدز فعالان معترض بودند در خارج از Bellevue به نمایندگی از پزشکان که در حال قرنطینه.

Hamblin: من به یاد داشته باشید که در آن نقطه شما در مورد آن نگران بودند از حقوق بشر و چشم انداز این است که دولت نباید مردم را وادار به قرنطینه.

Gonsalves: بله, آن را بسیار متفاوت بود بیشتر به خاطر ما نیست که یک بیماری همه گیر ابولا در ایالات متحده است. در حال حاضر در زمینه COVID-19 ما نیاز به فکر کردن در مورد تست, تماس, ردیابی و جداسازی. اما من هرگز در یک وضعیت که در آن قبل از قرنطینه ساخته شده حس. حتی در ایدز, از آن حس را ندارد.

Hamblin: با ابولا در قرنطينه وجود دارد, اگر من به درستی به یاد بیاورید نگهبانان خارج از خانه های مردم است. این به اجرا گذاشته شد.

Gonsalves: مردم بسیار کوتاه توسط [ابولا] در راه است که آنها در حال حاضر با یک ویروس واقعی در میان خود. وجود دارد خیلی بیشتر پارانوئید fearmongering در نیوهیون در اطراف ابولا زمانی که وجود دارد هیچ ابولا به توان داخل 6000 مایل.

ولز: چرا شما فکر می کنم که ؟

Gonsalves: من فکر می کنم ترس ابولا بسته به نژاد پرستی در مورد آفریقا است. وجود دارد یک نژادپرست معرفت شناسی ساخته شده به ویروس ها و بیماری از آفریقا است.

ولز: ما دیده ایم برخی از نژادپرستی به کروناویروس به عنوان به خوبی.

Gonsalves: بله با چین است. مردم در واکنش به تهدیدات در راه های مختلف. ما مردم که در حال افزایش به چالش می کشد مراقبت از سلامت کارگران و یا افرادی که در توقف و فروشگاه که در حال رفتن به کار هر روز با قرار دادن خود در خط مقدم در راه دیگری. وجود دارد بسیاری از قهرمانانه چیزهای اتفاق می افتد. در همان زمان واقعا وجود دارد چیزهای عجیب و غریب مانند تصاحب این Michigan state capitol دیروز. اما شگفت انگیز است که چگونه بسیاری از مردم شده اند اجتماعی فاصله بدون یک تهدید است که آنها می توانید در مقابل آنها. آنها فقط می دانم که این چیزی است که آنها باید انجام دهید.

ولز: در مورد این سوال از ما شنونده: من فکر می کنم شنونده نگران بود در مورد انگ زدن و جرم COVID-19. و وجود دارد یک زن و شوهر از نمونه هایی است که دیده ایم. چون COVID-19 بسیار گسترده آن را متفاوت [از قبلی بیماری های عفونی]. اما وجود دارد یک زن و شوهر از نمونه هایی از جرم دیده ایم. وزارت دادگستری اعلام کرده است که فدرال مبارزه با تروریسم می تواند مورد استفاده قرار گیرد به تعقیب هر کسی که تهدید می کند و یا تلاش برای گسترش coronavirus. نیوجرسی قوانین کیفری استفاده شده است به اتهام یک مرد که به اتهام تهدید و سپس سرفه در مواد غذایی-کارمند فروشگاه در پنسیلوانیا است. یک زن که نه اعتقاد به coronavirus مواجه است اتهامات عنوان شده برای هدفمند سرفه در نان است. شما چه فکر میکنید در مورد آن ؟ است وجود دارد یک اتصال [به اپیدمی اچ آی وی] در ذهن شما یا نه ؟

Gonsalves: زمانی که من فکر می کنم از HIV جرم من فکر می کنم مایکل جانسون و برخی از موارد دیگر که در آن مردم قرار داده شده است به زندان برای جملات طولانی برای حتی انتقال HIV اما به صورت بالقوه در معرض کسی به HIV حتی اگر فرد نیست به اچ آی وی. و یا حتی اگر آنها با پوشیدن کاندوم, اما آنها فاش نمی [وضعیت HIV خود را]. جدی وجود دارد مجازات های کیفری و مردم وجود دارد در زندان در سراسر ایالات متحده به دلیل ساختگی HIV جرم اساسنامه.

جرم در زمینه COVID-19 عجیب و غریب است چرا که شما باید برای مثال سرفه-در-نان حوادث, اما شما همچنین دادستان کل گفت که او حاضر به پس از رفتن کسانی که تجاوز افراد دیگر آزادی برای شکستن اجتماعی فاصله. وجود دارد عجیب و غریب anti-بهداشت عمومی جرم قطعه. و من نمی دانم اگر ما این را دیده ام اما اگر شما فکر می کنم از افرادی که بی خانمان مردم با استفاده از مواد مخدر آنها را بسیار کوچک توانایی اجتماعی فاصله و در بالاترین خطر است. آنها در حال حاضر به حاشیه رانده شده و آبرو در جامعه ما است. شما فقط می توانید ببینید کسی که تجربه بی خانمانی و یا کسی که با استفاده از مواد مخدر گرفتار شدن در برخی از روایت در مورد گسترش آن در جامعه است. آن را یک ماده از زمان تا زمانی که ما آن را ببینید.

ولز: در نیویورک در حال حاضر آنها در حال بسته شدن مترو یک شبه و به عنوان بخشی از آن در حال تلاش برای رسیدن افراد بی خانمان برای جلوگیری از خواب در مترو. و لحن آن بسیار stigmatizing به افراد بی خانمان. آنها می گویند افراد بی خانمان در حال قرار دادن ضروری کارگران در معرض خطر خواب در ماشین و قطار و مانند آن.

Gonsalves: این stigmatizing از افراد بی خانمان. آن را به وضوح پس از رفتن افراد بی خانمان در این شهر که دیگر هیچ جایی برای رفتن. با gazillion هتل اتاق خالی تعیین شده آپارتمان های خالی در شهر نیویورک وجود دارد مقدار زیادی از مکان ها برای قرار دادن مردم در نیویورک اما فرماندار [اندرو] کومو خواهد فقط چخ آنها را خاموش مترو. این واقعا در مورد ما چگونه فکر می کنم در مورد افرادی که بی خانمان در آمریکا و در نیویورک است.

ولز: به نظر نمی رسد مانند یک به یک مقایسه در همه, اما وجود دارد برخی از رزونانس به این معنا که افرادی که در حال حاضر به حاشیه رانده شده تبدیل به اهداف. ترس ما درهم می شود تا با حاشیه نشینی در طول هر بحران مانند این.

Gonsalves: زمانی که بیماری عفونی است که درگیر ما می توانید به طاعون و شروع به صحبت کردن در مورد چگونه یهودیان هدفمند برای انگ زدن و خشونت است. این جای تعجب نیست من که برای COVID-19 ما را در پیدا کردن خود ما مقصر می گشتند. ما خود ما مردم به تبعیض و سرزنش. این همیشه اتفاق می افتد با بیماری های عفونی.

ولز: به طور کلی آیا شما فکر می کنم HIV در '80s آموزنده است برای این لحظه ؟ و چگونه و یا چه نه ؟

Gonsalves: اپیدمی ایدز در ایالات متحده آخرین اپیدمی بزرگ برای مقابله با ایالات متحده است. بله, آن را به یک اپیدمی متمرکز است که در درجه اول زده جامعه همجنسگرایان افرادی که استفاده از مواد مخدر کارگران جنسی و جوامع از رنگ. اما تماشای چگونه دولت در پاسخ به تماشای چگونه جوامع پاسخ داده و با هم متحد شده و به کمک یکدیگر به تماشای نقش وکالت و جامعه اطلاعات کل موضوع قیمت گذاری دارو و توسعه مواد مخدر—وجود دارد بسیاری از تشابه. شما مجبور به رفتن تمام راه برگشت به شیوع آنفولانزای از قرن گذشته به هر چیزی که قابل مقایسه با آنچه که ما شاهد هستیم در حال حاضر. بنابراین من فکر می کنم وجود دارد تشابه و درس آموخته می شود اما COVID-19 در حال رفتن به در حال حاضر عجیب و غریب خود را مشکلات در قرن 21 است که ما واقعا فکر نشده است.

Hamblin: در سال 1984 وزیر بهداشت و خدمات انسانی گفت که "ما امیدواریم که یک واکسن آماده برای تست در حدود دو سال است." که 36 سال پیش و ما هنوز هم لازم نیست که یک واکسن اچ آی وی. Anthony Fauci یکی از سران فدرال پاسخ که در آن زمان او در حال حاضر یکی از سران فدرال پاسخ. و ما یک دولت فدرال که به طور کلی ایدئولوژیک, reveres دولت ریگان و امتیاز آن را به عنوان این دوران طلایی آمریکا است. شما از طریق زندگی می کردند که واکسن تحويل داده نشده بود و بسیاری از بی اعتمادی و شما مجبور به گرفتن همه چیز را در دست خود. در حال حاضر هر چند شما به نظر می رسد امیدوار.

Gonsalves: نه خیلی صادقانه به شما بگویم. زمانی که ما شروع به دیدن توییتهایی دربارهی رهایی بخش ویرجینیا و رهایی بخش مینه سوتا از دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و در حال حاضر با بیش از نیمی از ایالات آمریکا شروع به بلند اجتماعی-فاصله محدودیت, من فکر می کنم ما شروع به پریدن کوسه. من فکر می کنم ما واقعا در دردسر بزرگ. هیچ راهی وجود دارد که حتی یک چهارم از کسانی که در کشورهای در حال آماده به انجام آنچه آنها نیاز به انجام به اطمینان حاصل شود که آنها لازم نیست که یک تجدید حیات ویروس. و رئیس جمهور مشتاق به استوک این هرج و مرج است. رونالد ریگان ممکن است تا به حال كه غفلت و واقعا نمی مراقبت در مورد افرادی که در حال مرگ بودند از ایدز, اما در اینجا وجود دارد یک glee در تداوم هرج و مرج به دلیل آن برانگیخته و rouses رئیس جمهور پایه. من نمی فکر می کنم آن را به خوبی به پایان. با نیم متحده در حال حاضر شروع به سقوط خود اساسی بهداشت عمومی در پاسخ به COVID شیوع من فکر می کنم ما در حال رفتن به دیدن یک خانم داغ بسیار گرم تابستان بیش از چند ماه آینده.

من قصد ندارم به تسلیم شدن نیست. ما نمی دهد تا پس از آن ما نیست در حال حاضر. اما ما قطعا مبارزه با یک نبرد دشوار. آنچه مرا شوکه کرد این است که در حالی که من یک فن از رونالد ریگان و من فکر می کنم او تا به حال به انجام بسیاری با مرگ و میر بسیاری از مردم من احساس وجود دارد که عملکرد دولت فدرال است که می تواند منجر به این مناسبت است. اما چیزی شکست در توانایی ما برای مقابله با یک بحران ملی. شاید من در زندگی در یک سرزمین فانتزی برای چند سال گذشته اما من فکر نمی کنم ما در این نوع از پرتگاه. ما تا به حال عمده سقوط در مدیریت و رهبری اتفاق می افتد در زمان واقعی است.

ولز: من تا به حال هزینه های زیادی از زمان به فکر این را به عنوان چیزی که قرار بود به واقعا سخت است اما این امر در نهایت از بین برود. من شروع به درک که این چیزی است که ما قصد داریم به زندگی با برای مدتی. و من کنجکاو هستم اگر شما هر گونه افکار در چه تفاوتی است بین فکر کردن در مورد چیزی است که ما فقط به نگه داشتن نفس ما برای تا زمانی که یک واکسن هست و فکر کردن در مورد یک بیماری است که ما به صورت بالقوه سال اگر نه دیگر.

Gonsalves: نسل من و نسل شما خوش شانس بوده است. ایدز وجود ما اجتناب جهان-تاریخی فجایع. اگر شما خواندن ویرجینیا وولف و یا اگر شما به عنوان خوانده شده برخی از [رمان نویسان] جنگ جهانی اول تبدیل تاریخ مدرن است. هیچ چیز همان بود پس از آن. و من فکر می کنم هیچ چیز در حال رفتن به همان بعد از این. من فکر می کنم آن را به ناپدید می شوند در این تابستان. من فکر می کنم ما در آن برای مسافت های طولانی از resurgences. آن ممکن است نشان دهد در وسط فصل آنفولانزا که پس از آن فیلمی است که در مورد آنچه اتفاق می افتد. اگر ما یک واکسن و حتی اگر ما وجود دارد رفتن به یک پیش COVID زمان و پس از COVID زمان درست مثل جنگ جهانی اول شکل دوران مدرن است. این بیماری همه گیر در حال رفتن به انجام همان.

ولز: آیا هر چیزی برای گفتن در مورد چگونه شما پردازش این زندگی در حال تغییر رویداد در '80s در? چگونه می توانم به شما در تنظیم به یک واقعیت جدید است که رفتن به شما برای مدت زمان طولانی ؟

Gonsalves: از آن اتفاق افتاد در '80s در. آن را نیز اتفاق افتاده است زمانی که من نقل مکان کرد به آفریقای جنوبی, چرا که مردم در حال مرگ بودند در droves. و این وحشتناک بود. اما وجود دارد کار را به انجام. ما نمی درمانده و ناتوان است. من یک مقدار زیادی از قدرت و امید در همبستگی و در افرادی که کار می کردم.

آن را تغییر نمی کند فاجعه بار درد و رنج است که بسیاری از مردم در حال رفتن به تجربه. اما شما تنها نیستید. شما ناتوان است. و هر یک بار در در حالی که شما خوش شانس دریافت کنید. در سال 1995 من احساس مثل این است که رفتن به با ما برای همیشه لطفا برای. همه ما خواهیم مرد. من در عذاب و دل تنگی. یک سال بعد و مواد مخدر و آمد در بازار برای HIV که من امروز که مرا زنده نگه داشت برای گذشته 20 به علاوه. همه چیز می تواند تغییر در یک لحظه و گاهی اوقات شما فقط باید برای نگه دارید. شما باید فقط آن را به سال آینده.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب