"آقای جونز" و "زنبور شبکه" بررسی

Agnieszka Holland فیلم شهادت را به قحطی اوکراین از 1932-33.تصویر توسط بایرون EggenschwilerFacebookتوییترایمیلن

توسط NEWS-SINGLE در 31 خرداد 1399
Mr. Jones
Agnieszka Holland فیلم شهادت را به قحطی اوکراین از 1932-33.تصویر توسط بایرون Eggenschwiler

لهستانی مدیر Agnieszka Holland در حال حاضر هفتاد و یک, تاريخيش در بسیاری از زمینه ها. "راز باغ" (1993) و "میدان واشنگتن" (1997) اشاره به تمایل برای کتابی صحنه و درام و در عین حال هلند نیز سه قسمت از "سیم." او را سر سخت ترین کار است و محور تنها آمار و ارقام به عنوان آنها به دنبال گول زدن و یا به سادگی به مقاومت در برابر وزن استبدادی تهدید. "Europa Europa" (1990) است که بر اساس داستان واقعی از یک یهودی آلمانی که در پیوست هیتلر. "سوزاندن بوش" (2013) یک مجموعه سه بخشی برای HBO که بر اساس داستان واقعی از Jan Palach که immolated خود را در اعتراض به حمله شوروی به چکسلواکی. و هلند فیلم جدید "آقای جونز" است که بر اساس داستان واقعی از یک جوان Welshman که وحشتناک یک داستان برای گفتن.

مرد در سوال این است که گرت جونز (James Norton) یک مشاور دیوید لوید جورج (Kenneth Cranham) که قبلا نخست وزیر بریتانیا. آن اوایل نوزده-سی و جونز ملاقات با مهربان نشاط هنگامی که او می گوید یک گروه از سفیدی انگلیسی بالا یو پی اس که هیتلر قصد جنگ. جونز با این حال می داند که چه چیز او صحبت می کند; او مصاحبه پیشوا در یک هواپیما و, خود را حرکت شبیه چمچه زنی او امیدوار است به صحبت کردن با استالین. بنابراین او در سفر به مسکو به عنوان روزنامه نگار مستقل و اگر چه این مصاحبه هرگز اتفاق می افتد به گل نشسته جونز همچنان بهت زده با رونق در اتحاد جماهیر شوروی میباشد. چگونه است که بودجه? "دانه های استالین, طلا,," او گفت. و در جایی که بسیاری از دانه به طور سنتی رسید? اوکراین است. به طوری که است که در آن جونز می رود. به عنوان لوید جورج گفت: از او "او تا به حال تقریبا تمام نشدنی استعداد گرفتن در چیزهایی که اهمیت ندارد."

آنچه در "آقای جونز" است هولودومور قحطی که بر سر اوکراین در سال 1932-33. زمان بورس تحصیلی تخمین می زند که تنها کمتر از چهار میلیون نفر کشته شدند. آنها عبور نمی کند از علل طبیعی. بهترین و دقیق ترین زبان انگلیسی مطالعه این موضوع است که "قرمز قحطی" یک سال 2017 کتاب توسط آن Applebaum که نشان می دهد که گرسنگی عمدی سیاست اجرا توسط استالین از طریق مصادره محصولات کشاورزی و سایر محصولات و گسترده آزار و اذیت و تبعید و یا حتی اعدام از غیر سازگار. خود طرح های بزرگ کشاورزی اشتراکی شکست خورده بود که هر کشاورز محلی می تواند پیش بینی کرده اند و در عین حال از آن بود ایدئولوژیک مجاز به شکست است. چه کسی بهتر از اوکراینی ها که اغلب اعتماد و شرور و اهریمن توسط مسکو به بازیگران به عنوان سپر بلا و خرابکاران?

Dramatizing یک موضوع چنین وقاحت یک آزمون برای هر فیلمساز. هلند پاسخ سه گانه است. اول او سایه تقریبا در هر صحنه با یک تحریف تاریکی که اگر نبوت عذاب طولانی قبل از عمل می رسد اوکراین است. دوم او معرفی هیچ یک دیگر از جورج اورول (یوسف Mawle) به عنوان یک فریم دستگاه. در ابتدا پیدا کنیم و او را در محل کار در "مزرعه حیوانات" به مفهوم بودن که رمان—که دارای یک آقای جونز یک کشاورز در افتتاحیه جمله الهام گرفته شده بود و یا اطلاع از آنچه ما در مورد به شاهد. (کنجکاو حرکت می کند; اگر به عنوان یک کارگردان به شما ایمان به قدرت خود روایت, چرا باید آن نیاز به افزایش فوق العاده?) بعد لینک ساخته شده صریح و روشن به عنوان جونز در بازگشت از ماموریت خود به معرفی اورول هر چند که آیا چنین جلسه تا کنون صورت گرفت به بحث باز است.

هلند سوم تاکتیک به عنوان جونز سفر از طریق رنگ باخته مناظر اوکراین است که به ما نشان می دهد فقط آنچه که او می بیند به این امید که یک توجه داشته باشید از درد و رنج جهانی را انعکاس از طریق خاص. هنگامی که جونز می خورد و نارنجی در یک قطار و باطل پوست خود شخص مسافر خیز زدن و قراضه برای مغذی جایزه. Alighting در منزوی ایستگاه راه آهن او عبور بدن بر روی پلت فرم. دروغ گفتن وجود دارد, منجمد و unremarked به معنای آن است که برای نشان دادن بی حد و حصر مرده که پراکنده در اطراف روستا مانند بستر. همان می رود برای صحنه که در آن یک کودک هر چند هنوز زنده و گریه پرتاب است بر روی سبد خرید در حال حاضر با مرحوم, برای صرفه جویی در زمان و یا توده ای از گوشت که پخته شده و خورده شده توسط کودکان قطع شده است از باقی مانده از برادر خود.

هیچ یک از این وحشیگری ها متورم است. Applebaum کتاب شامل یک بخش طولانی در آدم خواری. (برخی از والدین مصرف فرزندان خود جان سالم به در برد و داشتن خواب بیدار شده برای تحقق آنچه آنها انجام می شود رفت و دیوانه. سپس آنها در شرقی ، چقدر جهنم آیا شما می خواهید؟) در یک فیلم سینمایی هر چند جدا شده وحشت مسئول برای آمدن در سراسر به عنوان فوران از ناپاک سورئالیسم و نه به عنوان وصیت شواهد و ما لازم نیست و یا نمی تواند—همیشه تخیلی جهش در مقیاس. زمانی که جونز خودش رشد می کند famished و chews در اوج ناامیدی در پوست درخت ما به ندرت نقل مکان کرد و برای گرفتاری یک خارجی از تغذیه خوبی برخوردار غرب است بدون نتیجه در آخرالزمان از گرسنگی.

این است که هیچ بازتابی در نورتون که احتمالا زده به عنوان رنگ پریده و bespectacled جونز و ما سهم خود را در نا امیدی زمانی که گزارش خود را در هولودومور تحویل او پس از پرتاب از اتحاد جماهیر شوروی را تنها محدود تاثیر است. آنها تکبر توسط نیویورک تایمز خبرنگار در مسکو والتر Duranty, بازی های برگزار شده توسط پیتر سارسگارد به عنوان یک لنگش و کم سرپوشیده slimeball. (فقط در مورد ما شک نابکار خود اعتبار او میزبان اهسته در آپارتمان خود.) آن Duranty که در مسواک زدن خاموش جونز حساب قساوت blithely توضیح داد: به بار خوانندگان "شما می توانید املت بدون شکستن تخم مرغ"—یکی از شرم آور ترین عبارات در تاریخ این روزنامه است. تخم مرغ انسان شدند.

این تعیین نمی دانند و یا به دنبال دور زمانی که حقایق نصیحت ما باورهایی است در میان ما و با دوام ترین ضعف و Duranty بود اما برای اولین بار از بسیاری از منتقدان. در اواخر سال 1988 یک مقاله در Village Voice, سرآغاز "یک توجه داشته باشید faminologists" و متهم آنها را از باطل با مته سوراخ کردن زیرنویس "55 ساله قحطی تغذیه مناسب" را به عنوان اگر اصرار به منظور بررسی مشکلات و غم و اندوه شد و بیش از یک Reaganite تظاهر. بیست سال بعد دیمیتری مدودف رئیس جمهور روسیه در آن زمان با اشاره به اصطلاح "هولودومور." هر گونه بحث در مورد اوکراین عمدا قربانی او اضافه خواهد بود "بدبینانه و غیر اخلاقی است." همانطور که برای شجاع جونز او به قتل رسید در مغولستان داخلی در سال 1935 که گفته می شود توسط چینی راهزنان هر چند سوء ظن معطل که شوروی بود کینه دست در دست نباشد. آن است که قابل تصور است که هلند تلخ و تیره و آموزنده فیلم می تواند بی درنگ تغییر قلب در زمان روسیه استقرار و یا حتی یک اعتراف از جنایات گذشته است ؟ نه یک فرصت.

فیلم جدید از Olivier Assayas, "زنبور شبکه" یک تصویر آینه "آقای جونز." به جای یک غربی ورود به یک کشور کمونیستی ما کمونیست ها نفوذ غرب—کوبا جاسوس اعزام مخفی به میامی. دهه است که نمی نوزده-سی سالگی اما نوزده-نود. رنگ ها را تغییر داده اند از کلاغ سیاه و لجن خاکستری به خورشید گرم سایه. و یک مرد گرسنه می خورد یک مک بزرگ به جای chowing را در یک درخت. که تا به بهبود هر چند گیاهخواران ممکن است اختلاف نظر دارند.

برای اولین بار یک خلبان رنه گونزالس (Édgar Ramírez) که نقص و یا به نظر می رسد به نقص, با پرواز انفرادی به ایالات متحده است. واقعی خود را تابع یک بار او را در فلوریدا است به گزارش به مافوق خود در هاوانا در فعالیت های ضد کاسترو گروه. مشکل این است که صرفنظر از انگیزه های او را به ترک همسرش اولگا Salanueva (Penélope Cruz) و دختر جوان و فیلم هرگز کاملا چهره به برترین سوال: در چه جهان خواهد حساس هر موجودی به طور داوطلبانه رها Penélope Cruz? Assayas می دهد dorky عینک و بی ریخت و لباس او را نشان می دهد کارگر در یک دباغي و تصفیوی یک بیمارستان طبقه همه در بیهوده تلاش برای فرو نشاندن شعله. اولگا است به راحتی سوزان شکل در این فیلم و واکنش او هنگامی که او در نهایت گفت که رنه است نه یک خائن اما وفادار (اگر راز) وطن پرست است coalescence از غرور غضب و نالان خستگی.

اما صبر کنید. ناگهان ما سوئیچ از رنه ماجراهای به کسانی که از خوان پابلو رقو (واگنر مورا) یکی دیگر از مولفه های این شبکه است. او به خبرنگاران همراه خود در جامعه خارج از کشور با ازدواج آنا مارگاریتا (Ana de Armas) که زیبایی او را تحسین تقریبا به اندازه خود. سپس بعد از آن ما به نوبه خود به یک سوم مرد خراردو هرناندز (Gael García Bernal) که فرستاده شده است به میامی به فرماندهی عملیات. و وجود یک نیمه مرتبط subplot که در آن یک بیچاره جوانان برای استخدام در ال سالوادور و پرداخت به بوته بمب در هاوانا هتل ها در یک پیشنهاد برای جلوگیری از گردشگری درآمد که در آن کوبا اقتصاد متکی.

به طوری که قهرمان ؟ یا به عبارت دیگر, راه, کدام یک از این عوامل خواهد بود که حداقل و خسته کننده به شام ، Assayas اغلب به اثبات مهارت های خود را با گروه در فصل میرسید مانند فیلم "اواخر ماه اوت و اوایل سپتامبر" (1999) و "ساعت تابستانی" (2009) اما کار جدید افسوس که فاقد چشمگیر هسته ای. داستان نمی تواند نگه دارید هنوز هم تغییر سال به سال و محل به محل و در حالی که "آقای جونز" appalls شما را که مایل به دانستن بیشتر در "زنبور شبکه" بسیار معتدل در رویکرد سیاسی آن است که شما شروع به فراموش کردن آنچه در خطر است. شدیدترین سخنرانی می آید از کاسترو (چیزی که واقعی است در یک مصاحبه تلویزیونی نه یک بازیگر در یک ریش) که مارک های امریکا "بزرگترین جاسوسی در جهان است." Touché. ♦tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب